2009 Şubat Anneleri

cananım üzülme canım ne olur allah yardımcın olsun yaa ne kadar zor benim yanımda hem kardeşim hem annem yanımda hafta sonu ablamda geldi ona rağmen yoruluyorum birde sen iki bebekle birde bunlarla belki de eşin sorumlulukları arttığı için yoruluyor ve baskı hissediyor o yüzden tepkileri değişiyor

Günaydın kızlar dün akşam grip oldum bütün gece uyumadım ne yapmam gerek nasıl atlatmam gerek bilmiyorum yanımda kimse yok bana yardım edicek yada çocuğa bakıck mecbur yine ben ilgilenicem tek korkum onada geçmesi emzirme sakın ona geçer diyorlar ama doktoumuzu aradık hayır yok öyle bişey emzirebilirsin dedi bugün hemen doktora gidicem korkuyorum ilaç kullanmaya sütümle onada geçerse dye neler yapabilirim en hafif atlatmak için neler yemeliyim içmeliym kızıma pek yaklaşmak istemiyorum ama oda aksine iyice sokuluyor bana emerken

selam arkadaşlar bende gelebildim sonunda çok şükür bebeğim dünyaya geldi sağlıklı bi şekilde sizleride çok özledim sağlık ocağına gelmiştik anneme uğrayalım dedim internete girebilmek için hepiniz iyisinizdir işallah

bebesim09 hayatım 4 güne kadar kaka yapmaması normal..sakın poposuyla oynama...sonra alışkanlık yapar çok zorlanırsın..benimkinde de oldu..2. gün yaptı..doktorumuz sıcak termoforu ayak altlarına ve karnına koy dedi..karnına da saat yönünde masaj yaptık..birde ılık banyo..hafif de bacak jimnastiği..sorunun çözülecek merak etme..4 gün kaka yapmayan bebek yok..altı üstü anne sütü içiyorlar çünkü..bu arada kaka yapmıyor demek için gerçekten kaka yapmaması gerekiyormuş..bazen azıcık da olsa yapıyorlar biz beğenmiyoruz..ama doktorlar onu yaptı olarak sayıyor haberiniz olsun...

nısancım hosgeldın bebeğın hayırlı olsun allah analı babalı buyutsun subat canavarları bızede pek kk ya gırme fırsatı vermıo zaten bı bakıp ckıyoruz coğunlukla nerdeyse hepımız doğurduk cok sukr gene bı coğumuz hamılelık dahamı ıyıydı ne ?sorusunu daha sımdıden kendıne sormaya basladı bnm kız gece nobetı konusunda ısrarını devam ettırıyo kızlar ya dovecem cocuu az kaldı sabah 5,30 dan berı uyanık kus gıbı uyuyo gozunu kapatıyo uyudum uyandım sanıp bı daha emmek ıstıyo uyustu goğuslerım artık hıssetmıyorum nerdeyse

kızlar vakitsizlikden ben oğluşumun resimlerini ekleyemedim..ama doğum fotoğrafçımız sağolsun sitesine koymuş..orada ailece bizi görebilirsiniz:) Galeri_Dogum tıklayın...3. sıra ortadakiler bizim aile benim doğurmamı bekliyorlar...en alt sol köşe baba-oğul başbaşa...2 sayfa 4. sıra en sağ ben ve oğluş..en alt sağ köşe yine ben ve oğluş...3. sayfa ilk sıra en sağ yine biz..3. sıra en sol doğuma gitmeyi beklerken ben ve kociş...en alt sıra komple biz..en altın bir üstü ortadaki resim benim oğluşu ilk görüşüm..en son sayfa en alt ortadaki benim melek oğlum...aradaki sayfalarda da varda uğraştırmayayım sizi...

Günaydın kızlar dün akşam grip oldum bütün gece uyumadım ne yapmam gerek nasıl atlatmam gerek bilmiyorum yanımda kimse yok bana yardım edicek yada çocuğa bakıck mecbur yine ben ilgilenicem tek korkum onada geçmesi emzirme sakın ona geçer diyorlar ama doktoumuzu aradık hayır yok öyle bişey emzirebilirsin dedi bugün hemen doktora gidicem korkuyorum ilaç kullanmaya sütümle onada geçerse dye neler yapabilirim en hafif atlatmak için neler yemeliyim içmeliym kızıma pek yaklaşmak istemiyorum ama oda aksine iyice sokuluyor bana emerken

canım maske kullan bebeğinle ilgilenirken özellikle emzirirken solunum yolula geçer sütünden geçmez geçmiş olsun inşşalah çabuk atlatırsın

Kızlar,
Hamılelık dönemınde sac boyatamadım önermedı doktorum.
Röfleli idi.Şimdi ise uclarda kaldı kestıre kestıre artık boyası.
Şimdi hamılelık bıttı emzırme dönemındeyız
Kendımı bakımsız hıssedıyorum böylede... boyatmak ıstıyorum artıkın...
Doktora ise henüz soramadım emzırme dönemınde boya konusunu...
Sanırım yıne onerılmıyor.
Ama Tüm boyadan ziyade röfle yaptırmak ıstıyorum artık
Tabi bebısden de fırsat bulabılırsem.
Emzırme dönemınde boyatan varmı saclarını yada doktoruna soran bılgısı olan var mı bu konuda.

bende aynı konuyu sorucaktım ne zaman boayatabiliriz acaba ben işe başlarken boyatmayı düşünüyorum ozaman 2 aylık olucak kısmetse bir sorun olmaz heralde

kızlar dün yazdım ama kimse cvp yazmamış bana :KK43:(((
kabızlık için ne yapıcam kızıma? habire çocuğa yağlı kulak çubuğu dürtmek istemiyorum..
hiç birinizin bebişi kabız olmadımı?
yarın dra gidicez olmazsa..

bizimki de 5. gününde yaptı.dr. doymuyor dedi,ayrıca biraz mama vermiştik oda kabız yapabiliyormuş.biz biraz yağ verdik akşama yaptı.ama dr lar normal diyorlar canını sıkma bence.geçmiş olsun arkadaşım.

nisancım gözünaydın allah analı babalı büyütmeyi kısmet etsin

nestlecim maşallah çok tatlı oğluşun allah nazarlardan saklasın

cimcimecim üzme kendini yeni bebeğin stresi sarmıştır eşini
e sende de lohusalık durumu zaten hassassın akşama bişeyciğiniz kalmaz

cimcime canım Allah yardım etsin ne kadar zor işin...geçende seni düşşündüm...ne kadar zor işi diye...benim annemde kız kardeşlerimde yanoma sık sık geliyorlar...buna rağmen insanın yine eli ayağına dolanıyor umarım sana da yardım edecek biri çıkar....anneciğin yakın olsa yardım ederdi....eşin içinde zor oluyordur tabiii..benim eşim ilk üçgün uyuyamamıştı 4. günü sinirliydi...ancak daha sonra alıştı.....seninki tecrübeli alışır...

ssaslan çok teşekkür ederim canım çok şükür bu günleride gördük

bu arada bende takvim istiyorum yardım edermisiniz 9 şubat doğum tarihi

.......................................................................................................................................

saolun kizlar yorumlariniz icin dün aksam gercekten cok fena tartistik
esim geldi gece sarildi özür diledi sarildi ama ben gercekten cok yipranmistim evliligimde ilk defa üstüme yürüdü beni hirpaladi .... ama biliyorum onunda cok stresi var ben bebekle ilgilenirken ooda tuanla ilgileniyor
tuanda cok yaramazlik yapiyor laf dinlemiyor ee hakli cocuk bebek geldi simdi ilgiyi üstüne cekmeye calisiyor biz bebekle cok ilgilenmemeye calissakta ben mecbur ilgileniyorum emzirmeydi gaz alimi temizligi.... umarim en yakin zamanda bende kendimi toparlarim bebekte düzene girerde oglumlada eskiden oldugu gibi ilgilenebilirim
sabah uyandim esimi öpücükle kaldirdim konustuk... esim cabucak sinirlenebiliyor benim artik eskisinden fazla sabirli olmam biraz daha alttan almam gerekiyor
desteginize cok tesekkür ederim kizlar kimseye anlatamadim aileme anlatsam olay karisirdi
ben unuturdum ama ailem bu olayi unutmazdi esime hep baska bi gözle bakarlardi güvenmezlerdi daha .....
sabah doktora giderken yürüyüs yaptik esimle yaklasik 3 km yürümüsüzdür kizlar ve simdi vajina agrisi cekiyorum resmen igne batiriyorlarmis gibi ne ayakta durabiliyorum nede oturabiliyorum düzgün ne yapabilirim simdi ????
dikis yada kesim yapilmadi dogumda ...ebem biraz yipranma oldu dedi ama gün gectikce sanki daha kötü oluyor

bide bugün cocuk doktorumuz biraz sarilik var dedi kan almadi ama fisfisfis oglum ilk gün falan 4 defa kakasini yapiyordu koyu renkte ...ama iki gündür sapsari sivi geliyor
dogumda 3.690 gr di bugün tartildi 3.380 gr olmus sizin bebisler kac gr verdiler dogum sonrasi ???
yarin sabah ebem gelicek sonra gene doktora gidicez ins. hersey yolundadir

biliyorum baya sordum yazdim ama son sorum benim gögüslerim tas gibi oldular cok asiri aciyor
yara olmuslar bide ,bebegimi emzirdigim halde tas gibi gögüslerim nasil yumusaticam??? yaralara karsi ne yaptiniz siz kizlar ????

kızlar dün yazdım ama kimse cvp yazmamış bana :KK43:(((
kabızlık için ne yapıcam kızıma? habire çocuğa yağlı kulak çubuğu dürtmek istemiyorum..
hiç birinizin bebişi kabız olmadımı?
yarın dra gidicez olmazsa..

Canım kabızlık ıcın ben cocuk doktorumuzla görüştüm bana bitkisel bir damla verdi ismini de vereyım sana
Faydası oldu rahatladı bebısım daha rahat uyuyor sımdı.Sabah ogle aksam 4 er dammla agzına damlatıyorsun ısmı zinco damla.
Ama yınede doktoruna sor öyle al ıstersen canımm.

cimcime canım sıcak havluyla kompres yap ya da duş al
sütün fazla geliyor herhalde pompan varsa emzirme sonrasında sağıp derin dondurucuya da atabilirsin
bu arada bebişinin sarı kaka yapıyor olması iyi bir gelişme
demek ki sütün yetiyor ve ilk kakasını atmayı bitirdi
bu sarılığı kolay atmasını sağlıyor meraklanma
doğumdan sonra doğum kilosunun %10'u kadar düşmesi normalmiş
daha fazla düşerse tedbir almak gerekiyormuş Tan'ın kilo kaybı halen normal sınırlar içinde

canım cimcimem lütfen üzme kendini,yıpratma bak ne güzel bebişin kollarında artık ailevi sorunlar her zaman oluyor ilk haftalarda benim üzüntümde çoktu,kayınvalidem ve annemler bozuştular bu bana ve eşime yansıdı çok üzüldüm ama takmamaya gayret gösterdim şimdi herşey yolunda lütfen sende eşinle iyi ol gerisi boş...stres uykusuzluk erkekleri bi tuhaf yapıyo benim eşimde oflayıp duruyo geceleri ama napalım düzelicek hele bi rutinlere sokalım şu uyku ve beslenmelerini...canım ailene yansıtmamanda iyi olmuş dediğin gibi olurdu yoksa,ayrıca göğüslerini bence pompayla sağ belki iyi gelir...sık sık emzir hem yumuşar hemde sarılığını atar..kendine iyi bak tabi bebişlerinede

derinzlm canım bu da senin için
artık zamanınız olunca daha güzelini siz yaparsınız
sen bol bol derini kokla bu arada bizim için

http://b1.lilypie.com/00zwp2.png

canım merhaba umarım sende bebişinde iyisinizdir benimde senden bir ricam olucak takvim yaptım kendime ama istediğim gibi olmadı üstelik sen resimde bırakabilmişin ve yazıda yazmışın bende oğluşumun resmini bırakmak isterim nasıl yaptığını adresiyle kısaca anlatırsan sevinirim teşekkürler...:eek:

X