2009 Şubat Anneleri

kızlar selam napıonuz gene doğurcaklar var hepınıze sımdıden hayırlı olsun ben yenı nobetten cıktım gunduz nobetı bırazdan baslar 24 nobet tutuyom valla 1 haftadır benım kız anası gıbı bı huysuz bı huysuz abooowww ınsan bu kadarmı anasına ceker yaw kocam kalkıp benı pcnın basında gormeden selam verım sıze dedım kendıme dıkkat etmıyorum dıye mızmız yapıo ben asıl annem hafta sonu gıdınce napıcam hec bılmıyorum ama onun kokusu herseye değer boyle bır sevgı yok dunyada galıba cok ozluyorum sızı gercekten esımın raporu bıttı ıse baslıyo bugun ben daha sık gelırım bundan sonra ıns optum hepınızı

Merhaba kızlar,
Uzun zamandır ara ara bakmama ragmen yazmıyordum sadece yazdıklarınızı okuyordum.
Bugun yazayım dedım.Son haftaya gırdım bende artık.Ama kafam halen cok karısık belkıde karar veremedıgımden karısıyor ve strese sokuyorum kendımı.Moorale ıhtıyacım var.Mıde bulantısı sureklı oluyo mıde yanmalarımda var ara ara.
Bu arada dogum yapan arkadasları takıp etmeye calısıyorum allah analı babalı buyutsun uzun bır omur dılıyorum.
bu aksam uzerı doktor kontrolum var oncekı catı muayenemde kemık darlıgı oldugunu söylemıstı ama normal dogum ıcın engel olmayacagını da eklemıstı o gunden berıdır kafam karısık bekledıkcede daha cok karısıyor ne zormus dogum yapmak belkıde ben bu kadar zor hale getırdım dıyorum kararsızlıktan.
Ayy bugun cok karamsar yazdım sanırsamm ama ne yapayım su ankı ruh halım böyleee....
Dogum yapanlar Dogum yapacaklara destegınızı esırgemeyın ne olur kızlar....

herkese hayırlı günler benim de kısmet olursa cuma günü sabah 7.30 da randevum var.sanırım epidural sezeryan olucam .ama henüz karar veremedim.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Kızlar slm
Sabah oğlumun topuk kanını aldırmaya gittik ayy kıyamam yavruma bakamadım bile bi ayağından tam alamamış diğerinide delmiş valla annem durdu başında ağladı kuzucum ama emzirince tık kesildi valla bu memeler her derdine deva oluyo bebişlerin:sm_cool:
Oğluşum 3250 doğmuştu sonra 3100 e düştü bugünde tarttılar 3600 olmuş maşallah:nazar::nazar:

kızlar bugün doğuracaklara allah kuvvet versin...sağ salim atlatsınlar inşallah...ya bu süt işini ne yapacağımı şaşırdım...yetmiyor...nasıl arttırıcam lütfen akıl verin...ne biliyorsanız söyleyin...bugün tavsiye ettiğiniz o malt içeceğini alacağım eczaneden...rezene filan pek işe yaramadı...emmiyor ya kızlar sağmakla da çıkan 2 saatte bir 75 cc...ama doktorumuz bunu 90 a çıkaracağız dedi...anam o 75 i bile zar zor damla damla çıkarıyorum...çok dert oldu teyzeleri bu süt işi bize...malum sarılık da var..bugün öğleden sonra kontrol olacak inşallah düzelmiştir...bu arada kilo soruları sormuşsunuz bana...20 kg almıştım ben...10 kilosu 10 günde gitti...zaten 4 kg si bebekti...sanırım koşturmadan bir 3-4 kilo daha gider...kalanı için egzersiz şart dedi doktorum...ayrıca korse önermedi kızlar..karın kaslarını tembelleştiriyormuş..sadece dışarı çıkarken 2-3 saat görsellik amaçlı takabilirsin dedi...kızlar süt önerilerinizi bekliyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm

kızlar bugün doğuracaklara allah kuvvet versin...sağ salim atlatsınlar inşallah...ya bu süt işini ne yapacağımı şaşırdım...yetmiyor...nasıl arttırıcam lütfen akıl verin...ne biliyorsanız söyleyin...bugün tavsiye ettiğiniz o malt içeceğini alacağım eczaneden...rezene filan pek işe yaramadı...emmiyor ya kızlar sağmakla da çıkan 2 saatte bir 75 cc...ama doktorumuz bunu 90 a çıkaracağız dedi...anam o 75 i bile zar zor damla damla çıkarıyorum...çok dert oldu teyzeleri bu süt işi bize...malum sarılık da var..bugün öğleden sonra kontrol olacak inşallah düzelmiştir...bu arada kilo soruları sormuşsunuz bana...20 kg almıştım ben...10 kilosu 10 günde gitti...zaten 4 kg si bebekti...sanırım koşturmadan bir 3-4 kilo daha gider...kalanı için egzersiz şart dedi doktorum...ayrıca korse önermedi kızlar..karın kaslarını tembelleştiriyormuş..sadece dışarı çıkarken 2-3 saat görsellik amaçlı takabilirsin dedi...kızlar süt önerilerinizi bekliyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Tatlım benimde ilk günler yoktu sütüm az az geliodu humana nın stil tea yi kullanıyorum günde 2 bardak ayva yiyorum ve de bol bol su biraz da yediklerinle alakalı hıı bide bozanın süt yaptığını biliom ama ben hiç denemedim inş. düzene girer tatlım sütün mama veriyomusun ayrıca ..

Selam kızlar bugün hava acaip soğuk Bursa'da .battaniyenin altından çıkmak istemiyorum oysa birsürü işim var .
Bu gece doğum yapan bir arkadaşımız vardı 3 aylık falan bebeği var onlara gidicez .
Bende bu gece doğum yaptığımı gördüm o kadar kolay olduki anlatamam inşallah rüyalarım gerçek olur .
NESTLE canım geçenlerde Gül Gölge anlattı .Lahana yapraklarını haşlayıp sıcağa yakın olcak sekilde göğüslerine sarıyorsun o sürekli yapmış sıcak iyi geliyor damarları açıp sütün çoğlamasını sağlıyormuş .Birde ısırgan ve rezene çayı ve bol sıvı tüketmek dedi dr.dene bakalım umarım işe yarar.

balıklama atlıyorum konuya....
ŞUBAT anneleri beni anlarlar diye düşündüm.
Bugün kontrolümüz vardı. Geçen hafta dr.umuz haftaya
doğumu bekleyebiliriz demişti ama görüldüğü üzere henüz
olmadı. İşin ilginci ben bu durumdan şikayetçi değilim
biz kızımla böylede mutluyuz. ama etraftakiler (ailelerimiz hariç)
ne zaman olacak ne zaman diye diye kafa beyin bırakmadılar.
aslında mantık olarak 1 haftamız daha var 40 haftalık olmaya.
Ama gelde anlat insanlara.
Bol bol yürü diyenler. Merdiven çık diyenler.
Nedir yani sanki onlar bakacak onlar emzirecek
onlar uykusuz kalacak. Yanlış anlamayın ben bütün bunlara hazırım
kızım için. Yeterki o sağlıkla gelsin . Canı ne zaman istiyorsa o zaman gelsin.
Ohhh be çimi döktüm rahatladım.:sm_cool:

nestlecim derin herseyi söylemis zaten ins. sütün cogalir
malt iceceginin tadi ilk anda degisik gelebilir hosuna gitmeyebilir ama belli bi süreden sonra alisiyor insan cnm

dersucum cnm doktorun normal icinde uygunsun dediyse ben normali dene ilk derim baktin olmadi sen cok zorlandin ozaman sezeryana alirlar ... ama en azindan o ani yasamis denemis olursun ilerde keske deneseydim demezsin cnm
bu aksam üstü iyi haberlerle seni burda bekliyoruz cnm

derincimmm ins. püyan gercek olur hayatim bende bugün niyetliyim dogurucammmmmmmmmm delikafadulden delikafadulden benim veleti nasil kandirabilirim onu düsünüyorum sırnaşık şey
bakip duruyorum acaba nisanim gelmismi diye ama hic bisey yok
annem aradi sabah onu gizli numara aramis ben sanmis ben telefona cikinca sen daha dogurmadinmi dedi sinir oldummmmmmmmmm sormasinlar yahuuu dogurdunmu diye cok meraklilarsa kendileri dogursunlar bitane

Son düzenleyen: Moderatör:
balıklama atlıyorum konuya....
ŞUBAT anneleri beni anlarlar diye düşündüm.
Bugün kontrolümüz vardı. Geçen hafta dr.umuz haftaya
doğumu bekleyebiliriz demişti ama görüldüğü üzere henüz
olmadı. İşin ilginci ben bu durumdan şikayetçi değilim
biz kızımla böylede mutluyuz. ama etraftakiler (ailelerimiz hariç)
ne zaman olacak ne zaman diye diye kafa beyin bırakmadılar.
aslında mantık olarak 1 haftamız daha var 40 haftalık olmaya.
Ama gelde anlat insanlara.
Bol bol yürü diyenler. Merdiven çık diyenler.
Nedir yani sanki onlar bakacak onlar emzirecek
onlar uykusuz kalacak. Yanlış anlamayın ben bütün bunlara hazırım
kızım için. Yeterki o sağlıkla gelsin . Canı ne zaman istiyorsa o zaman gelsin.
Ohhh be çimi döktüm rahatladım.:sm_cool:

canim malesef banada basladilar sormaya dogurdunmu eee nezaman gelicek daha gelmiyormuuu
her an gelebilir cnm artik bebisler niye merdivenleri cikip cok hareket edip dogum öncesi yorulalimki dimi :emir_bebek:
takma sen hic kafana hayatim bebisler istedikleri zaman gelicekler tabiiki

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar Mrb,a.s. bende yarın nst ye giricem.Bugün bebişlerini kucağına alan herkesin gözü aydın Allah analı babalı büyütsün.:nazar: Allah kalanlarımıza da en yakın zamanda hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip et:1hug:

cnm yarin iyi haberlerini bekliyoruz :emir_bebek:

Kızlar slm
Sabah oğlumun topuk kanını aldırmaya gittik ayy kıyamam yavruma bakamadım bile bi ayağından tam alamamış diğerinide delmiş valla annem durdu başında ağladı kuzucum ama emzirince tık kesildi valla bu memeler her derdine deva oluyo bebişlerin:sm_cool:
Oğluşum 3250 doğmuştu sonra 3100 e düştü bugünde tarttılar 3600 olmuş maşallah:nazar::nazar:
kırkbirkere
maşallah canım bebegine CANIM bebeginin topuk kanını hastanede almadılarmı benim 1 haftalık kızım var canım biz hastanede 2 günlüktük topuk kanımızı aldılar bugünde bebegimde sarılık varmı diye doktora getirdim allahıma şükürler olsun yokmuş dogdugunda 3 kiloydu bugün 3200 çıktı kilosu 51 cmm olmuş 3 cmm uzamış 36 haftalık dogdu bebegim doktorum normal dedi
gece oturuyoruz kızımla gündüz uyuyor

Kızlar slm
kırkbirkere
maşallah canım bebegine CANIM bebeginin topuk kanını hastanede almadılarmı benim 1 haftalık kızım var canım biz hastanede 2 günlüktük topuk kanımızı aldılar bugünde bebegimde sarılık varmı diye doktora getirdim allahıma şükürler olsun yokmuş dogdugunda 3 kiloydu bugün 3200 çıktı kilosu 51 cmm olmuş 3 cmm uzamış 36 haftalık dogdu bebegim doktorum normal dedi
gece oturuyoruz kızımla gündüz uyuyor senin bebek kaç günlük canım maşallah iyi kilo almış

Selam kızlar son aldıklarımın resimlerini ekledim yıkamadan önce hemen bakıp yorumlarınızı yazın bakiiimmmmm .Canım sıkılıyor hava çok soğudu banyo yapmam lazım ben ıvır zıvırla uğraşıyorum iş yapmak yerine offffff.Şimdilik kaçtım sonra gelirim yine ....

özlemcim dilracim canim 41 kere massallah bebislerinize :nazar:
dilra cnm senin bebis kac günlük simdi ? :emir_bebek:

canım benim bugün bebiş 21 günlük benim hastanede göğüslerim yara oldu emziremedim göğüs kalkanı falan kullandım bir işe yaramadı eve gelince bir hastaneden pompa kiraladım onunla sağıyorum göğüslerim iyileşmediği için ben 3 saatte bir sağıyorum ama çıkan süt 30-35 cc falan malt içeceği bende içiyorum rezene ayrıca humananın süt artırıcı çayını kullanıyorum ama bir işe yaramadı.sanırım bu bünye meselesi.artık mamada veriyorum çocuk açlıktan çığlık çığlığa ağlıyor çünkü.kabus görüyorum geceleri hamilelik doğum falan değil beni bu süt olayı bitirdi:çok üzgünüm:

canım 8 günlük bebegim inşallah sende kucagına saglıcakla alırsın en yakın zamanda canım allah kolaylık versin bugün dogum yapan arkadaşlardan haber varmı inşallah en yakın zamanda sizlerde kolay dogumlarla bebişlerinizi kuçaklarınıza alırsınız canım kızımda sizlerin ellerinizden öpüyor arkadaşlarından haber bekliyor annelerini üzmeden gelsinler diyor canım benim çıkmam lazım bebişim uyandı

bugünün bebişlerinden haber bekliyorum ben de
gelip gidip siteye bakıyorum
inşallah hepsi iyidirler

Son düzenleme:
inşallah canım en yakın zamanda bebişleri kucaklarına alıp hastaneden çıkarlar benim bebiş kucagımda uyudu hastaneden çıkıp aramıza katılırlar

arkadaşlar benimde sütüm olmadı başlarda denediklerimi yazayım komposto hoşaf gibi şeyler yemekle birlikte yenilince taneleriyle yenince süt yaptı bende humana stell tea, rezene incir kompostosu günde 2 litre su her öğünde salata yoğurt çorba çok işe yaradı şimdi fışkırıyo herkese bol sütlü günler

X