2009 Şubat Anneleri

arkadaşlar ya sizinde çok halsizliğiniz varmı benim kolumu kaldırmaya halim yok bide iş yerindeyim şimdi yerimden kalkamıyorum mide bulantım da var nezaman geçecek bunlar

arkadaslar merhaba sacını boyatan varmı aranızda doktorum tavsıye etmedını soyledı ama sacımda cok fena oldu boyatan yada kına kullanan varmı aranızda

slm ben saçımı çocuk düşündüğümüz için gebeliken önce boyamayı bırakmıştım, şimdi saçlarım kötü görünmüyor, sarı ve siyahın uyumu içinde ahenkle dans ediyor:sm_cool: Gebelikte sadece organik boyaların kullanılması gerektiğini biliyorum, e tabi güvendiğin bir kuaföre gitmelisin, organik diye kandırılmamak için, ama bence en iyisi boyatmamak, bırak dağınık kalsınyasakkelime bebeğimizin sağlığı herşeyden daha önemli değil mi a.sa.s

yaa kızlar, ben dün 3 tane folik asit alacağıma 4 tane almışım, haplarım sayılı da, bugün farkettim, bebeğime bişey olurmu kiiii ????

kızlar ya 12+1 olduk ben hala kusuyorum cumarteside bugünde kötü bi haldeyim acab yediğim gevrekmi dokunuyo yada peynirmi cumarteside böleydim ooooofffffffffff yaaa cumartesi bide acildeydik sol kasığımda ağrı vardı gece uyuyamadım geçer dedim bacağıma vurdu ağrısı kalktık gittik doktora idrar yollarımda enfeksiyon varmış biliyodum zaten kadın doğuma çıktık orda biraz beklemeden sonra doktor baktı bebişe büyümüş gözleri elleri ayakları belliydi bebiiş sağlıklı dedi 3 tane ilaç yazdı savdı başından

haaa bu arada kadın doğum yapacak gelmiş sabah ssk akşam üstü 5 olmuş doğuramamış hala kadın feryat çığlık bende gördüm kadını sancı odasında sonra kadıncağız dayanamayıp yatakta doğurmuş kendi kendine yaaaah kızlar ne insanlar var işte görün:1shok:

arkadaşlar ya sizinde çok halsizliğiniz varmı benim kolumu kaldırmaya halim yok bide iş yerindeyim şimdi yerimden kalkamıyorum mide bulantım da var nezaman geçecek bunlar

aynen canım ya ...evde olsamda yatsam diyorum..bugün geçmek bilmeyecek

yaa benimde saçımın boyaya ihtiyacı var 2 aylık hamileyken bitkisel boyayla boyattım ama doktor bidaha sakın boyatma diyo kına yak dedi ona da ben cesaret edemiyorum artık böle gezicez

yaa bu arada kızlar ben perşembe gününe randevu aldım 2 li test yapılacak birde detaylı ultrosana giricem siz girdinizmi? acaba cinsiyeti çıkar mı merak etmeye başladım :)))

3 tanemi ben günde yalnızca bitane alıyorum

bak şimdi, benim doktorum bana günde 3 tane almamı söylemişti, bana da fazla geldi, prospektüsü okudum, orada da 3 tane yazıyordu, ben de gönül rahatlığıyla günde 3 tane aldım, merak ettim şimdi, diğer arkadaşlar günde kaç tane alıyorlar kiii?

yaa bu arada kızlar ben perşembe gününe randevu aldım 2 li test yapılacak birde detaylı ultrosana giricem siz girdinizmi? acaba cinsiyeti çıkar mı merak etmeye başladım :)))

canım şimdi internetten 12. haftayı okuyodum bebeğin cinsiyeti ayrıntılı ultrasonda belli olabilir diyo jeyyar işallah bakalım ilk sen söylersin bize cinsiyetini bende çok merak ediyorum:dance:

bak şimdi, benim doktorum bana günde 3 tane almamı söylemişti, bana da fazla geldi, prospektüsü okudum, orada da 3 tane yazıyordu, ben de gönül rahatlığıyla günde 3 tane aldım, merak ettim şimdi, diğer arkadaşlar günde kaç tane alıyorlar kiii?

folic plus kullanılıyosa günde 3 tane folbiol sa günde 1 tane diye biliyorumfisfisfis

hiç merak etmezdim ama 3. aya girince merak etmeye başladım.dr gittigim gün 13 hafta olacak bakalım hayırlısı. bu arada ben folic asit günde 2 tane alıyorum ama 3 tanenin de zararı yoktur bence

slm canlarım bende epeydir kk deyim fakat şubat annelerini ilk defa ziyaret ediyorum bende 12+3 hamişim allah herkezin bebeişin sağ salim kucağına almayı nasip etsin.a.s.a.s.

bide folik asitin 8. haftadan sonra kullanılmasının gerekmediğini okumuştum.bununla ilgili bilginiz varmı canlar...

benim bildigim 9 ay boyunca kullanacakmışım ama bu hafta dr gidince belli olur ilacım bitmek üzere zaten bakalım tekrar verecek mi dr

kızlar bende hamile kalmadan önce folik asit plus kullanıyordum hamile kaldım devam ettim ilk dr.kontrolüne gittim doktorum folik asit bitince alma ben sana başka ilaç vericem dedi.yanılmıyorsam bu ilaçta olan demir mi ne folik asitte yokmuş bende hergün 1 tane dr verdiği ilaçtan kullanıyorum.allaha şükür hiç bir şiklayetim yok bebeğimin gelişimide gayet iyi gidiyor dedi dr.

bide folik asitin 8. haftadan sonra kullanılmasının gerekmediğini okumuştum.bununla ilgili bilginiz varmı canlar...

bende internetten öyle okumuştum onun için pek önemsemiyodum geçen dr a gidince kullanman gerekiyor dedi 3. aya kadar kullancakmışım sonra diğer vitaminlere geçecekmişşutarafagitti

tamam kızlar, hemen araştırdım bende, ben folik plus kullanıyorum, o günde 3 tane alınıyormuş, folibol günde 1 tane, karışıklık oradan kaynakandı..

yaa şimdi benim soruma geçsek,,,, ben dün 4 tane almışımmmm, bişey olurmu kiiiii??? Ödüm patlıyorrrr??

Haa birde bu folik asit ne zaman bırakılacak, doktoruna soran arkadaş, buraya bi yazsa, da biz de öğrensek ...

X