2009 Şubat Anneleri

canım benim çok geçmiş olsun bende nezleyim 3 gün oldu hapşıra hapşıra ölüyom
2 hafta önce berbattı bulantılarım 1 gün içinde 9 kere çıkardım suyu dahi.. doktorum ultrasonla bebeğe bakarken bile gittim çıkarmaya çok kötü yaaa.. ama bi bulantı hapı yazdı bana allahıma şükür o günden beri hiç midem bulanmadı.. ve kokusunu bile duyunca çıkardığım şeylerden yemeye başladım.. 4 ay bittiği için dr um bulantıların normal değil 3 aydan sonra geçmesi lazımdı dedi hapı içtikten sonra bişeyim kalmadı ama bi an önce doktoruna danış..

sana da geçmiş olsun bebişim. ne mucize ilaçmış.

ah canım geçmiş olsun. portakal suyu içsen mideni bulandırır mı acaba? nezle için de iyi gelir. dikkat et kendine. bırak işleri halan yapsın.

saol cnm ,bugün kendimi daha iyi hissediyorum , dün elma suyu icip tost yemistim aninda cikardim
aksam ama rahatlikla corbami icebildim :dance:
halam bir kac gün erteledi gelmeyi rahat rahat yaparim islerimi hihoyyyt hihoyyyt

günaydim canlarimmm,
agir kaldirmamaya calisin
bende oglumu kucagima aliyorum bazen yaklasik 14 kilo bende sonra bel agrisi oluyor
ama nolur olmaz dikkat emek gerek siz sakin kaldirmayin agir seyler

bu arada simdi hazirlanip doktora gitcem rüyamda gitmisim ve doktorum bana erkek degilde kiz olcagini söylemis eve gelip hemen forma yazdim kizzlarrrr kizmis benim bebisim diye

gözlerimi actim ama hemen dua ettim allahim cinsiyet fark etmez sen onlara saglik ver hayirli evlat olsunlar diye

hepinizi coooooooook öpüyorum

canım inşallah gönlünden geçen olur.bebeğinin hakkında güzel haberler verirsin inşallah bize:nazar:

cimcimecim senin yaptığın hesapta bir hata var sanırım. 4 haftalık bebek 1 aylık sayılmıyor. 4 hafta 28 gün fakat bebeğin 1 aylık olabilmesi için 30 gün dolması gerekiyor.
30 gün 1 aylık
60 gün 2 aylık
90 gün 3 aylık diye gidiyor canım.

hmmm ok cnm anladim

kizlar yaa benim takvim niye 4. ayda takili kalmis ..
bizim mi onu 5. aya götürmemiz lazim acaba ????? hicte anlamiyorum kurcalaya kurcalaya yapmistim bu takvimi

cimcimecim senin yaptığın hesapta bir hata var sanırım. 4 haftalık bebek 1 aylık sayılmıyor. 4 hafta 28 gün fakat bebeğin 1 aylık olabilmesi için 30 gün dolması gerekiyor.
30 gün 1 aylık
60 gün 2 aylık
90 gün 3 aylık diye gidiyor canım.

normaldir herşey inşallah. benim bir tanesi tam sınırda çıkmış. omirilik gelişimi ile ilgili olan. ama ultrasonda herşeyi normal gördüğü için sıvı alımına falan gerek duymadı dr. emin olabilmek içinse ayrıntılı utrason istedi. arkadaşlar lütfen dua edin herşey normal görünsün. bu düşünceyle yatıp bu düşünceyle kalkıyorum.

çok sağol canım test sonucum normal çıktı çok şükür içim rahatladı.
canım işallah seninde normal çıkar allah sağlıkla gelmelerini nasip etsin işallah:1hug:

günaydim canlarimmm,
agir kaldirmamaya calisin
bende oglumu kucagima aliyorum bazen yaklasik 14 kilo bende sonra bel agrisi oluyor
ama nolur olmaz dikkat emek gerek siz sakin kaldirmayin agir seyler

bu arada simdi hazirlanip doktora gitcem rüyamda gitmisim ve doktorum bana erkek degilde kiz olcagini söylemis eve gelip hemen forma yazdim kizzlarrrr kizmis benim bebisim diye

gözlerimi actim ama hemen dua ettim allahim cinsiyet fark etmez sen onlara saglik ver hayirli evlat olsunlar diye

hepinizi coooooooook öpüyorum

canım işallah güzel haberlerle gelirsin :eek: allah gönlüne göre versin :ecrin_bebek:

floryacım sizne yaptırıyosunuz bu ultrason ne? ben anlamadım beni bilgilndirirmisin? o haftada ben şehir dışında olucamda bilgim yok bu konuda?

bebişim bu ultarsona ayrıntılı renkli 4 boyutlu v.s. diyorlar. bebeğin tüm organları, kemikleri hatta göbek bağındaki damarlardaki kan akış hızı görülebiliyormuş. bebekte Allah korusun bir anormallik varsa net bir şekilde saptanıyor. ama rutin herkesten mi isteniyor yoksa test sonuçlarına göre mi gerek duyuyor dr. bilemiyorum. benden istedi. 3 lü test sonucum normalmiş aslında ama bebeğin omirilik gelişimi ile ilgili olan sınırdaymış. hamilelikten önce dahi folik asit içtim halbuki. ama ben genelinde iştahsız biriyim. yeterince beslenemedim mi ki, ondan mı acaba?
çevremde soruyorum şimdi. tüm hamileler yaptırıyor bu ultrasondan. gittiğinde dr. una bir danış istersen bebeişim. ben de izmir deyim bu arada. senin dr un kim.

Kizlar nasil hereketler hissediyorsaniz yazin lütfen...

çok hoş hissediliyor. içinde fıkır fıkır seni gıdıklamayan canını yakmayan bişey dolaşıyor gibi. her hissedişimde mutlu oluyorum. bu bebek beni daha şimdiden hiç olmadığım kadar çok mutlu ediyor. Tanrım her isteyene yaşatsın bunu.

ben çoğu zaman sitede sorunla karşılaşıyorum. bu yüzden her an takip edemiyorum yazışmaları. cevaplarımdaki gecikmelern sebebi budur, bunun için üzgünüm arkadaşlar.

Meleğim beni terketmeseydi bende her ay umutlananlar listesinden çıkıp sizlerin arasında olucaktım...Nasip değilmiş...
Hepinize hayırlı doğumlar...

allah kolaylık versin güzelim
çok zor bir dönem
birçoğumuzun başına gelmiş bir olay
bu yüzden ümidini hiç eksiltme

kızlar ben de sadece bende bacak ağrısı var sanıyordum ne de olsa bel fıtığı başlangıcı teşhisim vardı maziden diye
işin kötü kısmı sol bacağımda olması malum sol tarafa yatmaya gayret ediyoruz fakat ağrıyan bacağın üzerine yatmaya çalışmak insanı mahfediyor
yetmezmiş gibi 3 gündür daha anormalleşti gerçi onun sebebini biliyorum nineler gibiyim rutubet arttığındaa ya da etrafta yağmur bulutları dolaşırken bacaklarım sızlar hep :p

hatta akşam saat 12de yattım saat 2,5a kadar gözüme uyku girmedi -tabi bunda arka taraftaki komşuların çatlak sesli horozunun katkısı büyük - tam uyuycam sanırım diye düşünürken bebiş uyandı göbişin bir solundan bir sağından sanırım soldaki başıydı çünkü sağdakiler bayağı tekrarladı :)) tekmeler gelmeye başladı
sonra bebiş uykuya çekildi bu sefer de korku filmi gibi dışarıdan ayak sesi gibi çıtırtılar falan geldi biraz dinledim devam ediyor mu diye tekrar duyunca korka korka eşimi uyandırdım o bahçenin etrafına baktı bişey yok dedi belki kedidir
bir de üstüne ramazan davulu çıkınca tam delirmelik oldum
bugün hayalet gibiyim

yaa benimde ağrım çok, sol bacağıma vuruyo ağrısı, belimin soltarafı kalçamın üst tarafına denk geliyo işte orası çok fena ağrıyo oda bacağıma vuruyo topallayarak yürüyorum siyatiğin belirtilerini okudum bendeki belirtilere benziyor bide bel fıtığı belirilerini okuyayım bakalım onunlada alakası varmıymış

kizlar geldim doktordan bebis cok hareketsizdi bide özel bir parca ekmek yiyipte gittimm :KK43:(
ama hersey yolunda :)))
gecen sefer erkek gibi görünüyor gelecek randevuda emin oluruz demisti bugünde doktorum cok bisey göremedi :KK43:(
3d ultrason icin beni bi yere gönderdi ordan randevu alip yaptircakmisim yaklasik 22. haftamda ama sadece bir defalik yapilcak bu ultrason dedi doktorum
siz yaptirdinizmi??

hoşgeldin cimcime şükür bebeğin sağlıklı:))

o ultrasona 20. haftadan sonra giriyosun diye biliyorum dimi doğru biliyorum:)

kızlar ya ben bugün durmadan ağlıyorum..senağlamasenağlama
bu ay içinde doğum yapanları ve yapacakları falan okuyorum acayip duygulandım..
ve içimi fena bir korku kapladı..
doğumdan sonra sanki bebeğimi göremeyecekmişim gibi geliyorsenağlamasenağlama
ya göremezsem hiç,koklayamazsam..senağlama

kızlar ya ben bugün durmadan ağlıyorum..senağlamasenağlama
bu ay içinde doğum yapanları ve yapacakları falan okuyorum acayip duygulandım..
ve içimi fena bir korku kapladı..
doğumdan sonra sanki bebeğimi göremeyecekmişim gibi geliyorsenağlamasenağlama
ya göremezsem hiç,koklayamazsam..senağlama

Allah hepimize sağlıklı doğumlar versin.İçini ferah tutmalısın.Şimdiden böyle yaparsan o korkuyla cekilmez bir hal alır hamilelik.Allahın izniyle bebeklerimizi alacağız kucaklarımıza.

ya ne bilim walla durmadan gözümden yaşlar geliyo engel olamıyorum..
günün sümüklüsü benim galiba..
şimdide güldüm kendi kendime nezleyim burnum akmıyodu şimdide o yüzdende geçmiyodu şimdi iyi oldu nefes alabiliyorum arada ağlamak iyi oluyomuş galiba..:))))

X