2009 Şubat Anneleri

çok sağol cimcimecim...inşallah darda olan tüm anne adayları bir an önce atlatır sıkıntılarını..mübarek günlerde dua, dinlenme filan derken günleri doldurmaya çalışacağız inşallah..doktorum bebeğini bir 2500 gr. yapsak içim rahatlayacak sonrası için diyor...dünkü ölçümde 152 gr. dı...sanki hiç 2500 olmayacakmış gibi geliyor insana...hepimize allah kuvvet versin....

ayy canim düsünme öyle yaa onlar cabucak büyüyorlar annesi :CüvCüv:
sen konus bebisinle icindekini ona dök onu ne kadar isteyerek bekledigini sevdiginizi anlat o anliyor artik bir cok seyi babasini sesini bile taniyabiliyor
seni böyle görmek istemiyorum onun gelcegine inan bitanem
dualarimiz bütün hamilelerle ve bebis isteyenlerle tatlim :1hug:

artık kalkıyorum kızlar iftar yaklasıyo bi corba salata neyim yapiyim.pilav ve sulu köftem var patlıcan kırmızı biber közlüyorum bide fırında şimdiden herkese afiyet olsun

artık kalkıyorum kızlar iftar yaklasıyo bi corba salata neyim yapiyim.pilav ve sulu köftem var patlıcan kırmızı biber közlüyorum bide fırında şimdiden herkese afiyet olsun

ayy ayyy canim cekti yaaa
bana ne bende isterim cokacimcoook :CüvCüv:
afiyet olsun cnm bizim icinde ye birazcik cokacimcoook

evet evet simdiye kadar attan bakti hep ama simdiden sonra göbekten bakar sanirim zor olur elbiseyle hamilelik elbisesimi alicaksin ? yoksa normal mi ? bende almaliyim ama karar veremedim daha nasil bisey alsam ki :uhm:

neden doktorun alttan baktı ki??? benim doktorum keseyi görebildiği haftadan sonra hep karnımdan baktı eğer sorun olur bebeği göremezsek alttan bakıcaz dedi kardeşimin doktoru da doğuma kadar alttan hiç muayene etmemiş ve de bakmamıştı...:sm_confused:

kızlar bebiş erkekmiş..ama bu habere sevinemedim tam olarak...çünkü kontrol esnasında plesantanın ucunun rahim ağzında olduğu görüldü....yani plesanta previa olayı...doktor progestan verdi günde 3 kere içilmek üzere...20. haftaya kadar plesanta kendini yukarıya çekebilir rahim büyüdükçe dedi...ama çekmezse yani plesanta önde rahim ağzında kalırsa bunun bayağı bir sakıncaları var tabi...erken doğumdan tutunda, ağır kanama sonucu anne/bebek ölümüne kadar gidiyor...şimdilik istirahat ve ilaç...20. haftadan sonra tam tanı konacak...benzer durumda olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen....

canım çok geçmiş olsun yaa ööle sıkma canını başka şeylerle ilgilenmeye çalış ama kendini yorma oğluşuna güzel isimler düşün ciciler hazırla odasını hayal et rahatlarsın ikinizede sağlıklı günler diliyorum :hooray:

Kızlar sizin iştahınız nasıl? ben doğru dürüst bişey yiyemiyorum hamilelikten önce iştahlı sayılırdım ama şimdi canım istemiyor zaten biraz fazla kaçırsam 1 saat yatmak zorunda kalıyorum rahatlamak için

Canım senin bebiş kız bence baksana bu kadar gizlediğine göre, Allah hayırlı evlat verir inşallah hepimize, benim oğluşum geliyor 14+1 de gördük, bence erkek olsa kesin belli olurdu çok bariz görünüyor çünkü erkek olduğunda

hevesini kırmak istemem kadar net görüldüğünü de bilemiyorum ama bazen göbek kordonunu da erkeklik organına benzetebiliyorlarmış canım benim :eek:

Kızlar sizin iştahınız nasıl? ben doğru dürüst bişey yiyemiyorum hamilelikten önce iştahlı sayılırdım ama şimdi canım istemiyor zaten biraz fazla kaçırsam 1 saat yatmak zorunda kalıyorum rahatlamak için

benim iştahım yerinde allaha şükür aşerme olaylarımda olmadı sadece bi kaç günmidemde sinsi bi bulantı oldu akşamüzerleri o kadar...cokacimcoook

neden doktorun alttan baktı ki??? benim doktorum keseyi görebildiği haftadan sonra hep karnımdan baktı eğer sorun olur bebeği göremezsek alttan bakıcaz dedi kardeşimin doktoru da doğuma kadar alttan hiç muayene etmemiş ve de bakmamıştı...:sm_confused:

bana simdiye kadar hep altan bakti doktorum iki üc gün sonra 5.ayima gircem bide

benim iştahım yerinde allaha şükür aşerme olaylarımda olmadı sadece bi kaç günmidemde sinsi bi bulantı oldu akşamüzerleri o kadar...cokacimcoook

Canım işin ilginç yanı benim ilk 3 ay hiç bulantım falan olmadıi bu iştahsızlıkta daha sonra ortaya çıktı korkuyorum valla asıl bundan sonra iyi beslenmek lazım bebişler büyüyor artık zaten sütte içemiyorum çok canım sıkkın

canım çok geçmiş olsun yaa ööle sıkma canını başka şeylerle ilgilenmeye çalış ama kendini yorma oğluşuna güzel isimler düşün ciciler hazırla odasını hayal et rahatlarsın ikinizede sağlıklı günler diliyorum :hooray:

çok sağol hayatım...inşallah geçecek bu sıkıntılı günler...nazlıdır benim oğlum...nazende nazende gelecek demekki...napalım annesi buna da katlanır artık...

kızlar bebiş erkekmiş..ama bu habere sevinemedim tam olarak...çünkü kontrol esnasında plesantanın ucunun rahim ağzında olduğu görüldü....yani plesanta previa olayı...doktor progestan verdi günde 3 kere içilmek üzere...20. haftaya kadar plesanta kendini yukarıya çekebilir rahim büyüdükçe dedi...ama çekmezse yani plesanta önde rahim ağzında kalırsa bunun bayağı bir sakıncaları var tabi...erken doğumdan tutunda, ağır kanama sonucu anne/bebek ölümüne kadar gidiyor...şimdilik istirahat ve ilaç...20. haftadan sonra tam tanı konacak...benzer durumda olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen....

Canım sakın üzülme sadece dinlen . Benim arkadaşımın başına geldi uuzn yola gittiği için olmuştu onun dr. tuvalet ihtiyacı haricinde kalkmayacaksın demişti . Oda zorlada olsa ayaklarının altına yastık falan koyup dinlendi sadece . Şimdi herşey yolunda 2 ay sonra alıcak bebeğini kucağına kısmetse . Birde 2500 gr. dan bahsetmişsin.Ablam 31 haftalık doğum yaptı 2150 gr. bebeğimiz 15 gün once doğum gününü kutladık . sakın aklına kötü şeyler getirme en önemlisi moral ve bol bol dua et .Eğer kafanı başka şeylerle meşgul edersen daha az düşünürsün . Puzzle falan yapabilirsin mesela yada başka şeyler kendine çok dikkat et :1hug:a.s.

günaydın arkadaşlar :)
cimcime bende elbise giyiyorum bazende dr a muayneye giderken zor olur diye şimdiki aldığımı pantolon veya etek tarzında bişi olsun diye düşündüm:)

derinzlm ben nilüfer tarafındayım orada öyle bişiler bulabilceğimi düşünmemiştim iyi aklıma getirdin sağol bi akşam gitmeye çalışalım bari :):CüvCüv:

Rica ederim şekerim alışveriş deyince ne gerekiyorsa nerde ne kadar indirim var ,hangi mağaza sezona ne zaman başlıyo :sm_cool:çok rahat şeyler var ben etek ve eşofman altı aldım çok rahat tiril tiril . Birde Koruparka gitmişken BELLAMOM diye bir mağazada var sadece hamile giyim üzerine orasıda 15.ine kadar indirim var orda da çok hoş şeyler var :teytey:

bana simdiye kadar hep altan bakti doktorum iki üc gün sonra 5.ayima gircem bide

Canım merhabalar nasılsın geçen gün keyfin kaçıktı şimdi umarım iyisindir. Cimcime gerçekten 5.aya mı giricez ben soranlara 3.5 aylık diyorum fisfisfis ay sen şimdi 5 aylık falan diyince heyecanlandım bak . Kafam da karıştı daha doğuma 5.5 ay var nasıl 5 aylık oluyoruz -tatlicadiarzu-nolurrrrrrrrrr beni aydınlat . kafamçokkarıştı

canım merhabalar nasılsın geçen gün keyfin kaçıktı şimdi umarım iyisindir. Cimcime gerçekten 5.aya mı giricez ben soranlara 3.5 aylık diyorum fisfisfis ay sen şimdi 5 aylık falan diyince heyecanlandım bak . Kafam da karıştı daha doğuma 5.5 ay var nasıl 5 aylık oluyoruz -tatlicadiarzu-nolurrrrrrrrrr beni aydınlat . Kafamçokkarıştı

slm canim ya nasil 5 aylik anlamadim benim 17 haftalik oldu cimcimeyle aramizda 1 buçuk hafta var? 4 yazacakti herhalde ben 4 e girdim diye biliyorum??

slm canim ya nasil 5 aylik anlamadim benim 17 haftalik oldu cimcimeyle aramizda 1 buçuk hafta var? 4 yazacakti herhalde ben 4 e girdim diye biliyorum??

Valla bende anlamadım . Bizim satlarımız cimcimeyle aynı şaşırdım kaldım valla . :sm_confused:

canım doğum tarihini söylersen ben tahminde bulunabilirim.kaydirigubbakcemile2 şaka şaka . yorumcu.com dan bakıcam eğer bakmadıysan bu zamana kadar kime baktıysam doğru çıktı.:emir_bebek:

CANIM SAOL BEN BAKMIŞTIM HATTA BULABİLDİĞİM TÜM CİNSİYET TAHMİNLERİ OLAN SİTELERE BAKTIM, ERKEK GÖRÜNÜYOR HEPSİNDE Bİ ÇİN TAKVİMİNDE KIZ ÇIKIYOR SON SATIM 7 MAYIS 12 SİNDEN HAZRİRANIN 11 NE KADAR ÇALIŞMA YAPMIŞTIK BEBEK İÇİN :))) 12 SİNDE HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM :) HANGİ GÜN TUTTURDUK BİLEMİYORUM :teytey::teytey:

kızlar benim annem bebişe kız diyo içimden öyle geçiyo diyo hayırlısı diyo bende tek kızım 4 abim birde benden küçük erkek kardeşim var :nazar: kaynanama sinir oluyorum sanki kendi doğurcak gibi oğluşum olacak emirim benim diyo eşimin adı emre ona emir diyolarmış küçükken benim bebeğimin adıda emir olacakmış, bana sen ne dersen de erkek olacak adıda emir diyo gırtlaklayasım geliyo kız olursa apışacak :roflol: 2 kızı bi oğlu var, zaten yarışıyo benimle kapalıydı açıldı biz evlendikten sonra, saçımı sarıya boyattım oda boyattı, 2 torun sahibi 3. yolda ben bikini giyiyorum diye oda aldı bu sene, tanga giyiyorum yaz kış benim aldığım takımların aynısını aldı kudurdu yani anlayacağınız sinir oluyorum eşimin peşinde geziyo her geldiğinde oğluşum oğluşum diye para koparmak için benimkocada 3 yıldır anca açtı gözünü malesef anca görüyo gerçekleri..

kızlar benim annem bebişe kız diyo içimden öyle geçiyo diyo hayırlısı diyo bende tek kızım 4 abim birde benden küçük erkek kardeşim var :nazar: kaynanama sinir oluyorum sanki kendi doğurcak gibi oğluşum olacak emirim benim diyo eşimin adı emre ona emir diyolarmış küçükken benim bebeğimin adıda emir olacakmış, bana sen ne dersen de erkek olacak adıda emir diyo gırtlaklayasım geliyo kız olursa apışacak :roflol: 2 kızı bi oğlu var, zaten yarışıyo benimle kapalıydı açıldı biz evlendikten sonra, saçımı sarıya boyattım oda boyattı, 2 torun sahibi 3. yolda ben bikini giyiyorum diye oda aldı bu sene, tanga giyiyorum yaz kış benim aldığım takımların aynısını aldı kudurdu yani anlayacağınız sinir oluyorum eşimin peşinde geziyo her geldiğinde oğluşum oğluşum diye para koparmak için benimkocada 3 yıldır anca açtı gözünü malesef anca görüyo gerçekleri..

AYYYYYY ne kadar korkunç inşalllah kızın olur canım ya . Eşinle konuş bence ismine karıstırtma bari. Bak ne sıkıntılarla dünya ya geliyorlar . Ve bu sıkıntıların buyuk kısmını biz çekiyoruz. Benim kayınvalidemde erkek bekliyodu herhalde kız olucağını duyunca şaşırdı kaldı . Değişir belki falan diyo arada. Ay allahım yaa ne cins insanlar bunlar .

X