2009 Şubat Anneleri

Bende öyle duymuştum, kuzenim İzmirde 2,5 aylık kken görebilen bi dr varmış çok iddalıymış ve bi çok örnek var çevremizde kendisine giden.
Eğer İzmirli hamişler varsa gitsinler bence

Kızlar merhabalar . Dr. dan geldik az avvel . FOLİK ASİDİ KESTİK KIZLAR .AMA SIRASIYLA KAN KAŞSİYUM , MAGNEZYUM .BALIK HAPI ,VE MÜLTÜVİTAMİN VERDİ

kızlar ya bende 16+2 oldum ama doktorum söylemiyo cinsiyetini kaç kere sordum sinir oldum artık 2 gün önce doktordaydık 4 lü testımi yaptırdm sonuç çıkmış az önce labrtvr. dan aradılar alıp dr a gidicez yarın çok korkuyorum bi problem çıkacak diye kalbim duracak..

Ya bu haplar çok değilmi . sizcede . CİMCİME ÇOK SAĞOLBEN yazmıştım diş fircamı değiştirdim diye normal fırçam elektrikliydi . Onu değiştirip normal klasik fırçaya geçtim ve özellikle yumuşak uçlu aldım .Bakalım inşallah kayıpsız atlatırız

Bende öyle duymuştum, kuzenim İzmirde 2,5 aylık kken görebilen bi dr varmış çok iddalıymış ve bi çok örnek var çevremizde kendisine giden.
Eğer İzmirli hamişler varsa gitsinler bence
Evet nilocan haklısın ben 12. haftamda öğrendim cinsiyeti ama gittiğim hastanenein ultrasonu çok gelişmiş . Dr. umda emin olduğu için söylemekten çekinmedi .

Ya bu haplar çok değilmi . sizcede . CİMCİME ÇOK SAĞOLBEN yazmıştım diş fircamı değiştirdim diye normal fırçam elektrikliydi . Onu değiştirip normal klasik fırçaya geçtim ve özellikle yumuşak uçlu aldım .Bakalım inşallah kayıpsız atlatırız

banada cok gibi geldi canim benim doktorum bana hic böyle vitaminlerden bahsetmedi..
cnm sen iyi yapmissin yumusak uclu firca almakla ,sen dis eti sorunundan bahsettigin icin bende oraya genel bilgi koydum mirmirmirmir

kızlar ya bende 16+2 oldum ama doktorum söylemiyo cinsiyetini kaç kere sordum sinir oldum artık 2 gün önce doktordaydık 4 lü testımi yaptırdm sonuç çıkmış az önce labrtvr. dan aradılar alıp dr a gidicez yarın çok korkuyorum bi problem çıkacak diye kalbim duracak..

4 lü test mii, benim bildiğim bu hafta 3lü test yapılıyordu, bir de 4lüsü mü var bunun? doktor neden söylemiyor ki, belki daha görünmemiştir, başka doktora da görün bari

banada cok gibi geldi canim benim doktorum bana hic böyle vitaminlerden bahsetmedi..
cnm sen iyi yapmissin yumusak uclu firca almakla ,sen dis eti sorunundan bahsettigin icin bende oraya genel bilgi koydum mirmirmirmir
Bilemiyorum canım benim bildiğim magnezyum 6.aydan sonra kullanılyor oda kramplar için ,ablamlada konuştum ona balık yiyemediği için balık hapı vermiş ,ben zaten hafta nın en az bir günü balık yiyorum aklım karıştı . Birde çok bekledim bugün ameliyattaymış dr.um çok canım sıkıldı o yüzden de pek soru sormak istemedi canım . :1no2:

ben 2 haftadır magnezyum kullanıyorum
sadece kramplar için değil bir çok fonksiyonu var

bu arada yeni kız kaydirigubbakcemile3 haberlerimiz gelmiş
tebrikler arkadaşlar :teytey::dance:
demircool ve çgdmabky kaydirigubbakcemile5

görmeyeli kızıma arkadas gelmıs demırcool tbrk ederım cnm allah analı babalı buyutsun sevındım seın adına ben bıraz daha adepte ollmaya basladım olaya kendımı hıc anne gıbı hıssetmıyomda tuhaf oluyo ama kızımı ole kıpır kıpır gordukten sonra hersey cok değişti

ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN CAN ATANLAR LİSTEYE GÖRE ŞİMDİDEN ALMAYA BAŞLAYALIM ANACIM ANCA BİTER
DOĞUM ÇANTASI

Sizin için:

2 adet gecelik (pijama değil), sabahlık
iç çamaşırı
terlik
temiz havlular ve sabun
kalın çorap
tarak
hasta bezi (eczanelerde bulabilirsiniz)
deodorant, pudra, şampuan
diş fırçası ve diş macunu
kağıt peçete ve havlu, temizlik mendilleri

Bebeğiniz için:

Zıbın
Başlık
bebek battaniyesi
bebek havlusu
çocuk bezi
biberon ve mama.

Kordon kanı alınacaksa,ilgili malzemeyi beraberinizde getirmeyi unutmayın.

Ayrıca fotoğraf makinesi ve varsa video kameranız da yanınızda bulunsun.

Alışveriş Listesi

BEBEK İÇİN;

Temizlik ve bakım için:

Vücut termometresi
Islak mendil ve temizleme havluları
Alt değiştirme yatağı ya da örtüsü
Pamuk
Bebek tırnak makasları
Şampuan, sabun, bebek losyonu, pişik kremi
Çeşitli ebatta tülbentler

Beslenme ve uyku için:

Biberon (Cam biberonlar, pc biberonlar, kolay kavrama biberonları gibi farklı ihtiyaçlara göre pek çok biberon çeşidi bulunmaktadır)
Kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmeyecek kalitede biberon emzikleri
Biberon ısıtıcısı, biberon taşıyıcısı
Biberon ve emzik hijyeni için sterilizatör
Emzik
Diş kaşıyıcı
Emzirme minderi

Banyo için

Bebek küveti ve filesi
Banyo süngeri
Duş termometresi
Başlıklı bebek bornozu

Giyim için

Hastane çıkış seti
Yeni doğan bezi
Body
6-8 adet geniş yakalı fanila
8 Tulum
2 Pijama
Önlük
3-4 çift yumuşak Çorap, patik
Eldiven
Mendil
Bebek başlığı yada şapka (başlangıçta penye)
Yelek
En az 2 Hırka, Mont

Not: Mevsim kışsa atkı, eldiven gibi aksesuarları da unutmamanız gerekiyor!

Odası için

Bebek karyolası
Yatak
Gardırop
Şifonyer
Yorgan, nevresim takımı, çarşaf
Kenar minderi
Battaniye, pike
Cibinlik
Bebefon

Yolculuk için

Bebek malzemesi çantası
Bebek arabası
Oto koltuğu
Kanguru

ANNE İÇİN;

Hijyenik kadın pedi (emici özelliği yüksek olmalı)
3-4 adet lohusa sütyeni; başlıca iki tür lohusa sutyeni vardır. Birinde açıldığında yalnızca meme başını ortaya çıkaran pencereler bulunur. Diğeri ise önden kopcalı olduğundan emzireceğiniz zaman kolayca bütünü ile açılabilir. İkinci tip daha iyidir, çünkü bunda bütünü ile açıkta kaldığından bebek memeye dokunma olanağı da bulur. Saf pamuklu ve alttan destekli sutyenler yeğlenmelidir. Göğsünüzün en şişkin yerinden alacağınız ölçü size lohusa sutyeninin ölçüsünü verir. Bolca pamuklu ve tercihan tek kullanımlık iç çamaşırı
Acıyan meme uçları için krem
Sütyen tamponları; sızan sütün sütyene geçmesini önler.
Önden açılan gecelik ve pijamalar
Alçak topuklu terlik

ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN CAN ATANLAR LİSTEYE GÖRE ŞİMDİDEN ALMAYA BAŞLAYALIM ANACIM ANCA BİTER
DOĞUM ÇANTASI

Sizin için:

2 adet gecelik (pijama değil), sabahlık
iç çamaşırı
terlik
temiz havlular ve sabun
kalın çorap
tarak
hasta bezi (eczanelerde bulabilirsiniz)
deodorant, pudra, şampuan
diş fırçası ve diş macunu
kağıt peçete ve havlu, temizlik mendilleri

Bebeğiniz için:

Zıbın
Başlık
bebek battaniyesi
bebek havlusu
çocuk bezi
biberon ve mama.

Kordon kanı alınacaksa,ilgili malzemeyi beraberinizde getirmeyi unutmayın.

Ayrıca fotoğraf makinesi ve varsa video kameranız da yanınızda bulunsun.

Alışveriş Listesi

BEBEK İÇİN;

Temizlik ve bakım için:

Vücut termometresi
Islak mendil ve temizleme havluları
Alt değiştirme yatağı ya da örtüsü
Pamuk
Bebek tırnak makasları
Şampuan, sabun, bebek losyonu, pişik kremi
Çeşitli ebatta tülbentler

Beslenme ve uyku için:

Biberon (Cam biberonlar, pc biberonlar, kolay kavrama biberonları gibi farklı ihtiyaçlara göre pek çok biberon çeşidi bulunmaktadır)
Kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmeyecek kalitede biberon emzikleri
Biberon ısıtıcısı, biberon taşıyıcısı
Biberon ve emzik hijyeni için sterilizatör
Emzik
Diş kaşıyıcı
Emzirme minderi

Banyo için

Bebek küveti ve filesi
Banyo süngeri
Duş termometresi
Başlıklı bebek bornozu

Giyim için

Hastane çıkış seti
Yeni doğan bezi
Body
6-8 adet geniş yakalı fanila
8 Tulum
2 Pijama
Önlük
3-4 çift yumuşak Çorap, patik
Eldiven
Mendil
Bebek başlığı yada şapka (başlangıçta penye)
Yelek
En az 2 Hırka, Mont

Not: Mevsim kışsa atkı, eldiven gibi aksesuarları da unutmamanız gerekiyor!

Odası için

Bebek karyolası
Yatak
Gardırop
Şifonyer
Yorgan, nevresim takımı, çarşaf
Kenar minderi
Battaniye, pike
Cibinlik
Bebefon

Yolculuk için

Bebek malzemesi çantası
Bebek arabası
Oto koltuğu
Kanguru

ANNE İÇİN;

Hijyenik kadın pedi (emici özelliği yüksek olmalı)
3-4 adet lohusa sütyeni; başlıca iki tür lohusa sutyeni vardır. Birinde açıldığında yalnızca meme başını ortaya çıkaran pencereler bulunur. Diğeri ise önden kopcalı olduğundan emzireceğiniz zaman kolayca bütünü ile açılabilir. İkinci tip daha iyidir, çünkü bunda bütünü ile açıkta kaldığından bebek memeye dokunma olanağı da bulur. Saf pamuklu ve alttan destekli sutyenler yeğlenmelidir. Göğsünüzün en şişkin yerinden alacağınız ölçü size lohusa sutyeninin ölçüsünü verir. Bolca pamuklu ve tercihan tek kullanımlık iç çamaşırı
Acıyan meme uçları için krem
Sütyen tamponları; sızan sütün sütyene geçmesini önler.
Önden açılan gecelik ve pijamalar
Alçak topuklu terlik

:roflol: ayy canim yaaa yazini okuyunca kendimi 8 aylik hamile kadin gibi hissettim :roflol:
ellerine saglik cnm cok iyi oldu bu liste bizim icin :1hug: insallah o günleride görürüz :eek: hihoyyyt

4 lü test mii, benim bildiğim bu hafta 3lü test yapılıyordu, bir de 4lüsü mü var bunun? doktor neden söylemiyor ki, belki daha görünmemiştir, başka doktora da görün bari

evet canım 4 lü test bu testte her risk çıkıyor en gelişmişi doktorum 2 li yaptırmadı 3lü yerine 4 lü yaptırın dedi bizde uyduk özel labaratuvarda yaptırdık 90 ytl ücret alıyolar ama merak ediyorum sonucu yarın götürücem doktoruma inşallah bi sorun yoktur..

:roflol: ayy canim yaaa yazini okuyunca kendimi 8 aylik hamile kadin gibi hissettim :roflol:
ellerine saglik cnm cok iyi oldu bu liste bizim icin :1hug: insallah o günleride görürüz :eek: hihoyyyt

:CüvCüv:evet kesinlikle haklısın ay ne kdar çok alınacak sey var değil mi rica ederim canım bildiklerimizi gördüklerimi paylaşalım arkadaşım yoksa bu form ne işe yarar inşallah valla şu günler çabucak geçsin sağ salim atlatalım da bebişlerle çıkalım alışverişe :sm_cool:

evet canım 4 lü test bu testte her risk çıkıyor en gelişmişi doktorum 2 li yaptırmadı 3lü yerine 4 lü yaptırın dedi bizde uyduk özel labaratuvarda yaptırdık 90 ytl ücret alıyolar ama merak ediyorum sonucu yarın götürücem doktoruma inşallah bi sorun yoktur..

Canım Aydın da sın sanırım doktorun kim?
bende Aydınlıyımdaondan sordum

kızlar selamlar ben bugün butun gün gezdim diyebilirim saçlarımı kestirdim kendimi süper hissediyorum . Birde yarın dr kontrolüm var . Folik asidi kesip yeni takvilere başlanacak demişti.Kimler neler kullanılıyo .BİRDE Kızlar birde diş eti sorunu olan var mı Aranızda ben diş fırçamın markasını değiştirdim ondan mı yoksa hamileliktenmi çok canım sıkılıyo kafama takılıyo .

ohhh saçlarını güle güle uzat. insana moral oluyor dimi?

slm kızlar ben geldim ama kimse yok galiba ama biz bugün baya yorulduk daha sonra detaylarım belki yarın doktora giderim.size söylerim iyi geceler.aybüke bize de allah sabır versin bi biz kalmısız.florya canm allah tamamını erdirsin oglun olucana sevindim.biz bugün kıyafet aldık azcık aralarında pembe de var şakkıdı bakalım inşallah en kısa zamanda çgreniriz cinsini :roflol:sizide özledim buarada hihoyyyt

amin canım çok saol. hepimiz hayırlısıyla alalım kucaklarımıza. biz de dün çorap badi zıbın aldık. aklıma geldikçe gözlerim doluyor. çok duygulanıyorum.
0-3 aylık kışlık giysi 3-6 aylık yazlık giysi almamız gerek. çünkü bizimkiler 3 aya gelince yaz gelmiş olacak inşallah. aklınızda olsun çok fazla kışlık giysi depolamayın. seneye küçük gelir giyemezler de. kızı olacaklara duyrulur gelinlik gibi giysiler yapmışlar. içi tulum üstü tül kaplı aman nasıl güzel görseniz. erkekler için olanları da yapmışlar. o da tulum üstü sünnet çocuğu kıyafeti gibi süslü. alıp bebek mevlütünde giydirmek gerek bizim prenslere. bir de sünneti erken yaptırmak sağlıklıymış. doğduktan sonra birkaç ay içinde.

X