2009 Şubat Anneleri

sevindim canım. emek veren herkes karşılığını bulur inşallah.

insallah cnm ,gecen gün birinci dönem sinav sonuclarima baktim inanirmisin iki dersi 1 sorudan bir derside 2 sorudan kaybetmisim fisfisfis
bu defa insallah öyle olmaz ... kaybedincede insan daha cok hirslaniyor cnm yaaa

arkadaşlar ben de harketlerini hissediyorum pıtır pıtır. özellikle bugün sabahın erken saatlerinden beri birşeyler yiyorum ultrasonda kıpırdak görünsün diye. ve yavrucağım enerjik oluverdi bir anda. pıt pıt atıyor karnımda. çok hoş birşey bu ya. ben biraz iştahsızım ama dr. acıkınca hareketsiz olur dedi ya öyle üzüldüm, öyle kızdım kendime. gerekirse tıkayıp burnumu yiyeceğim. kilo alırsak da aerobiği var, platesi var bir şekilde veririz artık.
bir de bu gidişimde sordum dr.a ben uyurken o da uyuyor mu diye. hayır tamamen senden bağımsız dedi. kendine ait istekleri, davranışları var onların ya.

insallah cnm ,gecen gün birinci dönem sinav sonuclarima baktim inanirmisin iki dersi 1 sorudan bir derside 2 sorudan kaybetmisim fisfisfis
bu defa insallah öyle olmaz ... kaybedincede insan daha cok hirslaniyor cnm yaaa

hele tek soru için kaybetmek çok can sıkıcı. aman ver de şunları rahatla. özellikle hamileyken ders çalışmak zorunda olmak çok bunaltıcı.

:enbuyukkk:merhaba ben yeni uye olum bende subatta anne olacagim insallah allah hepimize saglikli bebisler versin:lepi:

hele tek soru için kaybetmek çok can sıkıcı. aman ver de şunları rahatla. özellikle hamileyken ders çalışmak zorunda olmak çok bunaltıcı.

cok haklisin cnm .. simdi gelecek sinavim bebis geldikten iki ay sonra ...:1shok:
tam ben bebegi bekledigim günlerde kitaplarim( 13 tane ) gelcek :1shok: :1no2:
düsündükce cildiriyorum wallaa
cidden ne güzel bisey dimi ya bebisi hissetmek :asigim: ben üc defa hissettim ikisinde sanki icimde kelebek varmis gibiydi ..digeriyse cok hafif bi tekmeydi :asigim:
daha bekliyorum ama hissetmiyorum cnm birde bol bol yiyorum sebze olsun meyva özellikle sütlac tarzi seyler cokacimcoook
bugün esimle alisverise gittim ve tüm sebze salata meyva cesitlerinden aldim ,birde gittigimde actim ya ,canim acayip yesillik cekiyordu ,arabaya bi baktik sirf yesillik cokacimcoook
cok faydali gercekten cokacimcoook

cok haklisin cnm .. simdi gelecek sinavim bebis geldikten iki ay sonra ...:1shok:
tam ben bebegi bekledigim günlerde kitaplarim( 13 tane ) gelcek :1shok: :1no2:
düsündükce cildiriyorum wallaa
cidden ne güzel bisey dimi ya bebisi hissetmek :asigim: ben üc defa hissettim ikisinde sanki icimde kelebek varmis gibiydi ..digeriyse cok hafif bi tekmeydi :asigim:
daha bekliyorum ama hissetmiyorum cnm birde bol bol yiyorum sebze olsun meyva özellikle sütlac yogurt peynir tarzi seyler cokacimcoook
bugün esimle alisverise gittim ve tüm sebze salata meyva cesitlerinden aldim ,birde gittigimde actim ya ,canim acayip yesillik cekiyordu ,arabaya bi baktik sirf yesillik cokacimcoook
cok faydali gercekten cokacimcoook

kızlar epeydir görüşemiyorduk tatildeydim nasılsınız bakalım. bebişler iyidir inş. ben çok heyecanlıyım.sırnaşık şey yavaş yavaş hamileliğe alıştım. ah bide kucağımıza alsak şu yavrularımızı

hosgeldin cnm nasil gecti tatilin?
biz iyiz canim sen nasilsin ? bebis? :1hug: bende alistim hamilelige gercekten cok hos onlarin icimizde oldugunu düsümek,hissetmek ... :asigim:
insallah beislerimizide kucagimiza aliriz kizlar :1rolleyes: :asigim: :1hug:

iyi geçti tatlım erdek e gittim. doktorumu aradım denize girebilirmiyim diye girdim bol bol.üc gün eğlendim yetti bana. galiba seninde sınav telaşların flan var tam okuyamadım ama allah yardımcın olsun tatlım. bu arada cimcime senin bu ikinci bebeğin mi olacak

daha dr gelmedinmi canım merak ettim cinsiyeti belli oldumu bebişin

kızlar benim doktor iptal oldu bugün...cinsiyet filan öğrenmek suya düştü...pazartesiye kaldı artık...pazartesi de 16. haftamıza gireceğiz inşallah gösterir kendini....ne olduğu çok farketmiyor...sadece alışverişe başlamak istiyorum artık...sarı / yeşil almaktan bir hal oldum...bilelim de kız mı erkek mi ona göre döşeyelim pembeleri/mavileri....

evet canim ikinci bebegim olcak :1rolleyes: bir tane iki bucuk yasinda oglum var simdide doktorum büyük ihtimalle erkek dedi
sinavimi atlattim cnm bidahaki bebis geldikten iki ay sonra...
iyi etmissin walla denize girmekle

arkadaslar bakin sizin icin ne buldum

Müziğin hamilelik döneminde ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz? Anne rahmindeki bebeğin, dış dünyadaki etkenlere karşı duyarlı olması sebebi ile ona müzik dinletmek, onu sakinleştirmek için en iyi yöntemdir. Bebeklerde oluşan ritim duygusu, ilk olarak annenin kalp atışları ile başlar. Dakikada 70 ila 100 defa atan kalp atışlarının yanı sıra, bağırsaktan gelen sesler ve dış sesler bebeğin ritmik hareketlerini etkilemektedir. Bebeğe, rahim içindeki seslere uygun bir müzik türü dinletmek gerekmektedir. Bunun başında ise klasik müzik ve slow müzik gelmektedir. Bu tarz müzikleri dinletmek onun ruhsal gelişimini önemli ölçüde etkilemektedir. Ama zeka gelişimi için o kadar etkili olmamaktadır. Müzik seçimi için ise en çok Mozart tavsiye edilmektedir.

http://www.hemsirelersitesi.com/klasikmuzikk.htm
burdan klasik müzik indirebilir yada dinliyebilirsiniz ,müzigi acin yaniniza bi dergi ve icecek ....ayaklarinizida uzatin acayip mutlu ediyor insani ... ben deniyorum sebebsiz yere mutlu oluyorum

daha dr gelmedinmi canım merak ettim cinsiyeti belli oldumu bebişin

hayatım benim bugünkü doktor iptal oldu..ameliyatı varmış...ama hastaneyi gittim gördüm...doğum katını gezdim...çok beğendim...temiz - yepyeni bir hastane....doğum yapan kadınlarla konuştum..hepsi gayet memnuınuz dediler...karar verdim açıkçası...medical park ta doğum yapacağım allah izin verirse...doktor da pazartesiye kaldı...inşallah görürüz cinsiyetini..beni gören herkes erkek diyor ama allah bilir artık.....

selam arkadaşlar nasılsınız :))
benim biraz kasıklarım ağrıyo yaa aslında geçmişti 2 gündür yine başladı ince ince ağrıyo dr aradım oda çok şiddetli olursa haberim olsun dedi şimdilik bekliyorum. bide bu akşam görümcemin nişanı var nasıl gidicem bilmem çok duramam heralde

geçmiş olsun canım...nişanda kendini fazla yorma.bende sık sık bel ağrısı yaşıyorum...

benim de sol bacagımdan başlayan bi agrı oluyordu oturdugum yerden kalkamıyor çok kötü bir kasılma bebegin kengisi diyorlar şükür geçti 3 ay çektim senin kide geçer inşa.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…