2009 Şubat Anneleri

kızlar hepinize merhaba,uzun süredir evde olmadığım için bakamadım siteye şimdide bi arkadaşımın evinde kısacık fırsat buldum hemen bi slm vereyim dedim:)
2 haftaönce doktora gittim bebişimin cinsiyeti belli oldu.doktor eğer bu gördüğümüz kordon değilse bu bi erkek dedi:) çok tuhaf bi duyguydu ya.bide o kadar değişmişki parmağını emiyor,geriniyor,ayaklarını kollarını oynatıp duruyor.hemen videoya çektik tabi durmadan izlioz.neyse benden şimdilik bu kadar öpüyorum sizi ve bebişleriinizii

kızlar hepinize merhaba,uzun süredir evde olmadığım için bakamadım siteye şimdide bi arkadaşımın evinde kısacık fırsat buldum hemen bi slm vereyim dedim:)
2 haftaönce doktora gittim bebişimin cinsiyeti belli oldu.doktor eğer bu gördüğümüz kordon değilse bu bi erkek dedi:) çok tuhaf bi duyguydu ya.bide o kadar değişmişki parmağını emiyor,geriniyor,ayaklarını kollarını oynatıp duruyor.hemen videoya çektik tabi durmadan izlioz.neyse benden şimdilik bu kadar öpüyorum sizi ve bebişleriinizii

hoşgeldin :))

hayırlı evlat olur işallah sağlıklı sıhatli bizimki daha belli değil bakalım haftaya gitcez belli olcakmı bakalım çok merak ediyorum:dance:

slm herkese 10 gündür tatildeydim, siteye zaten 2 gündür girilemiiyordu, bugün nihayet girebildim. nasılsınız bakalım, girmeyeli baya yazışmışsınız, hepsini okuyamayacağım, umarım herşey yolundadır...

erkek bebişler kafilesine bir yenisi eklendi desenize :emir_bebek:

hayırlı olsun
bu arada galiba SATlarımız aynı seninle:dance:
neredeyse grupta en önce benim doğumum olacak diye tedirginlik duymaya başlamıştım :CüvCüv:

ssaslan meraba, sana ne zamandır soracak oluyordum, şimdiye kısmet oldu.. sen bir ara böğürtlen , frambuaz yemenin zararlı olduğunu mu yazmıştın? Annem ahududu reçeli göndermişte, yemeye korktum, acaba düşüğe sebep olur mu?

valla güzelim ben okuduktan sonra direk kestim
çünkü onu okuduğumda son kontrolümde kasılmaların olduğu görülmüştü
herhangi bir sebep bulunmamıştı
riske atmaya değmez diye düşündüm
ama canın istiyorsa arada bir az miktarda tüketmenin çok büyük bir etkisi olacağını sanmam
okuduğum yazıda doğumu geciken hamilelere doğumu başlatabilmek için ebelerin yedirdiğini okumuştum

hayırlı olsun
neredeyse grupta en önce benim doğumum olacak diye tedirginlik duymaya başlamıştım :CüvCüv:[/QU

merhaba,
benim doğum tarihim 2 şubat seninki kaç .

merhaba arkadaşlar konuyu başından takip etmeme rağmen bulantılar ve düşük tehlikesi yüzünden buzamana kadar girememiştm bende 14 haftalığım ikili test yaptıran arkadaşlara sorum var sadece ultrasona girip kan veriliyormuş böylemi acaba başka bişide varmı

hayırlı olsun
neredeyse grupta en önce benim doğumum olacak diye tedirginlik duymaya başlamıştım :CüvCüv:[/QU

merhaba,
benim doğum tarihim 2 şubat seninki kaç .

nete göre 4 şubat ama drun ilk söylediği 7 şubattı
SAT'ım 30 nisan

sonuçlar ne zaman çıkıyor?

umarım iyi haberler alırsın
sonuçlar bir hafta sonra çıkacakmış dediklerine göre. doktor ense kalınlığını ölçmek için uzun süre uğraştı, en son bi rakam yazdı ama o rakamı makina ölçmedi, ölçülenler ekranda çıkıyor çünkü.

merhaba arkadaşlar konuyu başından takip etmeme rağmen bulantılar ve düşük tehlikesi yüzünden buzamana kadar girememiştm bende 14 haftalığım ikili test yaptıran arkadaşlara sorum var sadece ultrasona girip kan veriliyormuş böylemi acaba başka bişide varmı
Başka birşey yok canım, ultrasonda bebeğin ense kalınlığı ile beraber diğer ölçümleri de yapılıyor (baş çapı, femur uzunluğu vs gibi).sadece kan testi+ultrason. buradan çıkan değerler bir bilgisayar programına girilerek risk hesaplanıyormuş. güvenilirliği üçlü testten daha yüksekmiş.

arkadaşlar benim bacaklarım çok agırıyor ayaklarım da şişdi sürekli yatmak istiyorum ama çalışdıgım için o da olmuyor.benim gibi ayakları şişen varmı hiç.

arkadaşlar benim bacaklarım çok agırıyor ayaklarım da şişdi sürekli yatmak istiyorum ama çalışdıgım için o da olmuyor.benim gibi ayakları şişen varmı hiç.

ben p.tesi dr tavsiyesiyle işimi bıraktım sürekli evde olmama rağmen ağrı bende de oluyor şişme için tuz alımını azaltman gerekiyor diye biliyorum

benim drum magnezyum verdi netten faydalarına baktım size de aktarayım

Magnezyum Faydaları
· Enerji Üretimi

Magnezyum ikinci bol miktarda hücrelerarası mineraldir ve her hücrenin enerji üretiminde kritik rol oynar. Enerji verici reaksiyonların meydana gelmesini sağlaması magnezyum yararları arasındaki en önemli etkisidir. Enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağımlıdırlar ve eksikliği kronik enerji eksikliği olarak ortaya çıkabilir. Birçok kronik yorgunluk hastalarının alyuvarlarında düşük magnezyum düzeyleri vardır ancak magnezyum takviyesi kullanmanın kronik yorgunluğu azaltmaya ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu görülmektedir.

· Anti-stres Mineral

Magnezyum eksikliği depresif sorunlara yol açabilir. Depresyon ve anksiyetesi olan kişilerde magnezyumun düşük olduğunu saptayan araştırmalar vardır. Anti-stres Mineral özelliği bir diğer magnezyum yararları arasındadır.

Magnezyumun aynı zamanda doğal sakinleştirici özellikleri vardır, bilhassa kalsiyum ile birleştiği zaman.

· Daha Sağlıklı bir Kalp

Magnezyum kalp atış hızını iyileştirir, kan damarlarını açar ve kan pıhtılaşmasını ve kalp krizlerini önler. Magnezyum böylelikle sağlıklı bir dolaşım sistemi muhafaza etmek için önemlidir.

· Diğer magnezyum Yararları

Magnezyum kendisini vücudun pek çok temel kimyasal reaksiyonunda çok önemli bir bileşen yapan vücudun yüzlerce enzim sistemlerinde önemli bir öğedir. Magnezyumun aynı zamanda kramplar, astım, böbrek taşları, diyabet, yüksek kan basıncı, migren ve tansiyon baş ağrıları, adet öncesi gerginlik ve osteoporozis dâhil birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kızlar merhabalar ay ben 2 gündür giremiyorum siteye gıccccııııkkkk oldum . Neyse ikili test için sorular vardı ben tok karnına gittim sadece bir tüp kan alındı . Birde ense ve burun kalınlığını ölçtü çok akıllıydı benim kızım 10 dakika bile kalmadık ultrasonda . Ve 60 ytl. ödedim .

hoşgeldin :))

hayırlı evlat olur işallah sağlıklı sıhatli bizimki daha belli değil bakalım haftaya gitcez belli olcakmı bakalım çok merak ediyorum:dance:
Nisan selam sen de jimere gidiyorsun değil mi jale hanım beni en son odada bi ultrason var oraya alıyor benim bak ne kadar erken gördü cinsiyeti ordaki cihazlar çok gelişmiş testlerimiz de temiz çıktı . allahıma şükürler olsun . Bu arada ben ikili teste 60 ytl. verdim . 3'lü de öyle bişeydir herhalde .

X