2009 Şubat Anneleri

Selam arkadaşlar... 20 Şubat ta gelecek benim kuzumda kollarıma Allah kısmet ederse... Bu ay 2 li testim var yaptırmam gereken... Yaptıran arkadaşlar fiyat konusunda bir fikir verebilirler mi ? Özel hastanelerde tüccar mantığında olduğu için aşağı yukarı fiyatını bilerek gitmek istiyorum...

merhaba canım..benimde doğumum 20 şubat gibi gözüküyor...2 li teste gelince..ben perşembe günü yaptıracağım...ultrason için 54 ytl - kan testi için 66 ytl ödeyeceğim...ssk anlaşmalı bir özel hastanede yaptıracağım...bu arada kan testini bilemem de ense kalınlığı ölçümünü ihmal etmeyin arkadaşlar...bazı doktorlar 2 liye gerek yok 3 lü yapılacak nasıl olsa diyorlar ama 11-13. hafta arası yapılan 2 li testin duyarlılığı 3 lü teste göre daha fazla (down sendromu için söylüyorum bunu)...en azından ense kalınlığı ölçümünü yaptırın ki risk varsa kan testi - ileri ultrason-amniyosentez vs. zamanlıca yapılabilsin....bu arada doktorlar muayenahane de ölçüm yapıyorlar ancak rapor vermiyorlar...buna da dikkat edin derim..ölçüm sonrası ölçüm sonucu bildiren raporunuz olsun elinizde...hepimize hayırlı sonuçlar diliyorum...inşallah bu basamağı da sorunsuz atlatırız...

selam arkadaşlar

hele şükür bir oh dedik bugün
bebiş artık kendine geniş bir yer bulmuş sanki hareketlerinin kısılandığıı zamanların acısını çıkartır gibi tepinip duruyordu :KK70:

100 gr olmuş artık
dr'a gitmek için beklerken uzandığımda göbeğime doğru gelen bir yerde pıt pıt diye bişey hissettim
aynı geçen ultrasondaki ayak hareketiyle eşzamanlı hissettiğim gibi
inanılmaz bir heyecan
ama tam zıt noktadaydı
ultrasona girince bir baktım bebişimiz tam ayakları hissettiğim noktada olacak şekilde yatıyor
bu arada dr bebişimizin pipisi olduğunu görür gibi oldu ama şimdilik eşim ve benim arasında kalacağına söz verdirtti
Önümüzdeki hafta cuma günü 3lü testimizi yaptıracağız

bu ikili testte yapılanlar 3lü tarama testinde de yapılıyormu

ikili testte down sendromu ile ilgili tarama, üçlü testte ise down sendromu, nöral tüp defekti, karın zarı taraması vs. yapılıyor...ancak 11-13. hafta arası yapılan 2 li testte down sendromu ile ilgili veriler daha detaylı ve hassas olarak ortaya çıkabiliyor....bu yüzden anne yaşı 30 un üzerindeyse, düşükler vs. olmuşsa, tedavi görülmüşse, ailede problemler varsa 2 li testin ihmal edilmemesi isteniyor.....

selam canlar nasılsınız işten çıkmak zorunda kaldığım için nete giremiyorum pek bol boooolllll yatıyoruz.yarın doktora gidicem 1 ay da sonra çok merak ediyorum miniğimi bvüyümüştür artık dimi :)))

a.s.hoş geldin canım... bellimi bebişinin cinsiyeti

merhaba canım hoşbulduk hihoyyyt dr.büyük ihtimalle erkek ama kesin olarak 3 eylülde söyleyeceğim dedi.ikili test için gittik ense kalınlığı 1.2 çıktı dr. normal olduğunu söyledi onun için 2 li test yapılmadı. Ben kızım olmasını çok istiyorum ve içimede hala kız doğuyor bakalım hayırlısı . Dr um çok erken söyledi 13+0 dı gittiğimde o yüzden yanılma olabiliyormuş.:emir_bebek:

Selam arkadaşlar... 20 Şubat ta gelecek benim kuzumda kollarıma Allah kısmet ederse... Bu ay 2 li testim var yaptırmam gereken... Yaptıran arkadaşlar fiyat konusunda bir fikir verebilirler mi ? Özel hastanelerde tüccar mantığında olduğu için aşağı yukarı fiyatını bilerek gitmek istiyorum...

canım ben özel hospitalium çamlıca hastanesine gidiyorum telefonda sormuştum 2li test fiyatını 90 lira dedi ssk nın karşılamadığını söyledi, test yaptırmaya gittiğimizde de 11 lira aldılar bizde çok şaşırdık ama ssk karşılıyormuş.Bir de kalp atışlarım düzensiz olduğu için ekg ve eko çektirdim sadece 1 lira aldılar şok oldum. Bazı hastaneler resmen soyguncu mecburen yaptıracağımız için....

slm arkadaşlar.ikili test için benden 49 ytl aldılar.özel bir hastanede yaptırdım.bildiğime göre hastane kendi ihtiyaclarına göre belirlediği bir ücreti alıyor.ne tutturursa.doktorum üçüncü taramayı mutlaka yaptırmamı söyledi.benim bebiş sol tarafta yatmayı çok seviyor.dönerken onu hissedebiliyorum.karnımda kayıyor.hem korkuyorum hemde yaşam belirtisi verdiği için çok seviniyorum.karnım sivri olmadıgından birde bebegim hep solda yatmayı sevdiğinden kızın olacak diyorlar.hayırlısı ilk bebeğim oldugu için farketmez.kendinize dikkat edin arkadaşlar.

Canlar ne güzel anlatmışsınız bebişlerinizin hareketlerini. ben de çok istiyorum ama bi türlü hissedemiyorum bugün 14 hafta 4. gündeyiz. İlk bebeklerde geç hissedilirmiş ama ben onu artık her zaman karnımda hissetmek istiyorum. ultrasona girmediğim zamanlarda Allah korusun ama canlılığından şüphe ediyorum. Bu arada bugün kontroldeydim, ve evet bir oğluşum olacak inşallah. ultrasonda bakar bakmaz dr söyledi, oğluşum bacaklarını açmış bize pipisini gösteriyor sanki "bakın ben erkeğim" der gibi. Çok güzeldi, ultrason anları hiç bitmesin istiyorum, ama sürekli dra gidip ultrasona girmek de zarar verecekm,iş gibi geliyor.

arkadaşlar daha önce de yazdığım gibi ben de yaptırmadım 2 li test. ense kalınlığı ölçüldü normaldi. dr. gerek duymadı ben de kendisine güveniyorum. ama uzunca bir aradan sonra haftaya kontrolümüz var. 3 lü tarama yapılacak. benim dr. um devlet hast. de çalıştığından beni testler için hastaneye çağırıyor. tek kuruş ödemiyorum bu işlemlere. sağlık güvencem hepsini karşılıyor. sıra da beklemiyorum dr. um ilgilendiği için. dr.unu henüz belirleyememiş arkadaşlara dev. hast. ya da üniv. hast. çalışan dr. seçmelerini tavsiye ederim. tabi her dr. bir değil. benim ki çok ilgili saolsun.

arkadaslar ilk üc aydir bulanti sorunum hic olmadi ücüncü ayimin sonunda bulantilarim basladi ..... nedeni ne olabilir?? aynisini yasiyan varmi aranizda?

arkadaslar ilk üc aydir bulanti sorunum hic olmadi ücüncü ayimin sonunda bulantilarim basladi ..... nedeni ne olabilir?? aynisini yasiyan varmi aranizda?

günaydın arkadaşlar yerimseniben

canım benim bulantılarım 6 haftada başladı herkes çok erken başlamış diyodu bulantılar 3 ayda başlar diyolardı demek bildikleri varmış ne dersin yinede çok geçmiş olsun canım işallah çabuk atlatırsın

canım beta hcg hormonu yükseldikçe mide bulantıları artarmış belli bi zamandan sonra düşmeye başlarmış bu hormonun seviyesi . Düşmeye başladığında mide bulantıları bitermiş.Belki senin bu hormonun hızlı bir yükselişe geçtiyse ondan olmuş olabilir.Yada yediğin birşey mi dokundu acaba ?

canım beta hcg hormonu yükseldikçe mide bulantıları artarmış belli bi zamandan sonra düşmeye başlarmış bu hormonun seviyesi . Düşmeye başladığında mide bulantıları bitermiş.Belki senin bu hormonun hızlı bir yükselişe geçtiyse ondan olmuş olabilir.Yada yediğin birşey mi dokundu acaba ?

saol cnm :1hug:
sabah kaktim biseyim yoktu herzamanki gibi gazli su ictim sonra guatr tabletimi aldiktan sonra kücükcük bi parca mozerella peynirinden yedim :bbo:

Son düzenleyen: Moderatör:
X