2009 Şubat Anneleri

günaydın arkadaşlar yerimseniben

canım benim bulantılarım 6 haftada başladı herkes çok erken başlamış diyodu bulantılar 3 ayda başlar diyolardı demek bildikleri varmış ne dersin yinede çok geçmiş olsun canım işallah çabuk atlatırsın

saol cnm insallah bende tam seviniyordum bulantim hic olmadi diye ... :1hug:

slm arkadaşlar.ikili test için benden 49 ytl aldılar.özel bir hastanede yaptırdım.bildiğime göre hastane kendi ihtiyaclarına göre belirlediği bir ücreti alıyor.ne tutturursa.doktorum üçüncü taramayı mutlaka yaptırmamı söyledi.benim bebiş sol tarafta yatmayı çok seviyor.dönerken onu hissedebiliyorum.karnımda kayıyor.hem korkuyorum hemde yaşam belirtisi verdiği için çok seviniyorum.karnım sivri olmadıgından birde bebegim hep solda yatmayı sevdiğinden kızın olacak diyorlar.hayırlısı ilk bebeğim oldugu için farketmez.kendinize dikkat edin arkadaşlar.

Ya benim bebiş de hep solda ve göbeğim yayvan duruyordu, çin takvimi bilmem ne takvimi hepsine göre kız çıkıyordu, insanlar hep kız diye tahmin ediyorlardı
dün dr hah işte bu da pipimiz deyince birden şaştım kaldım
kendime bile çaktırmadan kız olduğuna alıştırmışım sanırım :bbo:

neyse sağlıklı olsunlar da:emir_bebek:

saol cnm insallah bende tam seviniyordum bulantim hic olmadi diye ... :1hug:

bu arada bulantı durumu bünyeye göre değişiyor
birbirimizle karşılaştırmamak en iyisi sanırım
gereksiz kuruntuya sebep oluyor

benim dr'um 3 ay bitişinde bundan sonra bulantıların azalacak demişti ve haklı çıktı
ama biliyorsun hamileler koku ve tatlara karşı hassas oluyor

mesela çok su içmem gerektiğinden sık sık sudan midem bulanır oldu ya da ağır yemeklerden

belki bulantı diye tanımladığın şu klasik tiksinmekten kaynaklanan bir rahatsızlık da olabilir

banada dr büyük ihtimalle erkek deyince ne yalan söylim birden çok bozuldum , çünkü bende hep kız diye bekliyodum , eşimde öyle hep kızım diye seviyodu ama ... Neyse sağlıklı olsunda , birde tabiki hayırlı evlat olsunlar inş.

arka arkaya çok oldum ama cimcime gazlı su dediğin sanırım soda türü bişey olsa gerek

arkadaşlar faydalı diye tansiyonunuzu kontrol ettirmeden sodaya yüklenmeyin.
Tansiyonu yüksek olan kişilerde soda riskli çünkü tansiyonun daha da yükselmesine sebep oluyor

arka arkaya çok oldum ama cimcime gazlı su dediğin sanırım soda türü bişey olsa gerek

arkadaşlar faydalı diye tansiyonunuzu kontrol ettirmeden sodaya yüklenmeyin.
Tansiyonu yüksek olan kişilerde soda riskli çünkü tansiyonun daha da yükselmesine sebep oluyor

canim sodaya benziyor oldukca hafif gazli su (günde 3 litreye yakin iciyorum )
doktorumla konusmustum oda bi sakincasinin olmadigini söylemisti
tansiyon a gelince benim tansiyonum hep cok düsük :uhm:

sizinkilerin cinsiyetleri belli olmaya baslamıs arkadaslar.ne güzel.biz de 2 hafta sonra gidicez.o zaman söyler galiba cinsiyetini.bende kendimi herkes erkek dedigi için erkek bebege hazırladım kendimi.babamız kız diyordu evlendigimizden beri ama ben erkek erkek diye diye oglum diyo artık o da.bende psikolojik olarak çöküntü yasamamamk için kıza da alıştırmaya basladım kendimi.hayırlı ve saglıklı evlat olurlar inşallah hepimizinkiler

slm arkadaslar ben ıkılı testımı yaptırırken doktora sordum üçlü teste gerek olmadığını soyledı ee sızın yazılarınızı okuyorum coğunuza 3 lü test yapılcakmış acaba nıyekı ısteğe bağlı dııl sanırım

arkadaşlar bende 15 haftalıkken gidicem kontrole acaba cinsiyeti belli olurmu:))

bebişimin cinsiyeti benim için farketmiyor ama eşim içten içe erkek istiyor.bunu seziyorum.onu kız olabilir diye alıştırmaya çalışıyorum.ben 18.haftada gideceğim doktora.hareketlarini hissettikçe kendimi daha bir sorumlu hissediyorum hiç ac kalmamaya özen gösteriyorum.birde arkadaşlar bulantılar üçüncü ayını tamamlarken artıyor.gebelik hormonunun en üst seviyeye ulaşmasından kaynaklanıyor.kendinizi kimseyle karşılaştırmayın.sonra tam geçmiyor ama azalıyor.sık sık ama az yemege çalışın.serin meyveler ii geliyor.yemekten sonra hemen su içmeyin yada hap almayın.bunlar bende yediklerimi çıkarmama neden oluyor.yemekten sonra hemen uzanıyorum.suyumu yudum yudum az az içiyorum.kendime neyin iyi geldiğini çözünce bulantılarım geçmedi ama başetmeyi öğrendim.sizede tavsiye ederim.

insallah belli olur cnm ... cogumuzun bu haftalarda belli olmus yerimseniben
bende 13.cü haftamin icindeyim yarin gitcem doktora :eek:

bende ayın 25 - 26 sı gibi gidicem ozamanda 15 haftalık olmuş olcak cinsiyetini merak ediyorum da ondan kız veya erkek olması önemli değil sağlıklı olsunda:Saruboceq:

slm arkadaslar ben ıkılı testımı yaptırırken doktora sordum üçlü teste gerek olmadığını soyledı ee sızın yazılarınızı okuyorum coğunuza 3 lü test yapılcakmış acaba nıyekı ısteğe bağlı dııl sanırım

valla canım biz geçenlerde durumumuz müsait olmadığı için doktora gidememiştik. doktor ikili test zamanını kaçırdığımızı üçlü test yapacağını söylemişti. üçlü testte kesin sonuç alınıyormuş ikili teste göre. ama demekki senin doktorun ikili testte beklediği sonucu bulmuş olacakki üçlü teste gerek duymamış. yoksa mutlaka yapardı herhalde

ben 16 haftayı gecince gidicem yani 2 hafta sonra.doktorumu begenmedim.aynı hastanede baska doktor var ona gecicem.hiç ilgilenmiyor.ilac yazıcam dedi yazmadı bile.su an vitaminim bitmek üzere.neyse inşallah doktor o zaman söyler.benden cok annem ve kardeşim merak ediyor.dayısı erkek istiyor:))annem kız.ben de erkek.önce hayırlısı olsun saglıklı olsunlar tabi

ben 16 haftayı gecince gidicem yani 2 hafta sonra.doktorumu begenmedim.aynı hastanede baska doktor var ona gecicem.hiç ilgilenmiyor.ilac yazıcam dedi yazmadı bile.su an vitaminim bitmek üzere.neyse inşallah doktor o zaman söyler.benden cok annem ve kardeşim merak ediyor.dayısı erkek istiyor:))annem kız.ben de erkek.önce hayırlısı olsun saglıklı olsunlar tabi

canım seninle başa baş gidiyoruz. bakalım belkide aynı gün doğum yaparız . banada herkes senin oğlun olcak diyor. bende senin gibi kendimi erkek bebeğe odaklamış durumdayım:emir_bebek:. gerçi gönlümden kız geçiyor ama doktor olurda kız derse inan çok şaşırıcam. iki hafta sonra mutlaka sonucunu yaz heyecanla bekliyorum. meraktan çatlatma beni sakınyerimseniben allah herkesin gönlüne göre versin:Saruboceq:ama şubat bebeklerinin çoğu galiba erkek.

X