2009 Şubat Anneleri

hepinize günaydın,
bende yarın 15 haftamı dolduruyorum.bencede o hissetiğimiz kıpırtılar gaz sıkışması deil bebek.zaman hiç geçmiyo sanki tam bi hamile görüntüsünü alsak bebeklerimizin tekmelerini daha belirgin hissetsek ..... ne güzel...
bu arada toplam kaç kilo aldınız benim nerdeyse 3 kilo.bazılarının hiç kilo almadığını duyuyorum sinirlerim bozuluyo...

günaydin cnm biraz kasiklarim agriyor ya sen nasilsin?

geçmiş olsun canım akşam biraz kütüydün heralde işallah toparlamışındır kasık ağrısı bendede oluyo bazen ama artık umursamıyorum dr um normal demişti bu dönemlerde aşırı olursa ve kanama olursa haberim olsun demişti çok şükür öyle bişi olmadı sende de yoksa rahat ol bebek büyüdüğü için ağrıyomuş yerimseniben

ben biraz daha rahatım sanki bugün temin öğle yemeğimi yedim fazla bulantım yokcokacimcoook

slm canım , öncelikle hoş geldin aramıza, ben alanyada oturuyorum, alanya başkent üniversitesi hastanesinde Barış beye gidiyorum, doktorumdan çok memnunum, saygılı, güleryüzlü, açıklayıcı, şakacı ve paylaşımcı.. ee başka ne istenir bir doktordan..doçent kendisi, bakalım ilerisi nasıl olacak, ben sıkıntım olduğunda cebinden arıyorum, her arayışımda güleryüzle açıyor telefonu, bazı doktorlar duyuyorum, cepten arandığı zaman kızanlar varmış, benimki aklına takılan olursa yine ara diyor, çok iyi yani..

tesekkür ederim canım
ben merkezdeyim.dr konusunda biraz kararsızım.özel hastaneye gidiyordum 2li testi yaptırırken oranın tamamen bi ticarethane olduğunu anladım 2li testi dısarda yaptırıp sonucunu druma götürdüm ense kalınlıgını kendı olcebıldığı halde olçmeyip beni 3 boyutlu ultrasona yonlendirdi benim ölçümlerimin doğru olmadıgını söyledi.şimdi devlet hastanesinin bie doktorununözel muayenehanesine gidiyorum.drdan memnunum ama doğuma gelmıyorlrmıs o yuzden bıraz sıkıntılıyım.:sm_confused:

geçmiş olsun canım akşam biraz kütüydün heralde işallah toparlamışındır kasık ağrısı bendede oluyo bazen ama artık umursamıyorum dr um normal demişti bu dönemlerde aşırı olursa ve kanama olursa haberim olsun demişti çok şükür öyle bişi olmadı sende de yoksa rahat ol bebek büyüdüğü için ağrıyomuş yerimseniben

ben biraz daha rahatım sanki bugün temin öğle yemeğimi yedim fazla bulantım yokcokacimcoook

buna cok sevindim cnm geciyor ozaman bulantilarin cok sölemeyimde nazar degmesin ,sükürler olsun benimde kanamam olmadi sadece agri benim doktorumda normal demisti ,dogum sancilari benun yaninda hic kalir walla
ilk bebeginmiydi cnm senin?

hepinize günaydın,
bende yarın 15 haftamı dolduruyorum.bencede o hissetiğimiz kıpırtılar gaz sıkışması deil bebek.zaman hiç geçmiyo sanki tam bi hamile görüntüsünü alsak bebeklerimizin tekmelerini daha belirgin hissetsek ..... ne güzel...
bu arada toplam kaç kilo aldınız benim nerdeyse 3 kilo.bazılarının hiç kilo almadığını duyuyorum sinirlerim bozuluyo...

hic sinirini bozma cnm tek sen yoksun burda kilo alan bende 3 kilo aldim hemde kalcamdan :sm_confused: ,simdi daha cok meyva sebze agirlikli besleniyorum ,napailim alicaz kilolari bundan kacis yok a.s.

buna cok sevindim cnm geciyor ozaman bulantilarin cok sölemeyimde nazar degmesin ,sükürler olsun benimde kanamam olmadi sadece agri benim doktorumda normal demisti ,dogum sancilari benun yaninda hic kalir walla
ilk bebeginmiydi cnm senin?

sağol canım :1hug: evet ilk bebeğim biraz korku var içimde ama napalım güzel şeyler kolay olmuyo yerimseniben senin ikinci galiba normalmi olmuştu ilk bebeğin

kızlar sizin bulantılarınız geçmeye başlamış ben 14. haftadayım şuana kadar hiç olmadı bulantı ama bugün ne yediysem hepsini çıkardım niye böyle oldu anlamadım umarım çok çabuk atlatırız hepimiz

öle bişeyki bu ne zaman olucağı ve neden olduğu belli olmuyo bnde oleyım bastan berı sıkıntılıyım bır gun ıyı bulantı falan yok bı gun ne yedıysem cıkıyo yedığımız bazı seylerde sanırım dokunuyo artık rahatlasak ıyı olucak bırazda tadını cıkarsak dımı soleeee

sağol canım :1hug: evet ilk bebeğim biraz korku var içimde ama napalım güzel şeyler kolay olmuyo yerimseniben senin ikinci galiba normalmi olmuştu ilk bebeğin

evet cnm benim ikinci bebegim ,ilk dogumum normal oldu sadece 8 dk sürdü
oglumun cok az suyu vardi daha fazla durusa tehlikeli olur demislerdi bana .
hesaplanan dogum tarihine kadar bebis gelmedi ve onlar bana dogum sancilarim gelsin diye kücük bir tabletin dörtte birini vermislerdi o hapinda iste ameliyat riski fardi yada dogum üc gün felen sürebilir ve daa cok aci cekebilirsiniz demisti doktorlar
neyseki sadece 8 dk sürdü dogum walla o 8 dakka icinde ben ebelere yalvarmistim birakin beni vazgeciyorum dogumdan diye.....
simdide korkuyorum ya daha fazla sürerse diye o yüzden hamileler icin cimlastik salonlari var oralara gitmek istiyorum
bakalim bu dogum nasil geciceck

slm anne adayları.yazılanların bazılarını okudum.aramızda çok heyecanlı anne adayları var acıkcası onlara imrendim.bebişim 13+6 oldu ama bulantılarım kesilmedi.tiroit yetersizliğim var hap kullanıyorum.5.haftasındada kanamam olmuştu düşük tehlikesiyle bugune geldim.sorunlu bir gebelik geçiriyorum.henüz hamileleiğime sevinebilmiş değilim.allah benim gibi günlerini zor geçiren anne adaylarına sabır versin.henüz kilo almadım.doğru düzgün beslenemiyorum.siz neler tüketiyorsunuz nasıl geçiriyorsunuz bulantılarınızı.

slm anne adayları.yazılanların bazılarını okudum.aramızda çok heyecanlı anne adayları var acıkcası onlara imrendim.bebişim 13+6 oldu ama bulantılarım kesilmedi.tiroit yetersizliğim var hap kullanıyorum.5.haftasındada kanamam olmuştu düşük tehlikesiyle bugune geldim.sorunlu bir gebelik geçiriyorum.henüz hamileleiğime sevinebilmiş değilim.allah benim gibi günlerini zor geçiren anne adaylarına sabır versin.henüz kilo almadım.doğru düzgün beslenemiyorum.siz neler tüketiyorsunuz nasıl geçiriyorsunuz bulantılarınızı.

slm canım bende 16 haftanın içindeyim...cok bulantılarım vardı gecen hafta gecti...allaha süküe baska bi sorunumda yok...sanada gecmiş olsun...üzme kendini...bu zor zamanları gecirirken bebeğini kucagına alacagın koklayacagın günleri düşün mutlu ol...iyi bak kendine sevgimle hoscakal....

kızlar gene bebeğimi rüyamda gördüm.:CüvCüv: dogumum geliyo beni sezeryan yapıyorlar bebeğimi gösterip yoolluuyorlar dikiş atıyorlar.sonra eve gidiyoruz benim dikişlerim açılıyor kesik yeri tuta tuta hastaneye gidiyoruz.allahım acı hissetmiyorum.tekrar dikip yolluyorlar.ayy oglumu emziriyorum konusuyoda benimle :emir_bebek: :emir_bebek:onu kokluyorum.sıkı sıkı sarılıyorum.daha cinsiyeti belli degil 3 kere oglan gördüm cok merak ediyorum.saglıklı olsunda soonra cinsiyetini gelelim.ama insan merak ediyor lülülülülülü daha rüyamı eşime bile anlatmadım valla ilk size söylüyorum:1hug: :nazar:

kızlar gene bebeğimi rüyamda gördüm.:CüvCüv: dogumum geliyo beni sezeryan yapıyorlar bebeğimi gösterip yoolluuyorlar dikiş atıyorlar.sonra eve gidiyoruz benim dikişlerim açılıyor kesik yeri tuta tuta hastaneye gidiyoruz.allahım acı hissetmiyorum.tekrar dikip yolluyorlar.ayy oglumu emziriyorum konusuyoda benimle :emir_bebek: :emir_bebek:onu kokluyorum.sıkı sıkı sarılıyorum.daha cinsiyeti belli degil 3 kere oglan gördüm cok merak ediyorum.saglıklı olsunda soonra cinsiyetini gelelim.ama insan merak ediyor lülülülülülü daha rüyamı eşime bile anlatmadım valla ilk size söylüyorum:1hug: :nazar:

canım bende rüyamda erkek bebek görüyordum ve dr erkek olduğunu söledi annelerin rüyası yada içine doğan genelde doğru çıkıyor

canım bende rüyamda erkek bebek görüyordum ve dr erkek olduğunu söledi annelerin rüyası yada içine doğan genelde doğru çıkıyor

canım bende erkek istiyorum babası gibi yakısıklı olsun istiyorum..ama doktora gittigimizde 12+5 ti doktor abaya bi aradı ama göremedi cinsiyetini.bende kendi kendime erkek olsaydı görürdü die düşündüm.senn kac haftalıkken görünmüştü canım?a.s.

kızlar slm. epeydir int. e giremiyordum. hepinizi çok özlemişim. bakıyorum da herkes heyecanlı. bende cok heyecanlıyım cünkü yarım saat önce doktor kontrolünden geldim. pazar günü diye şaşırmayın açıkmış jimer bugün. neyse epey büyümüş bebişim.9,4 cm olmuş en son gittiğimde 3,5 cmdi. ense kalınlığı da mormal çıktı. içim cok rahatladı. ikili testi yaptırmıyoruz çünkü zamanı geçti geçen hafta gitmedik diye. üçlü testi yapacağız eylül başı. kızlar cok mutluyum fotoğraf makinem bozuldu birisinden bulabilirsem eğer buraya atarım resmen el salladı bebeğim bana.

Bu arada rüya gören arkadaşlar olmuş . inanmayacaksınız ama bende hamile olduğumu öğrendiğimden beri hep erkek görüyorum rüyamda. ve erkek olacağına okadar inanıyorum ki. resmen içimdeki ses erkek diyor. hep erkek ismi düşünüyorum . eylül de görücez inş. cinsiyeti neymiş bakalım.

kızlar slm. epeydir int. e giremiyordum. hepinizi çok özlemişim. bakıyorum da herkes heyecanlı. bende cok heyecanlıyım cünkü yarım saat önce doktor kontrolünden geldim. pazar günü diye şaşırmayın açıkmış jimer bugün. neyse epey büyümüş bebişim.9,4 cm olmuş en son gittiğimde 3,5 cmdi. ense kalınlığı da mormal çıktı. içim cok rahatladı. ikili testi yaptırmıyoruz çünkü zamanı geçti geçen hafta gitmedik diye. üçlü testi yapacağız eylül başı. kızlar cok mutluyum fotoğraf makinem bozuldu birisinden bulabilirsem eğer buraya atarım resmen el salladı bebeğim bana.

Bu arada rüya gören arkadaşlar olmuş . inanmayacaksınız ama bende hamile olduğumu öğrendiğimden beri hep erkek görüyorum rüyamda. ve erkek olacağına okadar inanıyorum ki. resmen içimdeki ses erkek diyor. hep erkek ismi düşünüyorum . eylül de görücez inş. cinsiyeti neymiş bakalım.

kac haftalik bebisin cnm ?

teşekkür ederim duru 24.allah sanada bebeğinede sağlık versin.bulantılarım inş.geçer.bende henüz cinsiyetini öğrenemedim ama erkek olsaydı doktor görürdü diye düşündüm.ikili testi yaptırdım 2 hafta sonrada üçlü taramayaı yaptırcam.arkadaşlar ilk üç ay içerisinde yapılması gereken tsh ölçümünü ihmal etmeyin ben üç aydan sonra yaptırdım.

selam kızlar
7 şişe serumdan sonra nihayet evdeyim

bebişimi bugün de gördüm ama hala tam rahat değildi

bende spastik kolon problemi olduğundan sürekli gaz problemim de var
dr bugün aslında rahmimin kasılmadığını etraftaki organların baskı yapmasından dolayı sıkıştığını söyledi
şimdi yemeklerden öncee ve sonra kullanılacak gaz ve mide problemlerini giderecek ilaç kullanmaya başladım
salıya kadar kullanıp durumu inceleyeceğiz devam ederse salı günü tekrar tahliller yapılacak
etmezse çarşamba bebişi görmeye muayenehaneye
kendimi çok suçlu hissediyorum benim yüzümden bebişim daracacık bir alanda büyümeye hareket etmeye çalışıyor

canım bende erkek istiyorum babası gibi yakısıklı olsun istiyorum..ama doktora gittigimizde 12+5 ti doktor abaya bi aradı ama göremedi cinsiyetini.bende kendi kendime erkek olsaydı görürdü die düşündüm.senn kac haftalıkken görünmüştü canım?a.s.

13+4 tü canım hatta banada gösterdi pipisini belliydi bizim babamızda kız istiyodu ama sağlıklı olsunda....
Kızlar bende isim düşünüyorumda hala karar vermiş değilim erkek bebekleri olcak anneler hangi isimleri düşünüyorsunuz benim aklımda şuan eymen emir var ama kararsızım

X