2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Calemity ben zaten uyku için düşünmüyorum, benim kızın uykusu çok iyiydi ama iki üçgündür bozuldu, sab'tan olabilirmi diye düşünüyorum, rezeneyide uyku için değil gaz için vermeyi düşünüyorum gaz sancısıda çocuğu mahfediyo çünkü, bi şekilde geçirmek lazım. Aman herşeyin bi taraftan yararı diğer taraftan zararı var işte.

Nazlıcan mesaj geldi ama link doğru kopyalanmamış sanırım açılmıyo ama ben siteye girdim anneyle bebek arasına gaz girmesin başlıklı yazıdan bahsediyosan okudum,

nazlıcan gaz için ben bebeğin ayaklarını karnına doğru bastırıyorum o zaman alltan gazını çıkarıyor.bunun bir zararı olurmu yani kalça çıkıklığına sebep olurmu.

birde yarım saat ya da 15 dk uyuyor emziriyorum tekrar uyuyor.hep bu şekilde sütümmü yetmiyor dedim mama aldım fakat mamayı bir türlü yemedi.biberonu emmedi sonra kaşıkla verdim kaşıklada almadı.sütümün yetip yetmediğini nasıl anlarım.sağdığım zaman ne kadar çıkar bir göğüsten.

hiç bişi olmaz kalça çıkığı doğumsaldır senin çıkarman mümkün değil aksine yaptığın çok iyi bişi bebekler hareketsiz kaldığından gaz olurmuş bebişlere bunun gibi bol egzersiz lazım
sağmak bebeğin emdiği kadar çıkarmaz her zaman bebeğin emdiği sağdığından çok olur bebeğin açlıktan oratlığı birbirine katmıyorsa ve kakası altın sarı ve dr kontrollerinde kilo alıyorsa sütün yetiyordur.bazen doymadığını sanıp çok emzirirnce bebklerde kusma ve yeşil kaka olur

bende hemen hemen hergün ,ayaklarını karnına doğru bisiklet çevirir gibi hareket ettırıorum,pırt pırt çıkıo alttan,

teşekkürler nazlıcan.

bugün eymen de uyuyor arkadaşlar.bende hiçbirşey vermedim aşı yapıldı bugün onda olabilirmi acaba.

kızlar sab sımplex'in yan etkileri diye araştırdım google'den de, bütün yazılarda ve bütün doktor yorumlarında hiçbir yan etkisi yoktur diyolar, metsil'le aynı şeymiş, herkes çok memnun olduğundan ve yararlı olduğundan bahsediyo

zaten gaz ve uyku sorununda en önemli olan şey sabır bence.her ay biraz daha düzeliyorlar büyüdükçe

selam kızlar.....:)))
kuzi ben sab ı kullanmıyorum onu verince kusuyo uyumuyo rezene veriyorum canım rezenenin zararı yok ben 1 çay bardağına 1 tatlı kaşığı rezene yapıyorum 3-4 çay kaşığı soğuyunca veriyorum 2 saat sonra egzersiz yapıyorum kıza alttan gazlar çıkıyo :dance:
ben araştırdım rezene nin kalorisi yokmuş o yüzden fazla vermemek gerekiyomuş verince bağırsak hareketleri artırıyomuş bana dr.günde 3 kere rezene verebilirsin dedi ben 1 yada 2 kere veriyorum sakinlerştirici özelliği var ama dozunu ayarlamaklazım a.s

ssaol nazlıcım,geçen biride dr kadir tuğcunun yazısını eklemişti buraya okumuştum

elacım nasılsın görüşmeyeli,kızın napıo

Heh gülce bende onu merak ediyodum, seninle aynı gün başladık sab'a o günden beri doğru düzgün uyumuyo ve kusması çoğaldı, ondanmış demekki

X