2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

nazlı,canını sıkma,bak gittikçe düzelio demek emmesi yakında hiç bişeyi kalmaz inşallah.cuk cuk emer..))))
bizim de dr kontrolümüz vardı bugun aylık, 6150 gr 60 cm olmuşuz:)) rota virisü aşımızıda olduk,aşı dedisem iğneli deil ağızdan yapıolar korkmayın,diğer aşıları içinde sağlık ocağına gidicez,çünkü sağlık ocağının haftada 1 gün aşı yapılıomuş,aynı günde olması gerekmiomuş zaten

Ben mama takviyesi yapmıorum,dr da bugün bu gidişle 6 aylığa kadar ek gıdaya gerek olmayacak size dedi,ama yakında işe başlayacağım için şimdiden depolamamı söyledi,marsgın dediği vitamalt içeçeğini sordum,güzel ama kilo aldırıo çok dedi,sizinde haberiniz olsun,kilo demişken bugün tartıldım,3 kg daha gitmiş,4 kg kaldı eski kıloma çok mutluyum:)))

herkese slm kizlar ben tekrar ameliyat oldum 5 gun oldu dikislerim alinali simdi iyiyim cok sukur ama butun bu olanlari unutmam kolay olmayacak gibi..herkesi cok öptüm.bebislere ve kendinize iyi bakin..

selam kızlar
ekinsu,aslım.inanna çok geçmişolun
bende koşuşturmaktan giremedim bir haftadır güzelbi temizlik yaptım.evim lojman küçücük ama bebekle 10 dakkalık iş 1 saate çıkıyor
bugün canım çok sıkıldı kızlar.benim oğlan doğdu doğalı emerken yada gaz çıkarırken hep genzine kaçırıyor ve morarıyordu.ne güzel azaldı derken cumartesi gece yine gaz çıkarırken burnundan geldi yavrumun.hemen müdahale ettim ama o günden beri genzinde bir hırıltı kaldı.umarım ciğerlerine kaçmamıştır.bugüne kadar çok yoğun değildi hırıltı bugün baya rahatsız yavrum.doktorumuun da boş randevusu yokmuş ancak sabah gidebileceğiz.normal bir bebek olsa basit bir durum ama egenin durumunda en ufak bi hastalık kilo almasını etkileyecek diye korkuyorum.
ne yazıkki nilsu da sık sık hasta her hafta ya tonsilit ya karın ağrısı.kardeş iyi glmedi
çoluk çocuğun derdinden kendmi unuttum walla.çoook bitkinim yakında bende hasta olacağım diye korkuyorum
hepinizi öpüyoruz sağlık ve bol süt dilerim

aynı sıkıntı bizdede var nazlı sürekli burnundan geliyo gazı çıkarmaya çalışırken süt,bende artık gazını çıkarmıyorum bu da gaz sancısını artırdı yaman bi çelişkiÇok üzgünüm çoookne yapacğmı bilemiyorum bugün deli gibi emmek istedi hiç uyumadı doymadığından mı kendini sancıdan memeyemi sardı bilmiyorum marsg birde bebğin doyduğunu nerden anlarmışız sorarmısın,huzurlu bebk olmasın ama cvp hiç olmuyoki gazdan:ecrin_bebek:

herkese slm kizlar ben tekrar ameliyat oldum 5 gun oldu dikislerim alinali simdi iyiyim cok sukur ama butun bu olanlari unutmam kolay olmayacak gibi..herkesi cok öptüm.bebislere ve kendinize iyi bakin..

hayırdır kançiçeğim ne ameliyatı oldun ki? Geçmiş olssunn

calematiyjane ben mama veriyorum emzirdikten sonra doymadığının ilk öne sarılık olunca ve kilo kaybı olunca anladık bide bebeğinle sürekli ağlamasıyla emmek istiyo emiyodu ama doymuyodu bu belliydi doktorum emzir ardından mamayı ver eğer yerse doymuyodur almıyosa mamayı doymuş demektir dedi

Herkese merhaba, nasılsınız arkadaşlar_?

Bizim kırkımız doldu bugün, büyümeye devam ediyoruz.:sm_cool:

Dün smriskle görüştüm, herkese selamı var, şimdilik iyiymişler, nete giremediğinden herkesi merak ediyor.
Marsgçım gazetenin adı neydi, ve bu röportajı ne zaman yayınlayacaksınız_?

Rota virüsünü bizim dr. da söyledi.3-5 inci aylarda vuruluyormuş.Devlet yapmıyor, özel yaptırılacak o.
Pnömokok aşısını artık devlet yapıyormuş, bu senden itibaren.Sağlık ocağında yaptırabilirsiniz dedi.

selam meral,hayırlı olsun kırkınız,nerede uçurdunuz bakalım kırkınızı:)))bizimde çoktan çıktı kırkımız ama hala gittiğimiz yerler yumurta,soğan hediye falan veriolar,bugunde gezmedeydik,maşallah dolap yumurta ile doldu para vermioz artık :)))))
sende konuşursan slm söle smirske.nie giremiodu nete *

Cok gecmis olsun kancicegim, ins bu sefer sorun cikmaz kendine dikkat et, hareket falan ederken. Bebiste iyidir umarm.

Kançiçeğim geçmiş olsun, neler çektin sen böyle yaw, inşallah başka sorun olmaz

Esracım, biz kırkımızı beklemedik gezmeler için:))))
Bugün burası soğuktu , hiç bi yere çıkamadık.İlk yirmimizi anneannemlere giderek çıkarmıştık, ilk yumurtalarımızı oradan aldık.naniknanik
Selam söylerim canım bende.O iş yerinden girebiliyordu nete, doğum iznine ayrılınca giremiyor şimdilerde.Doğumunu bile ablası yazmıştı nete.
Kançiçeğim, geçmiş olsun canım sana da.Ne biçim şey bu yaa, bide Türkiyedeki hastaneler iyi değil derler. Sen burdaki herkesten fazla çektin.

günaydın, bikaç hafta yokum ben annemlere gidiyorum, tek başına bakılmıyo bu zilliye,güzel haberlerle görüşürüz inşallah dönünce

günaydın kızlaaarrr:)))nasılsınız...
ben cok iyiyim ,evde bunalım olmustum ufaklıgın gaz sancısından aglamasından eşime de kendime de zarar vermeye baslamıstım son günlerde 3 gün annemde kaldım da kendime geldim dinlenmiş uykumu almıs bir sekilde eve döndüm bakalım bu dinlenmişlik beni ne zamana kadar götürür bilmem....
ayyy bir yere kalmaya gitmek ne zormus yaw koca bir bavul hazırladım oglum için neyseki eksik bir sey koymamısım da ...abartmısım ama biraz...
sizler nasılsınız ...hastalıklarla ugrasan arkadaslar hepinize gecmiş olsun dikkat edin kendinize ve bebeklerinize...
alisha sana da iyi yolculuklar....
kızlaaaar kocam bana dogum hediyesi olarak araba almıs cok mutlu oldum en kısa zamanda hoca bulup trafige cıkmam lazım bizim yaramazda fırsat bulursam...
birsey sorcam ben multitabs kullanıyorum gecen arkadasım devit kullanmıyo musun onu da kullanman gerek dedi ama ben multitabs zaten devit içeriyo diye biliyorum yanılıyor muyum ?

kızlar yardım edin oğlumu emziğe nasıl alıştırcam, bi türlü almıyor diliyle itiyo :KK43:

valla şekerim ben önce şekerli suya bandım almadı baktım olmuyo bi iki reçele bandım verdim tamamdır şimdi emiyo ama istemiyosa atıyo yani aşırı düşkün değil ama çok yardımcı bişey hem emme gücünü arttırıyo hemde uykusunda oyalayıcı bi araç misal karnı tok altı temiz gazı yok uykuda var ama vikliyo emzik birebir

herkese selamlar umarım herkes ve güzel bebekleri iyidirler
monte hayırlı olsun canım araban güle güle kullan işallah sağlıkla
alişha iyi yolculuklar canım işallah hersey istediğin gibi olur dönünce görüşmek üzere
sheeda ben hiç vermedim daha emzik bir gün denedim almadı bir dahada vermedim onların çeşitleri oluyormuş örneğin damaklısı damaksızı falan filan birini almadıysa diğerini alabiliyormuş burda kıslardan duymuştum illa vercem diyoırsan birde öyle dene
kançiceğim geçmiş olsun canım işallah bir an önce iyileşirsin

herkese slm siz mamaya yenimi başlıyosunuz biz kaçıncı kutudayız unuttum valla sütüm az zorla biaz arttırdım ama yinede yetmiyo bde her gittiğimizde doktor şunu yap bunuda yap demiyomu sorada artmadı dyince Allahtan diyo ama bi dahaki gidişie yine aynı muhabbet bi tek anne sütü dimi hayır artı mama diyorum yaaa bide bunu deneyelim diyo bütün gün ot çayı içmekten su içmeye yer kalmıyo midemde artık fenalık geçiricem

Al benden de o kadar valla nazo...ot içmekten,su içmekten yemek yemiyorum..daha doğrusu yiyemiyorum..emzir emzir çocuk yine aç..mama da zor hazmediliyor..günde kaç kez ve kaç cc veriyosun nazo?

Geçmiş olsun kançiçeğim..Bi an önce sağlığına kavuş inşallah

Ya bu emzik meselesi yüzünden kocamı öldürebilirim, çocuk emzik olarak beni kullanıyo karnı tok meme ağzında dursun istiyo, emziğe alışırayım diyorum neymiş çocuk aptal olurmuş, öyle boş boş emince acıyomuş çocuğa, emzik iyi bişey değilmiş falan filan diye emzik verdirmiyo bana, hergün bir kavgamız var bu yüzden çıldırıcam ya, sanki bizler emdik hep aptal olduk ay sinir oluyorum sinir

kızlar hayatta emzik vermem o ne yaaa diyodum ama bizde emzik kullanıyoruz hala da sıcak bakmıyorum emzige cok zorda kalınca veriyorum sebepsiz agladıgında birde uykuya dalısta iyi oluyor keyfi yerindeyse huzurluysa vermiyorum emzigi uyurkende kendisi atıyor zaten kuzi sende öyle yap benim oglum toplasan 3 saat emmiyordur bile...

X