2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

verem aşısını yapmıyor internatinol hospital verem savaşlar yapıyor dedi... sağlık ocaklarıda yapmıyor aradım. bilginize

esra ben 100 e yaptırdım şifada sen nereye sordun?

sada hastanesinde sormuştum,oraya gidiorum şimdilik kontrole,demek farkedio ücret ben de bi araştırayım o zaman,peki sen 100 e yaptırdın ama ayrıca hastaneye para verdınmı muayene için,ben sada da muayeneye para ödemiorum

Kizlar bebegim 6 gundur dizanteri yuzunden ilac iciyor. Ama hala kakasi yesil ben anlamiyorum bu ilac hicmi ise yaramadi? Birde 2 gundur kucagima alinca hafif geliyor acaba kilomu verdi? Yoksa bana mi oyle geliyor .Keske tartim olsa .Ayin 24 unde kontrolu var acaba beklemesem mi? Yarin mi gitsem? Karar veremiyorum.

canım ilacın prospektesüne bak,yan etki olarak rengi yeşil olabilir diodur belki,sağlık ocağı yakınsa en azından oraya gidip kılosuna baktırabilirsin için rahat eder ,umarım kısa sürede bebeğin sağlığına kavuşur

merabalar :))
ben de rahat rahat yazamıorum durmuo nil hanım ama bi bakayım dedim:))
kızlar ben hiç ii dilim ,acayip yorgunum ve baş ağrım geçmio,üstelik dişşim de ağrıo:KK43:( başım çok dönüo,bazen beyin kanaması mı geçiriorum acaba diorum damarlar çekilio gibi oluo:KK43:(sanırım vitamin almam lazım ama takviye alanların tecrübesine ihtiyacım var..ne alıosunuz??

geçmiş olsun canım,uykusuzsan normaldir bide eğer ağlıosa dewamlı nil oda başağrısı yapar,benimde hafta sonu felaket dişim ağrıdı,hala direniom dişçiye gitmekten,ben hiç bir takviye almıorum canım,bence sana gereken bıraz sakinlik

canım ilacın prospektesüne bak,yan etki olarak rengi yeşil olabilir diodur belki,sağlık ocağı yakınsa en azından oraya gidip kılosuna baktırabilirsin için rahat eder ,umarım kısa sürede bebeğin sağlığına kavuşur

Evet sanirim en iyisi saglik ocaginda tarttirmak. Yarin gidecegim. Surekli de emmek istiyor ac gibi bir hali var tartilinca anlasilir hem sutun yetip yetmedigi, bizde mamaya baslayacagiz gibi geliyor :KK43: :çok üzgünüm:

İnanna cnm çok geçmiş olsun biran önce vitamin al ben balık yağı içiorum ama sanırım senin daha fazlasına ihtiyacın var kanaman çok oluosa oda yapar kendine dikkat et..

Aslımı beklerken cnm dizanteri çok ağır bi hastalıktır benim kızımda 6 yaşındayken olmuştu neler çekmiştik 10 gün mahvoldu bence 6 gün normal panik yapma kiloda kaybetmiş olabilir bu hastalıkta çok normal üzülme biraz daha sabret çok geçmiş olsun..

Marsg bende 8 sene önce Minera taktırdım doktorumun tavsiyesiyle adetlerim yok denilecek kadar azalmıştı çok memnundum fakat bende migren var onun tedavisi için nörol terapiye başlamıştım doktor hemen bana neyle korunduumu sordu bend spral deyince hemen çıkartmamı söyledi vucudun dengesini bozuyomuş bende korkudan hemen çıkarttırdım ama gel görki migrenim beni terk etmedi:)))

innanna çok geçmiş olsun, ben hamileyken kullandığım vitamin, demiir ve calsiyuma devam ediyorum

aslımıbeklerken çok geçmiş olsun

merabalar:))
blooms,ezra teşekkür ederim:))sakinim aslında,nil de öle çok çok yoran bi bebek diil,kanamam da yok ama ben yoruldum sanırım hiç uyuyamıorum,nil uyurken bile uyuyamıorum anca gece biras:KK43:(migrenim tuttu,o kadar tatlıya diş de dayanmadı tabi,20lik dişim siyah olmuş :KK43:(yarın dişçiye gideceğim umarım çeker alır..
ama vitamin alcam çünkü ben balık yağından tiksindim çocukken:))
herkes iidir umarım çok dert anlattım,
sıktım:))
kızlar bu rotavirüs için iyice danıştınız mı,burda daha tam bilmioruz falan diolar ben arada kaldım??

selamlar umarım herkes iyidir geçmişi okuyamdım çağan çok huzusuz bu günlerde uyumuyor hiç apıcamı şaşırdım halsizlikten ayakta zor duruyorum

herkese slm siz mamaya yenimi başlıyosunuz biz kaçıncı kutudayız unuttum valla sütüm az zorla biaz arttırdım ama yinede yetmiyo bde her gittiğimizde doktor şunu yap bunuda yap demiyomu sorada artmadı dyince Allahtan diyo ama bi dahaki gidişie yine aynı muhabbet bi tek anne sütü dimi hayır artı mama diyorum yaaa bide bunu deneyelim diyo bütün gün ot çayı içmekten su içmeye yer kalmıyo midemde artık fenalık geçiricem

Bugün fındık kurdum aşı olacak. İnş çok ağlamaz.. Zaten bakamıyorum aşı yapılırken... Bari kilo almış olsunda moralimiz düzelsin....

bu arada kızlar ben geceleri penye battaniye üstünede triko (örgü) battaniye örtüyorum ama bu ara soğuk diye tüylüden örtüyorum ama ağzına gelmiycek şekilde penye battaniyeyi çekiyorum üstüne doğru bölece tüyleri solumamış oluyo

ASLIMI BEKLERKEN çok geçmiş olsun canım tez zamanda atlatırsınız inşalalah,
İNANNA seninde Allah yardımcın olsun canım hepimizin tabi
biz çok huysuzuz pek giremiyorum girsem de tam okuyamıyorum hepinize selamlar kızlar kolay gelsin,
bu tüylü battaniye dediğiniz nasıl bişey bende içi polar dışı kumaş olan var ondna mı?
MARSG gazetede çalışıyorsun demek,ne olarak,ne güzel,eğlenceli olmalı,yerel mi genel mi gazeteniz?

selam kızlar
ekinsu,aslım.inanna çok geçmişolun
bende koşuşturmaktan giremedim bir haftadır güzelbi temizlik yaptım.evim lojman küçücük ama bebekle 10 dakkalık iş 1 saate çıkıyor
bugün canım çok sıkıldı kızlar.benim oğlan doğdu doğalı emerken yada gaz çıkarırken hep genzine kaçırıyor ve morarıyordu.ne güzel azaldı derken cumartesi gece yine gaz çıkarırken burnundan geldi yavrumun.hemen müdahale ettim ama o günden beri genzinde bir hırıltı kaldı.umarım ciğerlerine kaçmamıştır.bugüne kadar çok yoğun değildi hırıltı bugün baya rahatsız yavrum.doktorumuun da boş randevusu yokmuş ancak sabah gidebileceğiz.normal bir bebek olsa basit bir durum ama egenin durumunda en ufak bi hastalık kilo almasını etkileyecek diye korkuyorum.
ne yazıkki nilsu da sık sık hasta her hafta ya tonsilit ya karın ağrısı.kardeş iyi glmedi
çoluk çocuğun derdinden kendmi unuttum walla.çoook bitkinim yakında bende hasta olacağım diye korkuyorum
hepinizi öpüyoruz sağlık ve bol süt dilerim

X