2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese merhaba.Herkes uykusuz tabi minklerin sancıları çok.Ben de o kadar çok uyuyorum ki hayret ediyorum kendime.Bütün gece uyuyorum yetmiyor gün içinde de gözüm hep yatakta.Acaba psikolojik mi diye düşünmeye başladım.Yorulcak bişey yapmıyorum ki.Tek yaptığım yemek yiyip süt sağmak.

Belki de sıkkın olduğun için bi çeşit kaçıştır..Ben de öyleydi..Sıkkınken çook uyurdum.Ama inşallah yoluna gircek herşey..Seni de uykusuz geceler bekliyor:))

Bu arada arkadaşlar bebeğinizin odasını ayırdınız mı?Ya da ne zaman ayıracaksınız?

İnşallah miniğime kavuşayım da hiç uyumayım.Senin süt durumun nasıl oldu canım artış varmı.Benim her iki saatte bir farklı çıkıyor.Bazen 30 bazen 40,bazen 45 oluyor seviniyorum.Dün incir hoşafı yaptım sanırım iyi geldi.Humana still tee içiyorum hastaneden çıktığımızdan beri.Miniğimi emzirirken sütün çok iyiyidi.Ama şimdi sağıyorum diye mi bilmem hiç bir etkisi yok.Isırgan çayı da süt yapıyormuş onu denicem bir de.

İnşallah miniğime kavuşayım da hiç uyumayım.Senin süt durumun nasıl oldu canım artış varmı.Benim her iki saatte bir farklı çıkıyor.Bazen 30 bazen 40,bazen 45 oluyor seviniyorum.Dün incir hoşafı yaptım sanırım iyi geldi.Humana still tee içiyorum hastaneden çıktığımızdan beri.Miniğimi emzirirken sütün çok iyiyidi.Ama şimdi sağıyorum diye mi bilmem hiç bir etkisi yok.Isırgan çayı da süt yapıyormuş onu denicem bir de.

canım incir hoşafının sende de işe yaramasına çok sevindim birde nar ye o da süper..hoşafı günde 2 litreye yakın içiyorum ben,inşallah en kısa zamanda kuzuna sağlıcakla kavuşursun

canım incir hoşafının sende de işe yaramasına çok sevindim birde nar ye o da süper..hoşafı günde 2 litreye yakın içiyorum ben,inşallah en kısa zamanda kuzuna sağlıcakla kavuşursun

Teşekkürler canım.2 lt çokmuş yaakafamçokkarıştıBana çok tatlı geliyor ben sadece iki kase kadar içebildim dün.Tanelerini de yiyorum.Narı da çok sevmiyorum.Ama napalım süt uğruna herşey...

Kizlar birde hurma yiyin ben yiyorum artsin diye. Anneye cok faydaliymis, sut yapiyormus Hatta Hz Meryem e dogum yapinca hurma ye su ic diye vahiy gelmis.

ewet canım hurma,tahin helvası,ayva,bide bulgur sütün kalitesini arttırıomuş

merhaba kızlar ay benim kıza bi hallaer oldu hiç uyumuyo sürekli memede emzirmejkten memelerimi içeri sokamadım yawkaydirigubbakcemile3gün 24 saatte kaydirigubbakcemile33-4 saat ancak uyuyo varmı böyle sorun yaşayan yarında dr.kontrolümüz var rezenede içiyoruz ay çıldırıcam vallakafamçokkarıştı

merhaba kızlar ay benim kıza bi hallaer oldu hiç uyumuyo sürekli memede emzirmejkten memelerimi içeri sokamadım yawkaydirigubbakcemile3gün 24 saatte kaydirigubbakcemile33-4 saat ancak uyuyo varmı böyle sorun yaşayan yarında dr.kontrolümüz var rezenede içiyoruz ay çıldırıcam vallakafamçokkarıştı

ay canım 3gündüer bizde öyleyiz gece uykumuz güzel sabah 9a kadar herşey normal ama işte 9dan sonra uyumanın imkanı yok.. bide benim arsız oğlumun meme ağzında olucak çektiğim an ağlamaya başlıyo gece 2ye kadar cabalıyorum..:kızgın: toplamda 2saat anca uyuyoçok zor gerçekten ve sanki bunu alışkanlık haline getirdi gece 2 olmadan uyumuyo....

slm kızlar nasılsınız...ben hiç iyi degilim moralim çok bozuk ...oglumun gaz sancısı artık canıma tak etti hep aglıyo hep aglıyo denemedigim sey kalmadı rezene babuline sap zinco metsil acı elma yagı gece dus aldırmalar yok yok kafayı yedim mahvoldum yaaasenağlama

İnşallah miniğime kavuşayım da hiç uyumayım.Senin süt durumun nasıl oldu canım artış varmı.Benim her iki saatte bir farklı çıkıyor.Bazen 30 bazen 40,bazen 45 oluyor seviniyorum.Dün incir hoşafı yaptım sanırım iyi geldi.Humani kızım..a still tee içiyorum hastaneden çıktığımızdan beri.Miniğimi emzirirken sütün çok iyiyidi.Ama şimdi sağıyorum diye mi bilmem hiç bir etkisi yok.Isırgan çayı da süt yapıyormuş onu denicem bir de.

Hayatım bende öyle iyi bi artış yok..Bütün akşam mememdeydi kızım..Sonra çığlık çığlığa ağlamaya başladı..Mama verdik sustu..Yani aslında inatla aç bırakıyorum..Mama vermiycem diye çabalıyorum ama nafile..Ben süt diye sress yaptıkça az oluyor sanırım..Bak: humana,vitamalt,ısırgan,rezene,incir,su....Hepsini içiyorum..Nasıl memeymiş anlamadım:uhm:Benim annemin de süt problemi varmış:nazar:

iyi geceler kızlar gaz sancısı çeken bebekleriniz için saç kuruutma makinesini deneyin birde bende çok kişiden duydum düşük derecede çalıştırıp hem karnını hem ayaklarını ısıtın ve sesinden de rahatladıklarını duydum işe yarıyormuş bende bu gece denedim biraz rahatladı gibi ama yinede tam olarak sustu diyemem bi deneyin bakalım umarım işinize yarar biz iki gecedir annemle battaniyede sallamak zorunda kalıyoruz birden şak die kesiyor sesini uyanıkkk neleri anlıyolar yaaa ama alıştırmak hiç istemiyorum

Al benden de o kadar Ela...Hani 15-16 saat uyurlar yazıyo nette,ay ilgisi yok..Gündüz en uyumuyor..E iyi gece uyur diyorum..Cin gibi bakıyor gece de..Memeden ayrılmak istemiyor..Boş boş emiyor,ağzında dursun istiyor..Huzursuz uyuyor,ses çıkarıyor,çırpınıyor.Öğürüyor,E ben de bikaç saat bile dalsam çok huzursuz oluyorum:1closedeyes:

Hayatım bende öyle iyi bi artış yok..Bütün akşam mememdeydi kızım..Sonra çığlık çığlığa ağlamaya başladı..Mama verdik sustu..Yani aslında inatla aç bırakıyorum..Mama vermiycem diye çabalıyorum ama nafile..Ben süt diye sress yaptıkça az oluyor sanırım..Bak: humana,vitamalt,ısırgan,rezene,incir,su....Hepsini içiyorum..Nasıl memeymiş anlamadım:uhm:Benim annemin de süt problemi varmış:nazar:

Demekki bu süt olayı biraz da bünyeye bağlı.Ben bunu hastanede anladım orda bir kadın vardı sütünü sağan aman Allahım maşşallahı vardı sütünün.Ben bütün gün sağsam ancak o kadar çıkar sütüm.Kadıncağızın da durumu belli...Öyle hergün et tavuk balık yicek,humana vitamalt içecek bir hali yoktu.Allah vergisi demek bu süt dedim onu görünce.:1no2:Aman canım eğer doymadığını düşünüyorsan mama ver aç kalmasın.Biliyosun benim başıma gelenleri.Mama vermeyim diye çok çabaladım ama sonuç hüsran.Gerçi tam olarak beslenememekten mi bu durumda belli değil henüz.Aminoasit değerleri anormal çıktı.Bu da sindirimi etkilermiş.Yani kilo kaybının sebebi bu da olabilirmiş.Eğer öyleyse başka bir tedavi gerekecektir.Yani miniğime kavuşmak için daha beklicem demektirsenağlamaYarın doktorla konuşucaz.Bakalım ne dicek.İnşallah bi sorun yoktur kavuşayım artık miniğime her gece yatarken resimlerine bakıyorum rüyamda görürüm belki diyesenağlama

Demekki bu süt olayı biraz da bünyeye bağlı.Ben bunu hastanede anladım orda bir kadın vardı sütünü sağan aman Allahım maşşallahı vardı sütünün.Ben bütün gün sağsam ancak o kadar çıkar sütüm.Kadıncağızın da durumu belli...Öyle hergün et tavuk balık yicek,humana vitamalt içecek bir hali yoktu.Allah vergisi demek bu süt dedim onu görünce.:1no2:Aman canım eğer doymadığını düşünüyorsan mama ver aç kalmasın.Biliyosun benim başıma gelenleri.Mama vermeyim diye çok çabaladım ama sonuç hüsran.Gerçi tam olarak beslenememekten mi bu durumda belli değil henüz.Aminoasit değerleri anormal çıktı.Bu da sindirimi etkilermiş.Yani kilo kaybının sebebi bu da olabilirmiş.Eğer öyleyse başka bir tedavi gerekecektir.Yani miniğime kavuşmak için daha beklicem demektirsenağlamaYarın doktorla konuşucaz.Bakalım ne dicek.İnşallah bi sorun yoktur kavuşayım artık miniğime her gece yatarken resimlerine bakıyorum rüyamda görürüm belki diyesenağlama

canim ya ins bebegi tez zamanda kavusursun, bol bol uyu stok yap yanina gelince uykusuz kalacaksin, Dua edelimki cogu hastaligin caresi var tedavi ettirebiliyoruz bende kizma ilac kullaniyorum, amipli dizanteri olmus oda baya sanci yapiyor ama ins bu gunler gececek. onlar buyuyecek bizimde uyku saatlerimiz artacak.

Su an o kadar uykum varki gozlerimi kirpmaya korkuyorum bi daha acamam gibi geliyor, cooook bitkinim .

slm kızlar nasılsınız...ben hiç iyi degilim moralim çok bozuk ...oglumun gaz sancısı artık canıma tak etti hep aglıyo hep aglıyo denemedigim sey kalmadı rezene babuline sap zinco metsil acı elma yagı gece dus aldırmalar yok yok kafayı yedim mahvoldum yaaasenağlama
maalesef hepimiz böyleyiz cnm yalnız değilsin, gecenin bi yarısı elimde fön makinesiyle dolaşıyorum sürekli havlular pamuklar ısıtıp beline doluyorum öyle biraz rahatlıyo ayakları karnı ısınmadan hayatta uyumuyo benim kızım, uyuyunca da uyanık gibi sesler çıkarıyo onu pışpışlamaktan toplasan 1saat ancak uyuyorumdur, eşimle nöbetleşiyoruz allahtan annem gittiğinden beri, o yardımcı olmasa napardım bilmiyorum

günaydın bayanlar.tabi uyuyan olabildiyse.
benim oğluşumda gece 12 kadar uyuyor o ara bir iki saat uyuyorum annem bakıyor.bizimki uyusada on dk bir mızıklanıyor.12 den sonra uyku yok.emmek istiyor sürekli.zaten süt yok.boş boş da emince yara oluyor hemen.mama vermek zorunda kalıyorum.
benim kuzum iki saatte bir kaka yapıyor.yapmadan yarım saat önce kıvranmaya ve ağlamaya başlıyor.bizimkinde mi bir gariplik var acaba bu kadar çiş normal mi..

Pembecim öyle içten inanıyorum ve hissediyorumki herşey çok güzel olucak...:)Böleee gürbüz bir melek olacak..Çok sağlıklı olacak..Allahım çaresiz dert vermesin..Seni çok iyi anlıyorum..Hani üzülme sütün kesilir falan diyolar ama hoppidi hoppidi de olamıyor insan..Elbette üzülüyorsun ama hep olumlu düşünmeye çalış..İnşallah yarın çççoookk güzel haberler verir sana dr.Dün bi dilenci gördüm,Ankara nın o ayazında çıplak bir bebek cop cop emiyordu..Dediğin gibi nerede vitamallllttt,nerde humanasositososito O ya da bu şekilde büyütcez inşallah..Allah ım şifa versin ,sağlık versin bebeklerimize.Yüzünün hep güldüğü günler gör inşallahh:1rolleyes:

günaydın bayanlar.tabi uyuyan olabildiyse.
benim oğluşumda gece 12 kadar uyuyor o ara bir iki saat uyuyorum annem bakıyor.bizimki uyusada on dk bir mızıklanıyor.12 den sonra uyku yok.emmek istiyor sürekli.zaten süt yok.boş boş da emince yara oluyor hemen.mama vermek zorunda kalıyorum.
benim kuzum iki saatte bir kaka yapıyor.yapmadan yarım saat önce kıvranmaya ve ağlamaya başlıyor.bizimkinde mi bir gariplik var acaba bu kadar çiş normal mi..

Benimki de kıpkırmızı oluyor,kıpır kıpır çok huzursuzlanıyor..Ağlıyor..Normal bu kadar kaka yapmarı merak etme..3.ayda falan azalıyomuş:1rolleyes:

selam kızlar uzun süredir girememişim sorunlar aynı gibi gaz uykusuzluk vb.
bende cumartesi sabahtan beri hastaydım kızlar c.tesi gece 39 derece ateşle yandım hep annemle eşim başımda soğuk bezler koydular orama burama yok düşmüyor yükseliyor sürekli en sonunda ılık duş aldım da düştü biraz, daha bu sabah uyanınca iyi olduğumu hissetim 2 gündür çok çektim bir sıtma tutuyor ateş fırlıyor sonra ilaç içince ateş düşüyor bu sefer başlıyorum terlemeye, kaç kez atlet değiştim hatırlamıyorum bile , Allahtan oğluşum anladı annesinin hasta olduğunu huzursuzluk etmedi hiç, sebebide göğsümün üzerine yatmışım süt damarım ezilmiş sanırım, göğsümün o tarafı kıpkırmızı alev gibiydi , göğsüm şişti davul gibi, çocuk emiyor emiyor inmiyor neyseki geçti gibi şimdi,süt ateşi diyorlar ya ondan oldum kısacası, aman dikkat edin ezdirmeyin üzerine yatmayın göğüslerinizin

Son düzenleme:
X