2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

montesoricim üzülme 40-41 fark etmez bence niyet önemli sen bugün yap canım

merhaba hanımlarr
bızım bugun huzurumuz yok, 10 dk uyuyor uyanıyor kaan bey, canıma okudu resmen yahu
kızlar sız emzık verıyormusunuz ben vermesem durmuyor habıre emmek ıstıyor cok emzırırsemde hazımsızlık yasıyor mecburen verıyorum ama cokda rahatsız oluyorum acaba vermesem mı ama o zaman nasıl susturucam kucakda gezdırmek gerek, o zamanda kucaga alısır :KK43:
offf offfffffffff

ınannacım cok saol bı deneyeyım
sabah kulak cubuguna serum fızyolojık dokup temızlemeye calıstım yok anacım resmen oglanın burnunu temızleyemıyorum yapısmıs kalmıs orda pislikler bırde dedıgın gıbı yapayım

ınannacım cok saol bı deneyeyım
sabah kulak cubuguna serum fızyolojık dokup temızlemeye calıstım yok anacım resmen oglanın burnunu temızleyemıyorum yapısmıs kalmıs orda pislikler bırde dedıgın gıbı yapayım

ben de emziğe alıştırmak için çabalıyorum öğürüyor hanfendi...Aynen öyle sürekli memeler dışarda..gerçi bende hazımsızlık yapacak kadar süt var mı bilmiyorum ama hiç bir iş güç oyapamıyorum..Neyse canlarımız sağlıklı olsunda...onlara değer..Emzikten o kadar korkma Özlemcim benimkisi alışsa vercem cok cok emsin

kıslar selam umarım herkes iyidir bende bugün sabah beri gardrobumu toparladım çok şükür hamilelik öncesi pantolanlarıma girmeye başlamışım çok sevindim :)
kıslar dün akşam acaip korktum çağan emerken birden kusmaya başladı ama az buz değil acaip kustu yavrum çok şükür bugün bişey yok ama aklım çıktı gazdan olabilirmi sizce çünkü eşim gazını çıkarmamış ilk emdiğinde üstüne ben ikinciye emzirmeye başlayınca kustu

kıslar selam umarım herkes iyidir bende bugün sabah beri gardrobumu toparladım çok şükür hamilelik öncesi pantolanlarıma girmeye başlamışım çok sevindim :)
kıslar dün akşam acaip korktum çağan emerken birden kusmaya başladı ama az buz değil acaip kustu yavrum çok şükür bugün bişey yok ama aklım çıktı gazdan olabilirmi sizce çünkü eşim gazını çıkarmamış ilk emdiğinde üstüne ben ikinciye emzirmeye başlayınca kustu

Evet cnm gazını çıkarmaya çalışırken midedekileride çıkarmış olabilir.. Birkez bizede oldu... Çok şükür birdaha öyle fazla kusmadı. Arada az az oluyor... Onlarda olurmuş zaten...

kızlar uzun zamandır giremiyorum umarım herkes iyidir
nazlıcancım çok üzüldüm canım çok çok geçmiş olsun umarım bunlar yaşadığınız son sıkıntılartınız olur kısa zamanda toparlanırsınız hiç üzülme canım benim Rabbim daha ağır bi imtihan vermesin inşallah herşey dilediğin gibi olur
aslımı beklerken canım sana da geçmiş olsun dizanteri ciddi bi hastalık ben çok korkuyorum bebeğimin küvetini falan yıkamadan çnce steril ediyorum ve bebeği yıkarken su yutmamasına çok dikkat ediyorum ama bende çeşme suyu kullanıyorum tekrar geçmiş olsun canım
benim bebeğim felaket üşüttü kızlar ciğerleri motor gibi hırıldıyor balgam çıkarmaya çalışıyor olmuyor ayrıca çok fazla kusuyor geçen gün acile zor yetiştir ağzından burnundan köpükler geldi gözleri kıpkırmızı oldu acaip yaş geldi nefes alamadı meğer kusmuğu genzine kaçınca sıkıntıya girmiş çokda dikkat ediyoruz ama oluyor işte bi müdder daha beyine oksijen gitmeseydi sonumuz olurdu off ciğerleri çok kötü kızlar ne yapsam acaba

geçmiş olsun inaysa.gaz çıkarmaya çalışırken kusabiliyor.bizimkide çok kusuyordu doktor teyzezi öyle dedi.gazını mutlaka çıkarıyoruz 10 dk da omuzumda uyuyor yoksa reflü oluyormuş.şimdi geçti kusmaları.devam ederse danış yinede doktoruna..

kızlar bu gaz çıkarma olayı benim en zorlandığım konu,bana yardımcı olun bu konuda en kolay nasıl çıkarılıyo bu gaz?valla ben tesadüf çıkarrabilirsem çıkarıyorum ,genelde çıkaramıyorum çıkmayıncada çocuk inlemekten uyuyamıyor.çocuğun sırtına vura vura iyice hırpalıyorum kusuyo hatta ama gaz banamısın demiyo,ben emdikten hemen sonra göğsüme yatırıyorum,omzuma yatırıp oturduğum yerde denedim onda daha çok kusuyo,siz nasıl çıkartıyorsunuz !!
HELPPPPP..

kızlar bu gaz çıkarma olayı benim en zorlandığım konu,bana yardımcı olun bu konuda en kolay nasıl çıkarılıyo bu gaz?valla ben tesadüf çıkarrabilirsem çıkarıyorum ,genelde çıkaramıyorum çıkmayıncada çocuk inlemekten uyuyamıyor.çocuğun sırtına vura vura iyice hırpalıyorum kusuyo hatta ama gaz banamısın demiyo,ben emdikten hemen sonra göğsüme yatırıyorum,omzuma yatırıp oturduğum yerde denedim onda daha çok kusuyo,siz nasıl çıkartıyorsunuz !!
HELPPPPP..

canım nette kolay gaz çıkarma diye ara bir kaç video gösterimi vra bak onlara istersen be bazen omzumda çıkarıyorumbazen kucağıma ters yatırıp çıkarıyorum bazen aykta pışpışlayarak valla nasıl çıkarsa artık

teşekkür ler kıslar bende gazdan diye düşünüyorum normalde ben hep çıkarıyorumda eşime bırakmıştım dün gaz çıkarma olayını oda çıkaramayınca bırakmış sonrada ben üstüne ikinciye emzirince yavrum kustu zeynep canım geçmiş olsun Allah şifa versin işallah yavruna kıslar havalar bir iyi bir soğuk aman dikkat edin üşütmeyin yavruları

ana ogul kırklandıkhihoyyytyıkanma suyuna 40 taş 40 kasık okunmus su alyans attıık dualarla bir güzel yıkadık oglumu kalan suyla da ben yıkandım aksamda arkadasa gitcez bize yumurta ip seker vercek ...oglumun sakalları agarana kadar yasasın diye yanaklarına un sürcez bizimki şebek olcak bugundelikafadulden
zeynep cok gecmiş olsun ...
bizimki de bugun sabahtan emdi kustu tekrar emdi tekrar kustu bayagı tekrarladı midesini mi üşüttü acaba sonra sıcak su torbası koydum ayaklarına karnına rahatladı ...umarım tekrarlamaz...
aman onlar hasta olmasında herseye razıyım cok minikler bize muhtaclar aşıları tam degil ilk 6 ayı bir atlatsak vücutları direnc kazancak...

slm kızlarr nasılsınız bende uzun zamandır giremiyorum umarım iyisinizdir tabi bebişlerinizde.

merhaba ocak anneleri biliyorum bebişlerinizle çok yoğunsunuz ama birşey sormak istiyorum.bebeğim 23 günlük oldu ama hala göbeği düşmedi doktor koku yoksa kızarık değilse normal düşer dedi ama ben endişeliyim.sizce normalmi?

Eycik bizimki 17. gün düştü endişeni anlıyorum, doktorun normal demiş bence i kaç gün daha bekle istersen başka doktora götür

merhaba kızlar ben şubat annesi olucam derken ocak annesi olanlardanım:))) Kızım şu an 17 günlük ve bizde çok sorun yaşıyoruz gaz dı uyku düzensizliğiydi umarım düzelir zamanla. Herkes 40ından sonra düzene gfiriyor diyor uyku düzeni ama umarım doğrudur. Aranızda 40ı çıkanlar var sanırsam, söylenilenler doğrumu? Bebişlerinizin uykusu düzene girdi mi?
Hepinizin bebeklerine sağlıklı bir ömür diliyorum...

dilek bebişin hayırlı olsun benim kızımın uykuları düzene girmedi ama yavaş yavaş girmeye başlıyo artık zamanla düzelir merak etme bizim bi gün uyuyorsa diğer gün huysuz oluyo bi günü diğerine uymuyo

X