2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bizde bugün biraz üzüldük.Egehanın ellerinde baş parmakları elleri yumruk şeklinde olduğu için açılmıyordu.Ben pek önemsemedim, ellerini yumruk yaptığı için , inatlaşıyor açmıyor diye düşünmüştüm. Dün akşam babası, niye hiç açmıyor baş parmaklarını deyince kafama takıldı. Sabah anneme gösterdim, oda benim gibi düşünmüş, biz açmaya çalıştıkça o elini yumruk yapmaya çalışıyor, ondan herhalde diyormuş oda.
Ama dikkatle açmaya çalıştık elini, diğer tüm parmaklarını açıyor, baş parmakları kıvrık , hiç kaldırmıyor. Çok korktum.Hemen dr.una götürdük.Tetik parmak sorunu olabilir, ortopedi dr.una gösterin, filmini çeksin dedi.Belki ameliyat filan gerekebilir dedi, moralim çok bozuldu.
Ofise geçmiştik oradan, bilg.da 3 boyutlu çekilmiş usg görüntüleri vardı, elleri filan orada net görünüyordu.Hemen onlara baktım, o görüntülerde o parmak açık.Anneme de gösterdim, onun arkasından, o parmaklarına masaj yaparak yavaş yavaş açmaya başladık. Şimdi açıldı, dik duruyor, eğer babası dile getirmese çok fazla önemsemesek, parmak kemiği öyle kalacakmış çocuğumun.
Allaha şükür şimdi açıldı,rahatladım.
Sizde ufacık bişey bile olsa önemseyin kızlar, ne olur ne olmaz.

Insanin aklina gelmeyecek seyler basina geliyor valla, gecmis

olsun iyiki duzeldi ameliyata gerek kalmadi. Ben anliyorum ki bebekleri cok iyi

gozlemlemeliyiz, genis dusunmeliyiz. Benim ilk bebegim ve cok deneyimsizim sanirim

cogunuzda oyle. Umarim bu donemi bebeklerimize en iyi sekilde bakarak en az hastalikla

atlatiriz.

Pembecim coook gecmis olsun umarim bebegine biran once kavusursun.biran once

iyilesir. Cok tombik bi bebis olucak ins. Moralini yuksek tutmaya calis.

aslımı beklerken geçmiş olsun canım tecrübesizlik işte huzrsuzdu derken çokmu ağlıyordu kakası baya mı yeşildi bizde bilelimde canım eğer öyle br problem olursa önlemimizi alırız

ya kızlar devit 3 nasıl veriyosunuz özlem yazmıştı emzirmeden 1 saat sonra verin dişlerde problem yaratıyo diye ama benim kızıma nasıl vericemi şaşırdım uyanıkken hep memede uyurkende veremiyorum bu kız beni emzik yaptı vermessem avazı çıktığı kadar bağırıyo:roflol:kuzi valla benim memelerde hep dışarda eşimin yanında bile soyunmayan ben ne hallere geldim valla:jeyyar:
kuzi dün markete gidip geldim ay nasıl mutlu oldum bi değişik geldi bana kız kafayı yicekmişim evde düşün ne haldeyim markette 3 dk uzaklıktakaydirigubbakcemile3git

aslımı beklerken geçmiş olsun canım tecrübesizlik işte huzrsuzdu derken çokmu ağlıyordu kakası baya mı yeşildi bizde bilelimde canım eğer öyle br problem olursa önlemimizi alırız

Oldukca huzursuzdu bacaklarinida karni agriyor gibi yukari

cekiyordu bide agriyor dye masaj falan yapiyorum sicak havlu koyuyrum karnina bide

nurse harveys verdim ama yok gecmedi, Sabah 4 de kadar agladi. Bende kolik sandim ne

bliyim. Bide sureli emmek istiyor yani aslinda o bizim kizin dogdugundan beri huyu ama

simdi dusununce emmek kulaktaki basinci azaltir diyorlar ya o acisindan emmek

istiyormus.(ucaklarda inis ve kalkislar bebekleri emzirin diye uyarirlar yada biseyler icirin

kulaktaki basinci azaltiyormus) Kakasi yesile donuktu. Benden tavsiye kimseye kulak

asmayin valla ben kaynanami dinlesem daha aci cekerdi bebegim. En ufak biseyde

doktoruna goturun.aksilik bide bugun pazar kendi doktoru yoktu.Baska dr la telefonda

gorustum onemli degil dedi. Herkesede guvenilmiyor Bide banyodan sonra kulaginin iyice

kurutlmasi gerekiyormus. Kulak pamugu var onunla yalnizca kepce kismini silmek

gerekiyor. Kesinlikle ici degil. Hatta bugun ogrendim pamuk konuluyormus yikanirken

kulagina su kacmasin diye.Uzun oldu ama napiyim moralim baya bozuldu :KK43:

elagülce ben gün içinde aklıma ne zaman gelirse o zaman veriyorum valla unutuyorum çünkü günde 1 defa 3 damla dedi dr bana

aslımı beklerken haklısın canım uzun süreli huzursuzsa dediğin gibibeklememek laızm dr agötürmek lazım ama sölediğin iyi oldu banyo yaparken bende pamuk koyayım bari kulağına su falan kaçmasın zaten çok korkuyorum banyo yaparken su açacak diye

aslım geçmiş olsun canım bende kulağına banyoda pamuk koyıyım yazık ağlıyolar anlatamıyolar dertlerini kuzucuklar :emir_bebek:
inaysa bana günde 1 defa 5 damla dedi dr. :1shok:

Aslıcım geçmiş olsun, bu kulak ağrısı zor anlaşılan bişeymiş gerçekten, bir tanıdığın çocuğu öyle olmuş doktora götürüyolarmış onlarda anlamamış bi gecede iki üç defa doktora gitmişler, bişey yok diye geri gönderiyolarmış sonunda çocuğun kulağı akmışta öyle anlamışlar, onun için ben çok ağlarsa biraz kulağını ovalıyorum rahatlıyomu diye kontrol ediyorum, tabi anlarmıyım bilmem yinede.

Gülce ben devit 3'ü genelde akşamları veriyorum ama dediğin gibi benimkide uyanıkken hep emmek istediği için mecburen peşinden süt veriyorum yapacak bişey yok yani. Günde bir defa 5 damla veriyorum kaşığa damlatıp.

Bu arada bravo sana valla 3 dakika bile olsa büyük başarı markete gitmekkaydirigubbakcemile3
Ben daha milli olamadım, 3 kez hastaneye gittik okadar, onu bile gezmek sayıyorum valla.

aslımı beklerken çok geçmiş olsun,iyi oldu söylediğin ,bende daha önce duymuştum bebek hep huzursuz olursa ağlarsa önce kulaklarına bir baktırın die,
son günlerde berrağında uykusu kuş uykusu gibi sık uyanıodu,bıde akşam üzrleri hep huysuzlanıodu,zor dalıodu,3 gündür rezene içmeye başladım,aktardan aldım,normal poşet deil,günde 2 bardak içorum,benim kız uymaya başladı yine uzun,huysuzluğuda geçti,bir yandan iyi ama acaba diorum rezene mi kızımı çarptı böle,normal mi acaba ,rezene içen arkadaşlar cevap verirse sewninirim

Ben bu kulaga pamuk koyma isini bugun ogrendim, keske

daha once bilseydim bugun banyo yaptiracaktim azar diye yaptiramiorum 1 -2 gun daha

bekleyecegim

Bu arada gunduz uyudugu zamanlarda ben kacamak yapiyor disari :) Gercekten market

bile stres attiriyor valla ne hala geldik :) Ama gercekten biraz bebekten uzaklasinca geri

dondugunde daha enerji buluyor insan kendinde. Daha verimli bakiyor . Neyse bizim kizin

ilac saati geldi. Herkese iyi aksamlar

ezra canım ne haber nasılsın berrak hanım nasıl ???

canım walla bildiğin gibi durumlar deişiklik yok,berrak hanım ii maşallah bikaç gündür eskisi gibi uzun uyuyo yazmıştım biraz önce,

sen nasılsın,duru nasıl büyüyo dimi hergün?

ezra valla seninkız rezeneden kafayı bulmuş ben mulipanın rezene çayından 1 bardak içi yorum sedatif etkisi varmış (sakinleştirici)ben hastanede yatarken humana çayla rezene içiyodum kızı uyandıramıyoduk o yüzden 1 bardak rezene çayı içiyorum 2 bardak humana çay içiyorum :içelim:

ya evet şu d vitamini işi nasıl olcak ,ya uyuyolar yada emiolar öle 1 saat boşluk olmuoki emmeden verelim

ya rezene çok ii geldi,sütüde arttırıo ,aslında onun içinde ii,gazıda alıo sanırım ağlamadığına göre,
zararı warmıkı acaba,içmesem mi,yada 2 bardak yerıne 1 bardak mı içsem ,napsam yaa

ezracım bu gün eşimle yıkadık duruyu ay leylek gibi bacaklar uzun incecik valla büyüyo ilk günki resimlerine bakınca anlıyorum Şeniz
ben valla lohsalık depresyonuna giriyorum çıkıyorum belli olmuyo halim kafamçokkarıştı

oyyy maşallah ya ,hergün deişiolar walla,
canım ben de ısrarla depresyona girmemek için uğraşşamda ısrarla sokmaya çalışıolar beni,hayırlısı bakalım:)))

ezracım humananında içinde rezene var ama sebze ağırlıklı besleniyorumki sütüm artsın diye oda çok gaz yapıyo o yüzden ikisinide içiyorum daha doğrusu ne bulsam 1 bardak içiyorum delikafadulden

4 ltde su içiyorum ama sütüm kıymetli yine az yine az çıldırıcam valla
bence rezene 2 bardaktan bişey olmaz içsen berrakda rahatlamış zararı yok diye biliyorum

X