2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

güzel anneler, bebeişlerle iyi bir haftasonu geçiriyorsunuzdur umarım. Bizde bugün oğluşumla birtürlü ahat edemedik ikimizde de gaz sancısı var. sanırım dün yediğim birşeyden kaynaklanıyor sabah 7 den beridir daha yeni uykuya dalabildi ara ara emdi yatı emdi yattı ama kuş uykusu gibiydi. şimdi çok şükür derin uykuya geçebildi. sizlere çapakla ilgili sorucam oğluşumun gözlerinde çapaklanma oluyor ara sıra dr a sorduumda gözyaşı pınarları tıkalı olabilir dedi üzüldümaçıkcası çünkü bir arkadaşımda sezeryanla doğum yaptı ve onun oğlundada oldu en sonunda ameliyat oldu kuzucuk. şimdilik bir damlaverdi drumuz birde göz pınarlarından aşağıya doğru masaj yapıyoruz sizde benzer bir durum varmı?dra sordunuzmu ne dedi?herkese sağlıklı günler diliyorum

selam kıslar hepinize güzel hafta sonları diliyorum biimde misafr gelecek hazırlık yaptım sabah beri beklerken size bir selam vereyim dedim kıslar sıkmayın canınızı geçecek bu günlerde pozitf olmaya bakın 2 a sonra yaz geliyor bebeişlerinile dolaştığınızı düşünün :)
ctc canım benim oğlumdada oldu o masajla geçti bide ılık su ile sildim ben 1 haftada geçti haberin olsun gözyaşı kanlları tıkanıklığı oluyormuş en geç 1 ayda geçermiş dr bana öyle demişti

inaysa kolay gelsin... sen dogumdan sonra diabete gittin mi?beni cagırdılar ama gitmedim iki kere filan ölçtüm 2. saatimi hep 140 altı cıktı sende durum nasıl...
ctc bizde de capaklanma olmustu ben sütümle sildim gecti ...

Kızlar bizde de aynı sorun var..Ben bi ara sürekli ağlama nöbetleri geçiriyodum..Aynaya bakıyorum sanki ben değilim..Elimde küçük bir varlığın endişeli sorumluluğu..Saçım başım dağınık...Ağladı neden ağladı..Uyudu uyumadı..Eşimle aynı yatakta bile uyuyamıyoruz..O çalışıyor diye kıyamıyorum,annemle kalıyoruz..Böyle yabancılaşıyormuşuz gibi geliyor,kötü hissediyorum..Evden dışarı çıksam bile akliım hep evde..Daha kuaföre bile gidemedim..Saçlarımı kestircektim,falan filan..Gerçekten zor olucak kızlar..Çok hazır olmalıymışız kızlar..Ne kadar ay hazırım doğurcam desek de biraz daha hazır olunmalıymış...

neyse sizleri okuyunca tek ve anormal olmadıgımı anlıyorum calemity. kaç yıllık evlisin ki....birde sorcam unutuyorum bebeginin adı neydi?
esra bence seni o gerginlik yıpratıyo umarım zamanla düzelir...

iki yıllık monte,sen kaç yıllık? 2 şubatta bende 27 oldum senle aynı günde doğmuşuz,gerçi kutlamıştım ama olsun tekrar doğum günün kutlu olsun sanırım görmedin ... minik kusumun adı kerem canım

Herkese merhaba.Kızlar sakın bunları dert etmeyin Allah bebeklerimize sağlık versin de saçımız süpürge olsun onlar için.Ben dü bebeğimi hastenede bırakıp geldim:KK43:(Sarılığıydı sünnetiydi ememiyordu derken kilo kaybetmişti yavrum en sonunda dün bir baktı ki doktor yine kilo kaybetmiş hem de bir günde 300 g vermiş.Bir sürü kan aldılar 6 saat arayla iki defa.Bir sürü testler yapıldı.Üresi yükselmiş su kaybından dolayı.Hemen yatışı yapıldı.Daha başka testlerde varonların sonuçlarını da istanbuldan bekliyoruz inşallah sadece beslenemediği için kilo kaybetmiştir:KK43:Ben de iki gündür ne güzel emiyor diyordum meğer emmek isteyip de ememiyormuş miniğim çenesi zaten çok zayıf benim memeler de sütten dolayı sert olunca boşa çekmiş memeyi:KK43:(Kendimio kadar kötü hissediyorum ki bebeğimi aç bırakmışım resmen:KK43:(Ve de çook sinirliyim 3. gününden beri kaç tane doktor gördü kimse de ilk başlarda bu çocuğun kilo kaybı anormal bir test yapalım demedi bu ne biçim sorumsuzluk.Doktora güvenmicez de kime güvencez.

güzel anneler, bebeişlerle iyi bir haftasonu geçiriyorsunuzdur umarım. Bizde bugün oğluşumla birtürlü ahat edemedik ikimizde de gaz sancısı var. sanırım dün yediğim birşeyden kaynaklanıyor sabah 7 den beridir daha yeni uykuya dalabildi ara ara emdi yatı emdi yattı ama kuş uykusu gibiydi. şimdi çok şükür derin uykuya geçebildi. sizlere çapakla ilgili sorucam oğluşumun gözlerinde çapaklanma oluyor ara sıra dr a sorduumda gözyaşı pınarları tıkalı olabilir dedi üzüldümaçıkcası çünkü bir arkadaşımda sezeryanla doğum yaptı ve onun oğlundada oldu en sonunda ameliyat oldu kuzucuk. şimdilik bir damlaverdi drumuz birde göz pınarlarından aşağıya doğru masaj yapıyoruz sizde benzer bir durum varmı?dra sordunuzmu ne dedi?herkese sağlıklı günler diliyorum

geçmiş olsun canım,çapanlanma bizdede oldu bi ara ama kendinden geçti ama sanırım sizin bahsettiğiniz daha fazla monte sütle silmiş bence sende denemelisin,uyku sorununa gelince aynıyız 45 dk en fazla 1 saat uyuyor bebeğim gece gündüz farkketmiyo

Herkese merhaba.Kızlar sakın bunları dert etmeyin Allah bebeklerimize sağlık versin de saçımız süpürge olsun onlar için.Ben dü bebeğimi hastenede bırakıp geldim:KK43:(Sarılığıydı sünnetiydi ememiyordu derken kilo kaybetmişti yavrum en sonunda dün bir baktı ki doktor yine kilo kaybetmiş hem de bir günde 300 g vermiş.Bir sürü kan aldılar 6 saat arayla iki defa.Bir sürü testler yapıldı.Üresi yükselmiş su kaybından dolayı.Hemen yatışı yapıldı.Daha başka testlerde varonların sonuçlarını da istanbuldan bekliyoruz inşallah sadece beslenemediği için kilo kaybetmiştir:KK43:Ben de iki gündür ne güzel emiyor diyordum meğer emmek isteyip de ememiyormuş miniğim çenesi zaten çok zayıf benim memeler de sütten dolayı sert olunca boşa çekmiş memeyi:KK43:(Kendimio kadar kötü hissediyorum ki bebeğimi aç bırakmışım resmen:KK43:(Ve de çook sinirliyim 3. gününden beri kaç tane doktor gördü kimse de ilk başlarda bu çocuğun kilo kaybı anormal bir test yapalım demedi bu ne biçim sorumsuzluk.Doktora güvenmicez de kime güvencez.

canım çok geçmiş olsun hemen ggeçsin inşallah...üzülme desem de boş biliyoruma ama bebğin için güçlü olmalısın sütünü koruman lazımkorkma geçecek büyüyecek kocaman olaak bebişin

canım çok geçmiş olsun hemen ggeçsin inşallah...üzülme desem de boş biliyoruma ama bebğin için güçlü olmalısın sütünü koruman lazımkorkma geçecek büyüyecek kocaman olaak bebişin

Teşekkürler canım.Biliyorum güçlü olmalıyım zaten şimdi haber aldım 300 g almış miniğim inşallah verdiği kiloyu tekrar alır bikaç günde.Sütüm azalmaz inşallah sütümü sağıp buzluğa atıcam bundan sonra 2 saatte bir yoksa azalırmış:KK43:Tek dileğim miniğim iyi olsun annesinin memesine yapışsın bol bol emsin büyüsün.

pembe cok gecmiş olsun inş. miniğin bir an önce saglıgına kavusur moralini yüksek tut lütfen kendini de suclu hissetme allah dermanı olan hastalık versin ve hiçbirimizi evladımızla sınamasın canım...
calemit bende 27 oldum seninde tekrar kutlu olsun bende evleneli 3 sene bitti 4. senemizdeyiz...

Pembe geçmiş olsun canım, inşallah bir an önce bebişin kilo alır , tosuncuk olur.Sütünü bol bol sağ hayatım, ve çok üzülme.Sütün kaçmasın , bebeğinin ona çok ihtiyacı olacak sonuçta:)
Kızlar takmayın kafanıza herşeyi,eşlerinizde sizde daha yeni anne babasınız.Bebeğin sorumluluğu ağır, yoruluyorsunuz,eşlerde ne yapacaklarını bilemiyorlar açıkçası. O yüzden kendilerini uzak tutuyorlar. Bir kaç ay sonra düzene girmeye başlar herşey.
Esracım sen de dua et çok yakında değiller hayatım. arada sırada gieceksinzi ama berrak rahatsız oluyor, uykusu geldi filan diye erken kaçarsın.
Montesori, calemity sizinde yeni yaşınız kutlu olsun kızlar:))))Daha önce demiştik ama , yine istediniz herhalde:)))))

Bizde bugün biraz üzüldük.Egehanın ellerinde baş parmakları elleri yumruk şeklinde olduğu için açılmıyordu.Ben pek önemsemedim, ellerini yumruk yaptığı için , inatlaşıyor açmıyor diye düşünmüştüm. Dün akşam babası, niye hiç açmıyor baş parmaklarını deyince kafama takıldı. Sabah anneme gösterdim, oda benim gibi düşünmüş, biz açmaya çalıştıkça o elini yumruk yapmaya çalışıyor, ondan herhalde diyormuş oda.
Ama dikkatle açmaya çalıştık elini, diğer tüm parmaklarını açıyor, baş parmakları kıvrık , hiç kaldırmıyor. Çok korktum.Hemen dr.una götürdük.Tetik parmak sorunu olabilir, ortopedi dr.una gösterin, filmini çeksin dedi.Belki ameliyat filan gerekebilir dedi, moralim çok bozuldu.
Ofise geçmiştik oradan, bilg.da 3 boyutlu çekilmiş usg görüntüleri vardı, elleri filan orada net görünüyordu.Hemen onlara baktım, o görüntülerde o parmak açık.Anneme de gösterdim, onun arkasından, o parmaklarına masaj yaparak yavaş yavaş açmaya başladık. Şimdi açıldı, dik duruyor, eğer babası dile getirmese çok fazla önemsemesek, parmak kemiği öyle kalacakmış çocuğumun.
Allaha şükür şimdi açıldı,rahatladım.
Sizde ufacık bişey bile olsa önemseyin kızlar, ne olur ne olmaz.

pembe geçmiş olsun..Bizde de var kilo sorunu.yavrum 3420 doğdu ama şu an 3200 ve 3 haftalık..Drlar 1 aylık olmasını bekliyor hayırlısı bakalım...Allah büyük dert vermesin inşallah herşey yoluna girer

pembe panter canıum geçmiş olsun işallah yavrun hemencik iyileşir rabbim bebişlerimize sağlıklı günler nasip etsin işallah
monte hiç bakmadım canım benide cağırdılarda gitmedim daha zaten sürekli tatlı yiyorum valla çıkarsada çıksın :)))))))))))

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar.Allah hepimizin meleklerini korusun.İnanıyorum iyileşeçek inşallah.Bu günleri de görcekmişiz Allah evladımızla sınıyor bizi inşallah atlatırız bu sınavı.Doktor doktor gezen biri olarak sizlere de tavsiyem asla bir doktorun lafına güvenmeyin.Bi başkasına daha gösterin en azından içiniz rahat eder.Gerçi benimkini iki değil üç değil gören doktor ama neyse...Allah evlatlarımızı bağışlasın...

pembe geçmiş olsun..Bizde de var kilo sorunu.yavrum 3420 doğdu ama şu an 3200 ve 3 haftalık..Drlar 1 aylık olmasını bekliyor hayırlısı bakalım...Allah büyük dert vermesin inşallah herşey yoluna girer

Canım sizinki normal seviyede şu an.Hem de 3 haftalık bir haftada çok gerilemez heralde.Emzirdikten sonra sütünü sağıp kaşıkla da ver eğer alıyorsa hala açtır, demek ki ememiyor!Benimki 4.günde 3250den 2800 e düşmüştü.Bekledik biz de ama ne yazık ki çok yalnış bi karar oldu bu.Bir anda su kaybetti vücudu 2300 e düşmüş bir haftada:KK43:Sana tavsiyem sen yine de bir başka doktora göster.Bu durumlarda bir gün bile beklemek çok büyük kayıpmış:KK43:

Son düzenleme:
ii akşamlar:))
off off ne dertliymişiz..nen hala sıkkınım bi ara dışarı çıktık kızımla,ciciler aldık ona geldik evimize..:)
valla ben de evde de derli toplu olayım diorum ama kusmuk süt derken herşey batıo:KK43:(
berrak'în annesi iisiniz umarım:))
pembe panter çok geçmiş olsun canım 1 haftada ne kadar kilo vermiş öle,hemen toparlar işallah:)
waterfull iiki farketmişsiniz canım ya öle kalsaydı,geçmiş olsun:)
ctc geçmiş olsun canım masaj yapmayı ihmal etme:))
lajoconde işallah toparlayacak bebişin:)
ii akşamlar:))

Pembe geçmiş olsun canım bebişler çabuk kilo alıp çabukta veriyo merak etme çabucak toparlıcak inşallah sen stres yapma sakın herşey geçiyo ben de neler yaşadım Allah kimseye yaşatmasın evladıyla sınamasın :Saruboceq:
lajoconde ay benim kızım 2500kgr düşmüştü dündr.kontrolünde 3000kgr oldu benimde takip ediliyo kilo alımı
canım küçük bebeğin emmesi bakmasıda zor canım düşün bide beni nazlıcanı ay valla çok zormuş evlat sahibi olmak :1shok:

waterfull iyiki dikkat etmişsiniz canım geçmiş olsuna.s.

günaydın ve sağlıklı günler güzel anneler :) tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim sütümle ve ılık su ile silip masaj yapmaya başlayayım birde bunu deneyelim. pembe ufaklığın durumuna üzüldüm ama bak kilo almaya başlamış çok şükür eminim dahada iyi olacak.sende lütfen canını sıkma miniğinden uzak olmak seni üzüyordur ama şöyle düşün orada uzman ve emin ellerde belki evde olsa yapılamayacak bakımı yapıyorlar sen sütünü sağ sakla miniğine hazır ol yeter Allah nerde varsa acil şifalar versin ve beterinden korusun dermansız dert vermesin

X