2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ekinsu banada dr bebek 5 dakikada mmenin %75vini emer oyüzden süreye bakma dedi kalan zamanda şekerleme yapar memede çağan çok nadir ancak 10 dak emiyor hiç öle 15 ak emmedi ama kilo olarak normal dedi gelişimi bu ay daha net olrak çıkar herhalde
kıslar siz eldiven takıyormusunuz ben tırnaklarını kestiim halde hala takıyorum korkuyorum yüzü çizilir falan diye ama çıkarnak lazımmış parmakların gelişmesi için acaba artık çıkarsammı ne dersiniz

inaysacım dr bana tek memeyi en az 15 dk emiyorsa ve doyuyorsa diğer memeye geçmeye gerek yok dedi , ilk süt ve son süt varmış son süt yağdan zengin besleyici doyurucu özellikteymiş eğer 15 dkdan önce memeyi bırakırsa dolayısı ile son sütü almamış olurmuş, o yüzden önemli olan tek memeyi en az 15 dk emmesiymiş, aynı anda her iki memeyi emzirmek zorunda değilmişiz yani , bir sonraki emzirmede diğer memeyi verecekmişiz ben en başından beri öyle yapıyordum zaten çünkü Onat memeyi bırakmıyordu doyana kadar tek memeyi emiyordu ağzından da zorla çıkartmıyordum sonra da uyuyordu dolayısıyla diğer meme kalıyordu :))

Ben de bunu danışçaktım sizlere.Dün oğlumu tarttırdım yine kilo vermiş:KK43:(Bu sarılık sünnet derken bi türlü alışamadı memeye eridi bitti yavrum.Doğduğundan beri doktorlardayız.Bugün de bi başka uzmana götürcez belki mamaya başlatır:KK43:Hiç istemiyorum zaten zor alıştı memeye mamayı bulunca hepten bırakırsa:KK43:Gerçi dünden beri maşallahı var huysuzluk etse de sık sık emdi her emişinde en az 15 20 dk emiyo.Bazen yarım saati buluyo zorla çekiyorum memeyi çünkü göğüs uçlarım yara oldu.senağlama

zatan çoğunlukla o ilk sütü alan bebeğin kakası yeşil oluo,kontrol edebilirsiniz:))

inaysa ben takıyorum oğlum çıkartıyo:))Hiç sevmiyo eldiven başlık sıkıntılı benim oğlan kundak da sevmiyo kollarını aççak illa ki uyurken.Malum kova burcu oldu özgürlüğüne düşkün.

inannacım benim oğlanda pek hareketli maşallah ama normalmiş bunlar hatta eşim diyorki bıraksak bunu gidecek tabi onunki abartıda :))))
dr da kontrol ediyor seninki etmedimi bu ay bir süeliğine başını dik tutmnası gerekiyormuş

Pembecim artık normale dönmeye başladı demekki, zaten ancak ikinci haftada meme emmesi normale dönüyo, benimkide ilk hafta çok uğraşıyodu birini alıyodu diğerini almıyodu, memeyi kaparken nerdeyse on dakika uğraşıyodu, ikinci haftada rahatladı, bundan sonra başlar kilo almaya bence mümkün olduğu kadar hazır mama verme, ayrıca bende bir memeyi bıraktırıp ötekine devam ettiremiyorum o arada ya uyuyo, yada artık almak istemiyo, bir emzirmede sağ veriyosam diğer emzirmede sol veriyorum bende.

benim bebeğim de ilk hafta sadece 15 dk falan emip uyuyakalıyodu, şimdi kesinlikle uyumuyo 1 saat emzirsem emer zorla çekiyorum genelde yarım saat sürüyo cnm acıyınca meme değiştiriyorum hem de 2 saatte bir ile olmuyo bazen her saat başı yarım saat emiyo, bana hastanede de demişlerdi bugün sağlık ocağından hemşireler geldi onlar da dedi, makas şeklinde elinizle meme başınızı tutmayın dediler, süt kesilirmiş mümkünse hiç dokunmayın burnu açık olucak şekilde kendinizi çekin o meme başını kendi alsın dediler, makas hem sütü azaltıyomuş, hem de bebeğin ağzına daha fazla hava kaçıp gaz yapıyomuş

ocak anneleri ne güzel bebişlerinizi kucağınıza almışsınız:nazar::nazar::nazar:.
ben de nisan annesi olacağım inşallah bişey sormak istiyorum aranızda Ankara Lokman Hekim (elif hanım yada diğerlerine) hastanesin de doğum yapan oldu mu?
Özellikle epidural sezeryan olan var mı? memnun kaldınız mı?
bebeklerden pek fırsat bulamazsınız ama cevap verecek fırsatınız olur umarım.:emir_bebek:

kuzi geçmiş olsun canım,benim bebeğimde öksürüyor genzinde akıntı oluyodu,burnu tıknıyordu ama ilaç vermedik kendiliğinden geçti.umarımseninkide tez geçer,inaysa ben eldivenlerini 2. haftadan itibaren takmıyorum,ellerimiz pamuk pamuk tontiş tontiş oldu,bence gerek yok,çizilsede o kadar çabuk geçiyorki çok ta ççizmedi ama oğlum,kızlar bebekleriniz günde kaç kez kaka yapıyor diye sormuştum?????????lütfen cevap verin,kaç bez değişimi kaçı kakalı;?

inaysa ,ben 15 günluk olduktan sonra çıkardım eldivenı,ellerini dokundurarak hissetmeyi öğremnesı gerekıomuş,tırnaklarını sık kesmeme rağman arada ufak tefek çizio ama çok çabuk geçio 1 günde yine,sadece banyo yaptıktan sonra bide dışarı çıkarsak takıorum eldiveni,zaten elleride öle tombiş olduki pamuk pamuk tam ısırmalık :))

calemitjane,benim kızın sık alıorum ben altını ama 6-8 paket arasında deişıo,bazen tam alıorum altını bıdaha kakalıo o zaman yıne hemen alıorum,kaka olyıda bazen bir lokma oluo bazende maşşallah bütün bez batıo,aldığı süte göre deişio sanırım bazen her bezı kakalı çıkıo,

kızlar şimdidiğer sayfaları okuodum da nil dönebilio ,kucağımda oturuo ,eziğini tutuo elinde emerkende ağzından çıkarıp eliyle tekrar takıo,biberonunu tutuo itio,kucağımızda tırmanıo ,çok sağlam basıo(canımız acıo)..maşallah kızımz ama anormal mi bunlar??
sizin bebelker ne yapıo??
bu arada 39.gününün gecesi burnunu çizmişti benim yaramaz kızım hala duruo yarası:KK43:(

canım benim de kız emziği eliyle alıp çıkarıo,geri takmıo zaten hiç sewmıo ben weririsem eliyle çıkarıo kendisi,biberon kullanmadığımdan bilemicem,kucağımada henüz oturtmuorum çok erken,ayaklarıyla basıo kucağıma hemde güçlü,kafasını daha 1 hafta 10 günlüktü kaldırıodu kendısı ,sanırım bunların hepsi normal,bizimkinin maşallah kilosu önde gittiği için daha güçlü oluo sanırım,bide oğlak inatı war delikafadulden

merhaba arkadaslar
ay ne ıyı oluyor boyle hıc aklıma bısey takılmıyorrr
kızlar sız bebege nemlendırıcı ne kullanıyorsun banyodan sonra

evet fatocum benimkide sulu yapıyo normal olsa gerek. günde kaç kez yapıyo senin bebişin kakasını?

Benim oğlanda emziği pek istemiyor. Ben zorla ağzında tutuyorum , karnı doyduğu halde memede kalmak istediği için. Meme emdiğinde midesi bulanıyor karnı tokken çünkü. O yüzden emzik vermeye çalışıyorum, hiç olmazsa emme isteğini öyle atlatsın diye ama...

Daha ilk günlerden boynunu tutuyordu bizimkide. Esranın dediği gibi iri bebek olunca maşallah daha güçlü oluyorlar.Bende oturtmuyorum, çok erken daha. Kemikleri daha çok ince daha onların.Elinden tutunca yatarken kafasını kaldırıp kalkmaya çalışıyor bizimki.Birde oğlak inadı aşırı derecede var, çok çekeceğiz kızlar biz bu oğlaklardan:)))))

Özlemcim ben de banyodan sonra uninin bebe yağını kullanıyorum.
Calemity, bizim oğlanda bazen her bezi kakalı çıkıyor bazı günler 2-3 bezinde sadece kaka oluyor.

benimki günde 5-6 kere yapıyo bazen az bazen bezi dolduruyo ama 2 gündür biraz azalır gibi oldu

ay çoğumuzun sorunu aynı benim kızımda memeyi görünce bi heveslesaldırıyo bi heyecanlanıyo kaydirigubbakcemile3gören sanır 1 saat emecek ama küçük kızım 10 dk sonra pes ediyorsenağlama
kuzi ben araştırdın fiyatı uygun diye isviçre hastanesine gittim ama eşim hiç beğenmedi:mymeka:kızımda durmadı uyandı 1 kulağına bakabildi sadece dr.muayenesi 40 tl işitme testi 6 tl canım ben emekli sandığı sevkiyle gittim ssk da aynısıdır a.s
hastane randevusuz çalışıyo bu aradakafamçokkarıştı

arkadaşlar alakasız olcak ama bu forumda satış yapabileceğim biyer var mı biliyo musunuz? satmak istediğim parfümler var elimde ..

X