2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Oh oh Datçalar, İçmeler gezen gezene maşallah, olan var olmayan var kardeşim hasta etmeyin adamı :)))

Neyse hadi iyi tatiller artık napalım :) arzu iyi dinlenmiş ve eğlenmişsiniz anlaşılan ne mutlu.

Duygu taşınmakmı ? ? ? bir soluklansaydınız azıcık dinlenseydiniz :))

Dondurma yapanları gördükçe bir heves geliyo bana ama çabuk geçiyo, bir yanım kalk yap diyo, bir yanım halt etme otur diyo :)) çokmu tembelim çokmu yorgun anlamadım ama tadını merak etmiyoda değilim :)))

Havaların serinlemesiyle bizim eve ilk nezle düştü, kış geldi demektir, Elif hanım kaptı şifayı kışa hızlı başladık Allah sonumuzu hayretsin :)) bu seneki favori şurubum Aferin, hemen başladım ve baya etkili sanırım, ilerlemedi şimdilik.

aynen ya ezginin de sabah öksürükleri başladı.. gören duyan çocuk verem oldu sanır köh köh öksürüyor ögleden sonra birşeyi kalmıyor...

dr alerjik diyor... bakalım 14 gün alerji şurubu kullanıcaz...

kışa alerjisi var ezginin :)))

evet alerjik diyorlar o tarz öksürüklere, benimkilerde de çok oluyo kış döneminde, ama sadece boğazında oluyo ciğerden öksürmüyolar, şimdilik iyiyiz,
bal yediriyorum diyosun ya, o bir kaşık balı limonla karıştır şurup gibi yap öyle içir, öksürüğe birebir

ezginin bebeğinin burnu tıkanmış... burun bantı yaptı :)))

çikolatanın kagıdını kesip duruyordu ... bir baktım bunu yapmış :)))

reklamlardan ne çok etkileniyormş meger :)))

Geçmiş olsun filiz, derya.Aynı zamanda ezginin bebeğine de geçmiş olsun tabiii..

Egehanında burnu akıyor ne zamandır.Öksürük yok ama nezle var sanırım.Çok fazla korumacı olmak istemiyorum.
Ne yaparsak yapalım bir şekilde buluyorlar bu hastalıkları.

Evet derya yaaa, reklamlar nasıl etkiliyor çocuğu.Siz de bana alın demek istiyor sanırım:)))

:)))) bebeği rahat nefes alınca ezgide rahat bir uyku uyumuştur herhalde :))) bazen hiç dikkat etmediklerini sanıyoruz ama nekadar dikkatliler aslında

Sağol meral, sizinkide nezleye çevirmeden atlatırsınız inşallah, alerjiktir onunkide mevsim geçişi.

ay sinir oldum taze cevizi çok severim, kurusunu sevmem, kaçtır alıyorum cevizleri kurumasın diye öyle ıslatıyolarki içi çürüyo resmen leş gibi kokuyo, şimdi yine aldım, kabuğu kuru görünüyo kırıyorum içinde^n foş diye su boşalıyo, içine enjektemi etmişler suyu nedir, canım cevizleri mahfetmişler yazık günah ya, daha pahalıya sat adam gibi sat işte olduğu gibi çöp, birde içinden çıkan su kahverengi pis bir su cevizden nefret ettirdiler beni yaaa :KK47:

Pazar günü bütün gün çocukları gezdirdik, ama birtürlü memnun edemedik Elifi, birazda hastalığından bezdirdi bizi, eve geldik uykusuzluk başına vurmuştu uyudu kaldı, uyandırmaya uğraşıyorum zır zır bağırıyo falan, sonra bunu iyice bir azarladım sabahtan beri her dediğini yapıyoruz, annecim babacım teşekkür ederim diyeceğine sen böyle huysuzluk yapıyosun falan ama tabi hiiiç dinlemiyo bile sanki duvarla konuşuyorum, huysuzluğa devam, neyse saat 7'de uyumuştu kaldıramadık ya dedim gece yandık, tabi düşündüğüm gibi gecenin ortasında kalktı ayağa ama kızacağımı biliyo, uykusuda kaçmış başladı yağ yapmaya, koynuma girmiş " annecim, canım, canım annem, seni çok seviyom, annecim teşetteyim beni gezdirdiğiniz için :))) meğer dinlemiş söylediklerimi ama ancak yağ yapmaya gelince dikkate alıyo uyanık.

:))) ah dinlemez olurlar mı? herseyin farkındalar da işte işlerine gelmesi lazım....

bizde de bir aglama herşeye bagırma başladı... ben sana bagırsam hoşlanırmısın diyorum hayır diyor... o zaman sende yapma diyorum tamam annecim diyor ... sonra yine aynı tabi...

2 gundur babası odaya gönderiyor .. agladığında bagırdığında önüne gecemiyoruz artık.... orda bekle ben çık diyene kadar diyor.... ama kapı falan açık.... bir zoruna gidiyor ...

dün evlilik yıldönümümüzdü... yemege gittik... garson bitir balıgını diyor... demezmi ceza mı var... odamamı kapatırsın... hahahaha ay demezmi garson seni odanamı kapatıyorlar diye.. babam gönderiyor odama dedi... yerin dibine girdi eşim :))))

vahşi baba cocugu odasına kapatıyor :))))

aynı bana cekmiş inatcılığı herkes öyle diyor... annem mesela yemezsen yemegine başkasına veririm diyormuş ver diyormuşum...

şimdi ezgiye bilgisayarını yasaklarım diyorum bilgisayar gözlerimi bozar zaten diyor.. oje sürmem diyorum oje zararlıdır diyor :)))

işim zor yani... oğlak burcu doğurmam bida valla :))) keçi oluyor keçi

Yaaa bazen bu inatçılıkları, mızırdanmaları tutunca gerçekten çekilmez oluyorlar.Birşey istediği zaman ağlama huyu bizde de var ki kesinlikle yapmayız ne eşim ne ben.Biliyor aslında.
Ama yine de inadından vazgeçmiyor ağlamaktan.

Çok iyi dinliyorlar ama işlerine gelince uyguluyorlar:)))
Geçen gün eşim beni seviyor musun dedi.O anda benimle oyun oynuyordu, sevmiyorum seni dedi.Babasının zoruna gitti tabii:))Şaka olsun diye," Bak seni ısırırım pipini de yerim, anneye seni sevmiyorum de duyayım" diyor.Ben yokken" tamam seni seviyorum, annemi sevmiyorum" dedi.Ben yanlarına gidince, eşim" bak seni sevmiyormuş, değil mi egehan, hadi anneye de söyle" diyor.Öyle laflar karıştırdı ki söylememek için gülmekten kırıldık.Yoldan geçen arabalardan tut, farklı farklı bir sürü bahane buluyor lafı duymadığını belirtebilmek için:))) En sonunda zorlandı "seni sevmiyorum" dedi, ama yalnız kaldığımızda "anne, ben seni seviyorum, ama babam beni ısıracakmış o yüzden öyle söyledim" demez mi:))))

Vahşi baba ne olacak:))))

İnatçılığını bana benzetiyorlar aynı şekilde.Tabii akrep burcu inatçı olur:)) Ama oğlak onu da geçiyor, keçi inadı işte...

Bu arada evlilik yıldönümünüz kutlu olsun, nice yıllar mutluluk içinde olun hayatım.

tesekkur ederim canım :)) 8 yıl oldu... Daireyi tamamlamışız :))))

Hayat ağacındaki kürelere verilen sayısal değerler ve anlamlar şöyle sıralanıyor:

1.Kether: Başlangıç, birlik, tek, kök, tohum, ruh.
2.Chockmah: Gerçek, bilgelik, ikilik, birliktelik, erkek, birleşme, karşıtların bütünleşmesi.
3.Binah: Yaratıcılık, evrim, dişi, akıl, insaf.
4.Chesed/Gedulah: Merhamet, aşk, vicdan, mantık, materyalizm.
5.Geburah/Din: Kudret, sertlik, bütünlük, insanlık.
6.Tiphereth: İlerleme, gelişim, iyiye dönüşüm, sinerji.
7.Netzach: Zafer, sabit, istikrarlı, tesir, kozmik düzen.
8.Hod: Görkem, dairenin tamamlanması.
9.Yesod: Temel, bütünlüğün sağlanması.
10. Malkuth: İmparatorluk (reich), hakimîyet, potansiyel

Yaaa bazen bu inatçılıkları, mızırdanmaları tutunca gerçekten çekilmez oluyorlar.Birşey istediği zaman ağlama huyu bizde de var ki kesinlikle yapmayız ne eşim ne ben.Biliyor aslında.

Geçen gün eşim beni seviyor musun dedi.O anda benimle oyun oynuyordu, sevmiyorum seni dedi.Babasının zoruna gitti tabii:))Şaka olsun diye," Bak seni ısırırım pipini de yerim, anneye seni sevmiyorum de duyayım" diyor.Ben yokken" tamam seni seviyorum, annemi sevmiyorum" dedi.Ben yanlarına gidince, eşim" bak seni sevmiyormuş, değil mi egehan, hadi anneye de söyle" diyor.Öyle laflar karıştırdı ki söylememek için gülmekten kırıldık.Yoldan geçen arabalardan tut, farklı farklı bir sürü bahane buluyor lafı duymadığını belirtebilmek için:))) En sonunda zorlandı "seni sevmiyorum" dedi, ama yalnız kaldığımızda "anne, ben seni seviyorum, ama babam beni ısıracakmış o yüzden öyle söyledim" demez mi:))))

İnatçılığını bana benzetiyorlar aynı şekilde.Tabii akrep burcu inatçı olur:)) Ama oğlak onu da geçiyor, keçi inadı işte...

:))) agır tehdit altında çocuk :))) ezgi bu ara babasıyla aşk yaşıyor ... fenayız valla... bazen bende bozuluyorum yani :))

Evet yaaa, ağır tehdit altında:)))

Adamcağız bozuluyor tabii, ben senin kadar bağırmıyorum, doğru düzgün kızmıyorum bile.Neden anacı bu çocuk diye bana soruyor:)))

Sanırım bende aynı şekilde bozulurdum bana düşkün olmasaydı.

merhaba..
kaynatmışsınız :))
geçmiş olsun ballı böreklere..amann nil de bugün kar yağsın artık dio,sıcak sevmioya:KK43:(
ben de isterim bal meralcim aklında olsun lütfen:)
bu atma olayı bizde de var,havuzdaki çocuğa dert yanarken duydum 'annem bana hep vuruo'şok şok ..2 kere poposuna vurmuştum o hafta ama seni döverim demiştim dayak sanmış onu:KK43:(

bir günaydın da benden, bugün Aslı'nın öğretmeni ile tanıştım ,ilk izlenimim iyi, geçen seneki öğretmeni ayrıldığı için öğretmeni değişmişti. Okula da pek bir mutlu gidiyor şu aralar, dün peynir yedirmiş öğretmeni normalde hiç ağzına koymaz, akşam da ben peynir çok severim diyo....

:))) ah dinlemez olurlar mı? herseyin farkındalar da işte işlerine gelmesi lazım....

bizde de bir aglama herşeye bagırma başladı... ben sana bagırsam hoşlanırmısın diyorum hayır diyor... o zaman sende yapma diyorum tamam annecim diyor ... sonra yine aynı tabi...

2 gundur babası odaya gönderiyor .. agladığında bagırdığında önüne gecemiyoruz artık.... orda bekle ben çık diyene kadar diyor.... ama kapı falan açık.... bir zoruna gidiyor ...

dün evlilik yıldönümümüzdü... yemege gittik... garson bitir balıgını diyor... demezmi ceza mı var... odamamı kapatırsın... hahahaha ay demezmi garson seni odanamı kapatıyorlar diye.. babam gönderiyor odama dedi... yerin dibine girdi eşim :))))

vahşi baba cocugu odasına kapatıyor :))))

aynı bana cekmiş inatcılığı herkes öyle diyor... annem mesela yemezsen yemegine başkasına veririm diyormuş ver diyormuşum...

şimdi ezgiye bilgisayarını yasaklarım diyorum bilgisayar gözlerimi bozar zaten diyor.. oje sürmem diyorum oje zararlıdır diyor :)))

işim zor yani... oğlak burcu doğurmam bida valla :))) keçi oluyor keçi

:))) ay babasının durumunu düşünemedim gerçekten şimdi :))) iyiki garson sosyal hizmetleri falan aramadı şüphelenipte hahaha, bilmiş bunlar valla yandık herşeye bir bahaneleri var, Elif'te işine gelince birşey yerken bak anne bak ağzımı aslan gibi kocaman açabiliyom diyo ama işine gelmeyince açamıyomki ben diyo :)) o ağlama bağırma olayı bizde hiç bitmedi malesef ceza versende cezadaykende çığlık çığlığa bağırıyo, sussada beş dakika sonra yine aynı. nice uzun ve mutlu yılarınız olur inşallah.

:))) yazık ya çocuğun pipi elden gidiyo annesi napsın idare et :)) benimkiler babalarına hayranlar, oyun oynarken beni hiç aramazlar ama uykuydu, çişti, suydu kesinlikle ben yapıcam, pis işlerini benden başkasına yaptırmıyolar :)))

merhaba..
kaynatmışsınız :))
geçmiş olsun ballı böreklere..amann nil de bugün kar yağsın artık dio,sıcak sevmioya:KK43:(
ben de isterim bal meralcim aklında olsun lütfen:)
bu atma olayı bizde de var,havuzdaki çocuğa dert yanarken duydum 'annem bana hep vuruo'şok şok ..2 kere poposuna vurmuştum o hafta ama seni döverim demiştim dayak sanmış onu:KK43:(

:))) kendilerine acındırmayı da pek bilirler, millete anlatarak intikam alıyolar akılları sıra :)) dün bende eve gittim kolunda küçük bir çizik varmış babannesine diyomuş ki, bak annem sinirlendi kolumu böyle yaptı diyomuş, bir sürü şey uydurmuş yok dövdü yok vurdu, dedim yapmadım ama yapabilirimde garantisi yok :)))

bir günaydın da benden, bugün Aslı'nın öğretmeni ile tanıştım ,ilk izlenimim iyi, geçen seneki öğretmeni ayrıldığı için öğretmeni değişmişti. Okula da pek bir mutlu gidiyor şu aralar, dün peynir yedirmiş öğretmeni normalde hiç ağzına koymaz, akşam da ben peynir çok severim diyo....

Maşallah Allah bozmasın

Meral hatice marmaristeyim. hisaronu mevkiindeyiz dun geldik. musait olursaniz tanisalim. merak
l sen calisiyosun sana bagli olmak daha mantikli olur gibi. :KK50:biz size uyana uyariz. takip ederim burdan.

X