2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Elif ortamı tanımaya çalıştığı için sana bakmamıştır.İlk günlerde bu heyecanlar olur, ortam değişik geldiği için ilk günlerde gitmek için can atıyorlar.

Yanında kalman olayına gelince, zaten sorun yaşatmamış.Ortama alışmış.Bu şekilde suçlayıcı konuşmaları hata bence.Bir taraftan da sana söylemeyipte söyledik demeleri de saçma.Bence çok fazla takma kafanı, nasıl olsa yarım gün gidecek, öğlen gelecek.
O öyle söyleyince sanki çocuğu atmış çıkmışsın gibi suçluluk duydun ama öyle düşünme. Bir de senin iş olayın var, bunu söyledin mi, işten hergün bir kaç saat izin almam zor diye.

Hatta görüşmeye gittiğimizde kuzenimde yanımdaydı, onun oğlu da o okulda çünkü, o da aynı şekilde bende duymadım öyle birşey diyor, Bugün kuzenim oraya uğradığında demişki filiz kötü hissetmiş kendini, bende hatırlamıyorum öyle bir konuşma demiş, sonra kadın beni aradı, hem beni rahatlatmaya uğraşıyo hemde hala ısrarla konuşmuştuk o gün, hatta işinizi ayarlayabilecekmisiniz bile demiştim diyo anlamadımki, o arada laf karıştıda bizmi anlamadık ama herneyse, seninde dediğin gibi sonuçta çocukta bir sorun yok ve zaten kalacağı 4-5 saat, durup dururken suçluluk hissettiriyo insana,

söyledim tabi, çalışıyorum herzaman izin alamıyorum, bana kalsa akşama kadar orda beklemek isterim zaten ama malesef müsait değil iş ortamı dedim, ama konuşmuş olsaydık enazından babası beklerdi dedim.

Neyse bugünkü okul maceramız sona ermiş durumda ama çişini kaçırmış altına birkez çünkü ordaki klozetleri yadırgamış yapmak istememiş sonra da kaçırmış, sadece son saatlere doğru birkez annemi istiyorum demiş, o da muhtemelen çişi geldiği zamandır diye tahmin ediyorum, öğretmeni annen gelecek seni almaya demiş, onun haricinde hiç problem çıkarmamış maşallah, bakalım yarın gitmek isteyecekmi.

Dün Elif'le sokaktaydık, kedi gördü, anne biyazcık seviyim, azıcık seviyim, mincacik seviyim diye tutturdu, ısırır tırmalar diyorum anlamıyor, kedi de öyle bekliyodu iyi hadi sev dedim, ama birkereyle kalır mı, anne ne tatyı öyle diymi, çok çok çok seyimli öyle diymi dedi durdu,
kediye dönmüş diyo ki, ama ben seni biyazcık sevmek istiyom, sadece sevcem, sevebiyimiyim seni biyazcık :)) en sonunda kedi bir tırmık attı bunun eline neye uğradığını şaşırdı. Biraz kanadı eli kolonya falan döktüm ama birşey olmaz inşallah ve buna rağmen hala kedinin peşinden koşuyo gel gel gel pisi pisi sevcem seni diye :))

rahatsızlıklarını bilmiyodum.çok geçmiş olsun.önce senin sağlığın tabiiki..

sende benim gibi gezmeyi sevenlerdensin..tabii imkan oldukça

başın sağolsun kim vefat etti nasıl oldu ben okumamışım canım.. başınız sağolsun allah sabır versin...

Son düzenleme:

ben ezgiyi iki gun beklemiştim... ama sınıfa girmişti bir daha beni görmemişti.. yemege çıkarken bile saklanmıştım... hiç sormamıştı beni...

ilk gittiğimiz baledede anneleri içeri aldılar ilk ders diye sonra çocuklar ayrılmadı.... biz çıktık dışarda bekliyoruz hepsi aglayarak yanımıza geldi....

ikinci bale okulunda ögretmeni girebilirsiniz dedi derse girmedim... dışarda bekledim... nasıl alıştırırsan öyle gidiyor ....

umarım keyifle devam eder.. ben kreşte 2 gun meraktanda kalmıştım en çok... gun nasıl geçiyor neler yapılıyor vs diye...

Son düzenleme:
İnşallah Derya, bende aslında çok merak ediyorum, beklemeyi de çok isterdim ama malesef izin sıkıntısı var işte, birde sabah 8 'de bıraktım, 12:30'da zaten alıcaz diye düşündüm, birşey olursa da zaten babası, amcası falan gidebilirdi kolaylıkla, birde özellikle öğretmenlerin beklememi istemiyceni düşündüm açıkçası, mantık olarak beklememe alışırsa hep ister beni diye düşünüyorum ama onlar tam tersini söylüyo, buraya alışana kadar yanında kalın diyolar, e sonra ben gitmediğim gün beni aramıyacakmı anlamadım ki. Yarın gidicem 1-2 saat durucam bakiyim sabah. Bu hafta zaten hep yarım gün gidecek sonra tam güne dönecek, uyku saatlerine kalmayacak alışana kadar.

beklesende benim gibi yap istersen görünme bence....

aglar çok isterse seni çık ortaya...

tokalar için ugraşıyor valla.... gymboree ın kıyafetlerine uygun kurdeleler getiriyor millet çıldırıyor sonra :)))

Sağol deryacım Allah razı olsun çok yakın bi arkadaşımı kaybettim ankaradaydı kızları anneme bırakıp gittim bi gece kaldım 29 yaşındaydı yaklaşıj 4.5 yıllık evliydi çocuğu yoktu bilinen bi hastalığı yoktu gün içinde biraz fenalaşmış eve yollamışlar dinlensin diye eşi gelmiş akşam doktora gidelim demiş gerek yok demiş biraz daha istitrahat etmiş akşam 10 sularında midesi bulanmış banyoya diye kalkmış sendeleyince kocası tutmuş banyoya göürmüş istifra etmiş falan o ara gözünü kapamış kocasının kollarında ambulans gelmiş ama ne çare otopsi yapıdı kalp krizi veya beyin kanamasından şüpheleniyolar ooofff of

duygucum senle başlayayım
sen zaten söylenecekleri söylemişsin.
ben sana şunu söyleyeyim annesi olupta anne olamayanlar var seni onlarla kıyaslamayacağım tabi. ama ben biiliyorum ki sen çok iyi bir annesin. ve bunu sana emin ol günü gelince kızında söyleyecek.
allah anneni nur içinde yatırsın

filiz ben de ilk defa duydum alışana kadar sizde kalın diye birşey.
insanların çoğu işleri olduğundan kreşe başvuruyo bekleyebilsen evde beklersin başlarında.
çocuk senle gitmeye alışırsa ve hep seni isterse yanında nolacak. sen sıkma canını. biz vandan samsuna geldik pat diye çocuğu kreşe bıraktık ilk gün birkaç saat sonra aldık ikinci gün den itibaren tam gün kaldı bi sıkıntı da olmadı çok şükür. seninki de alışır elbet.

yaren severim gezmeyi. dediğin gibi fzaman da olursa tam olacak

Merhaba kızlar

Ben yine gezdim geldim 4-5 gündür Ankaradaydım oğlum bu sefer çok eğlendi babanesinin küçüçük bir bahçesi vardı orada toprağı kazdı suladı çim ekti bayıldı bahçeye, sonra 23 nisan gösterisine gittik bir okulun anaokulu öğrencilerinin dans gösterileri vardı şaşkın şaşkın seyretti :)

Duygucum Allah nur içinde yatırssın anneciğini annesiz daha iyi anne olunur canım , Nil çok şanslı senin gibi bir annesi olduğu için

Nazlıcım başın sağolsun çok zor ya ölümün hepsi zor ama genç ölüm daha çok üzüyor insanı

Filizcim sende hiç üzülme bende aynı şeyi hissettim Onatı kreşe bırakırken sanki başımdan atıyor gibi ama sonra onun oradaki fotolarını görünce çok mutlu oldum

ne iyi olmuş emel. onat ta bunu istiyormuş demek ki.
bzde annemlerdeydik. çağan hopladı zıpladı sulara bastı bisikleti ile yarış yaptı top oynadı çok eğlendi. doktorumuz çağanın büyümesi için yaramazlık yapmasını söyledi. dışarda hoplayıp zıplayacak yaramazlık yapack ki kemikleri güçlensin dedi. çocuğa trambolin aldım zıplr diye ben bundan düşerim dedi zıplamadı nasıl yaramazlık yaptırcam şaşırdım yani.

gerçekten mi :))) bende Onata kızıp duruyorum yaramazlık yapıyor diye bütün gün koltukların tepelerinde atlayıp zıplıyor takla atıyor kızmıyım bundan sonra çocuğuma bari :)) sen gel bize bak nasıl yaramazlık yapıyorlar benim oğlan onu azdırır

Son düzenleme:
günaydın sevgili anneler...
4 gün tatilden sonra yine işbaşı.ama çok iyi geldi bu 4 gün.hem gezdim hemde misafir aldım.yoğun ama verimli geçti.çocuklarımla bol bol birlikte olmanın mutluluğunu yaşadım..

Nazo ben de atlamışım arkadaşının vefatını .Başın sağolsun canım.
Sabah birşeyin yok, akşama ölüm haberin geliyor.Ne kötü çevresindeki insanlar için.Dostları arkadaşları.Ölümün ne zaman geleceği hiç belli değil.

Serpil bize de gelin, sabahtan akşama koşsunlar sokakta.Akşama kadar kerşte, almaya gittiğimde ben eve gitmek istemiyorum diyor.Ofise geliyoruz burada 1-2 saat bisikletine biniyor.Karanlık oluyor hala eve ditmek istemiyorum ama ben, marmarise gidelim, kipaya gidelim pazarlıkları oluyor:)))
Emel onatla sizde gelin:))Hep birlikte çağana yaramazlığı öğretsinler:)))

Benimde diktiğim domateslerim epey büyüdü, bu hafta bahçeye alırım sanırım artık onları.Şimdilik bardaklarda .Ama her gelişinde egehanda suluyor onları.Benim çiçeklerim, kocaman oldu bak diyor, her gelene:))

bende terasa nane ektim.maydanozla soğanda ekicem.çarşıya çıkıp tohum ve fide almam lazım.insanın kendisinin bişeyler yetiştirmesi çok güzel bir duygu.gerçi bağ bahçe işlerini sevmem ama böyle zevk için olunca iyi oluyor.

Son düzenleme:

ah canım çok üzüldüm ya.. nasıl öyle biranda olmuş ... allah sabır versin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…