2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ekinsu canım geçmiş olur inşallah sen bu satırları okuduğunda:)
enel sizede geçmiş olsun canım,
kızlar bu yaz tatilini hiç düşündüğünüzmü gidecekmisiniz biryerlere
biz erken rezervasyondan yararlanmak istiyoruz kemer de limak limra hoşumuza gitti geçen sene de orda maxim resortteydik çok güzeldi gideniniz varmı acaba limak limraya ,bebekle nasıl olacak acaba çok merak ediyorum biz eylülde gitmeyi düşünüyoruz havalar biraz serinler daha rahat olur hem büyür az daha diye düşündük valla iple çekiyorum

aynı şeyi düşünmüşüz,biz de eylüle gideceğiz ama nereye?toplanıp gidelim mi bi yerlere hihoyyyt

burdayım canım,berrak uyandıda ona bakıodum,nil yaramazı napıo bakalım,hoplayıp zıplıomu:)))))

bugünde çoktık dışarı canım geldi oynadık,soona pırtladık,yedik şimdik uyuo:))
kuzum ii di mi bi yerinde bişi ,şişlik falan yok??
anam uyunıo:KK43:((

yok şükür kızarıklık şişlik falan,bugünn yine kontrol ettim
burdada yağmur yağıor ,iyi yapmıssın çıkmakla dışarı ,temiz hava uyutuo

yok şükür kızarıklık şişlik falan,bugünn yine kontrol ettim
burdada yağmur yağıor ,iyi yapmıssın çıkmakla dışarı ,temiz hava uyutuo

oh çok şükür:))
valla izmirde olsam da yağmur olsa.))çok seviorum izmiri..
ay uyandı hanfendi,besliorum bi yandan:))

ben de 2 tane avent biberon var ama nil onlarla içemiodu,demin aldım elime iğne,ilk önce temizledim sonrada deldim emziği,şimdi içio,ii yaptım di mi??

kızım sadece 2-3 dk emiyo bırakıyo bende sağıp kaşıkla veriyorum çok zor oluyo biberonla vermek istiyorum memeyi hiç almaz diye korkuyorum

kızım sadece 2-3 dk emiyo bırakıyo bende sağıp kaşıkla veriyorum çok zor oluyo biberonla vermek istiyorum memeyi hiç almaz diye korkuyorum

valla canım kaşıkla ben hiç veremiorum zaten bu zamanlar kaşıkla almazlarigeri çıkartırlarmış.açıkcası bu drları anlamıorum bence anneler hazıra alışmasın ,emzirsin die ağız biriliği yapıolar bu 6 ay emzirin gibi..
biberonu ilkk baba versin anne kokusunu almasın diolar acıkınca öle bi deneyin bakalım..ama memeyi her şekilde alır merak etme..

slm kızlar nasılsınız esra cok gecmiş olsun canım sen berraktan cok korkmussun bakalım yumurcaklar daha basımıza ne işler acıcak...

slm millet nasılsınız ayyy cok yogundum ben yaaaa gelen giden ....cok da becerikliyim ya eşim misafir gelmeden 30 dk. önce haber veriyo:))
zeynep waterfull kaptınız repleri:))
meral hosgeldin özlettin kendini ege nasıl sacları yerinde mi:))
inaysa sheeda nbr...
Becerikli kız noolcek:))))İyiyiz canım sağol, sen nasılsın_?Egehanın saçları daha yerinde, ama az az dökülüyor sanırım.

s4elamlar,, kıslar nasılsınız bakalım çamaşırdı bulaşıktı derken ancak bakabildim oo meral dönmüşsün canım izmirden geçmiş lsun dikkat et kendine egehanda iyidir umarım
montecim iyidir canım sen nasılsın diyecem yorgunmuşssun metin uyuyorsa dinlen sende
Sağol canım, iyiyiz allaha şükür, hoşbulduk bu arada:)))))

kızlar iyi akşamlar biz bugün doktora gittik rota aşımızı olduk ,bu bahsettiğiniz meme emerken birden ağlamalar uyuturken deli gibi ağlamalar bizdede var ve ben bugün sordum, dr bu aylarda bebekler uykuya dalamama sorunu yaşarlar ve çok ağlarlar dedi o yüzden uykuya dalarken onu rahatlatacak bazı teknikler bulmaya çalışın dedi aynı müziği dinletmek loş oda sessizlik sizin söylediğiniz bir şarkı vb. emzik iyi bir araçtır dedi ama bizimki almıyor dedim parmağını emmeye çalışıyor dedim bırakın emsin çekmeyin elini ağzından dedi, bunun dışında oğluşumun boynunda yaklaşık 15 gündür kızarıklar vardı biz isilik sandık hatta hamaten falan sürmüştüm meğer isilik değilmiş egzema türü bir şeymiş krem verdi inşallah iyi gelir çok kaşınırmış oğluşum ondan da huzursuzmuş demek içim yandı kızlar annelik böyle bir şeymiş demek bir kere daha anladım , onun boynunun kaşındığını canının yandığını bilip bir şey yapamamak çok kötü bir duygu, tabiki bunada şükürler olsun Allah başka hastalık vermesin inşallah Allah bütün bebekleri korusun hepsine sağlık versin inşallah
Emelcim, geçmiş olsun canım.Biz 3 haftalıkken ilk dr. kontrolümüzde , Egehanın yüzünde vardı öyle pütürcükler ve kızarmalar.Dr. normal, her bebekte olabilen bir egzama türü dedi. İlaç vermedi, kortizon içeriyormuş, çok artarsa veririz demişti.Ben her sabah gül suyu ile siliyorum, geçiyor.Şimdilerde bizimde gıdığımızda oluşuyor ama , özellikle boyununa sürten bir giysi ise oluşuyor.Dikkat et bakalım, belki ondandır.Salyası akıyor, kusuyor.Birde kıyafet boynuna sürtünüyorsa oluşuyor bizde.
selam kızlar.uzun süredir giremedim annemdeydim.ayrıca kızım hasta hala kaka yapmakta zorlanıyor.doktora götürdük yok birşey dediler.sonda taktırdık kakası sıvı ama yinede çıkarmakta zorlanıyor.göbek fıtığı çıktı kızımda her hafta sarıyor doktor gazlı bezle iyileşmezse 1 yaşına gelince cerrahi operasyon geçirecek.hiç durmuyor çok daha huysuz olsu.ne yapacağımı bilmiyorum.iştahıda kesildi.mamayıda emse benide çığlık atarak işkence şeklinde yemek yediriyorum.mahvoldum inşallah bir sorun olmadan büyütürüm kızımı.
Geçmiş olsun canım, inşallah bir an önce atlatırsınız.

hamileliğim esnasında burda bir annenin başına gelen şey benimde başıma geldi kızlar,o zaman alla alla nasıl dikkat etmemiş demiştim kendi kendime,ama inanın 1 sn lik bir olay herşey o anda oldu bitti,dün berrak koltuktan attı kendini,altını açmıştım,kakasını yapmış batırmış,koltığun kenarında bile deildi arka kısmındaydı,yalt açılınca böle bacaklarını sağa sola atıp duruodu ama hiç dönmemişti,ben eğilip bezini yere bırakmamla birlikte nasıl yaptı nasıl döndü bilemiorum yerde gördüm kendini,sırt üstü atmış kendini,halının üstündeydi,nasıl aklım çıktı o an anlatamam size,ewde tek başımayım,böle bir kan ter fışkırdı benden,yazık yavrum öle bana baktı,kucağıma aldım ağlamaya başladı,bi kaç dakıka sürdu ağlaması,o ağlıo ben ağlıorum napcağımı şaşırdım,bıryandanda ne kadar aptalım nasıl görmedim nasıl böle bir hata yaparım özür dilerim berrak die söylenıorum,ben böle konuşunca gülmeye başladı kuzum,hemen yatırıp kafasını kollarını bütün vücudunu kontrol ettım,hiçbiryerınde bişey yok,allahtan koltuğum alçak koltuklardan ve halımda iplikli kalın halılardan ,halı onu yumuşak tuttu,ama allah korur ya bebeklerı biraz daha öne atsa kendını direk parkeye düşecek,sırt üstu hiç bir yerını çarpmadan direk halıya yattı ,eşim geldi yarım saat sonra ona anlattım,oda kendimi suçlamamamı herkesin başına gelebilir demekki bundan sonra daha dikkat etmemiz gerektiğini söledi,1 defada kendisi kontrol etti kafasını vucudunu,3-4 saat uyutmadık ,allaha binlerce şükür olsun ki bunu böle atlattık,artık 1 sn ye bile gözümü ayırmam,kızlar nolur çok dikkat edin benim başıma geelmez demeyin,bende o kadar dikkat etmeme rapmen 1 snyede oldu,

ewet ianna çok dikkat et ,ilk dönmesınde bizim başımıza bu geldi
Çok geçmiş olsun esracım. Haklısın, bundan sonra çok dikkat etmek gerekiyor.Çok hareketliler çünkü.Allaha şükür bişey olmamış Berrak hanıma.

saol meral,sende hoşgeldin,walla bir yere gidip gelmek daha yorucu oluo,valizdekileri boşalt yıka evi temizle derken,,

slm sabah yazmıştım ama kimse slm vermedi bakmayın siz yeni yazdığıma eskyim aslında hergün yazdıklarınızı takip ediyorum

selamlar saçımı kestirip geldim kıslar avuç avuç dökülüyordu anam kel kalıcam yoksa bir koşu gidip kestirdim :)
meralcim yorma kendini kıs erv işleri falan yapar durursun
ezra geçmiş olsun güzelim bende korkuyorum yatakta alıyorum o yüzden altını falan ama gözüm hep onda bizde pek halıda yok küçük orta halılar hep Allah yavrularımız korusun
dünürcüm sen neden biberonla veriyosun nil emmiyormuki vede mamaya neden başladın yetersizmi geliyordu beslenmesi

ebser cim selam sanada nasılsın iyisindir işallah kıs herkes ortaya selam veriyor alınma sakın zaten bebişlerdsen bişey anlamıyoz konuştuklarımızdanda hele ben bazen tam bişey yazıcam yarım bırakıp çıkıyorum

X