2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Evet o ağlama huyu bizde de var.Her yemek masası hazırlanıpta, hadi yemek yiyoruz dediğimizde ben yemiycem diye başlıyor.Hayır yiyeceksin dediğimde de ağlamalar başlıyor anında.Hem de ne ağlama kendini yere atarak.Sanki yemek yedirmiyorum dayak yediriyorum.
O öyle inat yapınca hayır yiyeceksin, deyip oturtuyorum sandalyeye.İlk lokmayı aldıktan sonra gerisi az da olsa geliyor, ama ilk lokmadan önce illaki bu boğuşmayı yaşıyoruz.

Yemiycem dediğinde yedirmesek akşama kadar hiç bir şey yemeden duruyor.Belli dönemleri var böyle.Daha önceleri çok güzel oturup, hiç sesini çıkarmadan tabağını bitirirdi.Annem zorla yedirmenin ona faydası yok diyor ama, bende o yemediği zaman çıldırıyorum:)))

aynen annem ve babam çok kızıyor ağlayarak yemekmi yedirilir diyor :KK43:( yediğide onu yiyor diyorlar :KK43:(
haklılar ama ağlamasın oda napıyım yani... dediğin gibi yemek yani bu dayak değil ki...

merhaba...
ah yemek ve kavga,hoşgeldiniz:)
nerde olmadık yemek anca onu yer nil..
valla ben 1 haftadır her gün verdim bu yumurtayı..bizim kahvaltımız 2 lokma yumurta,biberli ama biberi alınmış yeşil zeytin 3 tane falan,su..
ya da patates kızartması,bazen krep..peyniri ağzına sürmüo,büyüyünce yiyecekmiş!!:))ahhh..
sizler nasılsınız?

:) merhaba kizlar
Bizde gezdik geldik agliyor, uyumak istemiyovuuuum :) 7. Kez teyze olucam bebek kiyafeti baktim biraz ayyy minicik minicik cok guzeller ya. Erkek kiyafeti bakmak zor geldi biraz. Hep mavi beyaz :)"
Bizim kiz yumurtayi yagda yiyor sadece haslanmisin tadina bakmadi hic. 2 yumurta pisiriyorum yedirecegim zaman hepsini yemiyor. Haftada bir yada iki yer. Yarim saatte yese yemegini cabuk yedi diyorum :) agzinda tutar miy miy sevdigi sey de olsa cok yavas yiyor. Benimde icim icimi yiyo tabii ...
Yemek istemez, uyumak istemez off of.

bıldırcın yumurtasını sütle iyice bardağında karıştıpıp verince anlamıyo yoksa hayatta içmez :KK43:(
domates peynir tadını bilmez bile krep.pankek.patates kızartması 1-2 zeytin, tost,haşlanmış yumurtanın beyazı ,1-2 kaşık bal bunları haftada 1 gün yanına süt veya meyve suyu ile yedirmeye çalıştıklarım:KK43:(

zeytin yerken görmedim daha... gecen gun geldi okulda zeytin yedimçok guzeldi evdeki çok çirkin dedi... habuki tadına bakmadı hiç..

domates hiç yemezdi öğretmenine tembihledim okulda brigun alıştır diye...ertesi gun ben domates çok seviyorum dedi ve ogunden beri yiyor...

isteyince öyle guzel yemek yiyorki bir elinide kaşıgın altına tutuyor üstüne dökülmesin diye :))) okulda oyle yiyormuş öğretmeni demiş...

29 ekim için şiir verdiler ezbertletin diye ben söyledim o oralı olmadı dun okumuş okulda velet ezberlemiş meger...

bennimkide öteki elini altına tutar dökülmesin diye. dün oğlum bizimle akşam sofrasına oturdu. ekmek arası pilav yedi. ekmeğin içini istiyo bi baktım yemeğin suyuna banar gibipilava daldırıp ikisini yiyo. çok komikti hali ama gülmedim. kızar kalkar diye. benimkide sadece omlet yer kahvaltıda 1*2 bardakta süt o kadar.

derya şiir nasıl bizede söylesene.
senin kız maşallah ezberlemeyede başladı demek

CUMHURİYET
gönül verdik
sana erdik
ey hürriyet
cumhuriyet

:)))

birde atatürk şiirimiz var

atatürk yoktu
düşman çoktu
atatürk geldi
düşman gitti

buda gecen yıl ezberledikleri bagıra bagıra söylüyor çok komik oluyor

derya çok tatlısınız. kırmızı beyaz ayrıca güzel olmuş ezgi.
bende bugün kreşe kırmızı beyaz gömlek giydirip yolladım ama malum pantolon uymuyo ..

Merhaba

Ocak Annelerinin Kadinlar Kulubu Facebook Grup Adresi : Ocak Anneleri Facebook Grup

ocakanneleri@groups.facebook.com adresine mail atarak Ocak Anneleri Facebook grubuna ileti yollamış olursunuz.

Kadinlar Kulubu Facebook Sayfa Adresi : Kadınlar Kulübü Facebook Sayfa

Kadinlar Kulubu Facebook Hesabı : Kadınlar Kulübü Facebook Profil

Kadinlar Kulubu Facebook Grup Adresi : Kadinlar Kulubu Facebook Grup

Ocak annelerinde senelere göre ayırım yapmadık. Diğer gruplar böyle ayırımda bulunmuş bu tamamen kadınlar kulübü üyelerine ait bir gruptur.

Ocak Annelerinin Kadinlar Kulubu Facebook Grup için editor aramaktayız bu bilgiyide eklemek isterim ...

DErya ikinizede :nazar: ezgi sana benzEmiyor hic. Cok tatli olmus Ezgi masallah koca kiz. Manto ve ayakkabiniza ayrica bayildim.
Bizde ecenin penceresine bayrak astik. Gidip gelip bakiyor :)

çağana müzik öğretmeni not yazmış. ritim çalışmalarında çok başarılı evinize de ritim aleti alırmısınız diye.

slm kızlar maşallah deryacım ezgi büyüdükçe sen küçülüomusun sanki ne:)
bizim de şiirimiz
cumhuriyet bayramı geldi bize ne mutlu
bayraklarla donattık güzel okulumuzu
donatmak falan nasıl öğretmişler aklım almıyo renkleri de öğrenmiş ingilizce bu hafta inanılmaz kafası çalışıo ya arada babasıyla o anlamasın die ingilizce bişeyler dioruz hemen one two başlıyo saymaya:)çakal anlıo herşeyi yakında çözer bizim çat pat kelimelerimizi de öğrenir

X