2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar genel olarak herkes hasta geçmiş olsun...

Bizim geçmeyen öksürüklerimizin sebebi geniz eti sanırım dr ameliyat dedi ne yapıcam bilmyrm düşüne düşüne kafayı yicem iice araştırmam lazım yılda 4-5 kereden fazla boğaz enfeksiyonu geçirirmesinin sebebi buymuş böle sorunu olanlar bide kbb'ye götürün derim...bademciklerde normalinden biraz büyükmüş şimdilik sadece geniz eti alıncakmış 2 yaşından itibaren yapılıyomuş ameliyattan sonra hala daha şikayetler devam ederse 4 yaşından sonra bademcikler alıncakmışş :KK25:allahım yardım et

günaydın..
grip oldun çok kötü:KK43:(salgın var zaten inşallah duru ya geçmez:KK59:
derya ,burcu çok geçmiş olsun!
anne sütü alıyo diye hiç hasta olmıcak yada bağışıklık sittemi çok kuvvetli olucak diye bişey yok ki bence annenin sütü varsa kesinlikle emmeli ..
ben duru yu kreşe 3 gün 3 saat vericektim ama vazgeçtim seneye kısmetse şu an bakıcı ile sorunda yok evde dursun bu yıl...

Bizim geçmeyen öksürüklerimizin sebebi geniz eti sanırım dr ameliyat dedi ne yapıcam bilmyrm düşüne düşüne kafayı yicem iice araştırmam lazım yılda 4-5 kereden fazla boğaz enfeksiyonu geçirirmesinin sebebi buymuş böle sorunu olanlar bide kbb'ye götürün derim...bademciklerde normalinden biraz büyükmüş şimdilik sadece geniz eti alıncakmış 2 yaşından itibaren yapılıyomuş ameliyattan sonra hala daha şikayetler devam ederse 4 yaşından sonra bademcikler alıncakmışş :KK25:allahım yardım et

Bize de dr. geçen sene götürün dedi.Ama yaz boyunca herhangi bir sorunumuz yok, hala herhangi bir hastalık belirtiside yaşmadık.Geçen sene bu aylarda kreşte hastalanmıştı.O yüzden bu seneyi atlatalım, önümüzdeki sene götürmeyi düşünüyorum.Ya da bu senede kreşe gitmediği halde aynı şeyleri yaşayacak olursak yine götürürüm.

Hasta kuzucuklara geçmiş olsun, bizimki de öksürüyor ama ateşi yok. Haftasonu kreşde aile eğitimi vardı, tüm anne-babalar bu aralarda çocuklarının hastalanmasından şikayetçi, onları korumak için ne yapmalı acaba? Tanışma toplantısında sınıfa ilk girenler hep Aslı'nın ailesi burada mı acaba diye sordu, pek meşhuruz!!! birkaç çocuğu çizmiş bizimkisi ama çizilen çocuklar bir o kadar da seviyorlarmış Aslı'yı, nasıl bir tezatsa. Öğretmeni Aslı'nın elinden oyuncağını almaya kalktıklarında yaşandı bu çizme olayları ancak artık yapmıyor diyince rahatladım biraz....
Yeşim'cim çok cesurca bir karar ikinci bebiş, Allah gönlüne göre versin.

Size de geçmiş olsun bu arada burcu. Kolay ameliyatlarmış ama küçücük çocukları ameliyat masasında görmek bizi çıldırtıyor.

kızlar 2.bebeşi olanlar varmı?
ben hiç cesaret edemiyorum böyle giderse kızım kardeşsiz kalıcak hele hele kocişim hiç istemiyor çok rahata alıştık tekrardan uykusuz geceler yapamam gibi geliyor kızım uslu sadece biraz hareketli öyle bağırması ağlaması yok beni üzmüyor ama ben sanki bakamıcam gibi düşünmesi bile yoruyor beni çok rahata alıştım çook
ben dusunyorum hatta kendi capimda calismalar basladim bu 2. ayim , hatta bugun adet gunum ama test yaptim sabah negatif cikti, birde uyku hali vardi bir ara hamilemiyim acaba deyince yani is ciddiye binince korkmadim da degil:) hala adet olmadim aksama gelir sanirim sancim var cunku.

Allah yardimciniz olsun canim biliyorum cok zor ama soguk kanli olmaya calis. ins cok daha iyi olucak ameliytla ve 2. gerek kalmicak
Hasta kuzucuklara geçmiş olsun, bizimki de öksürüyor ama ateşi yok. Haftasonu kreşde aile eğitimi vardı, tüm anne-babalar bu aralarda çocuklarının hastalanmasından şikayetçi, onları korumak için ne yapmalı acaba? Tanışma toplantısında sınıfa ilk girenler hep Aslı'nın ailesi burada mı acaba diye sordu, pek meşhuruz!!! birkaç çocuğu çizmiş bizimkisi ama çizilen çocuklar bir o kadar da seviyorlarmış Aslı'yı, nasıl bir tezatsa. Öğretmeni Aslı'nın elinden oyuncağını almaya kalktıklarında yaşandı bu çizme olayları ancak artık yapmıyor diyince rahatladım biraz....
Yeşim'cim çok cesurca bir karar ikinci bebiş, Allah gönlüne göre versin.
Asli yada gecmis olsun. canim karari verdim ama is ciddiye binincede eteklerim tutustu ya
yani suan cok emin degilim :) bu ayda olmazsa hapa tekrar mi baslasam diye icimden gecirdim
belkide dogrusu duygunun dedigi gibi 1 yil sonraya ertelemek

hastalara çok geçmiş olsun. valla geniz eti için erken gibi geliyo bana küçücük amelyat masası zor allah kolaylık versin. bence de birde kbb uzmanı görmeli.
çağanı okula babasını işe yolladım işe giriştim. şimdi mola verdim.
heryer dandini valla.
burda tuhaf bi hava var. içim sıkıldı. hava bulutlu rüzgar var ama sıcak bi rüzgar tuhaf yani. dün gece içimi deprem korkusu sardı. hava tuhaf olunca. eşimde denizin üstünde kırmızı ışık gibi bişeyler görmüş. 8-10 tane vardı bi süre sonra havaya doğru ilerleyip kayboldular dedi ben hepten tırstım. kalktım deprem çantası hazırladım gecede habire uyandım. yok ben bidaha en çok 4-5 katlı evde otururum bide ikinci kat filan olur herhalde. bişey olsa aşağı nasıl ineriz diye korktum 11. kat burası. manzarası süper oluyo ama manzara kalsın vallaa..

hastalara çok geçmiş olsun. valla geniz eti için erken gibi geliyo bana küçücük amelyat masası zor allah kolaylık versin. bence de birde kbb uzmanı görmeli.
çağanı okula babasını işe yolladım işe giriştim. şimdi mola verdim.
heryer dandini valla.
burda tuhaf bi hava var. içim sıkıldı. hava bulutlu rüzgar var ama sıcak bi rüzgar tuhaf yani. dün gece içimi deprem korkusu sardı. hava tuhaf olunca. eşimde denizin üstünde kırmızı ışık gibi bişeyler görmüş. 8-10 tane vardı bi süre sonra havaya doğru ilerleyip kayboldular dedi ben hepten tırstım. kalktım deprem çantası hazırladım gecede habire uyandım. yok ben bidaha en çok 4-5 katlı evde otururum bide ikinci kat filan olur herhalde. bişey olsa aşağı nasıl ineriz diye korktum 11. kat burası. manzarası süper oluyo ama manzara kalsın vallaa..

bizde 14. kattayız banada bazen geliyorlar.... 15 katlı apartman deprem olunca alt kata inmeye çalışmaktansa bir üst kata çıkmaya karar verdik bizde... ama allah korusun yıkılacak olsa belki yerimizden kalkamıycaz ay bak aklıma soktun şimdi ....
sana birşey sorucam... bir arkadaşım yeni bir çocouk dr başlamış...
o dr şuruplarda paraben olanları çöpe at demiş...
dalinde asla kullanma demiş.. citrit asdi diye birşey varmışş... baktım tum şapuan ve ıslak mendillerde var bu madde...

bir tek uny baby mendilde ve sebamed şampuanda yok onları aldım bende... arastırırmısın benim için bu konuyu...

sudafedlerde paraben varmış mesela... augmentin antibiyotik asla kullanmayın demiş...

gecmiş olsun ... bizde hep hastayız ve öksürüyoruz... bizim çocuk dr artık kbb ye gidin dedi biz direk oraya gidiyoruz bir dr edindik kendimize... kamerayla bakıyor vs... bizde yok geniz eti... çok doğal diyor genetikmiş bu bazı çocuk kulan burun bogazdan olurmuş... kimi laranjit kimi faranjit olurmuş...

benim eşiminde anneminde hep tıkanır gece burnu otrivinle yaşarlar ezgi de aynı olmuş...

bzi hep sebamed kullanıyorduk, Aslı gözüm acıyo dediği için johnson aldık, şimdi mutlu. İçinde o maddeden var mı araştırayım.

bzi hep sebamed kullanıyorduk, Aslı gözüm acıyo dediği için johnson aldık, şimdi mutlu. İçinde o maddeden var mı araştırayım.

var citrid asid yazıyor... neden gözü yandı ben daha kullanmadım ...alkolsuz o

Deryacım bizimkide genetik eşimde var geniz eti... parabeni kansorojen madde olarak biliyrm ben geçen bende baktım kullandığı şurubun içinde vardı...

Son düzenleme:
bi araştıralım bakalım derya neymiş ne değilmiş.
valla bi üst kata çıkmak daha mantıklı ama öyle bi anda mantığımızı kullanabilirmiyiz bilmiyorum doğa gereği tehlike olan yerden uzaklaşmaya programlı beyinlerimiz ha bire yaşadığımız bir durum olmadığından da japonlar gibi bunu rutinede bindirebilmiş değiliz. yani o anda napabiliriz bilmiyorum. allah korusun aslında kurtulamayacaksak en iyisi allahtan hissetirmeden olup bitmesini dilemek benim için. neyse...
aklıma gelmişken sebamet kullandım ben 1.5 yaşına kadar falan. çağanın banyodan korkmasının en büyük sebebi oldu sebamed. gözünü yakıyormuş ben sonradan anladım. kendime denedim gerçekten feci yakıyordu. bilmiyorum ki sahtesi kaçağı falanmıydı acaba büyük marketlerden aldım aslında hep ama vanda yaşadığım sürede büyük marketlerin bile taponunu sattığını gördüm birçok şeyin. neyi nerden alacağımı bile bilemez oldum artık. bide sen dene bakalım derya belki senin aldığın göz yakmaz

allah allah hem bebek şampuanı hem göz yakıyor ... iyiki uyardınız önce ben deniyim canım...

merhaba kızlar
hasta olanlara çok geçmiş olsun biz hala düzelemedik nasıl yapışkan bir virüsmüş bu ya, burnumuz tıkalı öksürük devam
Duygucum bende seni özledim canım
Yeşimcim sanada hayırlısı olsun canım benim cesaretim yok valla

Burcucum geçmiş olsun,Filizin oğlu metinde de aynı sorun vardı geçenlerde ameliyat oldular geniz eti için istersen filizle konuş detaylı bilgi alırsın

evet sebamed göz yakıyor ben denedim kendimde ama ya şampuanı ya sabunuydu şimdi hatırlayamıyorum
birde mustelanın sabunu yakıyor

X