2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kanciecgim banada doktor bi karisim verdi marketlerden bulabilirsin dün aksam almis esim ictim sende ic sen bulursun orda ama almanca ben analamdim yazimmi istersen bu arada benim tam kanrimin alti kasigimin altindaki yerde sanci gelip gidiyor biraz fazlalastimi ne bakalim insallah dedgin gibi kendiliginden gelirler.

ne karisimi merak ettim yazsana bi cnaim sana zahmet ya artik ne yapicami sasirdim belki faydasi olur.bu arada sendeki sanci bende de vardi sabah ama simdi kalmadi galiba gelip gidiyor...bize oyun yapiyor yaramazlar...senin nst nasil gülsü,dr ne diyor bebegin kalp atislari icin falan...benim kizin ki 120 lerde dr normal dedi,sanci da var ama az..

wehwntee
1stange zimt in1liter wasser
10nelken aufkochen und kurz
1kl.ingwerwulzel kochen lassen
1Eeslöffel Eisenkraut

Den ganzen Liter tee über den tag verteilt schluckweise trinken.

kancicegim bunu ban dün hasteneden verdiler sancileri getirmeye yararmis ben türkceye ceviremdim istersen sen cir ve diger arkadaslarada ver.dün aksam ben kaynatip 1litre ictim bugünde icicem insallah ise yarar

bu arada bende dün ntsye girdim bazen 120 bezen 140lara cikiyor banada beklicez dediler canimya.sanci oldugunu hangi numaraya gelince anlyolarkiii

Kızlar inşallah sağlıkla bir an önce doğumunuzu yaparsınız.Kançiçeğim, senin kızın inatçılığı baştan belliydi:)))Doğumunda da benimki inatçı çıktı demiştim, ama senin kız bizim oğlanı yine geçti:))))

Suni sancı olayı o kadar korkulacak bir şey değil kızlar, ben daha önceki doğumlarımda kendisi gelmişti sancılarım, bunda suni sancı bverdiler. Değişen tek şey kendiliğinden geldiğinde süresi daha uzun oluyor.Örneğin, ilk sancılar başladığında arada 15 - 20 dk olurken yavaş yavaş süre düşmeye başlıyor.Ama suni sancıda, dr. lar verdikleri damlalarla sancının daha sık aralıklarla gelmesini sağlıyorlar. Benim ilk taktıklarında serumu dakikada 8 damla olarak ayarlamışlardı, bende hiç sancı başlamayınca damla sayısını arttırdılar.24 damlaya geldiğinde sancılarım birden 2 dk da bir gelmeye başladı.Zorluğu tek bu, daha kısa sürede o sancıyı çekmeye başlıyorsunuz.Ama daha kısa sürede doğum oluyor.
Zaten belli bir süre sonrasında açılma yoksa, mecbuıren sezeryana alıyorlar.

cok saol canim ya ben bugun bi markete gideyim bakayim.markette olurmuymus ?? cunku ben bogurtlen yapragini eczaneden aldim da o yuzden.
insallah bana da faydasi olur agrilarim gider...gunde ne kadar ya da kac fincan icmeliymisiz??

bu arada bende dün ntsye girdim bazen 120 bezen 140lara cikiyor banada beklicez dediler canimya.sanci oldugunu hangi numaraya gelince anlyolarkiii

canim benim yilbasinda sancim tutmustu cok fazlaydi doguruyorum sanmistim.o zaman 60 lara cikmisti benimki.normali 20 ye kadarmis.ben de bilmyiordum dr soylemisti...:nazar:

Canım o 120- 140 bebeğin kalp atışı, o çizgilerin altında ayrı bir çizgisel diyagram var.Hafif titreşimler arasında yukarı doğru uzanan bir çizgi oluşuyorsa o nst çıktısında o sancı demek oluyor.Kaç tane varsa o kadar sancı çıkmış oluyor.Ben çok merak etmiştim, hiç bir yerde yazmıyor bunlar:))))O yüzden yazdım size:))

Kızlar inşallah sağlıkla bir an önce doğumunuzu yaparsınız.Kançiçeğim, senin kızın inatçılığı baştan belliydi:)))Doğumunda da benimki inatçı çıktı demiştim, ama senin kız bizim oğlanı yine geçti:))))

Suni sancı olayı o kadar korkulacak bir şey değil kızlar, ben daha önceki doğumlarımda kendisi gelmişti sancılarım, bunda suni sancı bverdiler. Değişen tek şey kendiliğinden geldiğinde süresi daha uzun oluyor.Örneğin, ilk sancılar başladığında arada 15 - 20 dk olurken yavaş yavaş süre düşmeye başlıyor.Ama suni sancıda, dr. lar verdikleri damlalarla sancının daha sık aralıklarla gelmesini sağlıyorlar. Benim ilk taktıklarında serumu dakikada 8 damla olarak ayarlamışlardı, bende hiç sancı başlamayınca damla sayısını arttırdılar.24 damlaya geldiğinde sancılarım birden 2 dk da bir gelmeye başladı.Zorluğu tek bu, daha kısa sürede o sancıyı çekmeye başlıyorsunuz.Ama daha kısa sürede doğum oluyor.
Zaten belli bir süre sonrasında açılma yoksa, mecbuıren sezeryana alıyorlar.

watercim valla öyle benim kiz cok inattci ya senin oglani gecti.kaydirigubbakcemile
suni sanci normal sancidan daha siddetli oluyor diye duymustum o yuzden korkuyorum biraz daha dogrusu endiselenyiroum..bisey sorucam acilma kac cm olana kadar veriyorlar sanciyi??
bi de dogumda kesi yaparlarken cok aciyormu galiba uyusturmadan kesiyorlarmis alttan??

Canım o 120- 140 bebeğin kalp atışı, o çizgilerin altında ayrı bir çizgisel diyagram var.Hafif titreşimler arasında yukarı doğru uzanan bir çizgi oluşuyorsa o nst çıktısında o sancı demek oluyor.Kaç tane varsa o kadar sancı çıkmış oluyor.Ben çok merak etmiştim, hiç bir yerde yazmıyor bunlar:))))O yüzden yazdım size:))

sagol water aman bu gidisle doktor olcaz kizlar haa herseyi bilir oldukkkkkkdelikafaduldendelikafadulden

neyse kizlar bana müsade dinlenim biraz hadi hayirli dogumlar bekleyenlere dogum yapanlara iyi emzirmeler hahaha hadi iyi aksamlar simdilik byyyyyyyy

Kançiçeğim, aslında aynı şiddette o sancılar.Değişen bişey yok şiddeti olarak, sadece dediğim gibi daha kısa sürede oluştuğu için öyle sanıyorsun.Korkma, benide çok korkutmuşlardı.Zaten açılman 10 cm olduğunda, bebeğin kafası görünmeye başlıyor ve ıkınma hissi oluşuyor. Bu sırada sürekli serum takılı oluyor.Doğumda da serumu çıkartmadılar benden. Ama vermeselerde ssancı başladıktan sonra , açılma da başladıysa verselerde vermeseler de sancı devam ediyor, doğum için:)))
Kesi atarken hissetmiyorsun hayatım, çünkü o arada bebeğin doğması için dr.lar seni yönlendirmeye çalışıyorlar, nefes kontrolü, ıkınma olayları filan. Sen kendini onlarla oyalarken kesi atılsa da farketmiyorsun.Sadece doğumdan sonra dikiş atılırken hafif hissedebilirsin, ama zaten çok dikiş varsa, uyuşturucu sprey kullanıyorlar orada.

saol water ya icime su serptin inanirmisin.insallah kolay olur benimki de...oyle de boyle de dogacak raziyim sanciya...artik gunler gectikce korkuyor insan.acaba biseymi oldu diye.bekelemek cok zor sen de bilirsin...dikisi yaparken burda uyusturmak icin igne yapiyorlarmis.katlanicaz artik.ama insallah dikise gerek kalmaz...

sen nasilsin bebegin minik egehan nasil emiyormu ??

gülsp bu arada verdigin listeyi cevirdim cnaim.

1 cubuk tarcin,1 litre suda 10 dk kaynayacak.sonra icine bir tutam zencefil atilacak kayanyacak.hergun icilecek...bi de kraut yaziyor ama o lahana demek yanilmiyorsam...

Evet hayatım , gün geçtikçe daha fazla korkuyor insan, inşallah koaly bir doğumla sağlıkla alırsın bebişini.
Biz iyiyiz canım, minik egehanda iyi:) Emiyor, uyuyor, kalkıyor.Günlerimiz onunla geçiyor:))) İnşallah bir an önce sizde alırsınız kucağınıza.Bizim bir haftamız doldu bugün, nasıl geçtiğini anlamdım:)

tesekkurler canim saol..masallah kirk bin kere ...geldi gelecek derken sonunda kavustun oglusuna Allah nazarlardan saklasin insallah egehani...
daha dun gibi dogum u knustugumuz gunler..zaman su gibi geciyor,,,

bu arada seni hemen cikarmislar hastaneden glaiba kac gun yattin??
ben sordum dogum yaptiktan sonra uc gun yaticakmisim:KK43:

arkadaslar adet kanamasi dogumdan ne kadar zaman sonra gelmeye basliyor biliyor musunuz???hastane cantama ped koyup koymamakta kararsizimda..
birde bu nst ile ilgili bisi sormak istiyorum. ben 7aylik hamileyken amnionda hafif bir kacaklik olmustu.hastaneye gittigimde kendi dr yoktu baskasina gorunmek zorunda kaldim. oda nst istedi.girdim ama sonucuna bakip hicbirseyin yok sen hayal gormusun o gelende akintidir kesin deyip gonderdi beni.

(insan akintiyla bir bardak dolusu kadar gelen siviyi ayiramaz mi ya!)

neyse iki gun sonra kendi dr gittigimde bana nst nde cocukta sanci cikmis dedi.hic mudahale edilmedi mi sana dedi. yooo dedim. dr sasirdi ala alaa ciddimi soyluyorsun dedi.
muhtemelen zarda kacaklik oldu oda kendini yeniledi.hemen test yapalim aciklik aninda mikrop kapma olayi olmusmu bakalim dedi.
neyse benim sormak istedigim cocukta cikan sanci dogum sancisi olarak nitelendirilen sancimi? nasil mudahale ediliyor boyle ciktiginda?

Kançiçeğim, burada hastanede normal doğum yapıldığında , bir sorun yoksa ertesi gün taburcu olunuyor.
Ama sanırım orada daha uzun süre tutuyorlar.Kontrol amaçlı.

canim bildigim kadariyla dogumdan 40 gun flaan sonra adet geliyormus.
nst de cikan sanci dogum sancisi olmasi gerek.cunku o makina bebegin kalp atisini ve dogum sancilarini gosteriyor sadece...neyse insallah bebegin insallah mikrop kapamistir canim aklina kotu seyler getirme hayirlisi olsun..

X