2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

kızlar şu hareket meselesini araştıralım,dıolarya haket edıosa erkek etmıosa kız dıe,cınsıyetler belli olsun,sonra bunu konuşalım bakalım doğru çıkacakmı

ben doktora gittim.

doktor zor cevirdi güzelim. oturdu kaldı benimki bagdaş kurdu bide.

kalktım yürüdüm. şeker yedim falan gene yattım yok. benimki sabit.

sonra döndü açtı bacakları da gördük. erkek olduğunu...

ya tembel olcak :)))

ben gösteriyorum kocama ... kardeşimde kalmıştı bir sabah dedim eşime koş kaldır görsün yegenini :))

kocaman çıkmış benimki sağdan gene. üstüne limizi koyuyoruz ama kıpırtı falan duymuyoruz.

ya sen başka doktora gitsene. bir kız bir erkek ne olcak senin halin :)))

valla biz çatladık sen naptın bilmem.

bana kesin erkek dedi. hiç ihtimal vermedi başka :)))

bir başka doktor daha kaldıramam eşimde erkeği kabullendi seviniyo bende bide kızsa diye hepten kafayı yiyorum yani ciddi ciddi bunalımdayım geceleri uyuyamıyorum ama ben kaşındım senin neyine ikinci doktor ayın 8 gidicem o zamana kadar ne yapıcam bilmem kötü olan ikiside kesin demedisenağlamasenağlama

ben doktora gittim.

doktor zor cevirdi güzelim. oturdu kaldı benimki bagdaş kurdu bide.

kalktım yürüdüm. şeker yedim falan gene yattım yok. benimki sabit.

sonra döndü açtı bacakları da gördük. erkek olduğunu...

ya tembel olcak :)))

yerıni rahat buldu sanırım,ondan tembellik ediodur,ben çıkolata yedım gıtmeden 1 saat önce faydası oldu

ya margs ben her sabah elimi karnımda tutuyorum elimi gezdiriyorum yok yok yok :KK43:( bende hisstemke istiyorum ama sanırım herkesde hemen belli olmazmış. 1 hafta yokdum uzak kaldım herkesden bugün ense kalınlığına balkılcak sanırım iyi haber haftaya gelir inş. cinsiyeti belli olurmu bilmiyorum olsada yanılma payıda olabilir sanırım allahdan hayırlısı inş sağlıklı olurda. bebeğimizin ismini de kayra koymayı düşüğnüyoruz eşim 2 haftadır kayra diye tuturdu sabahları çıkarken bi öpücük sana bi kayraya :))) sizce isim nasıl

kayra ismini çok seviyorum.

hatta ben çok istedim ama eşim yanaşmadı.

çağhan diye tutturdu son bir kaç gündür de bora diyor :)))

dedim isim bul oğluna isimsiz gezmesin :))

bir başka doktor daha kaldıramam eşimde erkeği kabullendi seviniyo bende bide kızsa diye hepten kafayı yiyorum yani ciddi ciddi bunalımdayım geceleri uyuyamıyorum ama ben kaşındım senin neyine ikinci doktor ayın 8 gidicem o zamana kadar ne yapıcam bilmem kötü olan ikiside kesin demedisenağlamasenağlama

inşallah erkektir canım ama sen yınede eşine kız olma ihtimalı nı hatırlat,sonradan erkekler şoku atlatamıo çünkü,içini ferah tut canım allah gönlune göre wersin

ay ne fena...

git bence ya bu çekilmez böyle.

benimki çok ugraştı görmeye ama çok nette gözüktü sonradan.

senin bir kız vardı dimi bu ikinciydi.

yerıni rahat buldu sanırım,ondan tembellik ediodur,ben çıkolata yedım gıtmeden 1 saat önce faydası oldu

ben de yiycektim unuttum...

şeker falan idare ettik orda.doktor tanıdık yoksa başkası olsa hayatta ugraşmaz bu kadar en az 45 dk ugraştı :)) kesin cevap istiyorum deyince.

fatocum sakin ol ne var bunda bunalıma gircek kendine gel lütfen sağlığı yerinde eli ayağı düzgün olsunda kız erkek nolucak yani eskinden hiç bilinmiyomuş öle düşün

ay ne fena...

git bence ya bu çekilmez böyle.

benimki çok ugraştı görmeye ama çok nette gözüktü sonradan.

senin bir kız vardı dimi bu ikinciydi.

Evet canım kızım var bizimkilerde doğulu erkek çok önemli onlar için 8 sene çocuk yapmamamın tek sebebi kızım olduğunda söylenen laflardı ilk bebeğimdi ve ona bile doğru dürüst sevinememiştim sayelerinde eşimlede dalga geçmişlerdi şu anda erkek istememin tek sebebi eşimin aynı sözleri işitmesini istemiyorum ay çok dertliyim deşmeyin yaralarımı zatem iki gündür ağlıyarak geziyorum dua edin nolur hamilelerin duası kabul olur

kızlar allaha du ediyorum yeterki sağlıklı olsun erkek kız ne farkeder allah hhayırlısını versin inş..

Evet canım kızım var bizimkilerde doğulu erkek çok önemli onlar için 8 sene çocuk yapmamamın tek sebebi kızım olduğunda söylenen laflardı ilk bebeğimdi ve ona bile doğru dürüst sevinememiştim sayelerinde eşimlede dalga geçmişlerdi şu anda erkek istememin tek sebebi eşimin aynı sözleri işitmesini istemiyorum ay çok dertliyim deşmeyin yaralarımı zatem iki gündür ağlıyarak geziyorum dua edin nolur hamilelerin duası kabul olur

ay canım neler okuyorum şoka girdim.

kızınız oldu diye dalga mı geçtiler. hay allahım ne cahillik. lütfen takma böyle şeyleri versene ağızlarının payını allah aşkına.

çocuk bu kızı erkeği ne fark eder ki yazık valla ya.

trakyalıyız biz hiç böyle şeyler sorun olmaz bizde. o yüzden çok gairp geliyor yazdıkların.

garip ama yaşıyoruz malesef bizde oldum olası kaynana gelin problemi var daha doğrusu oğlunu paylaşamadığı için benimle herkonuda uğraşır çok fena yaşayan bilir ben cevap kesinlikle veremem kavgayıda sevmem yani tükürdüğün surata ya bakmıycan yada tükürmiycen mantığı ama içime atıyorum buda beni yiyiyo

saol canım bende senın gibi düşünüodum ama toboti arkadaşımızın koçişi ortalığı karıştırdı,o sadece ay hesabı yapmış ama dediğin gibi her ay aynı gün sayısı deilki,
tşk ederim canım açıklman için

rica ederim canım.yarın doktora gidicem,2'litest yapılacak.sağlık ocağında bir sürü ahliller var.birde yarın cinsiyeti belli oluyomuş.bende saçmalıyorum 3 aylık bebek nasıl belli olsun ki.aslında cinsel organı tamamlanıyormusta doktorlar yanılmayalım diye söylemiyor bence,1 ay sonraya atıyor.neyse canım az kaldı şunun şurasında ne var 1 ay var.:))

benim eşimin aileside doğulu ama kesinlikle ayrımcılık yoktur onlara göre torun torundur yani hatta bazen dalga geçer bi kaynım bak kız olursa değerin düşer falan die kaynımda hemen kızar ne demekmiş kızıda erkeğide bir der evet onlarda dio kabul ediolar erkek bi nebze önde die ama kesinlikle onu uygulamıyolar düşünmüyolar yani doğululuarda öledir ama bizde yok diolar hatta kayınvaldem kızar öle diyene

garip ama yaşıyoruz malesef bizde oldum olası kaynana gelin problemi var daha doğrusu oğlunu paylaşamadığı için benimle herkonuda uğraşır çok fena yaşayan bilir ben cevap kesinlikle veremem kavgayıda sevmem yani tükürdüğün surata ya bakmıycan yada tükürmiycen mantığı ama içime atıyorum buda beni yiyiyo

allah yardımcın olsun güzelim dediğin gibi çeken bilir,biz ne desek boş ,en önemlisi canım kocanın tavrı sana,eğer o yanındaysa ve sana destek oluosa kim ne derse desin boş,kulaklarını tıkıycan,kocanla çocuklarınla mutluluğuna bakıcan

ceylinazra canım ya bursa gibisi varmı allahsen gel tabii özlemişsindir canım bursamızı:1hug:
montesori benimde saçlarım çok dökülüyor canım hamilelikte normalmiş diye okudum bende aslında bi taraftan dökülüyor bi taraftan da hiç olmadığı kadar canlı saçlarım hormonlarla alakalı galiba,çevremdekilerde bana cildin parlıyor pek güzelleştin kesin oğlun olacak diyorlar bende onların sayesin de bayağı kabullendim erkek bebişi ama hep diyoruz ya önce sağlık allah hepimizin bebişlerine sağlık versin inşallah:nazar:
linay cım hoşgeldin canım aramızaa.s. ,kaç haftalıksın canım...

kızlar bugün maltofer fol diye bir demir ilacına başladım. çiğneyerek içiliyo küçücük bişey.

birileri kullanıyordu sizde kocaman hap içemiyoruz diyordu...

hangi demir ilacını verdi doktorunuz

fatocum allah yardımcın olsun,maalesef saçma ama bazı aileler çok takıntı yapıyor kız erkek meselesini..
Allah sağlıklı,eli ayağı düzgün bebekler nasip etsin demek yerine neden erkek olmadı diye kavga çıkarıyorlar..

Allah sana bol bol sabır versin..çok üzülme ki bebeğin de etkilenmesin bu duurmdan..

X