2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

sağol canım,umarım yasamam,allah kimseye yasatmasın zaten,hepimiz en kolay yoldan bebişlerimize kavusuruz insallah

herkes öyle diyo yüzük olayı bile bakalım görücez marsg sen nasılsın degişiklik var mı cildinde...

ben güzelleştim :)))

şaka

yok valla bir değişiklik en çok lekelenmekten korkuyorum ben annemde olmuş çünkü çok fenaymış.

ama erkek sağda yatarmış ya benim oğlum hep sağda sabahları çıkıyor :)))

ya margs ben her sabah elimi karnımda tutuyorum elimi gezdiriyorum yok yok yok ( bende hisstemke istiyorum ama sanırım herkesde hemen belli olmazmış. 1 hafta yokdum uzak kaldım herkesden bugün ense kalınlığına balkılcak sanırım iyi haber haftaya gelir inş. cinsiyeti belli olurmu bilmiyorum olsada yanılma payıda olabilir sanırım allahdan hayırlısı inş sağlıklı olurda. bebeğimizin ismini de kayra koymayı düşüğnüyoruz eşim 2 haftadır kayra diye tuturdu sabahları çıkarken bi öpücük sana bi kayraya :))) sizce isim nasıl

bende lekelenmekten korktugum için laroche posay güneş koruyucusunu aldım çok memnunum cildde hemen emiliyo senin bahsettiğin güneş lekelenmesi mi marsg ?

şüküx slm canım ezra yazmıstı forma ilk sayfalarda kaldı sanırım unuttum gitti cinsiyet hesabı gibi bişiy gelince acıklar sana ...,
smrisk ben de hala hissedemedim bebegimi öööfff ne zaman hissederim doktor 20.haftadan sonrakesin hissedilir dedi... 5 hafta var daha...

bende lekelenmekten korktugum için laroche posay güneş koruyucusunu aldım çok memnunum cildde hemen emiliyo senin bahsettiğin güneş lekelenmesi mi marsg ?

evet canım.

hamilelerin yüzlerinde oluyor ya. güneşin bu lekelenmede payı çok büyükmüş.

cilt müsait oluyormuş lekelenmeye güneşte tetikliyormuş

merhaba güzeller,siz iyice karıştırmışsınız bu ayları günleri falan:))bak güzelim senin 31 martmış,tamam diğer adet dönemin geldiğinde 1 aylık sayılıyosun daha sonra zaten doktora gittiğinde doktor sana kaç haftalık olduğunu söylüyor,sen o haftaya göre saydığında senin bebeğin bir dahaki ayın 31 de ayını doldurmuyoki daha erkene geliyor,her ay tarih öne atıyor.mesela bu ay ayın 25 de 4 ay olduysa bir daha ki ay bebek ayın 20 sinde 5 aylık oluyor hesapla istersen.özelliklede dikkat et salı günleri hep tam ayını ve haftanı tamamlıyosun
neden dersen aynı tarihe gelmiyor dersen,çünkü her ay 30 yada 31 çekmıyor.sen gün hesabı sayıcaksın hangi tarihe denk geliyorsa tam ay oluyor.bak ben sana kendiminkini yazayım sende kendininkini hesapla ok.
29 nisan son adet tarihimin ilk günü tamammı,zaten mayısta adet gelmeyınce o tarihte 1 aylık hamile sayılıyosun,doktorada sonra gidiyosun.
24 haziran =2 aylık(8haftalık tam)
22 temmuz=3 aylık(12 haftalık)
19 ağustos=4 aylık(16 haftalık)
16 eylül=5 aylık(20 haftalık)
14 ekim=6 aylık(24 haftalık)
11 kasım=7 aylık(28 haftalık)
9 aralık=8 aylık(32 haftalık)
6 ocak=9 aylık(36 haftalık)
3 şubat=10 aylık(40 haftalık)
zaten bebekler genelde 36 en erken yada 37-38. haftalarda doğuyor.40 haftalık doğan bebek çok nadir oda heralde gelişimdenmi bilmiyorum.doğrusu bu.bazı bebekler 11haftalık diyelim mesela geç gelişiyor 10 haftalık gibi oluyor veyada çok iyi gelişiyor 11 ken 12 büyüklüğünde olabiliyor güzellerim.ezracığım anladın mı şimdi kafanın karışıklığı düzelmiştir inşallah

güzelim hareketi hissetmiyoruz.

gözle görülür biçimde sabahları ilk uyandığımda karnımın sağ tarafım şiş kocaman sert nasıl. sol tarafım boş. :)) sonra ayaga kalkınca düzeliyor.

doktorda bakarken hep sağda duruyor.

Bütün anneler bebişleriniz hayırlı olsun..Allah hepimize sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin..
Sayfanızı takip ediyordum ama hiç yazmamıştım..
Bende 16 sene sonra ikinci kez bu heyecanı yaşıyorum..ama sanki ilk bebek gibiymiş geliyor bana..

canım aynı şekilde bende hissediyorum ilk 13 temmuzda hissettim kimseyi inandıramıyorum ama hissediyorum sabahları özellikle

saol canım bende senın gibi düşünüodum ama toboti arkadaşımızın koçişi ortalığı karıştırdı,o sadece ay hesabı yapmış ama dediğin gibi her ay aynı gün sayısı deilki,
tşk ederim canım açıklman için

hayırlı olsun canım seninde... iyi dileklerine teşekkür ederiz.

bayagı geç kalmışsın ikinciye :))

canım aynı şekilde bende hissediyorum ilk 13 temmuzda hissettim kimseyi inandıramıyorum ama hissediyorum sabahları özellikle

ben gösteriyorum kocama ... kardeşimde kalmıştı bir sabah dedim eşime koş kaldır görsün yegenini :))

kocaman çıkmış benimki sağdan gene. üstüne limizi koyuyoruz ama kıpırtı falan duymuyoruz.

ya sen başka doktora gitsene. bir kız bir erkek ne olcak senin halin :)))

valla biz çatladık sen naptın bilmem.

bana kesin erkek dedi. hiç ihtimal vermedi başka :)))

montesori naber?yüzük olayı ne merak ettim.

canım alyansına ip geçriosun avucun içine değdirmeden ve hareket ettirmeden tutuosun,yüzük kendı kendine harekete başlıo,eğer daire çizerse kız,düz olarak ileri geri gıderse erkek,
ben bunu çok eskıden bilirdım herkese doğru çıkardı,ama artık bende pek ınanmıoyorum,çunku senelerdır ben erkek olcak dıe beklerken dr kız dedınaniknanik
dene ama yınede ona umut bağlama derim

kızlar şu hareket meselesini araştıralım,dıolarya haket edıosa erkek etmıosa kız dıe,cınsıyetler belli olsun,sonra bunu konuşalım bakalım doğru çıkacakmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…