2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Talya merhaba canım, doğum takip çizelgesini arkadaşlar birleştirmiş, bende o şekilde devam ettim ilaveleri ekledim

Kızlar 17. haftadan sonra çok çok fazla kalsiyuma ihtiyaç duyacakmışız.....

KURU BAKLİYAT TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 77.................Barbunya: 128................Fasulye: 86.......................Nohut: 134
Mercimek: 68...........Bezelye: 64....................Badem içi: 254..................Yer Fıstığı: 66
Soya Fasulyesi: 226......................................Kestane: 30.......................Fındık: 209
Yeşil fıstık: 140.........Ceviz içi: 84...................Susam: 1200

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
İnek sütü: 120
Yoğurt: 120................................Çökelek: 505......................Kaşar peyniri: 700
Beyaz peynir (yağlı): 162.............Beyaz peynir(yağsız): 96.....Süt tozu: 950
Krema: 99

TAHIL VE TAHIL ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Mısır: 9................Pirinç: 14................Arpa: 50................Bulgur: 40.........Ekmek: 20
Makarna: 16.........Tarhana: 78............Bisküvi: 217

ET TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Sığır eti: 8.........Koyun eti: 7.........Tavuk eti: 15..........Karaciğer: 10
Balık eti: 50.................................Yumurta (1 Adet):25

SEBZE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 48.................Bamya: 78...................Bezelye: 25................Enginar: 50
Domates: 7..............Yeşil biber: 12..............Taze fasulye: 55..........Lahana: 43
Havuç: 35.................Hıyar: 16......................Karnıbahar: 38............Kabak:19
Patlıcan: 23..............Marul: 79......................Patates: 12................Pırasa: 56
Soğan: 34.................Pancar: 20...................Ispanak: 80................Semizotu:. 79
Asma yaprağı (sarma yapmakta kullanılır): 392

MEYVE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Elma: 6...............Kayısı: 30..............Muz: 10................İncir: 54...........Üzüm: 15
Kiraz: 30.............Ayva: 6..................Erik: 10.................Kavun: 15........Karpuz: 6
Şeftali: 6.............Armut: 6.................Nar: 10.................Çilek: 29..........Limon: 41
Portakal: 34 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Mandalina: 30 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)

DİĞER BAZI GIDALARIN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Tahin helva: 91............Bal: 15.............Pekmez: 400...........Tereyağı: 19
Siyah zeytin: 77..................................Yeşil zeytin: 90

GÜNAYDIN KIZLAR.
toboti hoşgeldin canım güzel bir tatil geçirmene çok sevindim.darısı henüz gitmeyenlerin başına
ekinsu ezra yeni topicler güzel olmuş ellerinize sağlık canım.inşallah sağlıkla o muhtemel doğum tarihlerinde bebişlere kavuşuruz

herkese günaydın hanımlar nasılsınız ben h.sn azcık tırstım ayaklarım şişti biraz albümin die bi rahatsızlık varmış tuzu kesmen gerekiyomuş ben zaten azaltmıştım ama doktoru aradaım oda şüphelendi gebelikte şişme olur ama çok erken dedi bikaç gün tansiyonun ölç yaz bide idrar tahlili yaptır bakalım dedi şuan şiş deil ama genelde akşama artıyo umarım bişey çıkmaz

herkese günaydın hanımlar nasılsınız ben h.sn azcık tırstım ayaklarım şişti biraz albümin die bi rahatsızlık varmış tuzu kesmen gerekiyomuş ben zaten azaltmıştım ama doktoru aradaım oda şüphelendi gebelikte şişme olur ama çok erken dedi bikaç gün tansiyonun ölç yaz bide idrar tahlili yaptır bakalım dedi şuan şiş deil ama genelde akşama artıyo umarım bişey çıkmaz

sanada günaydın canım geçmiş olsun
albümin için 8.aydan sonra olabilir diye duymuştum bende sende hakikaten erken çıkmış aman dikkat kendinea.s.

teşk talya evet doktorda dedi yani albümini bırak normal şişme 7. aydan sonra dedi bakalım inş bişey çıkarsada tuzu kesicez zaten bayağ azaltmıştım

slm kızlar hepinize günaydın iki gündür yoktum dün çok yogun bir gündü tam üç tane bebiş ziyeretinde bulunduk eşimin arkadasının ikizleri oldu iki kız gittik hastaneye bebekleri göremedik ikiside 1,300 gr dı yogun bakımda besleniyolardı arkadasımın yanındaki beşikler bostu üzücü bir durum bebekleri de görmemişti iki gün sonra cıkıcak hastaneden ama bebekler 1,800 olana kadar kalcakmıs hastanede allahım kendimi düşündüm birden evden mutlu mesut cıkıyosun döndüğünde bebekler yanında yok basladı orda duygusallıgım gözlerim doldu...
sonra gittik kuzenime bebek cok tatlıydı eymen koymuslar adını ömrümde gördüğüm en saclı bebekti kömür gibi sacları vardı 3,500 dogmus bebegi kucagıma verdiler tutamadım kafasını cocuk kucagımda sekilden şekile girdi sonra ev halkı kalktı panik oldu aldılar bebeği benden tutamadım diye haklılarda ayy gözlerim doldu yaaa ben nasıl bakcak bebegime cok güvensizleştim yol boyu sordum kendime hazır mıydım bu bebege bakabilir miyim kendim diye gece de uyuyuamadım moralim çok bozuk kızlar yaaa..... birde hamile oldugumu ögrendiğimde böyle sorular sormustum kendime ben mi anormalim sizde de var mı böyle güvensizlikler...

slm kızlar hepinize günaydın iki gündür yoktum dün çok yogun bir gündü tam üç tane bebiş ziyeretinde bulunduk eşimin arkadasının ikizleri oldu iki kız gittik hastaneye bebekleri göremedik ikiside 1,300 gr dı yogun bakımda besleniyolardı arkadasımın yanındaki beşikler bostu üzücü bir durum bebekleri de görmemişti iki gün sonra cıkıcak hastaneden ama bebekler 1,800 olana kadar kalcakmıs hastanede allahım kendimi düşündüm birden evden mutlu mesut cıkıyosun döndüğünde bebekler yanında yok basladı orda duygusallıgım gözlerim doldu...
sonra gittik kuzenime bebek cok tatlıydı eymen koymuslar adını ömrümde gördüğüm en saclı bebekti kömür gibi sacları vardı 3,500 dogmus bebegi kucagıma verdiler tutamadım kafasını cocuk kucagımda sekilden şekile girdi sonra ev halkı kalktı panik oldu aldılar bebeği benden tutamadım diye haklılarda ayy gözlerim doldu yaaa ben nasıl bakcak bebegime cok güvensizleştim yol boyu sordum kendime hazır mıydım bu bebege bakabilir miyim kendim diye gece de uyuyuamadım moralim çok bozuk kızlar yaaa..... birde hamile oldugumu ögrendiğimde böyle sorular sormustum kendime ben mi anormalim sizde de var mı böyle güvensizlikler...

canım benim ya hiç bozma moralini arkadaşım bende ilk çoçuğumda seninkine benzer korkular yaşamıştım biraz acemilik te çektim ve hep ona zarar veririm diye korktum ama 1 haftaya kalmadan profesyoneleştim bile hatta kendime güvenim öyle artmıştıki banyosunu bile tek başıma yaptırır hale gelmiştim.a.s.

hanımlar günaydın

tatilden dönenler hoşgeldiniz.

hasta olanlara geçmiş olsun.

listeler için elinize sağlık.

hoşgeldin marsg nasılsın diş problemin noldu

sağol canım.

doktor iki tane antibiyotik verdi. kadın doğum doktorumla konuşup.

salı günü ameliyatla alıcak loklal ansteziyle.

ama ben çokkusuyorum çok halsizim hasta oldum resmen.

ilaçların yan etkisinde yazıyor kusam bulantı.

ağırmı geldi ilaçlar anlamadım. kadın doğumcum iç bişey olmaz diyo.

öff durup durup kusup ağlıyorum. çok canım sıkkın.

yaaa öle işim zor falan deme bozma moralini Allah beterinden saklasın millet neler yaşıyo o zaman söylicen bana çok dokunmuştu başka bişey verseniz dicen yok derse bi hafta katlancan

marg geçmiş olsun canım yarından sonra şikayetlerinde geçer inşallah

tabi canım bu akşam konuşcaz işte... bitsin şu diş işimde bebeğimi görmeye gidicem hemen. yavum neler çekiyor kimbilir.

herkese günaydın arkadaşlar.umarım herkes çok iyidir.bende şu anda bir video izliyorum kadınlar kulubünde bir arkadaş koymuş.anne karnında yaşam diye.izlmenizi tavsiye ederim çok güzel birşey ya.

X