2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar
kübracım hayırlı olsun düğünü de yaptınız
biz de bugün sabahtan dışarı çıktık park alışveriş vs. derken ilk defa bi mağazada kucağımızda uyudu eceiyiki çıkmışız sabahtan şu anda gök delindi sanki acayip hava da soğuk

selam annişler,
keyifler yerinde genelde sanırım, küra hayırlı olsun düğünü de hallettin çok kolay gelsin sana iki çocuk zor gerçekten,
biz de idare ediyoruz işte azra bu ara aşırı mız mız bazen sinir tellerimi sonuna kadar geriyo,
tuvalet eğitimine başladık, çok stresli bi süreçmiş buda, henüz çişini geldiğinde söylemiyor yapmaya başlayınca anne ben ıslandım diyo, yarısını altına yarısını lazımlığa yetiştiriyoruz, gün içinde çoğu zaman dışarıda, bakıcı bez takmadan çıkarıyo, dışarda tutuyo diyo ama biz evdeyken dışarı babasıyla çıktığı için mecbur bez takıyoruz bu da işi zorlaştırıyo sanırım gündüz hiç takmamak lazım, başlayalı 5-6 gün ldu, henüz söylememesi normal mi acab, tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim kızlar
yağmura ve kayraya da kırkbir kere maaşallah, azra da sayar 10 a kadar, çocuk şarkılarının tekerlemelerinin epeyisini kendi kendine söyler, ama çiş söylemeye gelince tık yok malesef :KK43:(

merhaba kızlar nasılsınız?
azrayada maşallah müminecim, çiş konusunda kayra söylüyor çişini kakasını ama bezini çıkarttırmıyor daha hazır değil galiba
kübracım hoşgeldin sende, Allah geçim versin düğünü atlattınız, kayınvalidenede geçmiş olsun

benim çok kötü göğüslerim çok ağrım var, 2,5 gün oldu ,kaç günde çekiliyor bu süt acaba :KK43:

meraba herkese,
gerçekten uğrayamaz olduk yaz gelince,
abur cubur ben de çok vermiyorum ama çubuk kraker en çok yediği, bazı şeylere engel olmak çok zor, her şeyi de evde yapamıyo ki insan :KK43:(
bakıcımız kendi kararıyla tuvalet eğitimine başladı azraya, 2 gün oldu, akşamları dışarı çıkınca takıyorum mecburen bezini, ve yatarken de, akıcımız kızıyo biraz tembelliğimize, az önce azra koştu tuvalete arkasından yetişene kadar lazımlığa oturup çişini yaptı , ama taytını çıkarmadan tabii ki :26: bakalım ne kadar sürücek maceramız, eğer başarabilirsek tüyoları veririm arkadaşlar, :KK24:
havalar ısındı keyfimiz daha iyi çok şükür, özlemiştik bu günleri
umarım başka herkes de iyidir,

ben de yavaş yavaş başlıyayım dıyorum ama sanırım okullar kapanıp evde kalmaya başladıktan sonra tam anlamıyla çıkarıcam bezi.

slmkızlar bend eaynıaevlerde tuvalet konusuda açılmış benimki hiç istemiyo yappmak resmen çıglıkatıyo zorla oturtuyorumyapmıyo sonra bezine yapıyo gelyapalımde kıyamet kopuyo valla busene ögerenmeyecek galiba

öğrenir annesi öğrenir kim öğrenmemiş ki di mi:):KK9:

slm kızlar çoktandır gelemedim ama işte kaynana yanında olupta bide yaramaz bi oğluşum olunca nete vakit kalmıyo eşim askerdeydi bazı arkadaşlar bilir şimdi izine geldi 20gün yanımda sonra yine gidecek:KK43:(
poyrazı tuvalete alıştırıyorum 1ay felan oldu gündüz hiç bezlemiyorum çoğu zaman söylüyo bazende altına kaçırıyo:KK9:yemek yemeside güzel kilosu 14 boyu 87cm bütün bebişlerimizin doğum günü kutlu olsun bu arada evimdeyim vakit buldukça yazarım eşim gidene kadar rahatım o gidince kayınvalideyle olduğumdan rahat olamıyorum:KK19:

gözün aydın semracım.epey oldu gıdelı bıtmıyo mu daha bu askerlık?bu k.valıde yanında kalmak da ne ya anlamıyorum ben koca kadınsın çocuğun var aman kadın kısmı koca evıunde kalır saçma gelıyo bana ananla babanla kalsan barı daha rahat.:KK19:

kızlar ya akşamdan beri canım sıkkın akşam bi posta ağladım kızım beni hiç sevmiyo.eve babasıyla giriyoruz ona sarılıyo bana dönüp bakmıyo ,tek ben gittiysem beni görünce baba diye ağlıyo, benim dediklerimi yapmıyo babası dese tamam baba diyip yapıyo inanın kafayı yiycem.ben her şeyine karışıyorum babası her dediğini yapıyo bir dediğini iki etmiyo tamam babaya düşkün ama bu kadar da olmaz ki. sabah arkamdan ağladı hiç konuşmadım öpmedim öğlen eve gittim o zaman da artık gelmiycem diyorum tamam diyo yine hiç yüz vermedim içim acıdı ama onun umrunda değil zaten canım çok sıkılıyo ya ben de her istediğini yapsam şımarık bi çocuk olucak aslında baba yüzünden böyle oluyo benim hayır dedğimi o hemen yaoıyo anlatamıyorum ya.

kıyamam ben sana:)

selam kızlar, nasılsınız bakalım.

bizde bugün ilk defa çıkmadık dışarıya, mutfak masamı beğenmiyordum, dün gittik yebnisini aldık, full cam, mert ikide bir köşesine kafasını vuruyor, köşeler için bişeyler var diyorlar her köşe için uygun olurmu alsam.

emel bende merti süte alıştıramıycam sandım her çeşidini denedim, meyveli çikolatalı, bebelac ın devam sütünü, pınarının çocuk sütünü falan ama bim in dost devam sütünde karar kıldı, ondan başka üst içmiyor. günde 1 su bardağı içiyor.az ama ne yapayım.
neslihanın dediği gibi asma yaprağı ve dereotunda çok kalsiyum var, severse dene. mert bunlara bayılır, yaprak sarmalarını aliyle alıp kendi yer. çatalla yiyebilcekleri kendisi yer, kaşıkla yenecekleri benim yardımımla yiyor. yemesi içimesi güzel maşallah, balık yağına devam mı?

doğum günü olan çocukların yeni yaşları kutlu olsun.

doğum günü hediyesi olarak ilk arabamı aldım merte :)
bi arkadaşın oğlunda gördü saatlerce üstünden inmedi, bizde gittik aldım çok seviyor, odadan odaya kendi gidiyor rahatım yani.

maşallah ayşecim.pedallara yetıyo mu ayağı.ben de gecen yaz almıştım derınee.ama daha ayakları çevırmeye yetmıyo.

[URL=http://www.ressim.net/i/4290566][/URL]oğlumun yaş günü kızlar, resim çektirmiyor açıyor bizden çekmeyelim diye. [/B

[URL=http://www.ressim.net/i/4290567][/URL]

ayyy maşallah çok yakşıklıymış.ben ılk defa göruyorum merti:)) canım benım pek tatlı.

merhaba kızlar
sabahtan beri temizlik yaptım eceyi uyuttum mutfağa girmeden bi bakayım dedim
ayşeceylin emel ve noracım tavsiyeleriniz için sağolun kızlar . aslında ben de hep sarılır seni seviyorum derim kızıma ama onda huy oldu sanki yani sadece babaya düşkünlük değil dün bimde kayu bebeğiyle minderi varmış ondan aldım kapıda aldı baktı hemen ağlamaya başladı babası verse çok mutlu olurdu kim aldı diyorum baba diyo ay gıcık ya herşey baba hiç annenin değeri yok ece için.vallla ortadan kaybolsam bir hafta nerde diye sormaz o kadar yani. neyse kafanızı şişirdim kusura bakmayın
hava yine bozuk dışarı da çıkartamadım bir sürü not girmem lazım yine uğrarım
bu arada neslihan hoşgeldin hayırlı olsun mali müşavir olmuşsun.uzun zaman oldu uğramadın.yeme konusunda benim ece de aynıydı hatırlarsan bu aralar düzeldi biraz sütü azalt inş. düzelir seni en iyi ben anlarım
yağmura da maşallah 10 a kadar sayıyor mu?bizimki de herşeyi söylüyor ama bazen kelimeleri anlamıyorum

canım benım hıc uzulme ya
benımııde oyle dıyorum ya
ama artık ayırt edıyo kım aldı dıyorum anne dıyooo :KK9:
canım benım ya
takıyosun anlıyorum senı

özlem keşke mertte babasına düşkün olsa, bana yapışıyo hiç nefes aldırmıyor. emin ol ikiside kötü yani. annemlere bırakıp markette bakkala gidemiyorum ben nerdeysem o orda.

neslihan hayırlı olsun.

bugün temizlik yaptım mutfak dolaplarını sildim yerleştirdim.

noracım migrosta gördüm köşe için ama her köşeye uyarmı diye vazgeçtim alırım artık.

mertte 10 da uyudu eşimde uyuyor. çok açım dolma yaptım pişmesini bekliyorum.

mert bu aralar acaip geveze oldu ve tahammül edemiyorum, çokmu kötü anneyim diye düşünüyorum artık. yemek yapıyorum anne bu sandalye, anne bu sandalye diyor, evet o sandalye diyorum tekrar ediyor. mutfakta herşeyin adını söylüyor banada onaylattrıyor, cevap vermesen çenesinden kurtulamıyorum.

birde diyorki "yamur yayo sevmiyom" diyo.
biz hep yağmur yağıyo demişiz oda yamuru sevmiyom demiyoda yamur yayo sevmiyom diyo :) balkona çıkamıyor çünkü :)

canım ohh mutfak bıttımı dıgerlerı daha cabuk bıter
bana en cok mutfak zor gelıyoo hele dolap ıclerııı
beyzada cok konusuyo bu ara herseyı soruyo
bu ne bu bu buuuuuu

cevap vermekten yoruluyorum bazen yaaa
hıcte kotu anne degılsındır canım kendını boyle uzme lutfen
hepsı oyle anlayacagın

selam annişler,
keyifler yerinde genelde sanırım, küra hayırlı olsun düğünü de hallettin çok kolay gelsin sana iki çocuk zor gerçekten,
biz de idare ediyoruz işte azra bu ara aşırı mız mız bazen sinir tellerimi sonuna kadar geriyo,
tuvalet eğitimine başladık, çok stresli bi süreçmiş buda, henüz çişini geldiğinde söylemiyor yapmaya başlayınca anne ben ıslandım diyo, yarısını altına yarısını lazımlığa yetiştiriyoruz, gün içinde çoğu zaman dışarıda, bakıcı bez takmadan çıkarıyo, dışarda tutuyo diyo ama biz evdeyken dışarı babasıyla çıktığı için mecbur bez takıyoruz bu da işi zorlaştırıyo sanırım gündüz hiç takmamak lazım, başlayalı 5-6 gün ldu, henüz söylememesi normal mi acab, tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim kızlar
yağmura ve kayraya da kırkbir kere maaşallah, azra da sayar 10 a kadar, çocuk şarkılarının tekerlemelerinin epeyisini kendi kendine söyler, ama çiş söylemeye gelince tık yok malesef :KK43:(

canım bende daha baslamadım hazır degıl sankı
ınat ettı bu ara eskıden soyluyodu cıss dıye sımdı tık yok vallah
uzulme canım alısırlar yaa
sıkammak gerekıyormus
uztune gıtmeyecekmıssın ınatlasıyorlar sonra ıstee
azrayada dıger bebsılere masaalah artık
eee abı abla oldular artıkk :nazar::nazar:

dügünümüz sagselamet bitti
gelinimizi aldık
herşeyimiz çok güzel oldu çok şükür

bu arada tam düğün telaşının ortasında kaynanamın ayagı kırıldı
gelen giden elimde iki ufak bebek
ve düğün telaşı ve sitresi çok ama çok yoruldum

canım hayırlı olsun
vede gecmıs olsun
ıkı cocukla ısın zor canım ya
allah sana guc kuvvet versın vallah:KK9:

canım bende daha baslamadım hazır degıl sankı
ınat ettı bu ara eskıden soyluyodu cıss dıye sımdı tık yok vallah
uzulme canım alısırlar yaa
sıkammak gerekıyormus
uztune gıtmeyecekmıssın ınatlasıyorlar sonra ıstee
azrayada dıger bebsılere masaalah artık
eee abı abla oldular artıkk :nazar::nazar:

canım hayırlı olsun
vede gecmıs olsun
ıkı cocukla ısın zor canım ya
allah sana guc kuvvet versın vallah:KK9:

sagol canım
gerçektende iki tane üst üste çocuk çok zor
ve benim gibi geleni gideni bitmeyen bir insan için dahada zorrrr
sagol gerçekten kuvvete ihtiyacım var
dünden beri eşimle kavgalıyız birde morellerim sıfır bu yorgunlugumun üstüne tuz biber oldu

sagol canım
gerçektende iki tane üst üste çocuk çok zor
ve benim gibi geleni gideni bitmeyen bir insan için dahada zorrrr
sagol gerçekten kuvvete ihtiyacım var
dünden beri eşimle kavgalıyız birde morellerim sıfır bu yorgunlugumun üstüne tuz biber oldu

canım ya
bozma moralını
erkek ıste canım
bende dun takıstım bırazzz nedenı ıse
sen evde ıste calıs kendını parala resmen cocuga yetıs eve yetıs yemek hazırla
camasır bulasık derken gece olsun
koltukta sızz beyımız gelsın
ıste burda yatılırmı yerıne yat
nıye boyle uyuyorsun
sabah zor uyanıyorsun dıye bı suru laf ettı
agzının payını bı verdım varya dondu kaldı

ben sankı onun gıbı ısten gelıp ayagımı uzatıp yatmıyorumkı canım
ınan gunun 16 saatı ayaktayım canım
ee bıraz uyku benımde hakkım degılmı ama yaaa

takılma sen erkek mılletıne
canım
bak yıne sınır oldum sımdıııı

canım ya
bozma moralını
erkek ıste canım
bende dun takıstım bırazzz nedenı ıse
sen evde ıste calıs kendını parala resmen cocuga yetıs eve yetıs yemek hazırla
camasır bulasık derken gece olsun
koltukta sızz beyımız gelsın
ıste burda yatılırmı yerıne yat
nıye boyle uyuyorsun
sabah zor uyanıyorsun dıye bı suru laf ettı
agzının payını bı verdım varya dondu kaldı

ben sankı onun gıbı ısten gelıp ayagımı uzatıp yatmıyorumkı canım
ınan gunun 16 saatı ayaktayım canım
ee bıraz uyku benımde hakkım degılmı ama yaaa

takılma sen erkek mılletıne
canım
bak yıne sınır oldum sımdıııı

aynı canım aynı
hep aynı
sen kendini parala istersen öldür
ama yine anlayan yok kıymet bilen yok
bende sinir oluyorum
bazen çocuklarımı alıp uzaklara kaçasım geliyor biraz kafamaı dinleyeyim diye
öyle gidebilecegim bir yerde yok
memlekete dideyim biraz çokcuklarımı alıp diyorum
bizim kıymetimizi anlasın diye
ee orada da kaynana kaynata
gene gelen giden bir süürü misafir
ne kafa dinleme olur diyorum
ne yapacagımı şaşırıdım inanki
Allah kadınlara adamların elinden sabır ve kolaylık versin
hiç anlayışları yokkk

aynı canım aynı
hep aynı
sen kendini parala istersen öldür
ama yine anlayan yok kıymet bilen yok
bende sinir oluyorum
bazen çocuklarımı alıp uzaklara kaçasım geliyor biraz kafamaı dinleyeyim diye
öyle gidebilecegim bir yerde yok
memlekete dideyim biraz çokcuklarımı alıp diyorum
bizim kıymetimizi anlasın diye
ee orada da kaynana kaynata
gene gelen giden bir süürü misafir
ne kafa dinleme olur diyorum
ne yapacagımı şaşırıdım inanki
Allah kadınlara adamların elinden sabır ve kolaylık versin
hiç anlayışları yokkk

vallahı canım dogru soyluyorsun ya
kıymett nerdeeeeeee
valalhı esımı duyanda butun gun uyuyan kadın sanır benı
ben 8saat uyamazsam kotu oluyorum
zaten sıcaklar var
gece beyza yuzundende kalkıyorum hala anne suu anne sutt dıye
ama o kendı mısıl mısısl uyuyo
bızı dusunene yokk

canım gıt belkı degısıklık olur sanada cocuklarada ama yok ordada mısafır
gelır dıyosan hııccc gıtme bence

bende tatıle kızızmla cıkıcam canım
esımın ıznı yok
kacarım bı yerlere bakalım
kısmet tabıı

vallahı canım dogru soyluyorsun ya
kıymett nerdeeeeeee
valalhı esımı duyanda butun gun uyuyan kadın sanır benı
ben 8saat uyamazsam kotu oluyorum
zaten sıcaklar var
gece beyza yuzundende kalkıyorum hala anne suu anne sutt dıye
ama o kendı mısıl mısısl uyuyo
bızı dusunene yokk

canım gıt belkı degısıklık olur sanada cocuklarada ama yok ordada mısafır
gelır dıyosan hııccc gıtme bence

bende tatıle kızızmla cıkıcam canım
esımın ıznı yok
kacarım bı yerlere bakalım
kısmet tabıı

ayy kızınla git havanız degişsin valla ne güzel olur
benim kocamda sagolsun okadar gelen giden oldu elimde ufak bebekler
dün sabah geçmiş karşıma ne yaptında yoruldun demesinmi çok sinir oldum
inanki bizimde öyle geceleri mışıl mışıl uyur beyfendi ben sabahı sabah ederim çocuklarla
gündüz zaten öyle
birde sagolsun şu biberonu çocugun agzına tutta ben ötekine bakayım desem canı istemedikten sonra yardımda etmez
Allah korusun çocuklar en ufak bir hata olsalar hep senin dikkatsizliginden oldu derrr
böyle bir adam
benim kocam sagolsunnnn
bir daha düşünecem şu memleket işini
zaten üç haftaya kadar gidecektim
ama biraz erkene almyı düşünüyorum bakalım kısmettt
hayırlısı

nasılsınız hanımlar, keyifler yerindedir umarım...geçmişi okudum...tuvalet eğitimleri başlamış yavaştan, bebişler bıcır bıcır konuşuyolarmış, doğumgünleri kutlanmış...maşallah hepsine....ctsi 2 yaş kontrolune götürdük egeyi...boy 90, kg 12:nazar: sizinkilere göre zayıf ama dr normal dedi, ben üzülmüyorum artık, bu çocuğun midesi küçük , napabilirim ki,eskiden tabakla peşinden çok koştum, çok ağladım, hiçbişey değişmedi, hem o zamanlar daha da zayıftı, çok şükür diyorum halimize....gitmişken hepatit aşısı da olduk 34 tl, perşembe de kısmetse doğumgünümüzü kutlayacağız, dışarda bi yer ayarladık, 10 kişi civarında olacağız, geçen sene rahatsızdım, hiç istediğim gibi olmamıştı, bu sene olur inşallah.....özlem ece dediğin gibi babası her dediğini yaptığı için onu tercih ediyo...bizim evdede aynı durum söz konusu...anane ve baba ne derse yapıyo...tabiki ege de onları tercih ediyo...olumlu yönden bakarsak bazen işime geliyo..ege kim uyutsun seni? -babam ......ege kim parka götürsün seni? - anananne .....ilerde değişir tercihleri bence...anasını sevmeyen kız mı olur?

Son düzenleme:
kontrole gitmişken dra sordum başlayalım mı diye? o hazır olduğunda başlayın dedi....yani çiş var mı kaka var mı dediğinizde anlıyo, yanıtlıyosa ve lazımlığa oturma ya da bezini çıkartma konusunda istekliyse........bizimki daha hazı değil sanırım dedim...2.5 yaşına kadar hazır olmayabilirmiş, normalmiş....ama 2.5 yaşında da kış oluyo, ben bu yaz başlayıp, bitirmek istiyodum bu işi.....

bende bugün oğlumu aşıya götürecektim ama dün gece birden ateşlendi. dün akşam parka çıkmıştık hava biraz serindi sanırım üşüttü. sabah dr. a götürdüm ilaç filan verdi düzelir inşallah kızlar ama bu ara salgınmış yine ateş yapıyormuş aman dikkat edin. Aşımızda haftaya kaldı artık..

merhaba kızlar
ayşe maşallah merte çok tatlı ya
ben de bugün nihayer kadın doğuma gittim iltihap ve rahimde yara varmış gülincim arkadaşın kanserden vefat etmişti ya bayağı korkmuştum açıkcası ama allahtan kötü değil bir sürü ilaç fitil verdi
okulda da sene sonu işlerini toparlıyoruz nihayet biticek.bugün kızım arkamdan çok ağladı 3 gün üstüste evde olunca alışmış bakıcıyı görünce nasıl ağlıyo ben de ağlaya ağlaya okula gittim bizden böyle umarım siz de iyisiniz öpüyorum

merhaba kızlar nasılsınız?
menekşe geçmiş olsun kuzuna Allah şifa versin, mertede maşallah çok yakışıklı, doğumgünü kutlu olsun
bugün kayrayı babannesi aldı görümceme götürdü bizde eşimle sinemaya gittik, karayip korsanlarına 3 boyutluya ilk defa gittim , çok iyi geldi değişiklik oldu ihtiyacım varmış gezdik biraz
paşamda bütün gün gezmiş, işe girince zorlanmıcaz hiç aramamış bizi gezmeyi seviyor
tek endişem kayınvalidem peşinde koşmuyor yimeyince bırakıyor , onun ne midesi var yeter diyor
aç kalcak kuzum diye korkuyorum :KK43:(
bilmiyorum belkide benim peşinde koşmam yanlıştır ama başka türlü yemiyor :KK43:

günaydın kızlar iyisinizdir inş geçmişi okuyamadım ama

inan bugün bakıcıya başladı bakalım ilk günümüz nasıl geçecek

selam kızlar.nasılsınız.
pek giremiyorum hvalar ısındı hergün dışardayız.
tuvalet eğitimine herkes başlamış.bizde yavaş yavaş başladık bakalım.
anne kaka diyor tuvalete götürüyorum bitti diyo halbuki bişey yok.böyle böyle öğrenecek sanırım..
merte maşallah çok yakışıklı...
yağmuru uyuttum.bende biraz temizlik yaptım.sıcak da hiç çekilmiyor.
klima açık yağmurun odasında arada girip serinliyorum.
neyse işler beni bekler ben kaçtım görüşürüz kızlar..

selam herkese
ay ne sıcak okuldan gelene kadar öldüm
ece bugün de arkamdan çok ağladı yazık yavrum içli içli ben de yolda ağladım ben gidince hemen susuyomuş eskiye dönüyomuş allahtan okul kapanıcak ama seneye napıcam bilmiyom yeni huy edindi kız.
emelcim benim kaynanam da öyleydi geçen sene bakarken akşama kadar aç dururdu çocuk biz peşinde koşuyoruz yine yemiyo gerçi ama sen hazırlarsın çeşit çeşit arada arayıp söylersin merak etme artık büyüdüler hele seninki söyler açım diye
fizlizcim hadi hayırlı olsun bakıcınız
ilkecim klima hasta etmiyo mu yağmuru.
bizimkinin de yemesi düzeldi derken nazar değdirdim bugün 4. gün hiçbişey yemiyo ya kafayı yiycem yine. bugün ne pişirceğimi şaşırdım sizde ne var fikir verin.değişik bişey olursa iyi olur belki yer ece

X