2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ya akşamdan beri canım sıkkın akşam bi posta ağladım kızım beni hiç sevmiyo.eve babasıyla giriyoruz ona sarılıyo bana dönüp bakmıyo ,tek ben gittiysem beni görünce baba diye ağlıyo, benim dediklerimi yapmıyo babası dese tamam baba diyip yapıyo inanın kafayı yiycem.ben her şeyine karışıyorum babası her dediğini yapıyo bir dediğini iki etmiyo tamam babaya düşkün ama bu kadar da olmaz ki. sabah arkamdan ağladı hiç konuşmadım öpmedim öğlen eve gittim o zaman da artık gelmiycem diyorum tamam diyo yine hiç yüz vermedim içim acıdı ama onun umrunda değil zaten canım çok sıkılıyo ya ben de her istediğini yapsam şımarık bi çocuk olucak aslında baba yüzünden böyle oluyo benim hayır dedğimi o hemen yaoıyo anlatamıyorum ya.

doğum günü olan bebişler nice yıllaraaaaaaa
emelcim ben meyveli yoğurt veriyorum içimin çilekli hergün yiyor yoğurt diye ağlıyo bide sade yoğurtta çilek reçeli karıştırıp deneyeceğim bakalım yiyecek mi

özlemcim öyle düşünme biraz karışma sende izin ver istediklerine parka çıkar oyunlar oynayın birlkte vs.
babası da her dediğini yapmasın biraz rolleri değişin.ama küsme annesi arkadan ağladığında keşke sarılıp öpseydin 2 yaş sendromlarındalar işte kendince sana tepki veriyo üzülme canım

slmkızlar ne ediyosunuz bakayım milelet mem kesmederdinde koaly gelsin herkez eben 19aylıkken kesim şipdadanak memeucuyla emiyodduzaten ee olamayınca emmediginden çok koly oldu ama işte kurumeme halen emiyo kesmeiyorum
noracım durma olamzmmı 1ay vermedim ben koaly gelsin bırakma

dogum günüolanların dogum gününü kutluyorum iyikidognunuzn bebişler

kıyamam ben sana canım arkadaşım üzülme çocuk onlar daha biliyon kızlar babaya düşkün oluyo. dediğin gibi sen her dediğini yapmıyon babası yapıyo ondan onu elinde oynattığı için ona ilgisi daha fazla ne yapman gerekir bende bilmiyom.
inanda hem eşimi hem beni elinde oynattığı için.
çocukta olsa her istediğini yapanın yanında olmasını istiyo.
olsun üzülme sen genede.

emel bende sadece oğlen uykusunu yataırırken bırde gece uykusuna yatırırken verıyorum....gun boyunca ve gece boyunca bunun dısında vrermıyorum ...ancak ıkı gecedır uyandı vermek zorunda kaldım...sanırım pazartesı kesıcem..ama benım bu pazartesı kesıcem ısı pazartesı dıyete basllıycam ısıne dondu...hep oyle dıyorum ama kıyamıyorum

emel bılıyosun bızım sut alerjımız var ve ebn yogurda o kadar zor alıstırdım kı..zaten ıstahsız cocuk...daha dogrusu ben degılde bakıcımız alıstırdı...ama ıcıne muz ezıyoruz gozunun onunde...bırde oyle dene ıstersen....ben meyan çifliğinin %100 keçi yogurdunu kullanıyorum kağan için....bunun dısında bızımde kalsıyum kaynagımız yok..1 kase yogurt..ben daha süt denemedım..denersem keçi sütü deneyeceğim..canım uzum yapragı ve dereotu kullan yemeklerınde eger yadırgamassa...bunlar sutten daha fazla kalsıyumlu..bence kendı mayaladıgın yogurdu recelle yada meyvayla tatlandır..ben hazır yogurtlara gore daha ıyı oldugunu dusunuyorum...

ya heralde 88-89 falan kaganın boyu...ama nedense kafa buyuk oldugundanmı kısa duruyor..aslında bu sadece benım ve parktakı kadının fıkrı

selam kızlar, nasılsınız bakalım.

bizde bugün ilk defa çıkmadık dışarıya, mutfak masamı beğenmiyordum, dün gittik yebnisini aldık, full cam, mert ikide bir köşesine kafasını vuruyor, köşeler için bişeyler var diyorlar her köşe için uygun olurmu alsam.

emel bende merti süte alıştıramıycam sandım her çeşidini denedim, meyveli çikolatalı, bebelac ın devam sütünü, pınarının çocuk sütünü falan ama bim in dost devam sütünde karar kıldı, ondan başka üst içmiyor. günde 1 su bardağı içiyor.az ama ne yapayım.
neslihanın dediği gibi asma yaprağı ve dereotunda çok kalsiyum var, severse dene. mert bunlara bayılır, yaprak sarmalarını aliyle alıp kendi yer. çatalla yiyebilcekleri kendisi yer, kaşıkla yenecekleri benim yardımımla yiyor. yemesi içimesi güzel maşallah, balık yağına devam mı?

doğum günü olan çocukların yeni yaşları kutlu olsun.

doğum günü hediyesi olarak ilk arabamı aldım merte :)
bi arkadaşın oğlunda gördü saatlerce üstünden inmedi, bizde gittik aldım çok seviyor, odadan odaya kendi gidiyor rahatım yani.

merhaba kızlar,
emmeden uyudu yusuf kayra ama çok ağlamadı, kayu açtık ışıkları kapattık iyice uykusu gelince yatağına götürdüm sirke sürmüştüm bozulmuş bak kokuyo dedim ayaklarına yatıcam dedi salladım biraz uyudu hiç zor olmadı hazırmış demekki oğlum ama o çok güçlü bir bağmış aramızda , çok kötü oldum psikolojik olarak , büyüdü yavrum
neslihancım böyle dene istersen sende zaten bir kere emiyormuş inşallah çok zorlanmassın sende
sağolun kızlar kendi mayaladığım yoğurda içim smart meyveli almıştım onu karıştırdım anlamasın diye birazda ekmek ufaladım yedi maşallah yatmadan önce
yaprak sarmasını sever işte canı isterse yer , dereotu maydanoz falan salatada yiyor
bazende kahvaltısını öyle hazırlıyorum seviyor peynirli yeşillikli yumurta

gerçi çok zor yiyor çok yoruyor beni ama inşallah açılır iştahı bundan sonra emmicek ya

ayşecim güle güle kullansın mert oyuncağını

özlemcim sarıl kızına annesi sık sık seni çok seviyorum kızım de,anlıyorlar artık, şunu unutma bide kim ne yaparsa yapsın anne herşeyden önce gelir biz bile bu yaşımızda en ufak bişeyde annemizi arıyoruz
sakın sevmiyo diye düşünme, sen ömür boyu onun hayatında ilk sırada olacaksın
eşinlede ciddi konuş bence birinizin hayır dediğini öteki yapmasın
bir daha hiç dinlemez ,çok zor terbiye edersin

kızlar merhaba çok uzun zamandır giremiyorum.Fırsat olmuyor birde hem iş yoğunluğu hemde internetin denetlenme korkusu var.Buarada ben sonunda mali müşavir olmayı becerdim.Artık sınav kabusların bitti.Yeni evime taşındım şubat gibi felan.Annemlerde benimle kalıyor.

Duru ece ye gelince ece aynı ece hiçbirşey yiyip içmiyor.Kesinlikle normal yemek yemiyor.Yedikleri hep mama tarzında şeyler denediğimiz herşeyi reddediyor.Severek yediği şeyler danino ve aptamil junior.En son 12 kilo civarıydı.Hastalık atlattık 11500 felan olmuştur.Boyu 85 cm felan.Ağlıyorum bağırıyorum tabakları çanakları kırıyorum ama sonuç değişmiyor.Kendi kendimi çıldırtıyorum.Bekliyorum peşinde dolaşıyorum nerde yerse oda yedirim önüne koyim dökerse döksün yeterki yesin yok yok yok.Önüne koyduğum yemeği salatayı yoğurdu alıyor avuçluyor yerlere saçına sürüyor ama ağzına götürmüyor.

Buarada ben yine aynı kilolardayım kilo veremiyorum.Kendime de deli oluyorum.Allah ım benim yeme arzumu al şu çocuğa ver yalvarıyorum diyorum. ama yok yok yok.

Sıkıntılı bir dönüş yaptım.Yiyen çocukları okudum maşallah kırkbirkere inanın çok büyük bir nimet yiyen çocuk.Annemle bakıcıyla kavga ediyorum.Bu çocuğun önüne hep mama tarzı şeyler mi koyuyorsunuz diye onlarda önüne koyupta yemediği şeyleri akşama kadar bekletiyorlar ben göreyim diye sıra sıra tabaklar birikiyor tezgahta.Bu pazar tamamiyle aç bırakmayı deneyeceğim dayanabilirsem.

Benden böyle yine görüşmek üzere.

Buarada yazmayı unuttum doğum günü olan bütün genç kız ve erkeklerimizin doğum günleri kutlu olsun.Nice yıllara inşallah.Bizde 25 yada 26 haziranda kutlayacağız.

selam kızlar...
bu aralar hep dışardayız.evimin önünde okul var hiçbişey yapasak bile oraya iniyoruz çocuklarla oynuyor.annesine çekmiş erkeklerle futbol oynuyor
bende hep erkeklerle futbol oynardım.
yeme içme konusuna gelince kahvaltımız güzel.öğle yemeğide fena değil.akşam bizle tırtıklıyor.gecede muhallebi veriyorum yadaakşam yemeği.çok çok iyi değil ama yinede maşallah.
doydum anne yeter diyor çoğu zaman.
danino sütaş meyveli yoğurt,ew yoğurdu yiyor.süt içmiyor ama cicibebeli yapınca yiyor.kaşıkla beslenmeyi sewiyor bibieron hayatta almadı zaten.

çok takmayınn kafaya birşeklde büyüyorlar bağırarak kızarak ona ve kendmze zarar weriyoruz.
anne olmak sabır işi kızlar...yemeyen çocuk çooook zor anlıyorum ama sabırla davranmakıyız.başka çare yok malesef...

bu arada yağmur 1 den 10 a kadar sayıyorr
konuşma tam gaz her şeyi söylüyor.büyüdüler artık.
bizimde 27 haziran doğum günümüz pzt denk geliyor ben pazar yapıcam.
doğum günü içinde masa sandalye alıcam kızıma.
bizden böyle uyanınca çıkıcaz görüşürüz kızlar....

Son düzenleme:

canım benım kızımda oyle babasına cok duskun
ama gecen gun okula gelırken arkamdan cok agladı
ben hep senı cok sevıyorum deyıp deyıp sarılıp opuyorum
op canım kızını bol bol
2 yas sendromu ıste
ama esınde yapmasın her dedıgını
cocuk sızın ısteklerınızı yapmalı canım
yanı soyle sen ıkı fıkır sun senın fıkrın olsun ıkısıde o secsın
mınık aklıylada kendı ıstedıgı oldu sanıyorlar cunku canım

psıkologlar boyle soyluyor tabı hepsı olmuyo ama olsun ısteee

canımm mertede saglıklı mutlu nıce yıllaraaaa

benım de koseler var masa tv sehpası falan ıkea dan aldım bende
cok rahat oluyor kafası carpsada hıc acımıyooo

masallah kızlarımızada ya
beyzada oyle sayılar sayıyor ranklerı ogrenmeye basladı mor ve pembe favorı rengı cadının
ev pembe ve mordan gecılmıyooooo

sımdıdıen kutlu olsun dogum gunu yagmur hanımın
allah uzun omurler versınn

merhaba kızlar
sabahtan beri temizlik yaptım eceyi uyuttum mutfağa girmeden bi bakayım dedim
ayşeceylin emel ve noracım tavsiyeleriniz için sağolun kızlar . aslında ben de hep sarılır seni seviyorum derim kızıma ama onda huy oldu sanki yani sadece babaya düşkünlük değil dün bimde kayu bebeğiyle minderi varmış ondan aldım kapıda aldı baktı hemen ağlamaya başladı babası verse çok mutlu olurdu kim aldı diyorum baba diyo ay gıcık ya herşey baba hiç annenin değeri yok ece için.vallla ortadan kaybolsam bir hafta nerde diye sormaz o kadar yani. neyse kafanızı şişirdim kusura bakmayın
hava yine bozuk dışarı da çıkartamadım bir sürü not girmem lazım yine uğrarım
bu arada neslihan hoşgeldin hayırlı olsun mali müşavir olmuşsun.uzun zaman oldu uğramadın.yeme konusunda benim ece de aynıydı hatırlarsan bu aralar düzeldi biraz sütü azalt inş. düzelir seni en iyi ben anlarım
yağmura da maşallah 10 a kadar sayıyor mu?bizimki de herşeyi söylüyor ama bazen kelimeleri anlamıyorum

Son düzenleme:
nasılsınız kızlar?
neslihancım yoktun bayadır evet gözün aydın canım almışsın müşavirliğini, benim kardeşimde aldı bu dönem , Allah hayırlı kazançlar nasip etsin
duru eceyede üzülme, yimedimi ne yaparsan yap yemiyor , havuç tohumunu dene derim içtiği zaman çok açıyor iştahını ama onuda içmiyor bu aralar
bende koşuyorum tabakla peşinden saatlerce artık ağlıyorum sinirden gidiyo bir kaşık alıyo kendi yedim işte ağlamana gerek yok diyor dalga geçer gibi
koyuyorum madem kendin ye , onada hayır
yeme şeklimiz balkona oturyoruz a kamyon geçti a simitçi geçiyor bilmemne açarsa ağzını öyle yiyor

yağmura beyzaya yiyen bebeklerimize maşallah kırkbinkere

benim de doğumgünüm 27 haziran bu arada yağmurla aynı gün doğmuşuz 30 sene kadar bir fark var ama :)

yusuf kayrada sayıları biliyor, renkleri biliyor
herşey konuşur anlatır maşallah, büyük insan gibi sohpet ederiz
markette çikolata alıp görevliye bu kaç lira diyor :) ölüyom gülmekten
cebinden bozuk para çıkarıp veriyor
sofradan kalkınca eline sağlık diyor, beğendiği bişey oldumu anne bunu güzel yapmışsın ben beğendim diyor
hansel gretel, pamuk prenses, pinokyo , tavşanla kaplumbağa, kedi fare, rapunzel masallarını biliyoruz
çok güzel anlatıyor bide prenses elmayı yemiş hastalanmış, prens öpmüş iyileşmiş :)
portakalı soydum , mini mini birkuş donmuştu şarkılarını söylüyor
birde sezen aksu keskin bıçak favori şarkımız :) ne anlıyorsa artık
maşallah akıllı bıdıklarımıza

emelcim maşşşallah yusuf kayraya nazar değdircen kızım çok anlatma valla seninki farklı bir çocuk olcak

sağol canım,
Allah korusun yavrularımızı nazardan, kimseye anlatmıyorum aslında birkaç kişi yazınca aklıma geldi yazayım dedim

selam kızlar uzun zamandır böyle kalabalık muhabbet olmadı burda, tüm bebişlere maşallah emelcim hakikaten anlatma bu kadar kayrayı maşallah kırk bir kere, benimki daha yeni cümle kuruyo napalım abi daha erken büyüdü buda böyle olck takmamaya çalışıyorum bu arada özlemcim sende kızına üzülme benımkılerde bazen yapıyo babalarını benden kıskanıyolar düşün artık, sen küsme ona baba her istedigni yaptıgı icin oluyodur bu

özlem keşke mertte babasına düşkün olsa, bana yapışıyo hiç nefes aldırmıyor. emin ol ikiside kötü yani. annemlere bırakıp markette bakkala gidemiyorum ben nerdeysem o orda.

neslihan hayırlı olsun.

bugün temizlik yaptım mutfak dolaplarını sildim yerleştirdim.

noracım migrosta gördüm köşe için ama her köşeye uyarmı diye vazgeçtim alırım artık.

mertte 10 da uyudu eşimde uyuyor. çok açım dolma yaptım pişmesini bekliyorum.

mert bu aralar acaip geveze oldu ve tahammül edemiyorum, çokmu kötü anneyim diye düşünüyorum artık. yemek yapıyorum anne bu sandalye, anne bu sandalye diyor, evet o sandalye diyorum tekrar ediyor. mutfakta herşeyin adını söylüyor banada onaylattrıyor, cevap vermesen çenesinden kurtulamıyorum.

birde diyorki "yamur yayo sevmiyom" diyo.
biz hep yağmur yağıyo demişiz oda yamuru sevmiyom demiyoda yamur yayo sevmiyom diyo :) balkona çıkamıyor çünkü :)

selam kızlar nasılsınız bakem
ben geldim
bayadır giremiyordum

zorlu yogunlugumu bititrdim ve nefes almaya buraya geldim
gerçekten köklü bir dinlenmeye ve nefes almaya ihtiyacım var

dügünümüz sagselamet bitti
gelinimizi aldık
herşeyimiz çok güzel oldu çok şükür

bu arada tam düğün telaşının ortasında kaynanamın ayagı kırıldı
gelen giden elimde iki ufak bebek
ve düğün telaşı ve sitresi çok ama çok yoruldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…