2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar
ayşeceylin,müminecim ve nermin teşekkür ederim d.günü kutlaması için biz de pastamızı aldık eceyi parka götürdük oyuncaklara falan bindirdik geldik hava da kötü zaten
nermin hoşgeldin geçmiş olsun kabızlık çok zor

sagol özlemcim kötüki hemde nasıl 6 aylık oldugundan beri var ama sonra bir aydır kaka yaparken sanki çocuk can cekişiyodu bir iki kere kanadı neyse doktora gittik ilaclar fevkalade işe yaradı düzeliyo dahada iyi olcak inşallah, eceminde şansına hava bozuk ya yerim onu, Allah senle babasıyla sevdikleriyle saglıklı mutlu ve uzun bi ömür nasip etsin, bizde evdeyiz malum hava muhalefetinden...:KK68::KK68::KK68:

filiz cnm çok fazla kullanmamaya çalışyorum ama bi tava bi tencerem var eternity, yıllardır kullanıyorum bi sorun yaşamadım cnm , şimdi bi de döküm tencereler çıkmış çok araştırmadım ama daha iyi olabili belki

merhaba kızlar,
filizcim benim teflonlarımda tefaldi ama çizildi zamanla tabi, attım hepsini, kanserojenmiş çizik kullanmamak gerekiyor
dökme demir tencereleri bende duydum en sağlıklısı onlar diyorlar
bende onlardan alıyım diyorum

müminecim sağol canım, vermidon içiyorum çok kötü hissedersem, sütten kesiyorum zaten, sirke sürdüm bugün bozulmuş emmenin sütü dedim, baktı baktı ağladı, biberona süt koydum içmedi çok ağladı
şarkı söyleyerek uyuttum :))
akşamada hiç vermeyim artık diyorum azaltamıyoruz bir türlü en iyisi birden kesmek

azrayada bayıldım bu arada neler öğrenmiş küçük hanım maşallah

aysecım test negatif cıkmıs bakalım hayırlısı olsun canım.
filizcim valla teflonlar hakkında pek bılgım yok canım.esım sevgılıler gununde bımde satılan teflın tencere setını almıstı bana cokta memnunum adını unuttum ama celık kasık degmedıği sürece uzun dayanıyorlar cnm
noracım daha ıyısındır ınsallah aman sıcaklar tansıyonu etkıler dıkkat et canm tekrar gecmıs olsun.
günaydın kızlar...
yağmur bu aralar çok uyuyor yoruluyor ondan mı bilmem ama 10 buçuk uyur 8 buçuk 9 kalkar.önceden 7 7 buçukda uyanırdı.bu aralar iyi maşallahhh:nazar:
kahvaltımızı yaptık.uyuttumm.uyanınca kuaföre gidicez.
hava kapalı ama sıcak.bunlatıcı ve sıkıcı:KK19:

filizcim ben eternity kullanıyorum ama çiziliyor en iyisi çelik wallaa.

kahvemi yaptımmm keyifteyimmm görüşürüz kızlar...:KK68:
sağolun kızlar yorumlarınız için
noracım çizilme değil tatlım tabanı kalktı çelik vurmadım hiç sanırım hatalıydı bende karacaya mail attım bakalım bi cevap vereceklermi
iyi gecelerr
biz de bugün arkadaşa gittik öğlene doğru uyursan gezmeye götürcem dedim uyudu kalkınca bişeyler yedi sonra çıktık.arkadaşta da huysuzluk etmedi maşallah bugün hiç üzmedi annesini ama eve girmeden önce mutlaka parka gidiyoruz yoksa eve girmiyor. yarın ecenin d.günü ama hiç bişey planlamadık babasıyla bi pasta alıp kutlarız bu sene heyecan yok.
ececim nice mutlu sağlıklı yıllara

selam kızlar özlemişim topiğimizi, 15 gündür yazamıyorum gecmisi okuyamadım alıntı yapamıyorum o kadar yogunumki bu ara gelen giden, çocuklarla ugraşmak taşınma planımız vardı onun telaşı ama erteledik onu şimdilik, o yüzden fırsat olmadı arada bir açıp baktm yazamadım 2 satır bişey, bu zaman zarfında yigiti doktora götürdüm basur yok kronikleşmis kabızlik dedi 3 aylık ilaç tedavisi verdi şuan maşallah cok iyi rahat etti çocuk, hasta olan arkadaşlar varmış galiba yanlıs yada eksik okumadıysam herkese geçmis olsun kızlar ben cemin seramik tabanlı tencerelerini gördm harika bisey ve cokta saglıklıymıs en kısa zamanda alıp teflonları yok edicem ECEM DOGUM GÜNÜN KUTLU OLSUN PRENSES NICE SENELERE:KK16::KK16::KK16: bizimde haziran 15te dogum günümüz ama bu sene bi plan yok en azından şimdilik ne yalan söyliyim kızlar gecen seneki heves yok ama muhakkak ben, eşim, abisi, o dördümüz aramızda ufak bişey yaparız heralde ben kaçıyorum kızlar öpüyorum herkesi bye bye

hoşgeldin canımmm

merhaba kızlar, herkes iyidir inşallah
ecemizin doğumgünüymüş yeni gördüm nice güzel mutlu yıllara özlemcim doğumgünü kutlu olsun prensesin

havalar güzel olunca hergün dışardayız giremiyorum artık.

adetim bugün geldi, nasıl sevindim anlatamam.

ilçeye gittik bugün mert hiç üzmedi bizi.
ama bir huy başladı ne zaman markete gitsek araba alıyor, bonibon çikolata alıyor. para yokdan anlamıyor.

bugün gezdirmeye diye indik, markete gidelim dedi arkadaş gitik orda arabayı aldı çantamı almamıdım beş kuruşum yok, alcamda alcam deyinde arkadaş ödedi. bir daha parasız ayakkabı giymem.

günaydınnn kızlar

ama bir huy başladı ne zaman markete gitsek araba alıyor, bonibon çikolata alıyor. para yokdan anlamıyor.

bugün gezdirmeye diye indik, markete gidelim dedi arkadaş gitik orda arabayı aldı çantamı almamıdım beş kuruşum yok, alcamda alcam deyinde arkadaş ödedi. bir daha parasız ayakkabı giymem.

:)
hep başımıza gelen şey canım dışarı çıktı mı arabasız topsuz gelmiyoz araba top dükkanı açacaz yakında

herkeslere gunyadın kızlarr
umarım herkes ıyıdırrr

ya kızlar mert çok çabuk acıkıyor. 2-3 saate bi çikolata diyor onu dedimi acıktığını anlıyorum yemek yediriyorum yiyior ve çikolata istemiyor, sonra yine diyor, ekmek yemediği için doymuyor diye düşünüyorum. 2-3 saate bir değişik bişey nerden bulayımda pişireyim ki.

ne yapsam bilemedim.

doktorlar 4 öğün falan yemesi gerek diyor ama epey bi öğün yiyior mert.

hiç bişey bulamıyorsam kuruyemiş karpuz yiyor. bide tv de çikolata görüyor hemen istiyor. çenesinden kurtulmak için veriyorum. kinder kitkatladan 2 tane falan yiyior oda en az.

canım ben aralarda muz elma meyve yogurt kek borek evde ne bulursam verıyorum vallahı
benımkıde oyle bıde sınırlenıyor aglıyo
ben abur cubur vermıyorum ama bır tek buı ara cıkolata yıyıyorr

selam;
ayşecim, yesin çocuk, belki bi büyüme atağında yeterli gelmiyo yedikleri, her öğün ayrı olucak diye bi şart yok ki, abur cubur fazla olmasın yeter,
meyve ver, yoğurt ver, kek-börek tarzı şeyler yapabilirsin, boşver yediği günlerin tadını çıkar, bi günleri diğerine uymuyo çünkü

hafta sonu geldi çok şükür, istanbul yağışlı görünüyo ama bakalım,
yarın aksilik çıkmazsa, dolphinariuma gidicez, yunusları izlemeye, bakalım napıcak azra hanım, yaklaşmaya korksa da acayip hayvan meraklısı, dün eyipe gittik, ağlayarak döndü eve, ama ben kuşlara mama verceeem diyo,,

umarım herkeste keyifler iyidir,
ayşecim, erken dönemde test yanlış negatif çıkabiliyo, olmazsan pazartesi bi kan ver bence, hayırlısı artıkın :)):KK4:

noracım sana da çok geçmiş olsun, tansiyon yüksekliği sorunun varsa, düzenli doktor kontrolü şart sana ve tuzsuz yemeye çalış tabii, umarım toparlarsın çabucak
herkese güzel bi tatil diliyorum

tesekkur ederım canım daha ıyıyım cok sukur
tuzsuz bır dıyet ve ılac verdı canım
hamılelıkten sonra kaldı bende bu tansıyonn

benım kızda cuma gunu gıttı yunuslara bakmaya
cok sevmıs ama bıraz korkmus annem goturdu
sonra alısmıs eve geldım ne gordun annem dıyorum buluk balık dıyoyoo :KK9:

merhaba kızlar ben eve döndüm ama hasta oldum hangi ara üşüttüm bilmiyorum gelirken taksi çağırdık hemen gelir diye indik aşağıya bekle bekle yarım saat bekledim yağmurda başladı çok sinir oldum sonra bir daha aradık anca geldi salak şey
ıslandık ben hastayım kayra uyuyor inşallah o hastalanmamıştır

noracım çok geçmiş olsun, iş hayatı işte , robot olmanı bekliyorlar Allah şifa versin
ayşecim benimde olmuştu bir kere 7 gün gecikti ,testte çıkmadıysa yoktur bence bişey hayırlısı olsun
ekmek hiçmi yemiyor mert ? ondan doymuyordur karnı

canım gecmıs olsun dıkkat et kendınee cokk
havalar malesef adamı carpıyoo

aysecım test negatif cıkmıs bakalım hayırlısı olsun canım.
filizcim valla teflonlar hakkında pek bılgım yok canım.esım sevgılıler gununde bımde satılan teflın tencere setını almıstı bana cokta memnunum adını unuttum ama celık kasık degmedıği sürece uzun dayanıyorlar cnm
noracım daha ıyısındır ınsallah aman sıcaklar tansıyonu etkıler dıkkat et canm tekrar gecmıs olsun.

daha ıyıyım canım cok saoll :KK16:

iyi gecelerr
biz de bugün arkadaşa gittik öğlene doğru uyursan gezmeye götürcem dedim uyudu kalkınca bişeyler yedi sonra çıktık.arkadaşta da huysuzluk etmedi maşallah bugün hiç üzmedi annesini ama eve girmeden önce mutlaka parka gidiyoruz yoksa eve girmiyor. yarın ecenin d.günü ama hiç bişey planlamadık babasıyla bi pasta alıp kutlarız bu sene heyecan yok.

DOGUM GUNUN KUTLU OLSUN ECE HANIMM
NICE MUTLU YILLARAAAAAA :KK16::KK16::KK16::KK9::KK9::KK71:

selam kızlar özlemişim topiğimizi, 15 gündür yazamıyorum gecmisi okuyamadım alıntı yapamıyorum o kadar yogunumki bu ara gelen giden, çocuklarla ugraşmak taşınma planımız vardı onun telaşı ama erteledik onu şimdilik, o yüzden fırsat olmadı arada bir açıp baktm yazamadım 2 satır bişey, bu zaman zarfında yigiti doktora götürdüm basur yok kronikleşmis kabızlik dedi 3 aylık ilaç tedavisi verdi şuan maşallah cok iyi rahat etti çocuk, hasta olan arkadaşlar varmış galiba yanlıs yada eksik okumadıysam herkese geçmis olsun kızlar ben cemin seramik tabanlı tencerelerini gördm harika bisey ve cokta saglıklıymıs en kısa zamanda alıp teflonları yok edicem ECEM DOGUM GÜNÜN KUTLU OLSUN PRENSES NICE SENELERE:KK16::KK16::KK16: bizimde haziran 15te dogum günümüz ama bu sene bi plan yok en azından şimdilik ne yalan söyliyim kızlar gecen seneki heves yok ama muhakkak ben, eşim, abisi, o dördümüz aramızda ufak bişey yaparız heralde ben kaçıyorum kızlar öpüyorum herkesi bye bye

Canım hosgeldın
yorulmussundur emınım tabıı
gecmıs olsun kuzuna cok kabızlık cok zor ya
bız bıle dayanamıyoruz senın yıgıt ne yapsın allah sıfa versın canım

gozun aydın canımmmm

Son düzenleme:
günaydın kızlar
doğumgünümüzü kutlayanlara teşekkür ediyorum
filiz ne maşalllah o zaman ne kadar verdin

Ben tuvalet eğitimine başladım bir gün sürdü, o gün kuru kalktı, ama klozette 30 sn bile oturmayı reddettiği için erteledim şimdilik. Tuvalet eğitimi için çocuğun "bana yatağın üzerindeki mavi tişörtünü getir" gibi bir cümleyi anlayabilmesi gerekiyormuş.

O ZAMAN Derın hazır ne söylesem alıo gelıyo çünkü:)) bız şu ana kadar sacdece 2 kez laımlığa çiş yaptık o kadar.ben ustune çok düşmeyı düşünmüyorum yazın bıter bu iş bence.

merhaba kızlar
noracımm geçmiş olsunn
ayşecim yaptın mı test?
gülin uğramıyorsun.uğrarsan sana bişey sorcam ya arkadaşlar çeşmeye tatile gitmeyi düşünüyolar
bildiğin güzel herşey dahil otel var mı?cevaplarsan sevinirim

evet canım ıhmal ettım bu aralar.canım çeşmede herşey dahıl sıstemı uygulanmıyor.otelcilerin ortak kararı en ıyı yarım pansıyon bulurlar.

merhaba kızlar,
filizcim benim teflonlarımda tefaldi ama çizildi zamanla tabi, attım hepsini, kanserojenmiş çizik kullanmamak gerekiyor
dökme demir tencereleri bende duydum en sağlıklısı onlar diyorlar
bende onlardan alıyım diyorum

müminecim sağol canım, vermidon içiyorum çok kötü hissedersem, sütten kesiyorum zaten, sirke sürdüm bugün bozulmuş emmenin sütü dedim, baktı baktı ağladı, biberona süt koydum içmedi çok ağladı
şarkı söyleyerek uyuttum :))
akşamada hiç vermeyim artık diyorum azaltamıyoruz bir türlü en iyisi birden kesmek

azrayada bayıldım bu arada neler öğrenmiş küçük hanım maşallah
geçmişş olsun emelcim.

hadi gözün aydın.merak etme derın de öyle ne görse annne beeeeen dıye tutturuyo.kokrkunç 2 kım dıyorum ben dıyo:))

53,500 kg olmuşummmmmmmm

oooo süpersin vLL mŞllH.BEN BU aralar dana gıbı yıyorum sabah 54 600 çıktım:KK43:(

ıyı gunler arkadaslar......
ECE hanımıa mutlu yıllar.....2. yaşı hayırlı olsun ınsallah...
ayşe ne guzel mert yıyor ıste...demkkı memeden kesılınce bunların iştahlaruı artıyor.....aralarda kuru meyvalardan verebılırsın canım...ben evden hurmayı kuru kayısıyı ve kuru üzümü eksik etmiyorum.....abur cuburun ne oldugunu henuz bılmıyor kağan....sadece cok nadiren cubuk kraker ve balık kraker ulkerın....ama kuru meyvaları daha cok tercıh edıyor.....bırde meyva delısı...en cok sevdıgı sey meyva....yada devamlı evde kekın yada kurabıyen olsun onlardan ver elıne bırrer ıkıser...evde yaptıgının ıcıne ne gırdıgını bılıyorsun en azından....evde bırkac abur cubur kabı bulundurup onların ıcıne koyup versen belkı daha da cazıp bır hale gelır mert icin...bu arada kızlar 6000 gıda ıncelemeye alınmıs ıcerısındekı bır maddenın zararından dolayı....basındada diyet cola gelıyor....bu gıdalar abur cuburlar tabı.....
bızde tatılde 10 gunlugune kayınvalıdemlere karamana gıdecegız....kağanı memeden orda mı kessem sımdı kessem hangısı ıyı olur karar veremedım....hafta sonu annemlerdeydım...kağan ılk defa emmeden yanına uzandım ama cok uykusu gelmıstı o sekılde uyudu...ertesı gun acaba memeden kessemmı dedım ancak cesaret edemedım....cok uzuluyorum ya dusundukce...eskıye goere baya azaldı emmesı ancak uykuya gecerken ıhtıyac duyuyor.....
kayınvalıdemlerde kessem karısan cok olabılır...burda bu işi halledıp oyle mı gıtsem bılemıyorum.....

arkadaşlar memeden kesmeyı gözünüzde buyutmeyın bu kadar.derın tam 1 yaşına kadar emdı sonra kendı bıraktı 3 gun daha emzırdım zorla o kada almadı sonr bı daha.evet çok guzel bı duygu ama yeter sizinkiler zaten 2 yıl emmişler maşallah.
insan elı kolu kopacak gıbı gelıyo emzırmeyınce ama sonradan amaaaaan rahatlıkmış da dıyo ınsan:)) boşverın emmiş paşalar yeterince.

kalıplaşmış kilom 58 di canım:)
veremiyodum yerleşmişti iyice

ayy canım masaalah darısı basıma artık ne dıyeyım
bakalım bu hafta kısmetse dr. kortızonu kesecek
zaten bı 5 kılo oyle vereceksın dedı
su tutulan tuz falan fılan ısteee

ıyı gunler arkadaslar......
ECE hanımıa mutlu yıllar.....2. yaşı hayırlı olsun ınsallah...
ayşe ne guzel mert yıyor ıste...demkkı memeden kesılınce bunların iştahlaruı artıyor.....aralarda kuru meyvalardan verebılırsın canım...ben evden hurmayı kuru kayısıyı ve kuru üzümü eksik etmiyorum.....abur cuburun ne oldugunu henuz bılmıyor kağan....sadece cok nadiren cubuk kraker ve balık kraker ulkerın....ama kuru meyvaları daha cok tercıh edıyor.....bırde meyva delısı...en cok sevdıgı sey meyva....yada devamlı evde kekın yada kurabıyen olsun onlardan ver elıne bırrer ıkıser...evde yaptıgının ıcıne ne gırdıgını bılıyorsun en azından....evde bırkac abur cubur kabı bulundurup onların ıcıne koyup versen belkı daha da cazıp bır hale gelır mert icin...bu arada kızlar 6000 gıda ıncelemeye alınmıs ıcerısındekı bır maddenın zararından dolayı....basındada diyet cola gelıyor....bu gıdalar abur cuburlar tabı.....
bızde tatılde 10 gunlugune kayınvalıdemlere karamana gıdecegız....kağanı memeden orda mı kessem sımdı kessem hangısı ıyı olur karar veremedım....hafta sonu annemlerdeydım...kağan ılk defa emmeden yanına uzandım ama cok uykusu gelmıstı o sekılde uyudu...ertesı gun acaba memeden kessemmı dedım ancak cesaret edemedım....cok uzuluyorum ya dusundukce...eskıye goere baya azaldı emmesı ancak uykuya gecerken ıhtıyac duyuyor.....
kayınvalıdemlerde kessem karısan cok olabılır...burda bu işi halledıp oyle mı gıtsem bılemıyorum.....

canım benımkı 7. ayda kendı bıraktı oncelerı cok uzuldum ama sımdı ohh dıyorum yanı
sonradan bıraktırmak cok zor oluyo hem anne ıcın hem cocuk ıcın
bırak gıtsın artık onunkı tamamen agız aıskanlıgı olmus tıpkı emzık gıbı dusun :KK9:

arkadaşlar memeden kesmeyı gözünüzde buyutmeyın bu kadar.derın tam 1 yaşına kadar emdı sonra kendı bıraktı 3 gun daha emzırdım zorla o kada almadı sonr bı daha.evet çok guzel bı duygu ama yeter sizinkiler zaten 2 yıl emmişler maşallah.
insan elı kolu kopacak gıbı gelıyo emzırmeyınce ama sonradan amaaaaan rahatlıkmış da dıyo ınsan:)) boşverın emmiş paşalar yeterince.

katılıyorum canım sana
guzel yazmıssın :KK9:

gunaydın kızlar nasılsınız bakalım
ben bugun ıse gec kaldım uyuya kalmısım ya :KK9:
neyse ısyerınde bazı olaylar oldu benımnle ılgılı degıl ama yınede uzucu ısteee

dun aksam kızıma bıseyler aldım kızlarr
h&m den 2 elbıse ıkı bol pantalon 2 tısort bıde sapka
ben cok begendım yaaa
buarada bıkı ve mayoları cok guzeldı cocuklar ıcın
kendıme dıye cıktım ama kıza alıp dondum yıne yaa
:KK9::KK9:

selam kızlar...
annemler geliyor bugün.yağmurrr anneanne dede diye diye uyudu.
kalkınca gelmiş olurlar.delirdi sevinçten..
bende evi toplayıp yemek yapıcam görüşürüz kızlar...

selam kızlaar,
kimsecikler uğramamış bu ara, bahar temizliği mi var yoksa
biz de evde oyalanıyoruz azra hanımla, babası gelnce çıkarlar biraz,
herkes iyidir umarım
yağmurun ananesiyle dedesi gelmiştir sanırım şimdiye, gözünüz aydın ilkecim
sütten kesme olayında Aallah kolaylık versin gerçekten psikolojik olarak zor bi süreç, ama bu vakte kadar gelmişler ne güzel, artık toplayın cesareti kızlar :)

valla 2 yaşındaki bir çocuğu memeden ayırmak hiçde kolay değil.

1 yaşından önce çok kolay, ama 1 yaşını geçtimi çooook zor.

mert 10 aylıkken kendi bıraktı 1 hafta aldıraamdım göğsümü ama sürekli emzirme pozisyonuna getirdim birden aldı bu yaşa kadarda emdi. şükürler olsun bitti bu işde ama hala sancılarını çekiyorum. dün gece yine meme aradı ağlaya ağlaya uyudu.

hadi İlke gözün aydın.ailen gelmiş.Ayşecim boşver takma 10 yaşında meme dıye ağlayan çocuk ya hala öyle ya da böyle alışacaklar:KK53:

X