2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bede kaç gündür giremedim
malum kayınvalidem geldi
ve sürekli misafir agırlıyorum
yada gidilecek yerlere gidiyoruz
dün amcamın torunun sünnet kınasına gittik
veeee bizim kendi dügün telaşlarımız var
nasip olurda Allahatn bir mani çıkmazsa bu hafta sonuda biz çeyiz seriyoruz kızlarr
çok az kaldı görümce olmama

bence dr lara karşı kesinlikle ön yargılı olunmamalı illaki ilaç verecek diye bir kaide yok.çoçuğun davranışları anlatılıp ailenin nasıl bir yöntem ve yol izlenmesi gerektiğini anlatacak dr.
ailenin göremediği yanlışları söyleyecek.ayrıca pskologlar ilaç yazmıyorlar.
bir sorun olmasa bile ara da gidip fikir alışverişinde bulunmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

belki fikir alışverişi olabilir ama onun harincinde mantıklı bulmuyorum
çünki şu zamanda herşey ticarete döküldü
herkez para kazanmak ugruna herşeyleri yapılyorlar diye düşünüyorum
belkide çok fazla insanın gerçekten fayda gördügü dr olabilir

selam kızlar, memlekete gittik kaplıca görsün mert diye kaplıcalara gittik çok sevdi havuzu, otele gdelim diyip duruyor.

bu arada benimde kayınvalidem kendi evine geldi. onuda ziyaret ettik hafta sonu.

neslihan kağanın davranışları mertle çok benziyor sen anlatırken mert gözümde canlanıyor. ama tek fark var ben mertin her dediğini yapmıyorum.
geçen kalabalık ortama girdik arabaya gidelim diye elime yapıştı çektiriyor gitmiycem dedim bağırdım kafasını yerlere vuruyor hiç oralı olmuyorum yarım saat boğazı tahriş oana kadar bağırdı çokda inatçıdır mert. bu aralar ağlamasına hiç müdahale etmiyorum.

sabihaya götürsen dikkatini başka yöne çek diyecek sanki bizim çocuklar yutarlar bu numarayı.
psikiyatıra götürsen pasifloramı ne o sakinleştiriciden verecek.
psikoloğa götürsen oyun grubu kreş çocuklu oratm diyecek.

ben ocuk doktorumuza anlattım aynı seninki gibiydi, dediği şey kreş yaşı geldiğinide kreşe verin, şimdi kendi yaşıtları olan ortamlara sokun dedi.
mert kendi yaşıtlarıyla oynamaz büyüklerle oynamayı tercih ediyor.

birde biz ne zaman 2-3 günlüğüne şehir dışına gitsem bir daha değişmiş görüyorum.

birde hala emziriyormusun bilmiyorum ama emzirirken resmen bebek oluyorlar. arkadaşım emzirmeyi bırak bak nasıl değişcek dedi hadi canım dedim içimden ama inan çok değişti. yemesi düzelecek öğle uykuları daha çok olacak.
mertte emerken çok mızmızdı şimdi uykusunu alsın karnı doysun çok neşeli.

valla hep merti anlattım ama ondan örnek verdim, belki bir fikir olur diye.

emelcim kayranın doğum günü kutlu olsun nice mutlu yıllara.

bende snin gibi bu yıl pek özenmiyorum bende kendim bişeyler hazırlar ennemleri çağırırım o kadar.
geçen yıl biririmizi gaza getirdik yaptık bişeyler bu yıl bişey yok kimsede.

merhaba kızlar,
nasılsınız, çok teşekkürler hepinize, çok güzel geçti doğumgünümüz ama mutfak diz boyu bulaşık bıraktım öylece çok yorgunum sabah bakarım artık
neslihancım bencede bir doktora götür, dayanılacak gibi değil, Allah yardımcın olsun
kayrada mızmız ama yemeği falan beraber yaparız, tencereyi karıştırır kaşıkla yada kesmeyen bir bıçak veririm eline, oda sebzeleri doğramaya çalışır, makineyi ben dizerim bulaşıkları o tableti koyar kapatır düğmesine basar, birde bunu dene istersen , beraber yapalım oğlum bana yardım edermisin de, böyle deyince çok seviniyor kayra
sen zaten yarım gün çalışıyorsun galiba, yarım günde kreşe verebilirsin
bu kadar olduğunu bilmiyordum ben kağanın, Allahım şifalar versin canım

kızlar yarın sabahtan itibaren sütten kesiyorum sirke sürücem bir daha istemez diyorlar,
ama önce gündüzü kesip gece yatarken emzirsemmi karar veremedim ,bir kaç gece daha emzirip öylemi bıraktırsam çocuğun psikolojisi bozulurmu
çok gözümde büyüyor bir atlatsak bunuda hayırlısıyla

kızlar sizin kayınvalideleriniz çocuğuna karşı nasıl.

benimki 10 aydır görmüyor torununu bi takım alıp gelmemiş.
bankada milyarları var.
oğluma albeni çikolata getirmiş.
oğluma verirken sanki altın veriyormuş gibi bak sana taaa izmirden getirdim diyo bide :)

hayır getireceği takıma ihtiyacım yok ama insan uuyor mert senin ik torunun ike göz ağrın 15 liralık bi takım alabilirdin.
allaha şükür çocuğumuz bişeyden mahrum değil ama babane olarakda ufak bişeyer yap ama dimi.
doğum günü olur hiçbişey yapmaz, istanbula gider 3-4 ay kalır 1 çikolata getirmez, ilk defa albeni almış oğluma şaka gibi.

evine yeni geldiği için evinde birşey yok market alışverişine gittler eşimle a daan z ye alınmış bişeyler eşim ödemiş parasını, annesi tabiki yapacak ama bankada bir sürü parası var .

birde ne oldu .
mertin karnı aç çorba yapıcam. kırmızı mercimek varmı dedim yeşil var dedi onu yemez dicemi sandı sanırım tamam oda olur dedim. bu sefer ama bu pişmez saatlerce kaynar dedi uğraşma dedi. şaştım kaldım bu çocuk ne yicek, gidiym alıyımmmı dedi, sen bilirsin dedim. neyse gitti aldı. soğan varmı dedim yok dedi, amaaan yap işde olanını dedi. çocuğa mercimeği haşlayıp yeditecekmişim patatesmi bu.
neyse soğan yok, salça varmı dedim, biliyorsun ben bu evde 10 aydır yokum dedi. gidiyimde haladan istetyim dedim halasıda evide hemen yanı. dur bi aşağılara bakayım dedi. gitti aşağı kata baktı orda varmış.
bende salça yağ mercimek yaptım tatsız tuzzuz yedi yavrum. yemeseydi o yemek atılsaydı gidene kadar söylenirdi çok yapmışssın annem atılacak vs... bide merte kızardı niye yemedin bakiyim derdi, istanbuldakilerede bu çocuk hiçbişey yemiyoo ne olcak hali bilmem ne....

mertin emerkenki halini görse ne olurdu kimbilir.

haa bide mertin hala bezli olmasını öyle bir hayretle karşıladıki en çok ona bozuldum. beni güyya tembellikle suçluyor, pipisini niye pisliğin içinde bırakıyorsunuz, kocaman oldu artık, anneyi babayı biliyorda çiş demeyi bilmiyormu.... daha neler neler.

birde mert türkçeyi çok güzel kullanıyor gören şaşırıyor, 1 kez bişeyi farklı söyledi konuşman ne zaman düzelecek diyor, yahu 10 aydır görmüyorsun 6 saat içinde bu tanıyı nasıl koydun.

oğlumda hep bi açık arar gibi, kalbinde çirkeflik yok ama dili sert uslubu sert karşısındaki kırılırmı diye düşünmez.

ya bide acaip detaycı, hazır pilavlık bulgurların nasıl yapıldığı belli değil onu yedirmeyin.... bunun gibi herşeye müdahale..
çocuğa çorba ısıtıcam dolaptan çıkınca çocuk zehir yemesin diyo, niye dedim soğuk besin sıcağa temas edince iyi olmazmış, dolaptan çıkarıp 1-2 saat bekletcekmişim sonra ısıtıcakmışım....

kızlar 2-3 aya bi görüşüyoruz 1 günde bunları yaşıyoruz. haftada bi görüşsek halimi siz düşünün.

emelcim ben gündüz tamamen kestim 1 hafta kadar gece uykuda emzrdim. sonra gözünü açıp istemeye başlayınca bıraktırdım. çocuk bocalama yaşamasın diye.
allah yaardımcın olsın zor valla. emerek uyumuyorsa çok kolay, mert uykuya epey bi dalamadı.

günaydın kızlar uzun zamandan sonra işe başladım artık topikden ayrılmam geçmişe bakamıyorum inş herkes iyidir
ama mertin babaannesi okudum
canım inanın babannesini hiç sorma arayıp toruum nasıl diye bile sormuyo sizinki neyseki arayıp soruyo bak ziyarete bile geliyo

ayşecim o ne ya şaşırdım yani kadın torunu üzerinden ben nasıl mükemmel kadınım imajı vermek istiyo sana.
kaç yaşına gelmişsin daha neyin yarışındasın.bezden çıkmamışmış.korkutarak sindirerek döverek öğretmişler erkenden kendi çoçuklarına onunla övünüyorlar birde, çoçuğun sağlığı pskolojisi ne olur umurlarında değil.elbet çıkacaklar bezden çoçuğu sıkıştırıp zorlamanın alemi ne.kendi hazır olunca söyleyecek.eli boş gelmesi de ayıp.farklı bir şehirden geliyorsun babannesin insan ucuzundan da olsa gönül almak için bir hediye getirir düşüncesiz şey.konuşmasına takılması da ayrı sinir bozucu ne sanıyor bu çoçuğu acaba 4 yaşında falan mı.hatta 3 yaşına kadar az konuşması bazı şeyleri söyleyemesini normal sayıyor drlar hatta bazıları 4 yaşına kadar yolu açıyo.ayşecim ben bu kadınının torunu sevdiğinden bile şüphe etti.bir babanne nasıl bu kadar eleştirebilir torununu anlamış değilim.küçüçük yapması gereken bir hareketi gördüünde bile sevinip benim torunum neler biliyo neler yapıyo maşallah deyip övünmesi gerekirken kadın küçüçük çoçuğu sınava sokacak nerdeyse pes yani.Allah sabır versin sana cnm.

aynen canım bende bunu uyguluyorum o tableti alır yerine koyar kapatır en son makinayı kapatır ve çalıitırma düğmelerine de inan basar
çıkartma işleminde de o çıkarır tezgaha bırakır ben yerleştriririm maşallah kuzuma aman

ayy bugün de kimse uğramıyo ben geldim herkes kaçtımı ne
oğlumu aradım evde dedesi bakıyo çorbasını içmiş sabah domates çorbası yapmıştım bitirmiş onu maşallah
bişey yemiyo beni çok kızdırıyodu evdeyken neyse dedesi içirmiş aman maşallah diyeyim

Doğumgünüzü kutlu olsun canım..Nice uzun senelere inşallah..

ttaılden sonra herkese merhaba kızlar
baya konusmussunuz vallah
alıntı yamadıklarımda kusura bakmasın kızlar

canım oglusunun dogum gunu kutlu olsun
nıce yıllara bırlıktwe aılecek ıns...

canım bende bu ara ıs nedenıyle bu wc olayını bıraz askıya aldım
beyza sultan nasıl ısterse bakalım

canımm oncelıkle bıraz saın ol
gotur bakalım ne dıyecek eger her dedıgını yaparsan alısır ve aglayarak ıster zaten canım
ısın zor vallah bız burda ne desek boss..

canım nıce yıllara tekrardannn

canım oncelıklle allah sabır versın gercekten cok zor ısın
al benımkındede okadar
vallahı derdım var topıgıne konu acsam ısınden cıkamam
benımkıde oyle kızıma bırak bı cıkolatayı hıcbırsey getırmez aslaaa
daha hıc gormedım
ıstemem zaten

benımkıde kız dıye almıyormus
okadar bozuldumkı anlatamam yanı
neyse saglık olsun canım
kendılerı bılırler yanı

bosver sende senı cok ıyı anlıyroum canım
nıye boyle yaparlar ınan hıc anlamıyorum canım
ü
neyse allah herkesın kalbıne gore versın

selam kızlar...
nasılsınızzz.tatil bittii herkes evin döndü...
bizde istanbul izmir den sonra geldik evimize...
havalar da ısındı artık hergün çıkarız..

emelcim kayranın doğum gününü kutluyorum ve öpüyorum..

ayşeee takmaaa ya boşwer.biliyorum insan üzülüyor ama napıcaksık değiştiremezsin ki.nasıl istiyorsa öyle davransın.bak kendin diyorsun senede bir görüyüorum diye.ne güzel işte.en azından herzaman moralin bozulmaz.
ben o konuda çooook şanslıyımm gül gibi bakıyorlar.her fırsatta yağmura para verirler hediye alırlar.mesela izmire yada başka bi şehire gideyim mutlaka 50 100 tl verirler yağmura bişey alırsın yanında dursun diye.haklarını yiyemem allah razı olsun.çok sewiyorlar...
trabzonlular erkek sewdası çok onlarda ama yağmur başka onlar için..
gerçi arada kayınvalidem der hadi artık bi tane kardeş istiyoruz diye.bende zamanı var bekleyin diyorum.çok fazla takma boşwerrr....

yağmur uyuyor uyansın kayınvalideme gidicem ordan da yağmuru bırakıp kursa gidicem.görüşürüz kızlar...

ıyı gunler arkadaslar....
ayse takma canım bosver ya...onlar yaslılar...yarın obur gun gocup gıtcekler bu dunyadan.....kalplerını kırmamak lazım hayır dualarını almak lazım kı zaten yılda bır goruyormusun baksana.....ınsan uzuluyor yadırgıyor ama o yastakı ınsanlar da malesef kı degısmıyorlar.....bana da cok yanlıslar yapıldı mesela ama ben sunu bılıyorum kı bu yanlıslar cehaletlerınden kaynaklandı...yanı kalplerının kotulugunden degıl...kı sende oyle dıyosun o zaman hoşgör bence....

ayse evet hala emzırıyorum.....oğluma benzeyen bı rcocugun olmasınada sevındım yanı.....aslında zaten bende memeden kestıkten sonra degsımesse gıdıcem sanırım...cunku ben soyle bır hata yaptım...kagan alerjı yuzunden bebeklıgınden berı cok agladı...yenı dogdugunda aylarca agladı her dr gaz dedı sonra alerjı cıktı...onu tek susuturan memeydı...bende uyanıkken hep aglıyordu hıc baska bıseyle oyalanmıyordu ve 3 saat 5 saat 7 saat ne kadar ayakta kalıyosa o kadar mememden cekmeden emzırıyordum....yapısıktık devamlı yanı...mısafırlıge gıdınce mıllet sasırıyordu..bıde o zaman şişkoydu biraz....millet niye bu kadar emzırıyon dıyodu...her agladıgında azına dayıyodum galıbe bu yuzden de bıraz boyle oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…