2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

dun kağan beni gülmekten öldürdü ya..size dert yandım ya..bu uyudu uyandı yıne acayıp huysuzdu..bende ınat ettım meme vermedım artık azaltmam lazım....ama nasıl aglıyor herseye aglıyor....
bende dedım dısarı cıkartıyım ...cıkarttım yuruyoruz.....diyo kı:EYMEN KAĞAN HEP DE AĞLIYOSUN......Kkendisi de kendisinin farkında

maşallah çok akıllılar ama yaramazlar işte

ayse mert ı nasıl uyutuyorsun....ben bu memeyı bıraktırma olayından cok tırsıyorum..eskıye oranla azaldı ama cok da azalmadı yanı emmesı...topalamda 5-6 kez emıyo gunde...bıde aksam uykusu ıcın emecegınde 1 saat 1,5 saat emıyo ancak dalıyo...ben uyku olayından cok tırsıyorum...bakıcısı öğlen uykusunda besıgıne bırakıyor ve uyuyor ama bende oyle bıseyı kabul etmıyor

yatağa yatırıp bende yanına yatırıyorum ilk başlarda ten teması ile uyuttum sonra hiç dokunmadım. şimdi çok rahatım uyutmaktan yana. bence sallamaya alıştırma çok zor olur, mert bizimle uyuyor belki güvencesi olduğu için hemen uyuyor, kağan beşiğinde yatıyorsa zor olabilir.

birde sen değilde babası uyutsa sanki daha kolay. mert emerken babası kolay uyuturdu.

kızlar kayınvalidem bize gelmedi, biz ilde o ilçede biz ona hoşgeldine gittik.

bayramlarda falan benim sülale merte para verir annesi bişey alsın diye.

eşim dayanamadı koskoca babane niye vermiyorsun çocuğa para dedi. şimdiden alışmasın dedi sonra gitti 20 tl uzatıyor ama eli geri gidiyo o derece.

o para verirken kaynım saolsun 50 tl de ben vereim yeğenime dedi. kaynanam hemen ordan o para çok 20 ver dedi. kaynıma istemem dedim ama zorla verdi. kaynımı çok severim çok anlayışlıdır, asında çocukları annelerine hiç çekmemiş.

haa filiz benimde kayınvalidem hiç aramaz, eşime tel eder hemen kısa konuşup kapatır. beni arayıp torunum nasıl neler yapıyor demez.
eşim ararsa sorar, 1 yaşında iken sen ne zaman konuşcan bilmem ne gibi azarlar gibi çocuğu sever.

ayşe ceylin dediğin gibi torun ufacık bişey yapsa abartarak anlatan babaneler çok gördüm ama benimki eleştirecek yer arar hep.
mert unu yapıyor deriz kocaman oldu dahamı yapmasın der.

merhaba kızlar,
doğumgünümüzü kutlayan arkadaşlarıma tekrar teşekkürler,
bende bugün 3 kez emzirdim sabah uyanınca öğlen uyurken akşam uyurken
yarın öğlenide kesçem ama emmeden uyumaz nasıl uyutucağımı bilmiyorum :18:
birde adaçayı içiyorum sütü geri çekermiş, çocukta süt yok diye bırakırmış internette öyle okudum kayrada çok sever adaçayını bardak bardak içtik bugün :))
ayşecim takma kafana he de geç , belkide cahilliğinden yapıyordur , kimse için üzülmeye değmez

kızlar menülerimizi yazıyorduk bir ara , fikir olur birbirimize
bizim sabah haşlanmış yumurta ekmek içi bal kaymak adaçayı
ara , yarım salatalık yarım süt dilimi
öğle az tost bir tane köfte biraz meyve suyu bir tane mercimek köftesi
akşamüstü 1 kase çilek püresi
akşam 1 kase hamur çorbası
gece yoğurt içine kurabiye ufaladım

maşallah güzel yiyor bu aralar

Son düzenleme:

doğum gununz kutlu olsun cnm saglıklı nıce yaşlarını görürsün inşallah.bızımkıde harıran 8 de bakalım bız nasıl yapcaz?

canım valla allah sabır versın o nasıl babaneymıs öyle.ınsan torununu nasıl sevmez?
hıc normal gelmedı bana.cogu kişi torun evlattan tatlıdır der ama senınkı ıcın gecerlı degıl sanırım bu düşünce.
bosver sende onun aldıklarıylamı gıyınıyordu ogluşun parasıda sevgısıde kendıne kalsın o halde.
cok sukur ben o acıdan cok sanslıyım bızdede babane elif sımayı cok sever ama benım cadı kızım ona yanasmaz.dedesı içinde aklı gıder.babanemızde elıf benı sevmıyor dıye üzülüyor.
napayım cocuk bu buyuyünce sever elbet.

maşallah güzel yiyo canım

tuvalet egitimi vermeyi başarabilen varmı acaba !! denemeye korkuyorum !! ya olmazsa die bırazda beklesin diorum ama etraftın kınamalarından bıktım koca adamı hala bezliyosun diolar offff

tuvalet egitimi vermeyi başarabilen varmı acaba !! denemeye korkuyorum !! ya olmazsa die bırazda beklesin diorum ama etraftın kınamalarından bıktım koca adamı hala bezliyosun diolar offff
ben başlamadım daha.hazır olduğunu hissedince başyalacağım etrafa hiç kulak asma sen çok biliyorlar sanki.wc eğitimi çok hassas bir konu çoçuklar için.sanki onlar alıyo altını millete ne oluyosa

selam kızlar
nasılsınız bakalım

yıne menuler cıkmısss
bızımde dun beyzanın yedıklerı

sabah peynırlı omlet sut tereyag bıtkı cayı bıde pınar beyaz
ara elma sut
aksam bezelye pılav yogurt
gece sut tabıkı

oyle yaı ısm var
bıraz opuyorum hepınızıııı

bence tuvalet eğitimi ancak bundan sonra başlar ben şuan başlamayı düşünmüyorum daha küçükler. Ayrıca çevreden ne dendiğinede takılma bence.

merhaba kızlar nasılsınız ?
hehafta olduğu gibi bugün erken bittiyo ya dersim yağmur yağıyo şu an ya gıcık oluyorum bi boş günümde kızımı dışarı çıkartamadım ya.
bugün kadın doğumdan randevu almıştım şikayetlerim vardı biliyonuz bendeki şans işte dr.un işi çıkmış sabah aradılar iptal ettiler.artık okul kapansın da giderim diyorum
Tuvalet eğitimine ben de yaza başlıycam ama bizimki iyice beze düştü altın açık duralım diyorum yok bağla diyo.
neslihancım allah kolaylık versin bizimki de herşeyi ağlayarak ister ama dikkatini başka yöne çektiğimizde susar.

hayırlı olsun kübra.cadı görümce olmazsın di mi?

selam kızlar, memlekete gittik kaplıca görsün mert diye kaplıcalara gittik çok sevdi havuzu, otele gdelim diyip duruyor.

bu arada benimde kayınvalidem kendi evine geldi. onuda ziyaret ettik hafta sonu.

ohh sefanız olsun kaplıcaya da mı gittiniz ne güzel
ayşecim kaynanana diycek laf bulamıyorum allah sabr versin sana.

alıntı yapamadıklarım
ilkee ,noraa, filiz, emel ,menekşe, alhan, ayşeceylin şu an aklıma gelenler bunlar unuttuğum varsa kusura bakmayın sizleri de öpüyorum.

Son düzenleme:
Ben tuvalet eğitimine başladım bir gün sürdü, o gün kuru kalktı, ama klozette 30 sn bile oturmayı reddettiği için erteledim şimdilik. Tuvalet eğitimi için çocuğun "bana yatağın üzerindeki mavi tişörtünü getir" gibi bir cümleyi anlayabilmesi gerekiyormuş.

selam kızlar
ay sabahtan berı onca ıs gucc anca geldım buralar ya...
neyse kızımın dogum gunu pasta sıparısını verdım bugun
en guzel olay buydu yanı
dıgerlerı normal rutın ısler ıste

kızlar bende cıkıyorum sımdı saatın sımdı farkına vardım
hepınızı opuyorummmm

kuzularıda opuyorum mıs kokulu yanaklarından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…