2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

canım vallah benım annem falan uzak ama tek cocugun guzellıgı ıste
vallah alıyorum kızımı cıkıyorum ya
ıkıncı cocuk cok zor canım yaa
allah yardımcın olsun vallah
e bırını bebek arabasına koysan olmuyormu
kac yasındalar

biri 3.5 biride 22 aylık arabaylada olmuyo büyügü yoruluyo aglıyo oda binmek istiyo yigit inmek istemiyo halili oturtsam yigit daha kücük ne kadar yürütebilirim düsün cnm ben bunları avmlerde yasıyorum ay sokakta cıldırırım heralde

ıyı aksamaşlar arkadaslar..umarım hepınız ıyısınızdır....arkadaslar içinizi karartmak gibi olmasında ben çok mutsuzum ya.....bana bır tesellı verın nolur....oğlum doğdu ağlıyo hala ağlıyo....doğdu mızmız hala mızmız...artık gücüm kalmadı....ve sadece bana yapıyor....inanın artık uyutuyorum başlıyorum ağlamaya...sinirlerim harap oldu artık...cocugu her goren Allah sabır versın dıyor....hareketlı olmasını etrafı dagıtıp kırıp dokmesı hiç umrumda degıl ama artık aglamasına mızmızlanmasına tahammul edemıyorum....kapıdan gırıyom benı gorunce gayet normalken kendını atıyor yerlere....memmme ıstıyom memmme ıstıyom....emıyo emıyo emıyo saatlerce sıkılıyo ınıyo..yanı kendı ınıyor ınerken meme ıstıyom dıye kendını yerlere atıyor.....babasıyla ben oğleden sonra evdeyız....aksam uyuyana kadar gozunun ıcıne bakıyoruz...ama o kadar mızmızkı...yıne kendımız ıcın degıl kendısı mutsıuz dıye uyusun ısytıyoruz erkenden...cunku paso aglıyor....ve ınanın dogdugundan berı boyle....cok sevıyorum o benım canımın ıcı....ne kadar zorlanırsam zorlanıyım ne kadar yıpranırsam yıpranıyım hıc kotu davranmıyorum ve kzımıyorum yınede mutsuz cocuk....oğretmenım okuldayken devamlı konuzuyorum eve geldıgımde de devamlı oyun oynuyorum aglamasın dıye ılgısını ne tarafa cekıcegımı sasırıyorum devamlı konusuyorum artık bende gırtlak falan kalmadı konusmaktan zaten...arabada gıderlken aglamasın dıye yolculuk boyunca aman oğlum suraya bak otobuse bak munubese bak denıze bak....sarkı soyle...hatta arkada cocukla yalnız kalmıyım dıye genelde hemen anahtarı kapıp ben kullanıyorum..bu seferde eşimle birbirimize giriyoruz...eşimin yaında araba kullanmaktan neffffffffffffffffret edıyorum....erkeklerın arasında kaldım bendede sabır kalmadı artık....

gerçekten bende öyle oluyorum canım
istemedigin zamanda herşeyler önüme önüme gelir
inşallah denk gelir canım
evet bir tek de onu hallaettim
inşallah resmini çekeyim koyarım ben resim eklemesini bilmiyorum ama komşunun kızına yaptırıyorum

Allah kolaylık versin canım
gerçekten normalde bile çocuklarla ugraşmak çok zor
birde senin anlattıgına göre işin çok dhada zor
canım tek büyüyen bir çocukmu
yani yanınızda etrafınızda iletişim kurabilecegi oyun oynayacagı akraba kuzen komşu çocugu
varmı
yani eger tekse buda çocugun hırçın ve ilginin tek üzerinde olmasını istiyo isteyebilir
eger tekse sosyalleştir canımm
belki ondandır

sevmesine bende çok severim canım ama birde şu işlerim rast gelseydi tam olcaktı
sendee en kısa zamanda git insanın kafası dagalıyor
bende çocuklrı anneme bırakıpta gittim hem aklım kaldı hemde kuşlar gibi özgürdüm tavsiye ederimm
cadaloz hemde ne tatlı oldu resmini çekeyim de koyayım buraya inş

ayşecim dualarım minik bebekelr.. Inş sapasağlam olur iyileşir kolu..kıyamam ya insna üzülüyor..

Herkese selamalr.. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşk ederim arkadaşalr.. çok şükür düzeldik..))peditus sağolsun:))çocukların hastalığı kadar zor bişi yok
indepentim canım senin işinde çok zor anladığım kadarıyla..mızmız çocuk çok zor..belkide anne eksiklğinden yapıyordur..sen çalıştığın için..inş düzelir canım..allah kolaylık versin sanada..herkese haıylrı geceler..

saol canım
ben konya merkezdenim, selçuklu tıp fakültesi karşısındayım.
sen üniyi burda okumustun sanırım yanlış mı hatırlıyorum?

doğru hatırlıyorum demek ki, sadece göbek varsa karın kaslarını çalıştıracak egzersizler yap bacaklar falan inceydi zaten. 5 kililoyu havada karada verirsin bence.

canım geçmiş olsun kıyamam çokta küçükmüş
rabbim en kısa zamnada saglıgına kavuşturur
kız senin kaynanan gelecekti geldimi

gelemedi canım, annesi eşim yola çıkacağı gün yine fenalaşmış, ölürse vicdan azabı çekerim diye gelemedi.
günaydın kızlar.Ayşe'cim dualrım sizinle.Allahım acısın inşallah.iyi geçsin ameliyatı.kıyamam ben ona.
saol canım.

canım bir dönem mertte aynısıydı, anlatıyordum abartıyorsun diyorlardı, hep mutsuzdum ama allaha şükür oğlum çok akıllandı şimdi iyi maşalllah. geçici bir dönem olduğu düşünerek teselli et kendini.
bende aynı senin gibi kırıp döksün dağıtsın ama yeterki beni rahat bıraksın diyordum. sen gündüzleri emzirmiycek bıraktırıcam diyorsun ne oldu.
benimkide aynı 1 saaat içinde 3-4 kez emer yarım saaat falan durur bişeylerle zor kandırıp bıraktırım, bu durum misafirlikte daha çok oluyor tabi. bugün yine çok emmek istedi salça sürdüm banamısın demiyo emiyo salçalı süt içti. kırımızı oje sürmeyi deniycem bakalım yada yoğurt.

geçmiş olsun dilekleriniz için çok saolun kızlar ama amliyat olamadı yavrum.

kanda enfeksşyon görülmüş ve narkoz verememişler. antibiyotikle yok edip pazartesi tekrar bakılacak ve o zaman yapılacak.
vardır bunda da bi hayır dedik artık.

aysecım cok gecmıs olsun canım tez zamanda kolunu kullanır ınsallah ben 3 gun falan yapabıldım sonra yapamadım gunduz kesme ısını...canım acı oje yı dene mertın salcadan mıdesı bulanmaz bence.....valla ayse cocuk dogdugundan berı boyle.....8 saat aralıksız aglardı dogdugundada...aylarca zombi gibi gezdım ben.....devamlı parka goturuyorum....ama cocuuuklarla oynamıyor....yola cıkmak ıstıyor......proteın eksıklıgı olan cocuklar hırcın oluyolar...acaba oyle bır problemmı var kı

canım merhaba, bunu hiç duymamışm protein eksikligi olayı, benimde kùcügum cok huysuz mızmız hicbiseyden mutlu olmuyo belki seninki kadar degil ama normal bi cocuk degil yani cok yoruyo ve hırpalıyo beni. Acaba gercekten protein eksikligndenmi? Bunu arastırıp baktırmak lazım ya cok zor böyle

canım ben ikisin,de bir arabaya bindiriyorum
ne yapayım sürekli dışarı çıkmak zorunda olan bi insanım
eger eşimi bekliyecek olursam bütün ömrüöm evde geçerrrr
benimde biri 22 digeri4,5aylık oglanı arkaya yatırıyorum çapraz bir şeilde kızda öne iyicene yapıştırıyorum
aşşagı sepetede çantalarımızz
gayet güzel gidip gelebiliyoruz
yani tek başıma çıkabiliyorumm

gene kıskançlıgımız tuttu
oglumun emzine bugüne kadar ablasıda ufak anlamaz çeker çocukta bogulur diye zincir almamıştım
geçen gün emzik zinciri aldım
neyse kullanmaya başladık
bu sefer kızımın çok ilgisini çekti illa bende takıcam bende istiyorum diye kırizlere girdi
şimdi emzigi alıp üstüne taktırıyorrr bebişte emziksiz uyumuyorrr
şimdi kızımada emzik zinciri alıcammmm

kızlar merhaba nasılsınızzz?
şansımıza haftasonu hava yine kapalı burda.bugün 23 nisan için bişeyler yapıyolar avm de palyaçolar yüz falan boyuyolar belki orya götürürüz eceyi tabi daha uyumadı bakalım ne zaman çıkarız palyaço diyip duruyo yüzünü gösteriyo duyduğunu da unutmuyolar

canım aynı eceyi anlatıyosun inanki ama bizimki biraz uslandı eskiye göre hep açlıktan oluyo yani bizimki öyle. biz kapıdan daha girerken kendini yere atıp ağlar yatana kadar mız mız valla benim de ağladığım çok oluyo bu çocuk niye böyle diye

ayşecim inş. sorunsuz atlatır ameliyatı ve biran önce iyileşir

valla olymposs iştahlı yemek yıyen tıpler her zaman buyuklerde de oyle daha mutlu oluyorlar...daha pozıtıf ve guleryuzlu oluyıolar.....mesela ben cok yemek yerım bogazım hıc durmaz cok enerjık ve pozıtıfımdır...ama tabı oğlum bu ara benı babyagı bır harcadı o ayrı bır mevzu.....
arkadasımın ıkızlerı var aralarında 2 yas var gıbı duruyor...4 yasındalar....bırı cok ıstahlı topac gıbı...dıgerıde cok asırı zayıf....zayıf olan yabanı hırcın mutsuz bır cocuk...kılolu olan cok pozıtıf ama.....
ecenın yemek yemesı duzene gırdımı artık canım....

açok mantıklı aslında bunu denicem havalar ısınsın biraz,
canım ya kıskanır tabi oda bebek aslında, dogurduk arkalarından hemen abla abi yaptık ben büyük ogluma hep üzülmüsümdür icten ice bisey yapar kücügün biseyini ister yok sen abisin deriz ben artık yapmamaya calısıyorum seni takdir ettim al tabiki onada zincir aman dikkat et ben büyügün bebekken bogazından çektm aldm bi anlık dalgınlıktan.

merhaba kızlar, nasılsınız?
neslihancım bir yeri ağrıyor yada bilmediğiniz bir rahatsızlığı olmasın yoksa niye sürekli ağlasın çocuk, canı acıyor olabilirmi, Allah sabır versin sana canım,
protein içinde bıldırcın yumurtasın proteini çok yüksek, ben haftada 2 gün veriyorum
Allah yardımcın olsun canım
kübracım çok güldüm ikisinide bebek arabasına sığdırmana :) iyi yöntem

bizimde bebek arabası aşağıda apartmanın girişinde duruyordu, hiç çıkarmıyordum 3 kat indir çıkar olmasın diye, kapı açıkmı kalmış nolmuş, kedi girmiş yatmış bebek arabasına, 2-3 gündür falan , şimdi dokunamıyorum arabaya, yıkamam lazım ama değemiyorum işte, arabasızda çok zor sürekli yürümüyor biraz yürüyünce yoruluyor kucağıma gelmek istiyor ozamanda ben yoruluyorum
neyse bakçaz çaresine

ilkecim bıraksaydın kız oynasın yağmur 23 nisanda onun bayramı değilmi :) yerim ben onun popuşunu

selam kızlar yemeklerimi yaptm cocuklar uyudu yarın yemek yapma derdm yok cok sükür kayınvaldemin gecen hafta ayagı kırılmıstı alcıya alındı simdi kocam gelcek oraya gidıcez görümcemlerde orda hep onlar ilgilendiler ben 2 cocukla hicbisey yapamadm sımdi tahinli kek yaptm fırında onu bekliyorum götürücem benden hbrler böyle cepten girdigm icin nete gene gelirm görüsürz

selam kızlar napıyonuz biz çıktık dışarı ama eğlenceler dışarıdaydı avm nin içinde değil hava da çok soğuk o yüzden biraz dolaşıp geldik yavrum palyaço göremedi kaç gündür bekliyodu bi de uyumayınca orda uykusu geldi arabaya biner binmez uyudu şimdi uyuyor
neslihancım eskiye oranla iyi haftada 2-3 gün bişeyler yiyor işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…