2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

emelcim bi bezle falan tut banyoda güzelce yıka biz artık arabayı kaldırırız heralde bisiklet aldık ya dışarıda onunla gezdiririz

albüme resim nasıl ekliyosunuz albüm oluşturdum hızlıresim den yükledim ama alttatki çıkan hangi yazıyı nereye kopyalıycam yapamadım ya

merhaba kızlar, nasılsınız?
neslihancım bir yeri ağrıyor yada bilmediğiniz bir rahatsızlığı olmasın yoksa niye sürekli ağlasın çocuk, canı acıyor olabilirmi, Allah sabır versin sana canım,
protein içinde bıldırcın yumurtasın proteini çok yüksek, ben haftada 2 gün veriyorum
Allah yardımcın olsun canım
kübracım çok güldüm ikisinide bebek arabasına sığdırmana :) iyi yöntem

bizimde bebek arabası aşağıda apartmanın girişinde duruyordu, hiç çıkarmıyordum 3 kat indir çıkar olmasın diye, kapı açıkmı kalmış nolmuş, kedi girmiş yatmış bebek arabasına, 2-3 gündür falan , şimdi dokunamıyorum arabaya, yıkamam lazım ama değemiyorum işte, arabasızda çok zor sürekli yürümüyor biraz yürüyünce yoruluyor kucağıma gelmek istiyor ozamanda ben yoruluyorum
neyse bakçaz çaresine

ilkecim bıraksaydın kız oynasın yağmur 23 nisanda onun bayramı değilmi :) yerim ben onun popuşunu :21:

kızım niye gülüyon mecbur olunca ne yapcan
ikiside bebek
kızım elinden tutunca yürüyecek yaşta degil saatlerce
ve elinden tutunca sadece onunla ilgilenmek gerekiyorrr
oglum bebek ikisinide koyuyorum arabaya
çıkıyoyoruzz yolu
baby2go baby2go çıkarım senle her yolaaaaa:KK60::KK60::KK60:

şeker hatun sende bebek arabsının kılıfını çıkar at makineye yıka takkkk
sonrada rahat rahat kullannn

açok mantıklı aslında bunu denicem havalar ısınsın biraz,
canım ya kıskanır tabi oda bebek aslında, dogurduk arkalarından hemen abla abi yaptık ben büyük ogluma hep üzülmüsümdür icten ice bisey yapar kücügün biseyini ister yok sen abisin deriz ben artık yapmamaya calısıyorum seni takdir ettim al tabiki onada zincir aman dikkat et ben büyügün bebekken bogazından çektm aldm bi anlık dalgınlıktan.

dene canım inşallah
evet öyle oldu birden çocuk kendini bilmeden arkadan biri daha geldi eve
abla oluvardi
oglum bize sürpriz bebek oldu siz ilinciyi kendinizmi istediniz canım
kızıma biraz haksızlık oldugunu düşünüyorum ama şimdi iyi olmuş ikinci bebegim diyorum canım
evet canım zincir işinden bende korkuyorum Allh korusun

saol canım
ben konya merkezdenim, selçuklu tıp fakültesi karşısındayım.
sen üniyi burda okumustun sanırım yanlış mı hatırlıyorum?

doğru hatırlıyorum demek ki, sadece göbek varsa karın kaslarını çalıştıracak egzersizler yap bacaklar falan inceydi zaten. 5 kililoyu havada karada verirsin bence.

gelemedi canım, annesi eşim yola çıkacağı gün yine fenalaşmış, ölürse vicdan azabı çekerim diye gelemedi.

saol canım.

canım bir dönem mertte aynısıydı, anlatıyordum abartıyorsun diyorlardı, hep mutsuzdum ama allaha şükür oğlum çok akıllandı şimdi iyi maşalllah. geçici bir dönem olduğu düşünerek teselli et kendini.
bende aynı senin gibi kırıp döksün dağıtsın ama yeterki beni rahat bıraksın diyordum. sen gündüzleri emzirmiycek bıraktırıcam diyorsun ne oldu.
benimkide aynı 1 saaat içinde 3-4 kez emer yarım saaat falan durur bişeylerle zor kandırıp bıraktırım, bu durum misafirlikte daha çok oluyor tabi. bugün yine çok emmek istedi salça sürdüm banamısın demiyo emiyo salçalı süt içti. kırımızı oje sürmeyi deniycem bakalım yada yoğurt.

kaynananın annesimi agır canım
Allah şifası varsa versin yoksa emanetini alsın

merhaba kızlar, nasılsınız?
neslihancım bir yeri ağrıyor yada bilmediğiniz bir rahatsızlığı olmasın yoksa niye sürekli ağlasın çocuk, canı acıyor olabilirmi, Allah sabır versin sana canım,
protein içinde bıldırcın yumurtasın proteini çok yüksek, ben haftada 2 gün veriyorum
Allah yardımcın olsun canım
kübracım çok güldüm ikisinide bebek arabasına sığdırmana :) iyi yöntem

bizimde bebek arabası aşağıda apartmanın girişinde duruyordu, hiç çıkarmıyordum 3 kat indir çıkar olmasın diye, kapı açıkmı kalmış nolmuş, kedi girmiş yatmış bebek arabasına, 2-3 gündür falan , şimdi dokunamıyorum arabaya, yıkamam lazım ama değemiyorum işte, arabasızda çok zor sürekli yürümüyor biraz yürüyünce yoruluyor kucağıma gelmek istiyor ozamanda ben yoruluyorum
neyse bakçaz çaresine

ilkecim bıraksaydın kız oynasın yağmur 23 nisanda onun bayramı değilmi :) yerim ben onun popuşunu :21:

emelcim ben 5.katta oturuyorum ama asansör var.biryere giderken arabasına koyuyorum yağmuru iniyoruzz hemen.arbasınıda içeri alıyorum.dışarda bırakmam.dediğin gibi kedi fare falan girer içinee ayyy iğrenççç:96:
kılıfı sökülyorsa yıka.yoksa sill.mikrop geçmesin cnnm.

yağmuuru bıraksam kızların elindeki ponponları alıyor.ortaya geçip bende bendee diyor.biraz oynadı çıkardım ewe..:KK62:

bugünde parka götürdüm çok eğlendi.şimdide uyuttumm.ohhh nefess alıyım artıkkkkk:KK68:

aysecım cok gecmıs olsun canım tez zamanda kolunu kullanır ınsallah ben 3 gun falan yapabıldım sonra yapamadım gunduz kesme ısını...canım acı oje yı dene mertın salcadan mıdesı bulanmaz bence.....valla ayse cocuk dogdugundan berı boyle.....8 saat aralıksız aglardı dogdugundada...aylarca zombi gibi gezdım ben.....devamlı parka goturuyorum....ama cocuuuklarla oynamıyor....yola cıkmak ıstıyor......proteın eksıklıgı olan cocuklar hırcın oluyolar...acaba oyle bır problemmı var kı

bence huy. birazda yemeyen çocuk mızmız oluyor. mertte oynamaz çocuklarla yolda hiç yorulmadan yürür kedi köpek delisi birde araba. parka gideriz hiç ilgilenmez.
canım memeden ayırma işini kesitinmi birden keseceksin yoksa olmuyor.
doğduğundan beri öyleyse huyu demekki bence bugünlerde gelip gececek elbet, keşke küçük kalasalardı diycez bşzde herkes gibi....

kızlar merti memeden ayırdım bugün hiç vermedim, aklımda yoktu hiç.
yine gündüz emmelerinden birinde yarım saaat durunca bunalttı beni ve gittim ketçap sürdüm pecede kapattım, mert gördü acıyo dedi durdu gel emzireyim diyorum anne kapat diyor.
hiç eziyeti olmadı, arada unutup aklına geldikçe ketçaplı gördü ve anne kapat dedi.
gece uyumada biraz ağladı karanlıkta ketçapı görmeyince emdi sonra geri çektii, biraz mızırdandı ve kendiliğinden uyudu.

ama ben çok pişmanım, keşke bıraktırmasaydım, çok üzülüyorum..:KK59:

çocuk boynu bükük kaldı gibi oldu, gördükçe ağlayasım geliyor halbuki o mutlu demekki ben hazır değilmişim.

birde göğsüm aşırı doldu pompayla sağdım 150 ml çıktı, içmedi mert. tamda boşaltmadım süt üretimi olmasın artık diye.

daha 2 ayımız var yaşımıza nerden bıraktırdım hakkına girdim diye vicdan azabı çekiyorum, hayır sütüm az olsa neyse ama bolcada sütüm var.

yine gündüz emmelerinden birinde yarım saaat durunca bunalttı beni ve gittim ketçap sürdüm pecede kapattım, mert gördü acıyo dedi durdu gel emzireyim diyorum anne kapat diyor.
hiç eziyeti olmadı, arada unutup aklına geldikçe ketçaplı gördü ve anne kapat dedi.
gece uyumada biraz ağladı karanlıkta ketçapı görmeyince emdi sonra geri çektii, biraz mızırdandı ve kendiliğinden uyudu.

çocuk boynu bükük kaldı gibi oldu, gördükçe ağlayasım geliyor halbuki o mutlu demekki ben hazır değilmişim.

birde göğsüm aşırı doldu pompayla sağdım 150 ml çıktı, içmedi mert. tamda boşaltmadım süt üretimi olmasın artık diye.

daha 2 ayımız var yaşımıza nerden bıraktırdım hakkına girdim diye vicdan azabı çekiyorum, hayır sütüm az olsa neyse ama bolcada sütüm var.

ayyy kıyamam yaaa
ayırdın demek canım
hayırlısı olsun
hiç hakkını yedim diye düşünme zamanın gelmiş zaten
mert illa istemiyorsa sende kendine eziyet etme
gögüslerinin dolmasıda birden bıraktırdıgın içindir,
aslında yavaç yavaş bıraktırsaydın sütünde azalır sanada sıkıntı olmazdı
ama hayırlısı olsunnn

Canım ya böyle düşünme bence haksizlık neden olsunki maşallah baya emmiş, inan bana büyüdükçe bıraktırmak daha zorlasıyo üzülme arkadaşım dogru olanı yapmışsın baksana mert icinde zamanı gelmiş oda istemiyosa artık zamanlaman çok dogru olmuş canım

dene canım inşallah
evet öyle oldu birden çocuk kendini bilmeden arkadan biri daha geldi eve
abla oluvardi
oglum bize sürpriz bebek oldu siz ilinciyi kendinizmi istediniz canım
kızıma biraz haksızlık oldugunu düşünüyorum ama şimdi iyi olmuş ikinci bebegim diyorum canım
evet canım zincir işinden bende korkuyorum Allh korusun

aynen canım büyük 6 aylıktı hamile kaldm:KK49: sürpriz yani, ben o zaman cok üzülmüstm ogluma bakıp bakıp aglıyodm haksızlık oldu o daha bebek diye e nasıl bakarm nasıl idare ederm telaşındanda aglardm ama şuan seni gibi iyiki olmuş diyorum rabbime cok sükür saglıklılar sıhhatliler bi anne daha ne ister zaten

aynen canım büyük 6 aylıktı hamile kaldm:KK49: sürpriz yani, ben o zaman cok üzülmüstm ogluma bakıp bakıp aglıyodm haksızlık oldu o daha bebek diye e nasıl bakarm nasıl idare ederm telaşındanda aglardm ama şuan seni gibi iyiki olmuş diyorum rabbime cok sükür saglıklılar sıhhatliler bi anne daha ne ister zaten

evet canım sadece onların
iyiliklerini saglıklı olmalarını hayırlı olmalarını istiyoruz,hayırlısıylan öylede olurlar inşallah
belki sürpriz bebekler olmasaydı bizde ikinciyi korkup çok düşünüp geç yapacaktık belki
böyle çok zor oluyor ama bi taşla iki kuş diyorum bennn

kimse yok yine
canım sıkıldı benim de sabahtan beri hiçbişey yemedi bizimki ay kafayı yiycem en son gece süt içmişti kalktı kahvaltı yok zaten öğleden sonra kek yaptım 2 lokma almadı bile ve bu saat oldu çorba yaptım balık yaptım yok ağzına sürmedi meyve soyduk yok daha şimdi meyve suyu içiyo açlıktan kıvranıyo offfffff valla kızlar sizinkilere hiiç üzülmeyin iştahsız diye bu kızı görseniz inanamazsınız

aysecim hiç üzülme ha 2 ay önce ha 2 ay sonra ne fark ederki
ben de 1.5 yaşındayken kesmiştim.özlemiyor değilim emzirmenin tadı çok başka Allah her anneye uzun süre nasip etsin bu duyguyu

kızlar sıkıldım nerdesiniz
eşim uyudu çocuklarla harp yapıyorum biri bir yandan aglar digeri bir yandan pc yi kırmaya çılışır
accık nefes alayım diye geldim ama kimseler yokkk

hee bu arada kızlar benden bir kilo daha gitti:KK19::KK19:
artık sofradan doymadan kalkıyorum
eskiden yediklerinin yarısını yemeye başladım
ve farkettimki migdemde azcıkda olsa küçülmüş
eskiden tok karına iki dilim pastayı rahatlıkla yiyebilen ben
bugün sofradan aç kalkmama ragmen br buçuk dilim pastayı zornlanarak yedim son iki lokmama kaldı hattaaaaaaaa:KK64:
Allahım sana şükürler olsun ben bugünleride görecekmiydimmmmmmmm:KK64:

iyi canım sevindim senın adına:KK19: doğum sonrası verılen 100 gr bıle nasıl mutlu eder ınsanı iyi bilirim:)) kaç kg sun ve kaç kg dha vermek ıstıyorsun?

X