2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

:86:
kızlar ben hala çok fenayım ya ağzım burnum genzim tıkalı ilaçda kullanıyorum ama napsam iyi gelmiyo bi tavsiyesi olan varmı

cnm kullandığın ilaçları bana msj atarsan belki bi öneride bulunabilirim, gerçi ne kadar ilaç da kullsnan belii bi sürede ancak geçiyo, ben de 1 haftadan fazladır ilaç kullanıyorum, daha yeni toparlamaya başladım

yavv bu paşana hastayım senin ama bi kere bile göremedik kendini (

ayşecim, bence de cis iştahını kapatıyo olabilir cnm, çiğ köfteyi de hiç verme bence de, düşmesi için de kızma kendine, hepimizin başına geliyo bunlar, büyük bişey olmasın yeter ki

evet kızlar, hepinize merhaba, yine kaçaklardaydım, okuyorum aslında ama tam yazıcakken mutlaka bişey çıkıyo,
azra da ben de hasta geçirdik geçen haftayı, iştahı sıfıra düştü, yemek saatleri sinir krizleri geçirtti bana, bi parça iyileşti ama iştahı hala az, o da düzelir inşallah,
umarım hepimiz için güzel bi haftasonu olur

eskı konulara baktım ne guzel herkes bebegının resımlerını koymus bende yuklemek ıstıyorum kızımın son halını tabıkı resımlerı nasıl yukleyecem pekı arkadaslar
bılıyorum burası yerı degıl...

aysecım gecmıs olsun merete cok şükür bişey yokmus.kızma kendıne olacagı varmıs olmus.
noracım valla bılmıyorum resım yüklemeyı daha dogrusu unuttum (
bu arada elıfın 1 öğününü yazayım bende
sabah 10-11 arası kahvaltı
arada meyve
2 gıbı crba ve sonradında uyku
kalkınca evdekı herhangı bır yemek o gün ne pişirdiysembazanda terayagında yumurta kızartıyorum.
aralarda cubuk kraker
aksam bızle yer eger ıyı yemısse gece yatarken(10-11 gibi) süte devam maması katıyorum yememısse tahıllı mama verıyorum 1 kase.
gecede 300 cc kadar süt icer

emelcim yeni doğan bebekler ıkı saatte bır beslenır canım ya....ıkı saatte bır ne demek...hıc nefes almadan pepşinden kaşıkla koşuyormusun...bızım dr umuz 3 oğun yıyıcek dedı taaaaaaaaaaa 1 yasında....bende o zaman ne zaman meyva yıycek dedım...beslenmesının rkasından dedı.....ama kızlar masallah bebeklerınıze ne kadar guzel yıyorlar maşallah supanalllah...oğlum o dedıklerınızı 1 haftada yıyemez....bu arada cok zayıflamıs gelıyor bana...ama bu kadar yememesıne gore boyu kılosu yıne de ıyı yanı....baska cocuk olsa bu kadar yememeye erıyıp bıterdı heralde...bu saat oldu kahvaltıyla duruyor....bakıcımız yedırebılıyor ama bızden yemıyor...emel yesınde suyla selle yesın bosbver ya....bende bır ara denedım ıkı gun kandı....ya boyle nasıl yemek yedırıyorsunuz kızlar ya...kasıgı gorunce agızlarını acıyolar mı yanı...bana bu utopya gıbı gelıyorda...daha vakı degıl cunku.....emel varya aynı gıdıyoz senle bu ara bende sabırla oturup yemesını beklıyorum ama cok beklıycem galıba....artık cok yoruldum bu yemek muhabbetınden....

ben soyle bır hata yaptım tabı kızlar..oğlum alerjık oldugu ıcın sofra duzenıne dahıl etmedık bız onu hıc genelde ondan gızlı yedık yemeklerımızı cocuk bızı yemek yerken gormedı neredeyse...sadece ona yedırmeye calıstıgımızı gordu yanııı...bu cok buyuk bır hataydı

merhaba kızlar eve geldim yemek yedik
nora geçmiş olsun biz akşamları altını bağlamıyoruz 1 saat falan tabi her defasında altına yapıyo ama olsun hava alıyo.
mümine geçmiş olsun

kızlar ben hala çok fenayım ya ağzım burnum genzim tıkalı ilaçda kullanıyorum ama napsam iyi gelmiyo bi tavsiyesi olan varmı

bi banyo yap çok iyi elir bir de odaya soğan kesip koy o da iyi geliyor

ay seninki bi alem maşallah

buraya yükleyebilirsin tabiki hatta öyle ayrı bir topik vardı ama artık uğrayan yok heralde

canım hiiç üzülme. inan aynı şeyleri yaşıyoruz. ve kendini suçlama biz doğduğundan beri masaya beraber oturduk da ne oldu hiç onsuz oturmadık ama yemeyen yemiyo işte.geçen arkadaş oğluna yoğurt yediriyo eşimle bakakalmışız ağzını açması bile ne güzel diye biz o duyguyu hiç yaşamadık
dün sinirlendim yemek yemiyo diye beni kanser ettin dedim benim cadı da kanser kanser diye cevap veriyo :84:

carlos gonzales ın cocugum yemek yemıyor adında bır kıtabı var arkadaslar okuyanlar memnun ben de almayı dusunuyorum....adam anne sutunun onemını cokca savunan bır cocuk dr u aynı zamanda....tabı kıtapta yedırme taktıklerı oldugunu sanmıyyorum ama sanırsam benım psıkolojıme ıyı gelebılır bu kıtap.....oudugum yorumlar kadarıla bebekleırn mıdelerının kcuklugunden ve asırı yemek yemelerını beklememızden falan bahsedıyor aynı zamanda bebeklere yemek yedırmek ıcın yaptıgımız hatalardan

mısırda yiyor onuda çok seviyor ama sabah akşam görünce istiyor işde. aslında almasak iyi ama eşim seviyor alıyor işde.

birsürü şey yazmıştım silindi gitti, sinir oluyorum.
beslenmeyle iligi doktorlardan duyduklarımı yazmıştım ama tekrar yazacak gücü bulamadım.
tek şey yazayım. çocuklarda bizim gibi 3 öğün yemelilermiş. çocuğa ödül, tv, oyunla yemek yedirmek büyük hataymış. çocuğa yemek yemenin biyolojik ihtiyaç oldunu hissetttirmek lazımmış. öğlen öğününde yemiyorsa akşam öğününe kadar hiçbirşey vermeyin diyor.
mertte denedim acıkınca sevmediği şeyleri bile yedi ama anne yüreği işde dayanamıyor aç diye yedirmeye uğraşıyorum.

yetişkinlerin yemesi psikolojik, çocukların beslenmesi biyolojikmiş. karnı azıcık doydumu tamam mış.
bizim 4 kaşık pilavımız onların bir öğünüymüş.

ya evde oturan anneler tüm gün ne yapıyorsunuz evde.
mert 2 gündür yakalamacı oynamak istiyor unutturamıyorum. hiç usanmıyor saatlerce oynacak bıraksan. ben saklanyorum evin içinde o beni bulup hakır hakır gülüyor.
sonra karşıklı oturup araba sürüyoruz. çok sıkıcı. çocukda haklı onunca canı sıkılıyor. yaz gelsede arada aşağıya indirsek.

emelcim kayra o kadar konuşmaya başladımı ya?????
tü tü tü maşallah ben en kısa zamanda bursaya gelicem seninkinin benimkine acil ders vermesi gerekiyor :))))) efe herşeyi anneee alll anneeee bakkkk anneeee gellll diye anlatıyor hala...

ıyı geceler arkadaslar...bende pc yı acıyorum buz devrını ızlerken nekadar yedıgını farketmıyor bıle.hata kabul edıyorum ama baska yolunu bulamadım.yada aklını karıstıracak sekılde hızlı konusunca onu anlamaya calısırken agzını acıverıyor.ne taktik dımı:)))

elıf sımayda saklambacı cok sevıyor ellerıyle yüzünu kapatıp elıf nerdeymıs dıyecekmısım zilliye.
yada ıslak mendıl elınde heryerı sılecek hıc anasına cekmemıs bu kız :)))

Ben anne olmasaydım eğer...

Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim.

Hamileliğİm esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım.

O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.

Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi yaratıcılığın sınırlarını zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.

Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.

Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikiz kardeşlerde olduğunu sanacaktım.

Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.

Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.

Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mutlu edemeyecekti.

Büyüdüğünde arkadaşlarınla birlikte partilerde Süper Anne olarak eğlenmeyi hayal edemeyecektim.

Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.

Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.

Telaşsız sevişmenin hayalini kuramayacaktım.

Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.

Annesinden zorla ayırdılar diye "Uçan Fil Dumbo!" çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.

Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.

Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir adet oyuncak, düşer bir yerin kanar diye ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.

Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.

38,5 derece ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.

Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı yapmayacaktım.

Sen olmasaydın eğer yaşamın karmaşıklığını unutup tekrar basit yaşamayı öğrenemeyecektim.

Sen olmasaydın eğer ben asla "anne" olmayacaktım.

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış... Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım!...

okuyunca çok beğendim paylaşmak istedım...

Son düzenleme:
selam kızlar....
nasılsınızzz..
alhan(ayşe) sağol canım paylaşım için..bu yazıyı çok beğeniyorum..
neslihancım geçmiş olsun sanada..
emelcim maşallahh kayraya erkeklerden o iyi gidiyor konuşma konusunda...
aşk kırıntısı(ayşe) arkadaşlarla söylemiş sende açıklamışşsın ama ben yinede dayamadım yazını görünce cips wermeyin ya.zaten büyüynce yiecekler.yazık çocuklara.hem iştahıda kapanıyor sonrada yemiyor diyoruz.
kızla şu bir gerçek.1 yaşından sonra öğün 4 demişti beslenme uzmanı.o da en fazla.
aralardada 4 saat fark olacak.ıvır zıvır çok verirsen çkilolata vs.yemez öğününü demişti.
ben uyguladım gerçektende yağmur yemeğini yedikten 3,4 saat sonra acıkıyor.düzenimiz oturdu sizde deneyin derim.(çocuğum yemiyor diyen annelere sözüm)

buaraa ayşe sormuşşsun napıyosunuz ewde diye.yağmur zaten 10.30 11 gibi uyudur.2 saat falanda sürer uykusu.o arada işlerimi yapıyorum.kalkınca karnımızı doyurup dışarı çıkkıyoruz.mesela bugün hava süper.parka götürcem kızımı.ordan alışweriş yapar geliriz.ewde durmak istemiyor yağmur.
bizden böyle.herkese iyi haftasonları...:79:

merhaba kızlar kalktık yine erkenden bi de gece de mızırdadı durdu uyuyamadım yine
3 odanın camlarını sildik bitti bile erken kalkınca işler çabuk bitiyor tabi eceyle silmek zor oldu o da bi taraftan sandalyeyi koydu elinde camsil bana yardım etti güya
şimdi de uyudu
nora dün sana altını açıyorum derken ece de kaşınmaya başladı yazık nasıl ağlıyo kaşıyorum ama geçmiyo trosyd sürdüm kar etmedi yıkayıp altını pudra yaptım ilk defa pudra kullandım inş. kötü bişey yapmaz rahatladı biraz uyudu dr. size ne verdi kaşıntı için inş. mantar değildi

özlem pekı kızın bakıcısından yemek yıyor mu

canım değişiyo ya yemeyince o da yediremiyor genellikle de hiç bişey yemedi bugün diyor.

sağol ayşecim paylaşım için ama bizimki biyolojik olsa yer çünkü dün yemedi ağlama numarası yaptım üzüldü bana biraz yedi.ee karnı aç ağlamasam aç yatıcak.bu numarayı biraz daha sürdürücem bakalım sıkılana kadar gerçi bu da hata olabilir ama napıyım.

ilkecim biz bekliyoruz değil 4 saat 10 saat bekliyoruz akşama kadar ama yine de yemiyo.
alhan bu yazıyı her okuduğumda duygulanır gözlerim dolar

ilke vermiycem artık. babası benden gizli veriyor görünce alıyorum elimnden bu seferde ağlıyor, sanırım eve sokmamak lazım.

dolma yaptık mertle, ben içini doldururken çay kaşığı getirmiş tenceren dolma içi yiyor, çok acılıydı ve sıcaktı yeme dedimmi yiyior, aynı şeyi oturtup yedirmeye çalışsam 2 kaşık sonra istemezdi eminim. kendi yemeye bayılıyor ama üstbaş kalmıyor onuda geçtim ellerini falan sabunlatmıyor.
yine çok fazla kaka yaptı yaa normalmiki.
sabah yediği 4 dilim sucuk. 2 adet çiğ köfte. 1 dolma içi, 1 avuç kabak çekirdeği. yediği bu kadar.
2 dolu bez verdi.

ya birde biz acıyı çok seviyoruz mertte yeme diyoru yiyor bişey olurmuki çocuğa. dolma falan baharattan dolayı acıydı.

birde sucuk veriyormusunuz kızlar.

özlem ya mutlaka götürmüşsündür ama iyi bir doktor bulsan, araştırma hastaneleri baştan savma yapmıyor inceliyor araştırıyor, işdahsızlığın sebebi bulunsada ona göre tedavi uygulansa.
sen 10 saat yemedi deyince şaşırıyorum valla.
bende yemiyor diyorum ama yemiyor dediğim günde 1 kase çorba mutlaka içmiş oluyor. birde benimki emiyor şükür sütümde hala var o bile doyurmaya yetiyor. ece nasıl aç yaşıyor, maşallah aktif bir çocuktuda sanırım halsizlik falan olmuyorsa süper.

seven seas ın vişnelimiydi kirazlımıydı balık yağı var, işdahsız çocuklar için demişti bana doktor merte portakallı verdi, onu doktora sor al istersen belki işe yarar.

hem diyet hem pilates kızlarrrrr,ben 21 kg almıştım hamıleyken fazlasıyla verdım çok şükür.

evet cnm bencede 3 aydr plates yapıyorum.. Faydasını gördüm.. Zaten doğum klolalrımı vermiştim..kış kilosunu vermek iiçin başladım.. Iyide geldi. Kilo vermedim ama inceldim:))yağ dokum azaldı.. Kas yaptım)millet ne kadar zayıflamışsın ndiyor.. Halbuki kilom aynı .. Ama incelme oluyor.. Diyet ypmıyorum yapsam kiloda kesin gider:)

Merhaba kızlar pc bozuktu bir haftadan beri giremdim.. Umarım herkes iyidir.. Azcık geçmişe baktım baya döktürmüşüsnzü maşh valla.. Işthaszılık çok çocukda aynı demek.. Benim betüşte öyle malesef.. Hep oyunal yiyior.. Oturupta ağzını aççcakda yiyicek o günelri görürmiyim ki acaba((nerde o bebeklikteki betüşşş(neys einş gün gelciek düzlecek diye umut ediyorum...konuşma derseniz maşhı var cümlelelr kuruyor baya baya artık herşeyi konuşuyor..herşeyi söylüyor.:)birde çok benci.. Hep ben ben diyor))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…