2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

yeşimcim biz tamamladık dişleri 16 dişi var rahatlarız artık yer dedik yok hep aynı
inan burda yazıyorsunuz ya benimki bir senede yemez bebeklerin yediği şeyleri
zeynebinde 16 tane dişi var ama 20 olması gerekmiyomu 4 üst diş 4 alt diş 4 köpek dişi 8 tane azı 20 etmezmi bizim 4 tane azı dişi eksik...
Günaydın kızlar, bizim de azılar ve iki üst köpek dişi tamam. Alttaki köpek dişlerini bekliyoruz hevesle :)
Ben de montunu cemreden aldım.54 TL idi. Uzun olması hoşuma gitti.Dizinin altına kadar iniyor.Eee biraz zor yürüyor ama başı kıçı kapandı iyi oldu :)

hayırlı olsun güle güle giysin kuzu

günaydın kızlar..annemler burda pek giremiyorum dışardayız orda burda..fırst olmuyor..
dün dışarı çıktık.hava güzeldi gezdk.yağmurla ne mümkün?**hemen aldık alacağımızı geldk.akşamda arkadaşlar oturmaya çağırmıştı ona gittk söz vermiştk..yağmur annemlerde kaldı.
ohh rahat rahat oturdum çayımı içtim pastamı böreğimi yedim...özlemişim ya.çocuksuz olamk lazım arada..
onu götürsem ne çay kalırdı nede vazo vs...iyi oldu...

bugünde yağmur var burda hafif..gece çok yağdı..annem evi süpürdü bende ütü yaptım.bugünde kalıcaklar yarın sabah gidiyolar ztn cumada almanyaya gdicekler..neyse ben çıkayım daha yemek yapıcam..buarada yağmur bayılır banyoya çıkarken ağlıyo bizimki neden çıkarıyosun die..
mont bizimde yok alıcam ya mothercare den yada lcwden bakalım.şimdilk var..

canım sadece polar yetmez bence, bi de sizin oralar da soğuk olur kışın, biz bile montla atkıyla çıkıyoruz dışarıya

alışmaları daha uzun sürer canım, üyüyünce ağlamasalar da sözlerle ifade edicekler gitmemizi istemediklerini, arkadaşımın kızı 2 yaşındayken gitme annecim, ben seni çok seviyorum diyodu, annesi sana mama lacam ama deyince de, benim mamam var diyodu,

diş çıkarıyosa kaka sayısı artmış olabilir cnm

geçmiş olsun cnm, inşallah çabuk iyileşir,
evlilik yıldönümü olan arkadaşları da kutluyorum, nice utlu yıllara kavuşsunlar inş.

güle güle giysin derin prenses cicisini, ben de debenhamsdan aldım, 80 tl idi, ortalama fiyat 60-100 arası galiba, mothercare ded e vardı bi tane güzel 60 tl idi, arayanlar varsa fikir olsun,

herkese iyi haftalar, benim haftam çok yoğun başladı, hala kendime gelemedim yorgunluktan, haftasonu da azra mızmızdı tam dinlenemedim,
dün akşam bi de doğum videolarına baktık eşimle, yok ben vazgeçtim 2. den, aynı şeyleri bi daha yaşayamam gibi geliyo

çocuk kıyafetleri gerçekten çok pahalı, geçen yıl 60 a aldım bu yıl bi tane beğendim 100TL.eşim kalsın demese alacaktım hala aklımda o var ama bizde şimdilik kalın polarla idare ediyoruz, aslında benim oğlan kışın dışarıya çıkmıyor çıksada arabayla çıkıyoruz mont giyemiyor, geçen yıkda aldığım 7-8 kez anca giyindi. bakalım kar yağarsa alırım buraya kar yağmadı geçen yıl.

UOTE=olymposss;15623388]mont almışsınız güle güle giysin kuzular
bizim de geçenseneden tulumu vardı geçen denedim tam oldu ceylandan almıştık onu giydirmeyi düşünüyorum heryeri kapalı çok sıcak tutuyor kendinden eldivenleri de var bakalım belki bi tane daha alırız
ay kızlar kaç günüdür ilaç veriyoruz ya kızıma işkenceye dönüştü direk çıkarıyo daha 4 gün oldu ilaç bitti nerdeyse kusmaktan. akşam bi de balık yağını içirmeye çalıştık onu da aynen çıkardı
hala hiçbişey yemiyo süt ve devam sütünü kestim sadece akşam yatarken ve gece veriyorum bütün gün aç yine de yemiyor resmen fotosentez yapıyo bu çocuk[/QUOTE]

ilaçlarını şırıngayla içirmeyi denedinmi canım. Ben balık yağını yere yatırıyorum slikon kaşıkla yanaklarını sıktırıp ağzını açıp döküyorum kaşığı ısırıyor kaşık yumuşak olduğu için iyi oluyor sonrada ağzına 1 tane bonibon veriyorum, balık yağını içirken bonibonu gösteriyorum olay çıkarmadan içiyor.

beslenme konusunda çocuk alacağını alırmış, geçen netten bir doktor söyledi et yemeyen çocuklar mutlaka polen yemeliymiş proteinden szenginmiş, arısütü polen karışından yedirmeye çalış. balık yağını arısütünü ihmal etme besin takviyesi olur. birde en sevdiği şeyleri yedirmeye çalış ben öyle yapıyorum.
zeynebinde 16 tane dişi var ama 20 olması gerekmiyomu 4 üst diş 4 alt diş 4 köpek dişi 8 tane azı 20 etmezmi bizim 4 tane azı dişi eksik...

hayırlı olsun güle güle giysin kuzu

maşallah size, bizimkininde 5 dişi kabarık beyaz görünüyor ama daha eti yaramamış.

olymposss özlemdi değilmi isim.
seninki ek gıdaya başladığından beri yemiyor sanırım, doktora götürdünmü, forundan bi arkadaş tıp fak. profa götürmüş yemiyor diye, doktorda kadına çocuğun annesi sensin ne yediğini sen bileceksin sevdiği şeylerden yola çıkarak ve yeni yöntemler bularak yedirmeye çalış demiş.
belki ılık şeyleri sevmiyordur sıcak çorba seviyordur, ekmek doğrıyorsan çorbasına doğramadan yedirmeye çalış, yoğurt seviyorsa yoğurduna meyve sebze püresi karıştır azıcık. birde devam sütü çok içiyor galibe, karnını şişirim yedirmeyedebilir o.
fazla süt içen çocuklar yemek yemiyorlar. sütü bir süre gösterme. iyice acıkmasını sağla, gerekirse 7-8 saat bişey verme. birde emiyormu?
bizimkide bu aralar yemiyor, bazen diyorum öylede büyüyorlar böylede, geçmiş dönemdede birçok bebek yemeyerek büyüdü hiç cüce kalan olmadı, stres yapmaya gerek yok diyorum, bazende sinirleniyorum tabi.

kızlar ya şu arısütü bal polenden bahsetmişsiniz duyduğuma göre bu karışımı çok iyi bilen birisinin hazırlaması gerekiyomuş gramajları çok önemliymiş.bende düşünüyorum başlamaa ve balık yağı ile bir arada verilirmi acaba bunuda merak ediyorum.

ıyı gunler kızlar...ıkı gundur eymen kagan perişan etti bizi....cok yaramaz bır cocuktur ama uyku problemımız hıc olmuyordu.....hatta 11 aylıkken berı gecelerı genelde uyanmazdı...son 2-3 haftadır gecelerı cok uyanmaya basladı...oncekı gece saat 3,5 ta yattı....bu gece sabah ezanları okunurken ayktaydı....ve ben gsekız bucukta ıste olmam gerekırken gozumu actıgımsaat dokuzdu ve ben uyuyordum...tabı yıne eymen uyandırdı saolsun....oğlum olmasa ne yapardım ben...2 saatlık uykuyla ıse gıttım....uykusuzluga cok dayanıklıyımdır o bıseydııl de araba kullanmam cok sapıtıyo uykusuken...azılar falan cıktı...kopeklere bakıyom yerı bellı degıl....nazar oldu galıba dıyom...gecen bı arkadas ne guzel eymenın hıc uyku problemı yok dedı bu cocuk boyle oldu arkadas ya...ya bırde cocuga o kadar sınırlenıyorum kı....o sınırle uyuyup bırsuru karmakarısık ruyalar gordum...en onemlısı bbeebgın uyumasıymıs onu anladım gun boyunca ıstedıfgı kadar yorsunlar yeter kı uyusunlar yaaaaaaaa

bırde eymen artık park yatagından cıkabılıyo...esım de ben de cok korkuyoruz....bu park yatakların 3 yasına kadar kullanılması hıkaye gaklıba...ıcıne hazır yatak almıstım o vıscolex lere gore daha kalın oluyor tabı....ondan mı kaynaklanıyor her park yatagın derınlıgı farklı mı bılmıyorum....uyurken bıle ıcım rahat degıl o yuzden

bırde eymen artık park yatagından cıkabılıyo...esım de ben de cok korkuyoruz....bu park yatakların 3 yasına kadar kullanılması hıkaye gaklıba...ıcıne hazır yatak almıstım o vıscolex lere gore daha kalın oluyor tabı....ondan mı kaynaklanıyor her park yatagın derınlıgı farklı mı bılmıyorum....uyurken bıle ıcım rahat degıl o yuzden

maşallah canım boyu bayağı uzun ozaman
bizim çıkamıyo rahatız ondan

maşallah canım.nice güzel yılları birlikte devirirsiniz inşallah....
Kızlar bi pazartesi sendromu yaşıyoruuz gene...
işimizin başına geçtik büyük fedakarlıklarla gene...
zeynep yolda uyandı annem uyutmaya çalışıyodu ben çıkarken....
yavrum nasıl ağladı peşimden anne diye....içim parçalandı resmen ne zaman alışıcak bu kız bay bay yapmaya peşimden....
bu arada kızlar size bişey danışıcam.Zeynep her zaman çok sık yapardı kakasını günde en az 2 kez dolu dolu yapardı ama sobn 15-20 gündür 6-7 kez yapıyo en az 3-4 oluyo ama öle isal gibi değil gayet normal katılıkta.acaba bi problem varmıdır çok kafam karışık ....

ishal değilse korkma canım belki eskiye göre daha çok yiyordur
sıhhatler olsun cnm, malesef hava soğudu eskisi kadar sık yıkayamıyoruz bebişleri,
azra artık şarkı söylemeye çalışıyo kızlar ama çok tatlı oluyo, mimikleriyle yamaya çalışıyo, belki faceeden yüklerim birazdan, çok mutlu oluyo insan ama kendi kendimize nazar da değdiriyoruz sevgimizden
ay ne güzel....kıskandım benim oğlum da söylesin...dans etmeyi çok seviyo...ama şarkıya daha geçemedik
bizde yemegimizi yedik melisi yıkadık çokseviyo banyoyuya çaykeyfi yapıyorum
ege de banyoyu seviyo ama yüzüne su değmeyecek....saçı yıkanırken mecbur geliyo..ağlıyo o zaman
mont almışsınız güle güle giysin kuzular
bizim de geçenseneden tulumu vardı geçen denedim tam oldu ceylandan almıştık onu giydirmeyi düşünüyorum heryeri kapalı çok sıcak tutuyor kendinden eldivenleri de var bakalım belki bi tane daha alırız
ay kızlar kaç günüdür ilaç veriyoruz ya kızıma işkenceye dönüştü direk çıkarıyo daha 4 gün oldu ilaç bitti nerdeyse kusmaktan. akşam bi de balık yağını içirmeye çalıştık onu da aynen çıkardı
hala hiçbişey yemiyo süt ve devam sütünü kestim sadece akşam yatarken ve gece veriyorum bütün gün aç yine de yemiyor resmen fotosentez yapıyo bu çocuk
sütü kesmene rağmen yemiyosa ver annesi...sütünden bari olmasın....bebekken sadece sütle beslenen biriymişim...annem dr dr gezmiş...hepsi de aynı şeyi söylemiş...sütten alıyodur alacağını demişler....benim boyum kilom sağlığım çok şükür yerinde....eceye de bişey olmaz annesi..o da büyür....biz elimizden geleni zaten yapıyoruz...
günaydın kızlar..annemler burda pek giremiyorum dışardayız orda burda..fırst olmuyor..
dün dışarı çıktık.hava güzeldi gezdk.yağmurla ne mümkün?**hemen aldık alacağımızı geldk.akşamda arkadaşlar oturmaya çağırmıştı ona gittk söz vermiştk..yağmur annemlerde kaldı.
ohh rahat rahat oturdum çayımı içtim pastamı böreğimi yedim...özlemişim ya.çocuksuz olamk lazım arada..
onu götürsem ne çay kalırdı nede vazo vs...iyi oldu...

bugünde yağmur var burda hafif..gece çok yağdı..annem evi süpürdü bende ütü yaptım.bugünde kalıcaklar yarın sabah gidiyolar ztn cumada almanyaya gdicekler..neyse ben çıkayım daha yemek yapıcam..buarada yağmur bayılır banyoya çıkarken ağlıyo bizimki neden çıkarıyosun die..
mont bizimde yok alıcam ya mothercare den yada lcwden bakalım.şimdilk var..
alllah kavuştursun canım
kızlar ya şu arısütü bal polenden bahsetmişsiniz duyduğuma göre bu karışımı çok iyi bilen birisinin hazırlaması gerekiyomuş gramajları çok önemliymiş.bende düşünüyorum başlamaa ve balık yağı ile bir arada verilirmi acaba bunuda merak ediyorum.
benim dr arı sütü ve ploenle ilgili ciddi bi çalışma olmadığını dolayısıyla tavsiye etmediğini söyledi...

ıyı gunler kızlar...ıkı gundur eymen kagan perişan etti bizi....cok yaramaz bır cocuktur ama uyku problemımız hıc olmuyordu.....hatta 11 aylıkken berı gecelerı genelde uyanmazdı...son 2-3 haftadır gecelerı cok uyanmaya basladı...oncekı gece saat 3,5 ta yattı....bu gece sabah ezanları okunurken ayktaydı....ve ben gsekız bucukta ıste olmam gerekırken gozumu actıgımsaat dokuzdu ve ben uyuyordum...tabı yıne eymen uyandırdı saolsun....oğlum olmasa ne yapardım ben...2 saatlık uykuyla ıse gıttım....uykusuzluga cok dayanıklıyımdır o bıseydııl de araba kullanmam cok sapıtıyo uykusuken...azılar falan cıktı...kopeklere bakıyom yerı bellı degıl....nazar oldu galıba dıyom...gecen bı arkadas ne guzel eymenın hıc uyku problemı yok dedı bu cocuk boyle oldu arkadas ya...ya bırde cocuga o kadar sınırlenıyorum kı....o sınırle uyuyup bırsuru karmakarısık ruyalar gordum...en onemlısı bbeebgın uyumasıymıs onu anladım gun boyunca ıstedıfgı kadar yorsunlar yeter kı uyusunlar yaaaaaaaa

huyları değişiyor canım ege de 9 aylıktan 12-13 aya kadar gece uyanmazdı...sonra 3*4 kere kalkmaya başladı....yazın sıcaktandır kışa düzelir dedik...yok hala aynı

olymposss özlemdi değilmi isim.
seninki ek gıdaya başladığından beri yemiyor sanırım, doktora götürdünmü, forundan bi arkadaş tıp fak. profa götürmüş yemiyor diye, doktorda kadına çocuğun annesi sensin ne yediğini sen bileceksin sevdiği şeylerden yola çıkarak ve yeni yöntemler bularak yedirmeye çalış demiş.
belki ılık şeyleri sevmiyordur sıcak çorba seviyordur, ekmek doğrıyorsan çorbasına doğramadan yedirmeye çalış, yoğurt seviyorsa yoğurduna meyve sebze püresi karıştır azıcık. birde devam sütü çok içiyor galibe, karnını şişirim yedirmeyedebilir o.
fazla süt içen çocuklar yemek yemiyorlar. sütü bir süre gösterme. iyice acıkmasını sağla, gerekirse 7-8 saat bişey verme. birde emiyormu?
bizimkide bu aralar yemiyor, bazen diyorum öylede büyüyorlar böylede, geçmiş dönemdede birçok bebek yemeyerek büyüdü hiç cüce kalan olmadı, stres yapmaya gerek yok diyorum, bazende sinirleniyorum tabi.

ayşe ve fatoş teşekkür edeim tavsiyelerinize ben de sadece süt içermişim.ama bu çocuk bambaşka ya annem bile öyle diyo.ayşe evet sürekli dr a götürüyoruz netten araştırıyorum vs ama dr lerin söylediği yer üstüne düşme ece zaten günde 12-14 saat aç kalıyo ondan sonra süt içiyo yani bi sabah bi akşam tabi doymayınca sabaha kadar bazen 2-3 kere.ama yok 24 saat aç kaldığı oldu yine de yemiyo.önceden sevdiği 2-3 çorba vardı onları da aylardır yemiyor.
ilacı şırıngayla veriyoruz zaten ama yine de çıkartıyor polen de veremdik buzluğa kaldırdık o yüzden ay yemeyen çocuk çoooook zor.

özlem peki kg su nasıl bebegının...benım bebegımde coooooooooooooook ıstahsızdı....ama alerjı surubunu duzenlı verınce ıstahı acılıyor...en azından normallesiyor....yan atkı olarak yanı...bu ıstah acıcılardan vermedı mı dr lar

filizcim kaç gündür dışarlardayım giremiyorum canım yaa. şimdide bir bakayım dedim ..oğluşum iyi canım Allaha şükür senin yakışıklın nasıll..

günaydın tatlım
evet seni göremiyoruz kaç gündür
ALLAH iyilik versin canım kuzularımıza
benim yakışıklıda iyi canım

herkese günaydın

günaydınn..
annnemleri gönderdim...ne kötü ya uzakta olmak.insanın içine bi hüzün çöküyor.boğazım düğüm düğüm oldu.ağlamamak için zor duruyorum walla.ew ne güzeldi kalabalık şen şakrakkk..yağmur uyudu uyanınca arıyacak annemleri.babama aşık zaten..bağırır artık evin içinde dedee annnenne die..
neyseki uyansın çıkıcaz.pazara gidicez ordan gezmeye..

beşikden bahsedilmiş.yağmurda çıkamıyor.boyunu biraz geçiyor ama çıkaamaz.içi kalınsa basıp çıkabilir.neyse ben çıkıorum görüşrüz kızlar...

günaydınn..
annnemleri gönderdim...ne kötü ya uzakta olmak.insanın içine bi hüzün çöküyor.boğazım düğüm düğüm oldu.ağlamamak için zor duruyorum walla.ew ne güzeldi kalabalık şen şakrakkk..yağmur uyudu uyanınca arıyacak annemleri.babama aşık zaten..bağırır artık evin içinde dedee annnenne die..
neyseki uyansın çıkıcaz.pazara gidicez ordan gezmeye..

beşikden bahsedilmiş.yağmurda çıkamıyor.boyunu biraz geçiyor ama çıkaamaz.içi kalınsa basıp çıkabilir.neyse ben çıkıorum görüşrüz kızlar...

Allah kavuştursun canım

slm kızlar yemegen çocuk çok zzor allah koalylık sırıngagla çıakrıyo demişsin canım yemekleride onlaversen bidne bakalım ben melisi öyle besledimd aha yeniyeni abrdaga alıştıyyyyyyorum yemdigi zaman ay diyorum başka yere çekiyom dikkaetini oraryutuyo bizegellim emelisisalaldım salladımuyuamdı bakalım kndidalacak ay evişi bitmiyo evleri süpürücem okalkınca yemekyapasım yok dünkiler yetrya of offffffffffffff valal evişibitmez

ilkecim anenler gitmiş allah kavuştursun çok zor şey bilirim 8senedir ayrıym bende hafats onuakyannamla gelecek ay birazmelisle oynarlarda bende kaçarım diyorum iyi olacak

selam kızlar, menekşe arısütü polen karışımını eşimin arkadaşı hazırladı, içanadolu bölge temsilcisi arıcı kendisi o yüzden içim rahat.
egelifatoş yazmıştı faydalarını

1 Gram Polendeki 8 mg B1 vitaminini şu besinler sağlar 70 gram Bira mayası, 3 kg. Karaciğer, 8 tam kepekli ekmek, 20 kg. elma veya domates

1 Gram Polendeki 5 mg B2 vitaminini şu besinler sağlar
50 gram Bira mayası, 6 kg. portakal, 12 kg. domates, 16 kg. elma 74 adet beyaz ekmek

1 Gram Polendeki 27 mg B5 vitaminini şu besinler sağlar
35 gram Bira mayası, 13 kg. sığır eti, 25 kg. kabuklu buğday, 95 lt süt

mert dünden beri bişey yemiyor, toplamda 5 lokma gitmemiştir midesine, dişlerinden olduğuna eminim sürekli emiyor dudak tiryakisi oldu çıktı, benden hiç ayrılmıyor benim sıcaklığımı hissetmek istiyor. bende yeme konusunda üstüne gitmiyorum, çocuk uykuyada dalamıyor ağrıdan.
dut şurubu ağız hastalıklarına iyi geliyormuş ama kafama göre bişey vermek istemiyorum, aslında ilaç değil, dut reçelei gibi. ağız yaralarına enfeksiyonlara iyi geldiğini doktordan duydum.

havalar soğuduğu için hep evdeyiz canım sıkılıyor, komşumu çağıracaktım ama mert çok huysuz rahat vermez, misafirime çay bile veremiyorum bacaklarıma dolanıyor beni başka odalara götürüyor.

X