2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar
ben uğpruyorum ama gelen olmayınca yazmıyorum
bizim okulda sınavlar başladı 2 hafta doluyuz sonra da biyerlere giderim
gülincim koay gelsin
emelcim bizimki de fotoğ. makn. bozdu durduk yere masraf çıkardı yenisini aldık

MERSİ kızlar.perşembe mevlüdümüz var onu da bı atlatsak.emelcim valla çok ıyı düşün 2.çocugu.allah affetsın ılk gunler naptım ben dıye bıle düşündüm.hata mı yaptım acaba dıye düşünüyorum hala ara sıra.sonra da allahım dıyorum ben ıstedım sen verdın acısını gösterme çocuklarımın.ama zr gerçekten.bazen dıyorum derıne haksızık mı yapık.maddı larak da ona verebıleceğimiz gelecek yarıya ındı.acaba ılerıde ıyı bır eğitim vs mı tercıj-h eder yoksa ıyı kı kardeşim varmı der.dokunsalar nasılsın deseler ağlıyorum.çok sınırlerım bozuk.

MERSİ kızlar.perşembe mevlüdümüz var onu da bı atlatsak.emelcim valla çok ıyı düşün 2.çocugu.allah affetsın ılk gunler naptım ben dıye bıle düşündüm.hata mı yaptım acaba dıye düşünüyorum hala ara sıra.sonra da allahım dıyorum ben ıstedım sen verdın acısını gösterme çocuklarımın.ama zr gerçekten.bazen dıyorum derıne haksızık mı yapık.maddı larak da ona verebıleceğimiz gelecek yarıya ındı.acaba ılerıde ıyı bır eğitim vs mı tercıj-h eder yoksa ıyı kı kardeşim varmı der.dokunsalar nasılsın deseler ağlıyorum.çok sınırlerım bozuk.
gülincim lohusa psikolojisi, emin ol daha sonra iyi ki doğurmuşum diyeceksin...tabi zordur..ben de zaten göze alamadığım için doğurmuyorum ama kızların büyüdüğünde birbirlerinin en iyi dostu olacak...maddi olarak da allah rızkını verir canım...öp kokla meleklerini..geçer bu günler...ardarda olması anne için daha iyi aslında ikisini bir arda büyütüp bi daha yorulmayacaksın..bizim belki yaş farkı çok olacak sil baştan yapıcaz, en iyisini yaptın....

mersi kızlar.perşembe mevlüdümüz var onu da bı atlatsak.emelcim valla çok ıyı düşün 2.çocugu.allah affetsın ılk gunler naptım ben dıye bıle düşündüm.hata mı yaptım acaba dıye düşünüyorum hala ara sıra.sonra da allahım dıyorum ben ıstedım sen verdın acısını gösterme çocuklarımın.ama zr gerçekten.bazen dıyorum derıne haksızık mı yapık.maddı larak da ona verebıleceğimiz gelecek yarıya ındı.acaba ılerıde ıyı bır eğitim vs mı tercıj-h eder yoksa ıyı kı kardeşim varmı der.dokunsalar nasılsın deseler ağlıyorum.çok sınırlerım bozuk.

gülincim şu anki düşüncelerin çok normal. Daha lohusasın. Bu dönemi atlatmak sıkıntılı olabiliyor. Bende yaşadım aynılarını ama inanki normale döndüğünde bu düşüncelerini çok gereksiz bulacaksın. Iyiki allah bana nasip etmiş diye şükredeceksin. Bence çok şanslısın. Allah eli ayağı düzgün sağlıklı 2 çocuk vermiş insan daha ne isterki..sağlıklı çocuğa bakmakta ne var. Onlar dünyadaki en güzel şeyler cnm..

selammm
gülincim kızlar doğru söylüyor ilerde iyiki doğurmuşum dersin bir anda 2 çocuk da büyüyecekler ne güzel

ay alemsin gülin ben de ota b.ka ağlarım ama sen beni de geçtin neyse 40 ından sonra düzelir inşallah

ay gülin korkutma ya, kız olcağını bilsem hemen yapçam ama ne bileyim iki kuduruk erkek olursa başedemem diye korkuyorum
ağlama öyle herşeye, ne kadar isteyipte bulamayanlar var, en çok derinle ilgilen bence sevgi ilgi bölündü sonuçta
büyüyünce birbirlerine sırdaş olcaklar

kaç gündür yazca m fırsat olmadı 2009 haziran annesi bendeiz 2012 mayıs annesi oldum 23 mayısta normal doğumla oğlumu kucağıma aldım daha 40 ımız çıkmadı oğlum gece ii uyuyor ama gündüz hep kucak istiyor kızım şimdilik kıskanmıyor parka gidiyor felan daha tam anlayamadı kardeşi sanırım kışa kadar oğlumda toparlar ablasıyla yuvarlanırlar inşallah şimdilik çok mutluyuz çok gazımız felanda yok sütüm ii karpuz sağolsun bu arada ankarada özel koru hastanesinde doğum yaptım harika bi hastane herşey çok güzeldi drum ümit bey çok güzel destek oldu şimdilik bu kadar herkese selamlar

denklem tebrik ederim...gülin nasıl gidiyo iki çocuklu annelik....ben bu ay spirali çıkarttıyorum...ilki hemen olmamıştı...ikinci de hemen olmaz diye düşünüyorum...2 yıla olsa oğlan 5 ben 34 idare eder....allah hayırlısını versin..olmazsa da üzülmem...birinci garanti de çok şükür...ee başka var mı aramızda düşünen

denklem tebrik ederim...gülin nasıl gidiyo iki çocuklu annelik....ben bu ay spirali çıkarttıyorum...ilki hemen olmamıştı...ikinci de hemen olmaz diye düşünüyorum...2 yıla olsa oğlan 5 ben 34 idare eder....allah hayırlısını versin..olmazsa da üzülmem...birinci garanti de çok şükür...ee başka var mı aramızda düşünen

valla çokçok ıyı duşun.allah affetsın pişman olmadım değil.belkı çok yeni oldugu için böyle düşünüyorum ama altından kalkamıycam gıbı gelıyo.acele etmışız belkı de.

arkadaşlar nasılsınız
uzun zaman oldu nuralara ugrayamayalı
ben gelmeyeli dogumlar olmuş
güle güle büyütünn
gerçekten iki tane ve" iki küçük çocuk çok zor
gene sizinkiler 3 yaşında oldu
benim ikincisi oldugunda,
birincisi 1.5 yaşındaydı
inş zamanla alışıyor ama bu zaman biraz uzun hemen alışıcam diye beklemeyin
ben bir buçuk sene ikisine birden bez bagladım 10 gündürde kızımı çişe alıştırmaya çalışıyorum
insan biraz psikolojik olarak zor alışıyor
ama alışılıyorr
Allah kolaylık versin hepimize
ama güzel yanlarıda var yarın birkaç senne sonra ikisi birden büyümüş olacaklar
ve Allah a çok şükretmemiz lazım diye düşünüyorum
insanlar 1ini ararken Allah bize 2tane verdi çok şükür
emeklerimizi hiçbir zaman zayi etmesin
olmayan isteyen herkezlerede hayırlı evlatlar versin inş

Son düzenleme:
valla çokçok ıyı duşun.allah affetsın pişman olmadım değil.belkı çok yeni oldugu için böyle düşünüyorum ama altından kalkamıycam gıbı gelıyo.acele etmışız belkı de.

canım benim böyle yazdığına göre çok zor olmalı...yoksa sen güçlü birisin...eminim 3-4 ay sonra böyle düşünmezsin....senin gibi yakın yaş aralığında doğuran bi arkadaş "resmen kaşındık" demişti...ben de kaşınıyorum galiba...ama yazdığım gibi hemen olmaz diye düşündüğüm için....bir de yeni okuduğum bi kitapta çocuğu olmayan bi kadının çocuk sahibi olmak için yaaşadıklarını anlatıyo...ondan etkilendim herhalde...yaşımın geçiyo olmasının ve egenin artık bizimle değil yaşıtlarıyla oynamak istemesinin de katkısı oldu...allahtan hayırlısı bakalım....

selam kızlar ben 16 gün önce normal doğum yaptım dikişim kesi iyileşmeden erimeye başlamış açıklık varmış geçmezse tekrar dikilecek dikilmezse yeni evliyim o şekilde kalması beni korkutuyor sizde de aynısı oldumu bana yardımcı olun lütfen bunalıma girdim sizde aynı şeyleri yaşıyan varmı =(

geçmiş olsun canım, hiç bilgim yok Allah şifa versin

nasılsınız kızlar? kimse uğramaz olmuş, yeni bebişler gelmiş Allah analı babalı büyütsün
bende istiyorum artık, iş arıyorum bulduğum işleri eşim beğenmiyor boşver gitme diyor,
kpss yede gircem bakalım ama pek çalışamadım küçük canavarımla

kız yada erkek olması için yöntemler varmış deneyen varmı ?

canım sana tek tavsiyem sabır demek olucak,inan bana ilerde iyiki doğurmuşum diyceksin,,şimdiki duyguların çok normal,,bi arkadaşın dediği gibi siz bi bakıma şanslısınız bile,benimde kız doğduğunda oğlum 13aylıktı,bilemezsin yaşadığım zorlukları,tek rahat ettiğim nokta kıskançlık duygusunun henüz olmamasıydı oğlumun,,kardeşini seviyordu fakat daha oğlumda bebek olduğu için onunda ilgiye ihtiyacı vardı,ve ben ne yapıcamı şaşırmıştım,ilk emzirme günlerinde kendi lohusalığımı bile rahat yaşayamadım,devamlı ayakta olmak zorundaydım,dikiş acılarım vardı ama ben hem emzirmek hemde oğlanla ilgilenmek zorundaydım,hiç kimsem yoktu tek başıma başa çıktım,eşim desen çalışıyo ,geceleri uykudan uyanmazdı ,bu konuda bide eşile kavgalarımız oluyodu oof ne çileydi ogünler,ama şimdi oğlan 3 kız 2yaşına girdi,ve ben uzun zamandır iyiki yaşları bukadar yakın diyorum,arkadaş gibiler kimseye ihtiyaçları yok,heryerde oyun oynuylar ,fakat kıskançlık ve beni paylaşamamak hat safada bazen deliricek gibi oluyorum,:KK53:ama iyi yönleride okadar çokki,hemen unutuluyo bu yorgunluk,oğlan bezden 22aylıkken kurtulduda erkenden biraz rahatladım:)):KK55:şimdi sıra kızda ama bezden çabuk kurtulamıcaz gibi bunda:KK31:
sabret canım bu günleri arıycaksın ben sana diyim,diyorumya şimdi bebeklik videolarına bakıyorumda ozaman daha az yoruluyomuşum bee:))valla şimdi büyüdükçe dertleride büyüyo bu veletlerin,bi çocuğun hiçmi isteği bitsen arkadaş:KK47::KK1:
''ama son günlerimizin en büyük tartışma konusu bukadar erken yaşta niye 2çocuk yaptık,hayatımızı yaşayamıyoruz istediğimiz gibi''
tabi bu cümle eşime ait çok üzüyo beni ama,bazen acabada diyorum yani,,ama şuan 24yaşındayım,30 yaşına geldiğimde oğlan 9,,kız 8 yaşında olucak bence en rahat dönemimizde ben daha çok genç olucam,ozamanları dşünüp motive ediyorum kendimi en azından,,ama eşim bunu anca o yıllarda anlıycak eminim:129:

selam kızlar ben 16 gün önce normal doğum yaptım dikişim kesi iyileşmeden erimeye başlamış açıklık varmış geçmezse tekrar dikilecek dikilmezse yeni evliyim o şekilde kalması beni korkutuyor sizde de aynısı oldumu bana yardımcı olun lütfen bunalıma girdim sizde aynı şeyleri yaşıyan varmı =(
geçmiş olsun inan benimde bilgim yok,ama dikiş tutmazsa tekrar dikilicekmiş,sorun olmaz ozaman canım,takma kafana,,benim ilki sağda 2.ci doğumdada solda kesi atıldı,üstünden 2yıl geçti son kesi üstünden,gözle görülür bi iz kalmadı merak etme geçer:KK34:
geçmiş olsun canım, hiç bilgim yok Allah şifa versin

nasılsınız kızlar? kimse uğramaz olmuş, yeni bebişler gelmiş Allah analı babalı büyütsün
bende istiyorum artık, iş arıyorum bulduğum işleri eşim beğenmiyor boşver gitme diyor,
kpss yede gircem bakalım ama pek çalışamadım küçük canavarımla

kız yada erkek olması için yöntemler varmış deneyen varmı ?

valla ben öyle bi yöntem olucanı sanmıyorum ,ama deneyenler var,ama hepsi tesadüf sadece eminim,,allahım ne uygun görürse onu veriyodur bence,yöntemle cinsiyet belli edilmez:KK31:
ama adetten sonraki gün ilişkiye girilirse gebe kalınırsa doğan çocuk erkek olur diyolar,e bu bende tutmuştu ne yalan söyliyim:KK9:

Son düzenleme:
canım sana tek tavsiyem sabır demek olucak,inan bana ilerde iyiki doğurmuşum diyceksin,,şimdiki duyguların çok normal,,bi arkadaşın dediği gibi siz bi bakıma şanslısınız bile,benimde kız doğduğunda oğlum 13aylıktı,bilemezsin yaşadığım zorlukları,tek rahat ettiğim nokta kıskançlık duygusunun henüz olmamasıydı oğlumun,,kardeşini seviyordu fakat daha oğlumda bebek olduğu için onunda ilgiye ihtiyacı vardı,ve ben ne yapıcamı şaşırmıştım,ilk emzirme günlerinde kendi lohusalığımı bile rahat yaşayamadım,devamlı ayakta olmak zorundaydım,dikiş acılarım vardı ama ben hem emzirmek hemde oğlanla ilgilenmek zorundaydım,hiç kimsem yoktu tek başıma başa çıktım,eşim desen çalışıyo ,geceleri uykudan uyanmazdı ,bu konuda bide eşile kavgalarımız oluyodu oof ne çileydi ogünler,ama şimdi oğlan 3 kız 2yaşına girdi,ve ben uzun zamandır iyiki yaşları bukadar yakın diyorum,arkadaş gibiler kimseye ihtiyaçları yok,heryerde oyun oynuylar ,fakat kıskançlık ve beni paylaşamamak hat safada bazen deliricek gibi oluyorum,:KK53:ama iyi yönleride okadar çokki,hemen unutuluyo bu yorgunluk,oğlan bezden 22aylıkken kurtulduda erkenden biraz rahatladım:)):KK55:şimdi sıra kızda ama bezden çabuk kurtulamıcaz gibi bunda:KK31:
sabret canım bu günleri arıycaksın ben sana diyim,diyorumya şimdi bebeklik videolarına bakıyorumda ozaman daha az yoruluyomuşum bee:))valla şimdi büyüdükçe dertleride büyüyo bu veletlerin,bi çocuğun hiçmi isteği bitsen arkadaş:KK47::KK1:
''ama son günlerimizin en büyük tartışma konusu bukadar erken yaşta niye 2çocuk yaptık,hayatımızı yaşayamıyoruz istediğimiz gibi''
tabi bu cümle eşime ait çok üzüyo beni ama,bazen acabada diyorum yani,,ama şuan 24yaşındayım,30 yaşına geldiğimde oğlan 9,,kız 8 yaşında olucak bence en rahat dönemimizde ben daha çok genç olucam,ozamanları dşünüp motive ediyorum kendimi en azından,,ama eşim bunu anca o yıllarda anlıycak eminim:129:

[çok teşekkur ederım yazdıkların için.ben de öyle düşünüp motıve olmaya çalışıyorum ama olmuyo henuz.bı de benım ılk kızım çok sorunsuzdu analamdım bıle buyudugunu.bu öyle değil maalesef:KK43:( offfff çok daralıyorum bazen.senın yaşın gençmiş ohooooo ben 24 yaşındayken uçuşuyodum peri gibi.ben 33 yaşındayım eşim 39 yaş ilerledıkçe tahammul azalıyo sanırım.senın işin daha kolay.

geçmiş olsun inan benimde bilgim yok,ama dikiş tutmazsa tekrar dikilicekmiş,sorun olmaz ozaman canım,takma kafana,,benim ilki sağda 2.ci doğumdada solda kesi atıldı,üstünden 2yıl geçti son kesi üstünden,gözle görülür bi iz kalmadı merak etme geçer:KK34:

valla ben öyle bi yöntem olucanı sanmıyorum ,ama deneyenler var,ama hepsi tesadüf sadece eminim,,allahım ne uygun görürse onu veriyodur bence,yöntemle cinsiyet belli edilmez:KK31:
ama adetten sonraki gün ilişkiye girilirse gebe kalınırsa doğan çocuk erkek olur diyolar,e bu bende tutmuştu ne yalan söyliyim:KK9:
sağdan soldan mı kesiyorlar 3. olursa ne olacak :44: doğumlardan sonra çok fark edilecek değişiklik oluyormu inşallah benim de düzelir çok huzursuzum

X