2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlaaaaaaaaraaa naber?benım bugun hiç keyfım yoktu.hamılelıkten herhalde herşeye ağlıyorum.sonra zor bala çıktım dışarı.akşam da eşim maç ızlemeye gıdınce annemlere gıttık derınle bıraz önce geldik.izmirde hava guzel allahtan.bakalım babamdan evın anahtarını aldım yarın çeşmeye gidicez kısmetse üçümüz.mangal falan takılırız dedık ailece.derrın de çok sevıyo orayı oynuyo falan çocuk.
o da sabah gözleme yedı.
öğlen erişte ve fırında tavuk
akşam da annemlerde de aynı menu vardı gene makarna ve tavuk+limonata:)
biraz önce de sütünü içti.

ayşecim yanlış anlamada sürekli aparetif olduğu için mert az yiyor olabilir
benim eşimde çok geç gelir genelde ama ben hergün bir sebze yemeği çorba yapmaya çalışıyorum
kendim yemesemde kayra için

yok hayatım yanlış anlamam, canım benim işdahım olmuyor hiç, mertde öyle herşeyi yemiyor ilk zamanlar çeşitli yapıyordum mesela çeşitli sofra kursam salataya gözünü iliştirir domateslerini seçer doyar. mesela masada fanta olsa onunla şişer.
bende ona ayrı yediriyorum tek çeşit olduğu için acıktığı için yiyior sonra sofrada ne yemek isterse ondan veriyorum yani...

eşimin çalışma saatleri belli değil.... bazen bayileriyle dışarıda yiyiyp geliyor bazen çeşitli yemekler hazırlarım onu yemesekte kahvaltı tarzı yapsak der kahvaltı yaparız falan......

bugülerde herkes sebepsiz ağlıyor :) kime sorsam bi hüzün var, allah sonumuzu hayır etsin....

canım seninki hamilelikten doğumdan sonra geçecek, hem ne güzel şanslısın arabana atla gezin işde derinle, bizim canımız sıkılsa evde hapisiz....

ya kızlar mert geceleri bir biberon süt içiyor uyumadan çişinide yapıyor ama yinede gece yatağı ıslatıyor, yatak ıslanmıyor naylon serdim ama hergün nevresim pijama yıkamaktan bıktım valla, varmı bunun çaresi....

birde kayınvalidemim omurgası kaymış bundan sonra 2 kilodan fazla bişeyi kaldıramayacakmış uçak dışında seyehat edemeycekmiş, kocasıda yok evini bile süpüremeyecekmiş, duyunca üzüldük, çelik korseyle yaşayacak....

günaydın kızlar,
geçmiş olsun ayşecim kayınvalidene, napçak şimdi senmı bakacaksın? bende ayrı yediriyorum kayraya sofra kurulduğunda tok oluyor yoksa dediğin gibi iki lokma yer doydum der kalkar

güliiin hassas arkadaşım, geçicek sabret az kaldı, iyi olmuş işte gezin ana kız, bidaha iki çocukla zor gezersin

kayranın kahvaltısı haşlanmış yumurta, köy peyniri, yarım dilim salçalı ekmek, zeytin, havuç-kivi suyu sıktım katı meyve presinde birde onu içti
öğlende makarna yoğurt yicek

ayşecim tuvalete kaldırıyormusun uyuduktan 3 saat sonra falan kaldır ,uykulu uykulu hemen yaptır yatır
süt içiyorsa okadar sıvıyı tutamaz tabi sabaha kadar
ben kayrayı artık kaldırmıyorum ama süt içmiyor zaten ama çok su meyve suyu falan içtiği akşamlar kaldırıyorum gece

çok geçmiş olsun.emelin dediği gibi eeeeeeeeee nolucak şimdi?yok muymuş tadavisi falan yazık.
merti de bence de gece kaldır çişe madem tutamıyo.erkek çocugunda ne var tut bı kavanoz uykukda bıle yapar.ablam öyle yapardı hep oğlanlara küçükkenn.aman derın tutuyo maşallah

maşallah güzel yemiş işte.derrın de 2 tane sosısle yarım dilim nutellalı ekmek yedı bı de 1 bıberon sut o kadar.
ah emelcim 2 çocuklu halımı düşündükçe basıyolar zatn allahın gücüne gıtmesın tabı ben ıstedım onu da ama ınsan bılınmeyenden korkar ya.derın çok zahmetsiz bı çocuk oldu doğduğundan berı şimdi tam kendını kurtardı rahatım derken herşey 2 ay içinde sil baştan başlayacak.alahtan yardımcım var kadına çok guvenıyorum amagene butun yuk annenın omuzlarında.neyse allah verır onun da gücünü.

selam kızlar.
gülinnn hormonlar değişiyor kolay değil,bende hamileyken çok ağlardım.tv de birşey izlesem yarılırdım ağlamaktan.kucağına al yavrunu geçer inşallah.

ayşecim geçmiş olsun.çok zor.ne olacağımız belli değil.çiş konusuna gelince bende kızlara katılıyorum çişe kaldır cnm.yağmurun da maşallahı var gece yatar sabah kalkar.

emelcim maşallah kayraya daha ne yesin.

yağmur sabah 5 de uyandı kulağımda kulağımmm ağla ağla mahvoldu.şurup verdim uyudu.ama ara ara uyandı çok mızmızdı.
doktor da yok.acile götrsem iğne vurcaklar.sabah götürcem bakalım.neden ağrıyor kulağı.gerçi bugün soruyorum geçti annecim diyor.ama ben yarın götürcem.

hava çok güzel.ama yağmur sabah kustu.pekmez verdim ne kadar balgam varsa çıkardı.koltukların minderlerinin kılıfları hep kusmuk oldu onları attım yıkanıyor.
örtüler vardı hepsi iğrenç oldu.bir sürü iş çıktı bana.
uykumuzda var.uyanınca çıkarız belki.
iyi pazarlar herkese...

emelcim çok geçmiş olsun poyraza öyle tabanca vs vermiyorum biliyorum biyerine bişe yapacağını neyseki fazla bişey olmamış yinede göz dr götür bide o baksın...

ayşe şimdi senmi bakacaksın kayınvalidene çok zor ya allah yardımcınız olsun

gülin inş. sağsalim kucağına alırsın bebeğini hamilelik hormanları yüzünden zamanında az ağlamadık bizde :))

ilke cnm geçmiş olsun pekmez gerçekten balgama birebir hemen çıkarıyolar gerçi sana baya iş çıkmış ama en azından rahatlamıştır kızın...

poyrazda grip olmuş yemek yemiyo uğraş dur bu ay adetim 1gün gecikti korktum valla ama dün oldum çok şükür korkuyu atlattım bugün hava çok güzel ama camlar silinecek evler silinecek çok işim var ya bu ev işleri hiç bitmiyooo

Son düzenleme:
selam kızlar
hava süper biz de dışarı çıktık birazdan da arkadaşa gidicez. dışarı çıkmışken acilde tansiyonumu ölçtürdüm yine düşük sabahtan beri kendimi kötü hissediyorum heralde yorgunluktan diyorum bakalım ne zaman geçicek
ayşecim geçmiş olsun allah kolaylık versin kaynanana
semra size de geçmiş olsun. bizimki bugün dondurma yedi bütün kış hasta etmedik inş. bişey olmaz.
emelcim maşallah iştahınız çok güzel.ben bizimki düzeldi diyodum ama yok yaa. sabah sadece sucuk yedi ne ekmek ne de başka bişey. dışarda o kadar koşturdu dondurma yedi ve hala yemek yiycek zilli bakalım ne zaman yer.
ilkecim size de geçmiş olsun inş. önemli bişey değildir

kaynanam ilçede yaşıyor ben merkezde 100 km var arada. evi müstakil maaşıda var sanrım yanına yol arkadaşı tarzı birini maaşla ayarlarız, zaten görümcemin çocuğuna baktığı için kşları istanbulda. çok şükür şimdilir ayakta kendi kendini idare ediyor ama kendine bakması lazım.

mertin çiş olayı problem kızlar, çocuk gece çiş sıkıştırınca yırtarcasına ağlıyor gel oğlum götüreyim tuvalete diyorum yok ayağa kalkıyor olduğu yere yapıyor, gece gece nerden lçıktı bu çiş diye sinirleniyor heralde :)
yanına şişe koydum yap dedim bana inat olsun diye yapmıyor, düzelicektir sanırım.

saol özlemcim sanada geçmiş olsun inş. hasta olmaz poyrazda dondurma diye ağlıyo her markete gittiğimizde ama almıyorum :)

ayşecim poyrazda aynı yazın gece yapmıyodu altına 1kere tuvalete kaldırıyodum o kadar ama kış geleli bez bağlıyorum geceleri zaten gece 5defa kalkıyo ağlayarak allah yardımcımız olsun

kıyamam çok gecçmiş olsun.bak 1-2 ay önce derın de öyle bı gece ne ağlamak kulağım da kulağım aldım kent hastanesıne gıttık oranına cılınde çocuk dr var sadece.orta kulak ıltıhabı başlangıcı dedı dr.derın de kusuyodu.yakın zamanda genız akıntısı falan gecırdıyse olabilir.baktır sen yarın gene.

sağol canım.kız sen sen yaşıyo musun?hiiiiiiiiiç uğradıgın yoktu buralara hoşgeldin özlemişiz

geçmiş olsun yağmura canım, kayrada hasta bende hastayım çok fenayız bizde

dondurma zarar vermezmi canım, bende hiç almadım daha mayıstan öncede almam
sanada geçmiş olsun bu arada canım

ayşecim uyurken kucağına al , uyandırmadan bir kavanoz ayarla, hemen bastır ayaklarının üstüne, kavanoza yaptırıver, hemen uykusu ayılmadan yatır yatağına
oğlum kalk deme hiç , zamanla buna alıştıktan sonra gecede kaldırmana gerek kalmıcak

canım belki üşüyordur, üstünü açıyormu, kayrada üşüdüğünde kaçırıyor altına, ben eşofman üstüne kazak giydirip yatırıyorum çünkü hiç örtmüyor üstünü uyku tulumuda giymiyor

nasılsınız kızlar, çok hastayız biz
ne güzel yiyordu yavrum öksürmekten ne uyuyor ne yiyor
bizim sabah menümüz, haşlanmış yumurtanın yarısı, yarım bardak adaçayı
inşallah öğlen yer

günaydın kızlar, mert uyuyor hala :)
gece 1 de bana pilav pişirtti azıcık yaptım artık.
bugün yine parka götürücem havalar güzelleşti artık.

bızden de günaydın.Emelcim çok gecmiş olsun sıze de.izmir de hava yaz gıbı valla pırıl pırıl.bırazdan çıkıcaz.bugun boş gunum.annem derın bakıcısı ben karşıya gecıçez.ilke bilir.inciraltı dıye bı yer var burda denız kenarı yeşil alan vs oraya gıdıcez.
derın de sabah yarım simit yedı bı de sut içti.öptüm sizi.

çok geçmiş olsun cnm.. Allah beterinden korusun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…