2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

2 satırda olsa yaz neslicim.
bence boğazından kesebiliyorsan kes canım alternatif ürünere yönelme sonra çok zararlarını görürsün.

canım neresi kısa, tam ortalamada işde. benim mertte 93 cm. valla çocuğun annede babada minyon ve zayıf bu çocuk bize çekmeyecekte kime çekecek diye kabullendim artık, takmıyorum.

hayırdır canım ne yapıyor. durup durup mızmızlanma huyu mu var.
aynen cnm ceylin de çok huysuz çok yaramaz oldu.yalnız olmasının yanında dönemsel bir durum yine sanırım.benim de sinirlerim çok yıprandı
canım nerelerdesin ya, sanrıım sende okuyup okuyup yazmayanlardansın...

tamam aysecim yazacağım artık :)
günaydın kızlar

ceylin de 101 cm 14,9 kg iştahsızlık hat safhada resmen aç geziyor ama buna rağmen aşırı hareketli yerinde durmuyor oturmak bilmez,sağlığıda yerinde kolay kolay hastalanmaz bu yüzden takmamaya çalışıyorum yememesini

Son düzenleme:

maşallah canım, boyuda kilosuda süper. bizimki yemeye başladı ama et tutmuyorki...
sen neler yapıyorsun, yalnızmısın yine benim gbi...

e maşallah daha ne olsun.kılosu gayet guzel.uzun botylu olacak sanırım boyu 3 yaş cıvarı dı mı?

e maşallah daha ne olsun.kılosu gayet guzel.uzun botylu olacak sanırım boyu 3 yaş cıvarı dı mı?

evt boyu 3 yaş civarı hatta bazılarından uzun bile. dr da uzun olacak diyo 1,70 altında olmaz sanırım.ben 1.70 babası 1,82
kg bence de normal ama bişey yediği yok çok seciyor belli şeyleri yiyor hep umarım düzelir büyüdükce.

maşallah canım, boyuda kilosuda süper. bizimki yemeye başladı ama et tutmuyorki...
sen neler yapıyorsun, yalnızmısın yine benim gbi...

benimki hep aynı şeyleri yiyor sabah sucuk yada yumurta sonrasında pilav,makarna,köfte başkada bişey yok çorba yemeyi kesti çoktan

evet yalnızım cnm ona da bağlıyorum yememesini huysuzluk etmesini bir yere gidince kalabalıkta güzel yiyor.bakalım inş.temmuz ayında yalnızlığım bitecek batıya tayinimiz çıkacak kreşe vereğim ceylini o zaman daha iyi olur düzenimiz inş.

selam kızlar
ayşe inş. geçer bu dönemleri gerçekten biz de yıprandık evde huzur kalmadı
geçen kübra yazmışım yanlışlıkla neslihancım sana kolay gelsin diyecektim.sizin alerji vardı besinlere karşı şu an ne durumda?
ben de uzamasın bu kız yeter diyorum ben 174 üm kızım da en az 180 olacak sanırım.şu an 101 civarı 16 kilo.boy pos maşallah iyi yemediği halde gelişimi çok güzel ben de artık diyorum ki demekki vucut istemiyo. yoksa gelişim geriliği olurdu.kıyafetleri 4 yaş alıyoruz umarım çok uzun olmaz okulda falan çok problem oluyo uzun boy.benim kadar olsa yeter bence.

canım bızım alerjılerımız devam edıyor....sut urunu adına tukettıgımız seyler kecı yogurdu ve kecı peynırı.....kı onlarda bence alerjı yapıyor az da olsa.....oğlumun yemesıne kotu dıyemem...her gordugune saldıran asırı ıstahlı bır cocuk degıl...ama memeyı kestıkten sonra yavas yavas duzeldı yemesı....sızlere bır gunluk duzenımızı asagı yukarı yazatım.
sabah:keci sütüyle yapılmıs derotlu krep+keci peyniri+yumurta+pekmezlı komposto+zeytin
ara öğün:keçi yoğurdu
öğle:ıspanak+karnıbahar+brokoli ya da baklagıller tarzı bır yemek
ıkındı:muzlu keçi yoğurdu
akşam:kofte+corba

gıda alerjılerımız var...herseyı rahat rahat yedıremıyorum..mesela balık,dana eti,kabuklu yemısler,ve narenciyeler tuketmıyoruz....bırde tabıkı ınek sutu ve urunlerı..

yalnız masallah senın kızın gelısımı cok ıyı...demekkı bu ıslerde genetık cok onemlı...canım bosver uzun olsun kızın....kılolu olmasında uzun olsun....bende genel olarak mınyonluktan hoslanan bır tıpım bayanda....ama boyumun bır 5 cm daha fazla olmasını ısterdım....ama uzun boylu olup da mınyon olabılenlerde favorımdır yanı

merhaba kızlar, nasılsınız?
kayranında mızmızlıkları çoktur ama ben pek izin vermiyorum bu eve taşındıktan sonra arttı dedesi şımartıyor çok fazla
ama terbiye ediyorum ben elimden geldiğince :)
neslihancım çok zor senin işin Allah şifalar versin sağlıklı olsunda önemli olan o,

bizim bugünkü menümüz,

sabah bir dilim ekmek (kaymak ve pekmeze batırıyorum küçük lokmalar) haşlanmış yumurta peynir
karışık meyve suyu( elma havuç kivi mandalina)

öğle bir kase yoğurt çorbası
ara bir pingui, biraz patlamış mısır

akşam mercimek yemeği pilav yoğurt

yarım bardaktan az süt (sevmiyoruz pek ama dert etmiyorum artık en azından yoğurt ve peynir yemeye başladı )

menüleri yazalımmı kızlar, bir ara yapıyorduk sizden çok fikir alıyordum ben

arkadaslar calısan bır anne olarak kağanın yemeklerı ıcın pratık bazı seyler yapıyprum
en önem verdiğim sey halıyle sut tuketemedıgımız ıcın et tuketmesı...et kuzu etı tuketıyoruz....kıyma alınca kıymanın bır kısmını ınce bulgur maydanoz kımyon ıle yogurup mınık mınık kofteler yapıyorum.....mınık top top...sonra bunları una bulayıp duz bır kapla buzlukta dondurduktan sonra poset poset ayırıyorum...corbalarına bunlardan koyuyorum...etsız corba yedırmemeye dıkkat edıyorum...kıymanın bır kısmını da ekmekle yoguruyorum kofte hazırlayıp yıne poset poset ayırıyorum...sonradan pratık oluyor...

kağan süt tüketemedıgı ıcın de dereotu maydanoz ve ıspanak tuketmesıne onem verıyorum

bizim dünkü menümüz

sabah
bebe bisküvisi
pekmez tahin
peynir ve yumurta
bulamacıııı

öglen
yeşilmercimek
ama doyana kadar yemedi 2-3 kaşık aldı bıraktı
arkasından uuturken süt içti

ikindi
meyveli yogurt

akşamda
yogurtlu pilav

uyurkende gene sütle uyudularrr

bugün prasa pişirmeyi düşünüyorum

aklınızda bulunsun benimki gibi kuzularınız kuru ,pilav makarna gibi şeyleri
çok seviyorlarsa
sebzeleri çok yogun olarak pişirin

ben prasanın pirincini biraz fazla koyuyorum
pilav zannediyorlar ve kaşık kaşık yediriyorumm

maşallah bizim topiğin kızlarına..hep uzun olacaklar galiba...niye daha uzun oolmasın diyosunözlemcim...mankenlere nasıl yakışıyor boy...biz az önce ölçtük kilomuzu 13.5, boy 96 ....öyle pek iştahlı bi çocuk değil, yemek seçer...sizin ara öğün dediklerinizi biz ana öğün olarak tüketiyoruz...yoğurt gibi...neyse olsun... anası da babası da iştahsızmış kükükken..bize çekmiş diyoruz...

bizim menü daha önce yazdığımdan pek farklı değil ama yine de yazayım:
kahvaltı: süt,peynir,yumurta,ceviz,ekmek, pekmez bulamacı
öğle: içinde sebze ve et de olan mercimek çorbası
(ekmeksiz)

akşam: 2 ya da 3 köfte (ekmeksiz)

gece yatmadan ( meyveli yoğurt ya da muhallebi)

abur cubur pek yemez....arada isterse fındık fıstık ve kuru üzüm veriyoruz, pengui de çok nadir markette falan görürse veriyoruz...hepsi bu...süt müt yok

sabah menümüz tereyağında yumurta yada kaşarlı tost akabindede tahin pekmezli ekmek ama peşinde koşturaraktan..
öğlen 1 havuç mercimek çorbası..yada şehriyeli tavuk
arada meyve
öğlen uykudan önce süt..
akşam köfte tavuk yanına pilav yada makarna.. gece tekrar süt..

ohooo derını de bıraksan gunde 2 kg sut içer.1kg ya yakın garantı içiyo zaten.sabah peynır ekmek nutella falan yıyo derın bı de gözlemeye bayılıyo.öğlen evde ne yemek varsa onu yer maşallah.aralarda meyve ya da danone falan yıyo.dun akşamd a tavuk pilav yoğurt yedı yatarken de 300 cc sut.

maşallah derine neresine yiyor bunca şeyi nazar değmesin maşallah
top top köfteleri deniyim bende neslihancım sağol,
bu arada bizden az yiyenler varmış, şükredeyim halime ozaman
balık yağı baya iştahını açtı kayranın maşallah siz veriyormusunuz kızlar?
sebze yemeyenler içinde evde ne sebze varsa kabak pırasa havuç maydanoz patates falan çekin robotta içine yumurta un biraz , sebzeli mücver oluyor ben kaşık kaşık kızartıyorum
deneyin derim

valla maşallah emelcim de durmuyo kı 2 dk poposunun ustunde yakıyo yedıgını.bı de şimdi jımnastığe gıdıyo ya tam oldu:))ben vermıyorum balık yağı ama vıtamının içinde var.
öğlen gene tavuk pilav limonata yemiş derin.akşam da yaprak sarmasıyla pırasa var ama 2 sını de yemez o yuzden gözlemeyle limonata verıcem.giderken bakıcısa da sabah için gevrek ( simit) siparişi verdı.

bu arada yarın eylem var kızlar.öğretmenler iş bırakıyo ben de katılıcam.şu 4+4++ mevzusu.çocuklarımızı nasıl bi eğitim hayatı beklıyor acaba korkuyorum açıkçası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…