2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam anneler,
sürekli takipteyim ama o kadar yorucu bi tempodayım ki çoğu zaman yazacak enerjim kalmıyor, iş çok yoğun akşama kadar hastalara bütün enerjimi harcıyorum benim de açıkçası akşam bile azraya vakit ayırıp onunla oynıyacak enerjim kalmıyor, o açıdan kreşe gitmesi bizim için de onun için de çok avantaj oldu, hem oyuna ve arkadaşa doyuyor, el becerisi gelişiyor, hem de orada öğünlerini daha düzenli yiyor, evde her yemeğe burun kıvıran çocuk orada bamya bile yiyo yani :))

bugün bi haber okudum, ilkokula başlama yaşı 5 olmuş, 60 ayı doldurdukları sene eylülde okula başlıyacaklar, bilmiyorum belki ilk yıl anaokulu gibi olur ama içim bir hoş oldu, çok küçük olucaklar daha, hele benim kız minnoş zaten, nasıl gider okula bilmiyorum,

onun dışında bu kış bizi de yordu, azra kreşin de etkisiyle sık hatlalanıyo, eee her hastalık da hysuzluk ve iştahsızlık yapıyo napalım baharı dört gözle bekliyoruz artık,

gülincim jimnastik süper olmuş bence de, imkan olsa ben de yüzmeye falan gitmesini istiyorum ama buralarda yok tabi, mecburimiz bitince ilk fırsatta batıya dönücez inşallah

şimdilik bizden bu kadar, daha sık uğramaya çalışıcam ben de öptüm hepinizi

ya hakikaten ilkokula başlama yaşı 5 olmuş ... bence çok küçükler o zaman anasınıfına da 4 yaşındamı başlıycaklar yanii..

selam kızlar
biz de aynı sebeplerden kreşe vermeyi düşünüyoruz ama erken kalk hazırlan falan o yüzden erken diyorum kreşe.öğleden sonra olsa çok güzel olur ama bizim tam gün okul o yüzden kararsızız.yoksa size katılıyorum evde enerjisini atamıyor
5 yaş daha oylanmadı inş. kabul edilmez çok küçükler kalemi bile düzgün tutamaz o yaştaki çocuk

içeriğini bilmiyorum ama 5 yaş okul için çok ertken.7 yaşını doldurmadan başlayanlar bıle çok zorlanıyorlar 1.sınıfta göruyoruz arkadaşlardan.el kasları motor becerılerı tam olarak gelişmemiş oluyor ve sınıfın gerısınde kalıyorlar.bence içeriği ana sınıfı gıbıdır dıye düşünüytorum ama maşallah hukumet kapalı kutu oldugu için hiçbir açıklamaya tenezzul etmıyor.

5 yaş bencede çok küçük kızlar,
kreş için korkuyorum ben bana çok bağımlı kayra alışamaz diye
ama mümineyi okuyunca biraz içim rahatladı
inşallah kolay alışırız bizde
birde arabamız yok yani mecbur servise vericem 3 yaşındaki bir çocuk serviste nasıl olcak diye düşünüyorum fren yaparsa düşerse kafasını falan çarparsa (

kızlar bişey sorcam size benim adetim 9 gün oldu bitmiyor leke leke devam ediyor , normal değil dimi bu, doktora gitsemmi, sizin kaç gün sürüyor?
halsizde kalıyorum okadar kan kaybından

selam
emelcim o yaşta servis işi zor gerçekten ben de bugün düşündüm tehlikeli olabilir sizin bırakacağınız bir yol yok mu?
adetin için de git bence aynısı bende de var ilaç fitil falan kullandım hatta rahim emarı çektirdim kist varmış ama bu lekeler bir türlü geçmedi. dr. da anlamadı neden olduğunu belki senin tedavi olur

benım epeydır regl derdım yok malum ama olurken 6 gun suruyodu:)

ohooooooo burası da bı coşuyo bı duruyo gelmıcem valla bı daha. derın dun gece gene kustu.bı öncekı gun de 3 öğün kustu tum yedıklerını.öksürüyo.balgam gelıyo çıkaramayınca kusuyo

evet öyle çıkarıyo ama ışte kusunca da hela oluyo çocuk.2 gundur yediği durmadı mıdesınde

geçmiş olsun gülincim , bence götür doktora
biz hastanede kalmıştık kusmadan geçen sene serum bağladılar

sağolun teyzeleri.bakalım bugun çıkarmamış hiç.bugunu de atlatalım da gece kusarsa gene yarın götururum.gece yatınca tıkanıyo çünkü.

gülincim geçmiş olsun .ne demek gelmiycem?zaten 3-5 kişi götürüyoruz topiği.
ben de bugün yoruldum bugün şimdi yalan dünyayı izliycem ece hanım izin verirse

günaydın kızlar, herkes iyimi?
bizde kayrayla kahvaltı yaptık şimdi çizgi film izliyor
derin nasıl oldu gülincim?

selam kızlar..
bu aralar pek uğrayamıyorum.eşimin kardeşinin düğüün var haftaya...
hazırlık falan derken pek girmiyorum nete.
geçmişe bakmadım ama derin sanırım hastaymış geçmiş olsun.yağmur da hafif öksürük var.şurup veriyorum daha iyi gibi.
hava 2 gündür güneşli.bugün de çıkıp alışveriş yapıcaz kıızımla.
görüşürüz..

sizlerede günaydın kızlarr burdada hava çok güzel bugün dışarı çıkmayı bizde planlıyoruzz bugün kociş evde yarın çalışacak bugün gezicez biraz alışveriş yaparız belki birazda hoşçakalınnnn

kızlar yanlış topiğe yazmışım :))))
2012ye yazıcaktım :)))

Son düzenleme:
günaydın kızlar, herkes iyimi?
bizde kayrayla kahvaltı yaptık şimdi çizgi film izliyor
derin nasıl oldu gülincim?

biz de derinle yaptık kahvaltımızı oturuyoruz.dun kusmadı ama burun acayıp dolu elletmıyo da( babamız da bozdağa gıttı arkadaşlarıyla ben de anneme gıdıcem derını alıp.gunumuz var

sağol ilkecim.size de kolay gelsın.

olsun buraya da gel arasıra:)

selam kızlar nasılsınız? derine geçmiş olsun...gülin gece tıkanıyorsa yatağında başının geleceği tarafın altına yastık koyup yükseltebilirsin...biraz faydası oluyo.....ilke düğün dernek telaşındaymış...hayırlı olsun...emel senin iş görüşmesinin sonu belli oldu mu canım?...özlem bu hafta iyi tatil yaptık değil mi size 3 bize 2 gün kar tatili...gerçi ev daha yorucu ama olsun...ankarada yine kar var...bu yıl bıktık....bahar gelsin artıık....biz güzel planlar yapmıştık ama kar yağınca yarına erteledik...yarın yağmassa oğluşu gezdiricez...öpüldünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…