2009 Ekim Anneleri

iyi fikir kiz ben hemen yapayim yarina hazirlik olsun kivranip durmayim

h geldin gizoşummmmmmmmmmmmmmm opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

esmacım hoşgeldin cnmm opuyorumnanaktan

bugun green olive dogumaa gircektiii hayırlısıyla cıkar inş..

hb ilkayım naber dadlummm

naloşummmmmmmmmmm :))

kiz ne olsun yarin dogurmaya gidecem :))))))) benim oglan yerini sevmis daha rahim boyu 2.bucuk santim acilmada yok , ama suyu azalmis o nedenle yarin sabah sunni sanci verecekler bir nevi zorla dogum olacak carsambaya kadar sunni sanciyla normal doguramazssam carsamba sezeryanla alacaklarmis , aynaya baktimda heyacandan elim yuzum kizarmis birde titreme geliyor

yaseminde yarin sezeryan olacak ikimizin gunu ayniydi o szeryana ben normal doguma insallah

naloşumm git uzan kuzum dinlen gel tatlımm opuyorumnanaktan

ilkayımm canım heyecan yapma yahu ne güzel meleğine kavuşacaksın süperr bence ayy bende çarşamba gitcem hemen alırmı acaba benimkinide kuzumu koklamak istiyom çoook :kedi:

ilkaycigim sizin oralarda bulma imkani varsa eger bugun bol bol hurma ye sekerim internetten biraz once okudumda baya kkisi tavsiye ediyor ..suni sanci cekeceksin belki bi faydasi olur hurmaninda...

selam kızlar nasılsınız.yeni doğum yapanlar var galiba.gözleri aydın allah analı babalı büyütsün

hoşbulduk.
ilkaycımm allah bi avazda kurtarsın cnmm..sağlıcakla yavrunu kucağına alırsın inş. bizede dua et olur mu?

naloşum iii dinlenmeleryerimseniben....
kızlar bende kaçtım biraz uzanıcammm......

hadi hayirlisi ile insallah , ekimi bekleyemedik :))))) ama varya sasirdim yarini hic beklemiyordum o nedenle heyecanlandim bende yuzunu falan cok merak ediyorum ayy ne guzel doguruyoruz sonunda :))))))))))))

ilkaycigim sizin oralarda bulma imkani varsa eger bugun bol bol hurma ye sekerim internetten biraz once okudumda baya kkisi tavsiye ediyor ..suni sanci cekeceksin belki bi faydasi olur hurmaninda...

supersin varya gecen hafta hymarry demisti esimi yollamistim aldi geldi ama daha paket oylesiyle duruyor acmamistim bak aklima getirdin ben yemeye baslayim sagolasin tatlim ya opuyorumnanaktan

lalimmm görüşürk tatlımm

bahair yarın baksana suni sancıyla amann ne hoşşş kavuşcak meleğine

ilkayımm valla bende öle merak ediyom kii anlatamamm çarşamba günü kontrolde dese kii gel hadi gelmişken alalımm dese ne memnun olacam aslında süperr olcak ama genede hayırlısı hele bi sen doğur gel meleğini bi yiyelim sonrada sıra bize gelsinn

Hurmada bulunan oksitosin maddesi de, modern tıpta doğumu kolaylaştırıcı bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Oksitosin, doğumu kolaylaştırıcı etkisi nedeniyle pek çok kaynakta "rapid birth" yani "hızlı doğum" ifadesiyle tanımlanmaktadır. Doğum sonrasında ise anne sütünü artırıcı etkisiyle bilinmektedir. Oksitosin esasen beyinde salgılanan doğum sancılarını başlatan bir hormondur. Doğum öncesi vücudun tüm hazırlıkları bu hormon sayesinde başlar. Hormonun etkisi ana rahmini oluşturan kaslarda ve anne sütünün salgılanmasını sağlayan kas yapısındaki hücrelerde görülür. Doğum esnasında ana rahminin etkili olarak kasılması doğumun gerçekleşebilmesi için son derece önemlidir. Oksitosin de, rahmi oluşturan kasların çok güçlü bir şekilde kasılmasını sağlar. Ayrıca oksitosin yeni doğmuş olan bebeğin beslenmesi için anne sütünün salgılanmasını başlatır. Hurmanın tek başına bu özelliği -oksitosin içermesi- bile Kuran'ın Allah'ın vahyi olduğunun önemli delillerinden biridir. Hurmanın tıbbi olarak faydalarının tespit edilmesi ancak yakın tarihlerde mümkün olmuştur. Halbuki Kuran'da 1400 sene evvel Allah'ın Hz. Meryem'e hamilelik döneminde hurma ile beslenmesini vahyettiği bildirilmektedir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…