2009 Ekim Anneleri

bi faydam dokunursa ne mutlu bana opuyorumnanaktana.s.

gziem seni çarşamba gününki randevunda alırsa beni de cuma günü alması lazım:))))) aramızda 2 gün var çünkü:))))))))))) ben de çok merak ediyorum miniğimi yaaaaaaaaa

ilkayım neden suni sancıyla doğuruyoısun daha 2 haftan var neden beklemiyolar...????belki sancın gelir...

bahaircim beni ama dönmediği için alıcak bebeği iri dönemiyo tatlımm eğer senin dönmüş kanal yolundaysa daha bekletebilir tatlımm

merhaba kızlar..meleğimle ben evimize geldik...çook güzel bir duyguymuş yeniden yaşamak harika geldi...berramda çok tatlı teyzeleri ...şimdi içerde uyuyor...çok şükür ameliyatımda güzel geçti...hepinize spinali tavsiye ederim..arda böyle uğramaya çalışırım yanınıza...öpüyorum sizi..

kizlar okumanzi tavsiye ederim...

"The Lancet" Dergisinin Aralık 24/31, 1983 sayısının 147-77 sayfalarında Michel Odent, "Su Altında Doğum" başlıklı yazısında şunları söylüyor:

"Bizim inanışımıza göre ılık su, doğumun birinci dönemini, noradrenalin ve diğer katekolaminlerin (Adrenalin, noradrenalin vücudu stress ve heyecan durumlarına hazırlar) salgılanmasını azaltmak yoluyla kolaylaştırmaktadır. Sinirsel iletimde ve kasların doğrudan gerilme tesirinde, ayrıca preferik damar faaliyetlerinde değişiklikler meydana gelmektedir. Bununla birlikte diğer faktörleri mantığa uygun biçimde açıklamak zordur. Meselâ bizim bulgularımıza göre bazen kadının yalnızca suyu görmesi ve suyun havuzu doldurduğunu işitmesi gerekli inhibisyonlar için yeterli olmakta ve kadın, havuz daha tam olarak dolmadan doğum yapabilmektedir. Bizim müşahedelerimize göre, su, doğum yapan kadınların çevresinde olup bitenlere karşı ilgisiz olmalarını sağlayacak bir şuur durumuna kavuşmalarını temin etmektedir.
Havuza giren kadınların bazen doğumları su altında, alışılmadık bir hızla cereyan etmektedir. Ayrıca kadınların çekingenliklerini azaltma mevzuunda da yardımcı olmaktadır.

Bunun için özel bir su gerekmez. Normal şekliyle sular yeterli olur. Netice olarak diyebiliriz ki, herhangi bir hastahanede doğum odasının ve ameliyathanenin yakınında böyle bir havuz yapmak son derece faydalıdır."

İlkaycım korkma canımm kuzenimin 41. haftası cumartesi bitti hiç açılması yoktu cumartesi günü suni sancı verdiler 5 saatte doğurdu hemde 3.700 gr bebek doğdu ....Seninde kolaycacık olur inşallah tatlım ne güzel bak bebişine kavuşacaksın opuyorumnanaktan

ne mutlu sana.hosgelmis berra bebek zemuszemus
ilkaycim sanada hayirli dogumlar.daha onceki randevunda suyunun azaldigi belli olmamis miydi?

ya bide rüyamda birileri doğum yaptı ya elalı yada zuzuydu:)))
iki gün giremedim bugün heyecanla açtım belki biri yapmıştır diye yine tık yok onlardalaelaelaelaelae

ayyy ben olsam keşkeee bennnnnnzemuszemus

ben ben bennn delikafadulden

sıranı bil yafrımmlülülülülülü

nihanımm kuşum hoşgeldinizopuyorumnanaktan
sanada özdeyede kocaman maşallah
darısı bize inşallah:Saruboceq:

ilkayım hayırlısı olsun cnm korkma içini ferah tut:teselli: hayırlısıyla oğluşun 1-2 gün içinde kollarında olacak, bunu bilmek bile süperyerimseniben
yarın yaseminede önce suni sancı vercekler açılma olmassa oda sezercik olcek cnmŞeniz

kilosuna göre karar verdi cnmm 3 kilo olmuş artık alabiliriz dedi ve bende beklemek istemedim daha fazla :kedi:

ayy wrosee seninde az kaldı, gününü bilmek süperdelikafadulden biz bekliyoz hala:kedi:

zeynepcim hoşgeldinizŞeniz
sanada kızınada maşallah
darısı bizlere inşallah:Saruboceq:

bahaircim beni ama dönmediği için alıcak bebeği iri dönemiyo tatlımm eğer senin dönmüş kanal yolundaysa daha bekletebilir tatlımm
anladım canım. ama olsun ben de doğurayım artık....

zeynepçim maşallah ikinize de..... bol bol kokla meleğiniiii.....

amazonum hoşgeldin.... çok sevindim iyi olduğunuza ama sen gene de kendini çok yorma... enerjini özdeni emzirmeye sakla....... seni öpüyorum özdeyide gıdışından kokluyorummm

merhaba kızlar
bizimde bugün randevumuz vardı dr la..yeni döndük eve..
ilk defa bugün çatala oturttu ben oturamayıp kıvranınca bi problemmi var diye sordu
benimde bebeklikten kalma leğen sorunumu belime yansımasını yıllarca yurtdışında tedavi gördüğümü fln anlattım
çatı muayenesine göre normal doğuma çok müsaytsin ama belinle ilgili çok büyük risl alırsın kalıcı hasar oluşabilir dedi
ben şimdi yurtdışındaki doktoruma ulaşıp konuşucam bi hafta müsadem var karar vermek için cumaya dr gidip sonuca varıcaz bu arada prenses 2 kg 600 olmuş

hakkında hayırlısı olsun aybikim:Saruboceq:

kız elaa 7 gün gözüküyo senin ne zaman doktora gidiyosun..

ayy evet esmacım 7 gün kaldı bizim kızın gelmeye niyeti yok gibi, bide kızlar erken gelir derler palavra:umursamaz:
çarşamba kontrolüm var datlumzemuszemus

çatı muayenesini yaptı yaniii. çatala oturamayınca nasıl yaptı aybik? bide canın yandımı? canım doktorunla konuş ama hangisinde rahat hissedeceksen onu yap. sonuçta y.dışındaki doktorun sorun olmaz dese bile doğumu bu doktor yaptıracağı için tedirgin olma sonra...

mecburen oturdum ama bana sor nasıl oturdum gözlerimden yaş geldi acıdan..
kafam nası karışık anlatamam sezeryana okadar karşıydım ki şimdi başka çıkış yolu gözükmüyor gibi..
çok çektim belimden tutulup sokak ortasında yere yığıldığım çok oldu 4 sene plates binimum fizik tedavi aroma tedaviyle bu hale gelmiştim ..hamile kaldığımdan beri zorluyor zaten farkındayım ama tekrar başa dönmek istemiyorum kalıcı hasar fln şu saatten sonra göze alabileceğim bişey hiç değil
öf gerçekten biz kadınların sıkıntısı hiç bitmiyor yazık bize ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…