2009 Ekim anneleri doğum iznine ne zaman ayrılacaksınız...

ELALI

biriciğim, canım kızım...
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
7.031
19
Slm kızlaropuyorumnanaktan
Çok şükür artık doğum izinlerini konuşacak kadar büyüdük:Saruboceq:
Çalışan anneler 32. haftada doğum iznine ayrılacakmısınız ? yoksa 37. haftaya kadar raporu uzatacakmısınız ?
ben önümüzdeki hafta raporu yazdırmak için hastaneye gidicem, 32. haftada raporumu başlatacam fakat kendimi iyi hissedersem ağustos maaşımı tam alayım diye 1 eylüle kadar çalışmayı düşünüyorum...
Diğer bir sorun ise bebekleri bırakıp işe gelebilecekmiyiz? onlara kimler bakacak? bu böle uzayıp gidiyor...
Ben tazminatımın yanmaması için 4 aylık doğum izninin dışında 6 ayda ücretsiz izin talep ettim işlerine gelmezse çıkarıp tazminatımı öderler diye, fakat bırakmaya niyetleri yok gibi geçici eleman bulacaklarmış yerime bulabilirlerse tabiikaydirigubbakcemile3

merhabalar,
ben 37. haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum. sanırım bunun için 32. hafta doldugu zaman rapor almamız gerekiyor. bu konuyla ilgili yapmamız gerekn özel bir şey var mı bunun haricinde.

nesibe benimde bildiğim öle, 32. haftada doktor bi sakınca görmüyosa çalışmanda raporunu 37ye kadar uzatıyor...

32.hafta calısabilir raporu alıcam hos nasıl calıscam bilmiorum ama kaydirigubbakcemile3 37 ye kadar calıscam.dogumdan sonra bebisimi yaklasık 1 yasına getirmeyi dusunuorum ucretsiz izinlerle...

canım bende 32.haftada raporumu alıcam haftaya cuma, ondan sonraki haftada çalışıcam yani agustosun ilk 2 haftasını çalışıcam son 2 haftasıne yıllık iznimle beraber dogum iznine gidicem bölece agustos maaşımıda almış olucamyerimseniben

dogum sonrasınıda senin gibi 6 ay ücretsiz isticem zaten burdan 3 haftam dogum sonrasına kalıyor 11 hafta normal iznim olacak 6 ay daha isticem vermezlerse çıkarsınlar kendileri bilir bakalım ne olacak

32. haftada istemezsek illa 37 mi olmak zorunda?? yani ben 34. haftada izne ayrılmak istiyorum ağustos maaşımı tam almak için. Bu mümkün değilmi acaba arkadaşlar.

tabiki mümkün greencim bak bende öle yapıom sen raporunu al 32.haftada ama çalış şirketin bi soruın çıkarmazsa

32.hafta calısabilir raporu alıcam hos nasıl calıscam bilmiorum ama kaydirigubbakcemile3 37 ye kadar calıscam.dogumdan sonra bebisimi yaklasık 1 yasına getirmeyi dusunuorum ucretsiz izinlerle...

buketcimm iyi cesaret walla ben 34ten sonra tetiktee olurum gibime geliyo, peki erken doğum olursa (inşallah olmaz) prosedür nasıl işleyecek bilgin varmı?

canım bende 32.haftada raporumu alıcam haftaya cuma, ondan sonraki haftada çalışıcam yani agustosun ilk 2 haftasını çalışıcam son 2 haftasıne yıllık iznimle beraber dogum iznine gidicem bölece agustos maaşımıda almış olucamyerimseniben

dogum sonrasınıda senin gibi 6 ay ücretsiz isticem zaten burdan 3 haftam dogum sonrasına kalıyor 11 hafta normal iznim olacak 6 ay daha isticem vermezlerse çıkarsınlar kendileri bilir bakalım ne olacak

dandanım raporu 32de başlatırsan ve senelik izninden kullanırsan 3 haftayı doğum sonrasına ekliceklerinden eminmisin? kafamı karıştırdın kıss ben sırf maaşı alayım diye eylül 1e kadar uzatayım diyodum, bu 3 haftayı rapor çıktığı için bana extradan izin olarak vermezlerki-tatlicadiarzu-

32. haftada istemezsek illa 37 mi olmak zorunda?? yani ben 34. haftada izne ayrılmak istiyorum ağustos maaşımı tam almak için. Bu mümkün değilmi acaba arkadaşlar.

cnm ben 37ye kadar uzatıldığını biliyorum, 37de bana uzun geldiği için 32de raporu başlatmayı düşünüyorum...
Ben patronla konuştum sırf ağustos maaşını tam alayım diye kendimi iyi hissedersem çalışacam 1 eylüle kadar, ama raporum 32. haftada başlamış olacak, yani 2 - 2,5 hafta kadar raporluyken çalışıcam ve bunun için sadece maaş alıcam bana extra bi izin hakkı vermicek...

dandanım raporu 32de başlatırsan ve senelik izninden kullanırsan 3 haftayı doğum sonrasına ekliceklerinden eminmisin? kafamı karıştırdın kıss ben sırf maaşı alayım diye eylül 1e kadar uzatayım diyodum, bu 3 haftayı rapor çıktığı için bana extradan izin olarak vermezlerki-tatlicadiarzu-

NİE EKLEMESİNLER KIZ ELA SONUÇTA O BENİM İZİN HAKKIM VE BEN BU SENE HİÇ İZİN KULLANMADIM ÜCRETLİ İZNİM O GÜNLERİ NORMALDE NASIL İZNE GİDİP MAAŞIMIZI ALIOSAK AYNI ŞEKİLDE OLUR , SENDE EYLÜLE KADAR ÇALIŞIRSAN SONUÇTA DOGUM SONRANA EKLENMESİ GEREKİR TABİ ÇALIŞMIŞ OLUOSUN KIS ELA :bbo:

yasal olarak ne zaman işe başlıyo gözükürsek o zaman işe başlamam gerektiğini düşünüyolar cnm...
hem bide şöle düşün o 20 günün maaşını işyerinden alıcaz bide sskdan alıcaz...
ben o 20 günü sırf para karşılığında çalışıyoruz olarak biliyorum, gerçi senin senelik izinlerin var ordan kurtarıyosun....
öff kafam çok karıştı yaaa

yasal olarak ne zaman işe başlıyo gözükürsek o zaman işe başlamam gerektiğini düşünüyolar cnm...
hem bide şöle düşün o 20 günün maaşını işyerinden alıcaz bide sskdan alıcaz...
ben o 20 günü sırf para karşılığında çalışıyoruz olarak biliyorum, gerçi senin senelik izinlerin var ordan kurtarıyosun....
öff kafam çok karıştı yaaa

ZATEN ÇOGU KİŞİ ÖLE YAPIO 32.DE ÇIKIO YASAL OLARAK İZNE AMA ÇALIŞIO İKİ YERDEN MAAŞINI ALIO BİZİM BURDA HEP ÖLE YAPTILAR DOGUMA 1 AY KALA FELAN GİTTİLER , EFET BENİM YILLIK İZİN OLAYIM VAR BİLİOSUN SIRF BU YÜZDEN İZİN KULLANMADIM ÇATLADIM:bbo: ZATEN AYNI MANTIK YANİ BEN ŞİMDİ NORMAL DOGUM İZNİME GİDİP 2 HAFTA YILLIK İZNİMİ DOGUM SONRASIDA KULLANABİLİRİM MESELA AYNI OLAY OLUO ,HAFTAYA CUMA RAPORU ALICAM PZARTESİ GELİCEM RAPORU VERİCEM BÖLE BÖLE 1 HAFTA DAHA ÇALIŞIP YILLIK İZNİMDEN GİDİOM DİCEM BAKALIM NE DİECEKLER HABER EDERİMkaydirigubbakcemile3

Arkadaşlar şirkenizle mutlaka konuşun bu konuyu. Yasal hakkım elbette alırım gibi düşünmeyin benim şirketim (çok büyük bir firma olmasına rağmen) hakkım olan izni vermedi. 1 ay doğum öncesi 1 ay doğum sonrası olarak izin verdi. Bende kabul etmedim. ve yollarımızı ayırmaya karar verdik. Raporum bitince işten ayrılacağım...

vallahi ben dayanamıyorum kızlar 32. haftada raporumu alıp yatışa geçicem.geçen bir yazı okudum.doktor iş kolik olmayın bebeğin ve sizin sağlığınız için ne kadar erken izne ayrılırsanız o kadar iyiolur diyodu.

buketcimm iyi cesaret walla ben 34ten sonra tetiktee olurum gibime geliyo, peki erken doğum olursa (inşallah olmaz) prosedür nasıl işleyecek bilgin varmı?

tabii arada biraz yillik izin birazda rapor alicam yerimseniben arkadasim tam 37. haftadaki iznini baslattigi gun dogum yapti. ozaman dogum oncesi izin yaniyo maalesef. dogumdan sonraki izni kullaniosun ancak

ZATEN ÇOGU KİŞİ ÖLE YAPIO 32.DE ÇIKIO YASAL OLARAK İZNE AMA ÇALIŞIO İKİ YERDEN MAAŞINI ALIO BİZİM BURDA HEP ÖLE YAPTILAR DOGUMA 1 AY KALA FELAN GİTTİLER , EFET BENİM YILLIK İZİN OLAYIM VAR BİLİOSUN SIRF BU YÜZDEN İZİN KULLANMADIM ÇATLADIM:bbo: ZATEN AYNI MANTIK YANİ BEN ŞİMDİ NORMAL DOGUM İZNİME GİDİP 2 HAFTA YILLIK İZNİMİ DOGUM SONRASIDA KULLANABİLİRİM MESELA AYNI OLAY OLUO ,HAFTAYA CUMA RAPORU ALICAM PZARTESİ GELİCEM RAPORU VERİCEM BÖLE BÖLE 1 HAFTA DAHA ÇALIŞIP YILLIK İZNİMDEN GİDİOM DİCEM BAKALIM NE DİECEKLER HABER EDERİMkaydirigubbakcemile3

cnm sen yıllık iznimden kullancam dicen için ben sorun çıkartıcaklarını sanmıyorumyerimseniben
ayy bana şu 6 ay ücretsizi vermeyi kabul ettileryaa 2 haftamda benden gitsin çok mühim değil napimzemuszemus

Arkadaşlar şirkenizle mutlaka konuşun bu konuyu. Yasal hakkım elbette alırım gibi düşünmeyin benim şirketim (çok büyük bir firma olmasına rağmen) hakkım olan izni vermedi. 1 ay doğum öncesi 1 ay doğum sonrası olarak izin verdi. Bende kabul etmedim. ve yollarımızı ayırmaya karar verdik. Raporum bitince işten ayrılacağım...

ayy cnm yaa kötü olmuş-tatlicadiarzu- senin başına geleni ben kendi başıma gelir diye diüşünüyodum biz küçük bi firmayız ve yerime bakacak kimse yok, ben izin talebim karşısında bekleyemeyiz diyip çıkarırlar diye düşünüyodum ama geçici birinini bulacaklarmış yerime...
peki seni onlar çıkarıyo gözükecek dimi en azından tazminatı alabileceksin...

vallahi ben dayanamıyorum kızlar 32. haftada raporumu alıp yatışa geçicem.geçen bir yazı okudum.doktor iş kolik olmayın bebeğin ve sizin sağlığınız için ne kadar erken izne ayrılırsanız o kadar iyiolur diyodu.

cerencim bende zaten dayanabilirsem çalışıcam 1 eylülee kadar, kendimi iyi hissetmessem 32. haftada raporu alıncaa abbas yolcu:eek:

tabii arada biraz yillik izin birazda rapor alicam yerimseniben arkadasim tam 37. haftadaki iznini baslattigi gun dogum yapti. ozaman dogum oncesi izin yaniyo maalesef. dogumdan sonraki izni kullaniosun ancak

yıllık izin ve rapor kullanma imkanın varsa olur tabe cnmyerimseniben ben bütün izinlerimi kullandımda raporlada uraşmak istemiyomkaydirigubbakcemile3
ayy arkadaşınada ne kadar tesadüf olmuş yaaafisfisfis bende kızımın nedense hep erken gelceni düşündüğüm için 37ye kadar uzatmayı hiç düşünmedim raporuyerimseniben

merhaba arkadaşlar bende çalışan bir anne olucam allahın izniyle ve doktorum la konuştum 32 haftadan sonra 2 -3 hafta daha çalışmak istiyorum dedim. doktorum bana 32 haftada gel çalışabilir raporu vereyim dedi ve bu çalıştığın haftaları doğumdan sonra kullanabilirsin dedi. isterseniz sizde öle yapın sonradan izniniz yanmasın :KK43:
hepinize hayırlı doğumlar diliyorum :)

merhaba arkadaşlar bende çalışan bir anne olucam allahın izniyle ve doktorum la konuştum 32 haftadan sonra 2 -3 hafta daha çalışmak istiyorum dedim. doktorum bana 32 haftada gel çalışabilir raporu vereyim dedi ve bu çalıştığın haftaları doğumdan sonra kullanabilirsin dedi. isterseniz sizde öle yapın sonradan izniniz yanmasın :KK43:
hepinize hayırlı doğumlar diliyorum :)

cnm sanada hayırlı doğumlar inşallahzemuszemus
benim bildiğim yaa 32. haftada yada 37. haftada rapor çıkartılabiliyo, senin doktorun yani sana raporu 35. haftadamı verecekCADIARZU inşallah öle bişey vardır, bende önümüzdeki hafta rapor için gidicem doktora bi sorarım bendeyerimseniben

cnm sanada hayırlı doğumlar inşallahzemuszemus
benim bildiğim yaa 32. haftada yada 37. haftada rapor çıkartılabiliyo, senin doktorun yani sana raporu 35. haftadamı verecekCADIARZU inşallah öle bişey vardır, bende önümüzdeki hafta rapor için gidicem doktora bi sorarım bendeyerimseniben

ben dr ye sordum olmuo dedi.ya 32 ya 37 dedi :S

X