2009 Aralık Anneleri

sütüm yeterli gibi geliyor bana ama bilmiyorum.ilk 1 haftada doğum kilosunun altına düşmesi normalmiş ama dr mama ver dedi.bende biberona alışır memeyi bırakır diye vermek istemiyorum..
teşekkür ederim güzel dileklerin için..Allah hepimizin yardımcısı olsun..herkesin evladını anne babasına bağışlasın..
alınmadım sadece her buraya yazdığımda cvp alamadığım için böyle yazdım...

sarılık oldu canım sık emzirdim ama kg düşük çıktı.teşekkür ederim sende güle güle büyüt bebişini..
Bebeklerde şişlik oluyor ondadır kilo kaybı.200-300 gr.kayup bizde de olmuştu en başta.Ben de mama veriyorum sarılık geçsib diye başladık hala tam geçmedi sanırım ama düşüyordu.bir gece bir de öğlen gibi veriyorum mamayı hem de biberonla.ama beni hiç bırakmadı oğlum hatta mama yese de üstüne bir sürü emmek istiyor ben karnının doyduğundan emin olmak için veriyorum mamayı.Kaşıkla da verebilirsin çoğu insan öyle yapıyor bildiğim kadarıyla.
Göğüs çatlağı için ben Lansinoh krem kullanıyorum çok iyi geldii bana.

kız burcu kala kala bu gece ikimiz mi kaldık bea?,nerde berna pelin nazan arzu melike dilek öznur burcuk bhcg mamba peluse ve de adını şuan buraya yazıp sığdıramayacağım tüm aralık anneleri??
Gelemedim kızlar mesai erken başladı bu gece 2de bitti allahtanguclubacismile
kimsecikler yok canımbugün cmt gecesi ya ...sanırım gecelere aktılarsositososito....biz tabii taşrada öle evimizde oturuyoruz :)))
he sormayın geceler bizim artık.Her gece barda gönlüm hovarda:teytey:

Arkadaşlar öyle kötü bir rüya gördüm ki düşündükçe içim kararıyor yine.hayırdır inş. diyeyim önce..
Oğlumu benden alıyorlar iyi bakmıyormuşum beslemiyormuşum sevmiyormuşum bile.Hatta alanlara da eşim veriyor oğlumu engel olacağı yerde.Bn de nasıl ağlıyorum ben ona çok iyi bakıyorum çok seviyorum ne olur almayın dşye.Ama gelip alıyorlar oğlumu ağlamaktan bir hal oluyorum.sonra tel geliyor eve oğlum bensiz mama bile yememiş hep ağlamış ateşi 39 çıkmış geri gönderiyorlar oğlumu.Gelince öyle bir sarıldımki oğluma.Öyle de uyandım.Çok kötüydü ya rüyası bile.Allah kimseyi evladından ayırmasın

Arkadaşlar öyle kötü bir rüya gördüm ki düşündükçe içim kararıyor yine.hayırdır inş. diyeyim önce..
Oğlumu benden alıyorlar iyi bakmıyormuşum beslemiyormuşum sevmiyormuşum bile.Hatta alanlara da eşim veriyor oğlumu engel olacağı yerde.Bn de nasıl ağlıyorum ben ona çok iyi bakıyorum çok seviyorum ne olur almayın dşye.Ama gelip alıyorlar oğlumu ağlamaktan bir hal oluyorum.sonra tel geliyor eve oğlum bensiz mama bile yememiş hep ağlamış ateşi 39 çıkmış geri gönderiyorlar oğlumu.Gelince öyle bir sarıldımki oğluma.Öyle de uyandım.Çok kötüydü ya rüyası bile.Allah kimseyi evladından ayırmasın

hayır olsun nazan
hiç için falan kararmasın ıyıye yor tersı çıkarmış ruyanın de ohh mısler gibi bakacagım ogluşuma de emınımde öyle olacaktır sen hiç merak etme:1hug:

hayır olsun nazan
hiç için falan kararmasın ıyıye yor tersı çıkarmış ruyanın de ohh mısler gibi bakacagım ogluşuma de emınımde öyle olacaktır sen hiç merak etme:1hug:

Sağol canım benim iyi bakıyormuyum büyüyormu doyuyormu sıkıntısı hepimizde vardır sanırım o düşüncelerden gördüm sanırım.bir örtüyü örterken bile elli kez düşünüyorum çok mu gelir yoksa üşür mü falan diye başında dikiliyorum öyle.çok seviyorum ben oğlumu yahuu iyiki varlar allah herkese versin inş.

kız burcu kala kala bu gece ikimiz mi kaldık bea?,nerde berna pelin nazan arzu melike dilek öznur burcuk bhcg mamba peluse ve de adını şuan buraya yazıp sığdıramayacağım tüm aralık anneleri??

mına pek bır huysuzdu o uyuyuncada dırek uyumuşum valla
bazen 3lü koltuga uzanıyorum ama dık uzun oturur gibi koltugun kol yerine sırtımı sırt yerınede kafamı koyuyorum mınayıda memeye koyuyorum o uyurken bende uyuyorum :) tabı eşim yanımızda oluyor bak bıze muhakkak çocuk duşmesın tıkanmasın dıyorum o zamanlar bazen ben mınadan önce bıle uyuyormuşum :) mına uyuyunca eşim alıyor kucagımdan bu yontem ışımıze yarıyor benım çok uykum geldıgınde

Sağol canım benim iyi bakıyormuyum büyüyormu doyuyormu sıkıntısı hepimizde vardır sanırım o düşüncelerden gördüm sanırım.bir örtüyü örterken bile elli kez düşünüyorum çok mu gelir yoksa üşür mü falan diye başında dikiliyorum öyle.çok seviyorum ben oğlumu yahuu iyiki varlar allah herkese versin inş.

aynen uyudugunda bıle gıdıp dınlıyorum herşey yolundamı nefes alımı falan dıye
hep anlatırlardıda ben bıraz large yapıdaydım annelık işte amma abartıyorlar derdım :)basına gelınce anlıyorsun ne kadar muhtesem bır duygu oldugunu Allah isteyen herkese versın

günaydın kızlar,

bugün benim için çok aydın başlamadı maalesef...:KK43:( gece 3 ten beri ayaktayız ömer beyle ....ve ben sabah panik atak geçirdim ....çok uzun zamandır olmuyordu...devamlı telkin yapıyorum kendime..ama galiba 1 ayın yorgunluğu ve uykusuzluğu yeniden patlattı bu olayı ...yine çarpıntı, kontrolü kaybedermiyim korkusu, mide bulantısı...:'( offff Allah düşmana vermesin...

burdan gelen duaların çok işe yaradığını düşünüyorum (duru hasta olduğunda denedim bunu) en azından kalbinizden Allah ın içime ferahlık vermesini geçirirseniz çok sevinirim...

sevgiler....

canım benım dualarım senınle okuyunca üzüldüm umarım daha iyisindir Allah yardımcın olsun bırdaha yasatmasın burcucum bırak ömeri annene sahılde yarım saatde olsa turla çok iyigelecektır açık hava oksijen

gunaydin canim bizde geceleri 3ten sonra uyumuyoz yani ben hic uyuyamiyorum artik yanima aliyorum gogsum agzinda ben uyuyom ama cadi yok uyumuyo yani cok yorgun haldeyim ALLAHIM SANADA BIZED TUM ANNELERE YARDIM ETSINN INSALLAHH:Saruboceq:

amin
daha çok kuçuk dılekciğim emın ol gunler geçtikçe duzene girecek

herkese merhaba
benimde 30 aralıkta meleğim,bitanem,canım beyzam dünyaya geldi.sizlere sormak istediklerim var.
kızımın uyku problemi var.altı temiz,gazını alıyoruz,karnı tok ama bir türlü uyuyamıyor..
çarşamba dr kontrolümüz vardı.dr muayene etti 200 gr düşmüş yavrumun kilosu mama verdi günde 3-4 defa 30 cc.mamayı verince kusuyor.vermekte istemiyorum bu defa memeyi almıyor bir türlü.sütümde iyi gibi geliyor bana.kızımın doyup doymadığını nasıl anlarım..ne kadar sıklıkla ne kadar süre emziriyorsunuz..çok kafama takılıyor..

krem kullandığım halda göğüs uçlarım hala düzelmedi sizin ne kadar sürede geçti çatlaklarınız..

birde bebeğim ağladığında çok strese giriyorum..sürekli düşünüyorum nasıl büyüteceğim ne yapacağım sürekli ağlarsa diye..

uzun oldu biraz.allah herkesin yardımcısı olsun..
hayırlı olsun bebegın dilegede az önce yazdım çok normal uyumaması çunku çok sık acıkıyor daha çok kuçuk zamanla duzene girecektir sütünü sag bakalım sana mı ıyı geliyor yoksa ıyımı gerçekten daha yenı dogum yaptın emzırdıkçe artacaktır sutun
bıberon basıyla meme bası arasında çelişki yaşıyorlar ilk zaman ama ben gece 1 kere uyutmadan verıyorum mama hala tum gun memede alıyor çok şukur mamaya degıl memeye daha heveslı memeyı bırakack gıbıdegil yanı mama verıyorum dıye
gögus çatlakların sen emzırmeye bebek emmeye alışınca geçecek çunku yanlış emzırme yuzunden oluyor süresi yok sız ögrenınce geçecek yanı agrısına çözum sıcak havlu burcu demıştısıcak havlu uyguladıkdan sonrada kremını sur inşallah iyi gelecektır
hepimizde nasıl buyutecegım stresı oldu oluyor ama zamanla herşey yoluna giriyor bebek buyuyup duzene gırıyor sende o hıssı azaltıyorsun içinde merak etme
ama şunu unutma şuan çok küçük anca 1,5 aydan sonra duzene gırmeye baslıyor yavas yavas o zamana kadarda sabır Allah yardımcın olsun

Al bendende okadar 40 ımız çıksın geceleri yıkamayı düşünüyoruz.
gece uykusu hiç yok 1 aydan beri.bu günlerde gündüzleride öyle
uyuduğu belli değil.fisfisfis

belkı yapıyorsundur ama yınede dıyeyım
ben gunduz gece ayrımını anlamasını sagladım çok şukur :nazar:gunduz ses ve ışıkda gecede karanlık ve sessız ortamda yatırıyorum akşam 10 11 arası tv ışıgı var sesıde kısık çok oyle uyutuyorum gunduz perdeler açık tv sesı makına sesı zil sesi o şekil uyumaya alıştırıyorum faydası oldu sende buyumedn bebiş bu şekil yap hemen alışmıyor ama daha sonraları gunler geçtikçe anlıyor gece oldugunu ışıklar kapanınca

emzik kullanıyormusunuz kızlar

malesef piyasadaki tum emzıklerı denedım sayılır ama mına almıyor
bugüne kadar sabrettim ama bugün verdim, içim hiç rahat değil. Günaha girmiş gibiyim. Uyudu ama. Doğrusu yok bunun. Doktor emzik 18 aya kadar kullanacak dedi. Göğsümle uyumadan yapamıyordu. Şimdi emzikle uyudu.:KK43:
için çok rahat olsun keşke bızımkısıde alsa benım için çok geç artık almazda bebegı kuçuk olanlar alıştırsın burcu gırdıgınde yazar eylul çok buyuk bır sıkıntı atlatmış öyle böyle degil hemde Allah korumuş yavruyu doktor emzık alsaydı böyle olmazdı demış kesınlıkle emzıge ne yap ne et alıştır demış buraları okuyan ilerde dogum yapacak şubat mart anneleri dogar dogmaz verın bence emzıgı benden tavsıye keşke biride bana tavsıye etseydı :KK43:

iyiyz canım sen nasılsın beebiş nasıl bende kokluyom
oy mınnacıkdır zeynep şimdi benım içinde kokla melıke umarım sende ıyısındır
selam ben geldim kızlar kuzumun koliği bu akşam geç geldi 10 da da bitti ve sızdı,çok ağrısı oluyor belli ama çok enterasan çırlıyor çırlıyor fön makinesini açıyorum susuyor enteresan bi olay ya
zinco ve sab simplex kullandım onlar bile bu kadar etkili değil ya
aman maşallah de fön makınası çözum olmuş sana ne guzel 41 kere maşallah
maşallahı ne olur agzınızdan eksık etmeyın kızlar kendı nazarımızda degermiş ben çok inanıyorum

canımmmmmm daha iyiyim çok şükür bütün gün telkin ve dualarla kendi kendime ....bi daha olmıcak inş...

seray öncelikle Ada Derin ime :nazar::nazar::nazar::nazar:

çok güzel yaaa tam yemellik tam...canım kaç kg doğdu ada? şimdi kaç kg? ve ek mama veriyomusun?? Allah ıma emanet 41 kere MAŞALLAH....

daha iyi olmana sevındım burcu :1hug:

cevaplarınız için bir kez daha sağolun arkadaşlar..ne kadar iyisiniz belli birkaç kişi yazışıyorsunuz kendinizden başkasını yok sayıyorsunuz..

sakın oyle duşunme kımsenın vaktı yok anca vakıt buldugumuzda geriye donuk yazıyoruz
yoksa kendı derdımızı yazıp o an onlıne olanda görüp cvp yazıyor sende bırını onlıne görunce tekrar kopyala yapıştır sorularını ben mesela şimdi mina uyuyor olmasaydı nazanı gördum ona birşeyler yazıp çıkacaktım ne senın sorunu ne burcunun sıkıntısını bilemeyecektım bazı zamanda okuyorsun ama vakıt olmuyor yazamıyorsun
hepimiz birbirimize destek olacagız burda soyutlanmış hıssetme kendını sadece şu var aylarca kı nerdeyse yıl olacak 1-2 ay sonra burda bırşeyler paylaştık kımınle ozelden mesajlaşıp kaynaştık kımınle görüşüldü kımınle telefonda çok sık görüşülüyor kımınle msnde yazılınıyor kımınle sadece burda slm verılıyor kımınle burada samımı ama buranın harıcı tlf no bile yok yanı anlatmak ıstedıgım herkesın farklı dıyologları var kışıilerle o yuzden bazılarıyla daha içten kankı gibi konuşulması normal sende muhabbete dal kımseden bişey beklemeden geriye dönup takılmadan daha çok kaynaşılacaktır yoksa kastı aman ben baskasıyla konuşmayayım şuna cvp yazmayayım dıye bırşey yok
ay pek uzun yazdım mına uyurken hazır herkese cvp yetıştırdım ama açım gidip bişeyler yıyeyım

ahanda mına kalktı ben millete laf yetiştirceğime bişeyler yeseydım ya :)
neyse çıktım görüşürüz

pelincim çok tşkler canım daha iyiyim çok şükür :))

kızlar bu rezene çayını denemeyen varsa deneyin derim...hakkaten yapıyo süt...ben 2 gündür içiyorum, bayaa farketti...ama poşet rezene deil aktardan alma rezene kaynar suya koyup 5 dk demleyip süzüyorum...

arkadaşlar Almina pamukçuk olmuş. dili bembeyaz ilk önce süt lekesi diye düşündüm ama damağına da sıçrayınca nokta şeklinde ilaç kullanmaya baladık günde 3 damla. 4 gün oldu hala geçmedi. karbonatlı suyla da siliyorum ağzını göğüslerimi de mümkün olduğunca emzirmeden önce silmeye çalışıyorum. bu sorunu yaşayan var mı ne zaman geçer. hala bi değişiklik olmadı kızımda.

arkadaşlar Almina pamukçuk olmuş. dili bembeyaz ilk önce süt lekesi diye düşündüm ama damağına da sıçrayınca nokta şeklinde ilaç kullanmaya baladık günde 3 damla. 4 gün oldu hala geçmedi. karbonatlı suyla da siliyorum ağzını göğüslerimi de mümkün olduğunca emzirmeden önce silmeye çalışıyorum. bu sorunu yaşayan var mı ne zaman geçer. hala bi değişiklik olmadı kızımda.

canım bildiğim kadarıyla belli bir süresi yok onun bazı bebeklerde 1 ayda sürebiliyomuş...bu lansinosh göğüs kremi bebekteki pamukçuğuda engelliyo...belki göğüs uçlarına ondanda uygulayabilirsin...

Oğlumun sarılığı çok az kaldı diyorduk bugün temizlikçi sarı bu çocuk deyince moralim bozuldu yine niye hala geçmedi ya düşmeye başlayınca dr.artık kendiğinden düşer kontrole gerek yok demişti tamamen yokolmadı bir türlü

Oğlumun sarılığı çok az kaldı diyorduk bugün temizlikçi sarı bu çocuk deyince moralim bozuldu yine niye hala geçmedi ya düşmeye başlayınca dr.artık kendiğinden düşer kontrole gerek yok demişti tamamen yokolmadı bir türlü

bozma moralini nazancım, bende geçen gün çarşıya gittiğimde bi dükkada kadın sarılıkta olmuş dedi ömer için ki ömerin yükselmedi çok 9.5 oldu değeri...3 aya kadar atıyomuş bebekler bazı durumlarda dr dedi ana sağlıktaki...

Bebeklerde şişlik oluyor ondadır kilo kaybı.200-300 gr.kayup bizde de olmuştu en başta.Ben de mama veriyorum sarılık geçsib diye başladık hala tam geçmedi sanırım ama düşüyordu.bir gece bir de öğlen gibi veriyorum mamayı hem de biberonla.ama beni hiç bırakmadı oğlum hatta mama yese de üstüne bir sürü emmek istiyor ben karnının doyduğundan emin olmak için veriyorum mamayı.Kaşıkla da verebilirsin çoğu insan öyle yapıyor bildiğim kadarıyla.
Göğüs çatlağı için ben Lansinoh krem kullanıyorum çok iyi geldii bana.

bende aynı kremi kullanıyorum ama hala bir iyileşme olmadı.

hayırlı olsun bebegın dilegede az önce yazdım çok normal uyumaması çunku çok sık acıkıyor daha çok kuçuk zamanla duzene girecektir sütünü sag bakalım sana mı ıyı geliyor yoksa ıyımı gerçekten daha yenı dogum yaptın emzırdıkçe artacaktır sutun
bıberon basıyla meme bası arasında çelişki yaşıyorlar ilk zaman ama ben gece 1 kere uyutmadan verıyorum mama hala tum gun memede alıyor çok şukur mamaya degıl memeye daha heveslı memeyı bırakack gıbıdegil yanı mama verıyorum dıye
gögus çatlakların sen emzırmeye bebek emmeye alışınca geçecek çunku yanlış emzırme yuzunden oluyor süresi yok sız ögrenınce geçecek yanı agrısına çözum sıcak havlu burcu demıştısıcak havlu uyguladıkdan sonrada kremını sur inşallah iyi gelecektır
hepimizde nasıl buyutecegım stresı oldu oluyor ama zamanla herşey yoluna giriyor bebek buyuyup duzene gırıyor sende o hıssı azaltıyorsun içinde merak etme
ama şunu unutma şuan çok küçük anca 1,5 aydan sonra duzene gırmeye baslıyor yavas yavas o zamana kadarda sabır Allah yardımcın olsun[/QUOT

yarın tartılacak bakalım belli olacak sütümün yetip yetmediği.inş iyi çıkar kilosu.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

sakın oyle duşunme kımsenın vaktı yok anca vakıt buldugumuzda geriye donuk yazıyoruz
yoksa kendı derdımızı yazıp o an onlıne olanda görüp cvp yazıyor sende bırını onlıne görunce tekrar kopyala yapıştır sorularını ben mesela şimdi mina uyuyor olmasaydı nazanı gördum ona birşeyler yazıp çıkacaktım ne senın sorunu ne burcunun sıkıntısını bilemeyecektım bazı zamanda okuyorsun ama vakıt olmuyor yazamıyorsun
hepimiz birbirimize destek olacagız burda soyutlanmış hıssetme kendını sadece şu var aylarca kı nerdeyse yıl olacak 1-2 ay sonra burda bırşeyler paylaştık kımınle ozelden mesajlaşıp kaynaştık kımınle görüşüldü kımınle telefonda çok sık görüşülüyor kımınle msnde yazılınıyor kımınle sadece burda slm verılıyor kımınle burada samımı ama buranın harıcı tlf no bile yok yanı anlatmak ıstedıgım herkesın farklı dıyologları var kışıilerle o yuzden bazılarıyla daha içten kankı gibi konuşulması normal sende muhabbete dal kımseden bişey beklemeden geriye dönup takılmadan daha çok kaynaşılacaktır yoksa kastı aman ben baskasıyla konuşmayayım şuna cvp yazmayayım dıye bırşey yok
ay pek uzun yazdım mına uyurken hazır herkese cvp yetıştırdım ama açım gidip bişeyler yıyeyım

haklısın tabi.ben sürekli burada yazılanları takip ediyorum hamileliğimden bu yana.zaman zaman yazdıklarımda olmuştu ama hiç cevap alamamıştım.şimdi durum farklı tabi biran önce cevap gelsin diye bekliyorsun..

kızlar gaz için bi yöntem buldum benimkisi çok gazlı değil gerçi ama akşamları bi kudurma saati oluyo rahat rahat ememiyo yatamıyo falan filan neyse akşam saatlerinde sütü sağıp veriyorum iki gündür şu havalı gaz yapmayan biberonlar varya onlarla veriyorum ama sadece akşam o sıkıntılı saatlerinde iki gündür o kadar rahatki ilk defa akşam güldü bize o kadar sıkıntılı olurdu çatık kaşlı falan kendiliğinden uyuyuverdi şimdi bizim mesaimiz 5 de başlıyo o uyanmadan sağıcam gene

pelincim çok tşkler canım daha iyiyim çok şükür :))

kızlar bu rezene çayını denemeyen varsa deneyin derim...hakkaten yapıyo süt...ben 2 gündür içiyorum, bayaa farketti...ama poşet rezene deil aktardan alma rezene kaynar suya koyup 5 dk demleyip süzüyorum...

Canım bu çayı ne kadarlık aldın ya da kaç gr?
yarın alıp bende bi deneyim.benim oğlan bugünlerde çok sık emiyor
bazen sütümün yetmediğini düşünüyorum.

Canım bu çayı ne kadarlık aldın ya da kaç gr?
yarın alıp bende bi deneyim.benim oğlan bugünlerde çok sık emiyor
bazen sütümün yetmediğini düşünüyorum.

canım sanırım 200 gr lık bir paket bu...adam 200 ml suya 1 tatlı kaşığı dedi ama ben 3 tatlı kaşığı koyuyorum daha etkili olsun die :)))

X