2009 Aralık Anneleri

evt canım...doğduğu andan berii..ohaoldumsmile

Geçmişi yeni okudum. Geçmiş olsun arkadaşım. Bu sondu bir daha olmayacak gör bak. Hiçbirşeye sıkıntı yapmayalım artık. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Bi sıkıntınız oldumu yazalım birbirimize. Çok zor ama...

selam ben geldim kızlar kuzumun koliği bu akşam geç geldi 10 da da bitti ve sızdı,çok ağrısı oluyor belli ama çok enterasan çırlıyor çırlıyor fön makinesini açıyorum susuyor enteresan bi olay ya
zinco ve sab simplex kullandım onlar bile bu kadar etkili değil ya

burcuuuuu

canımmmmmmmmmmmmmmm
nasıl oldun kuzumkaydirigubbakcemile5

canımmmmmm daha iyiyim çok şükür bütün gün telkin ve dualarla kendi kendime ....bi daha olmıcak inş...

seray öncelikle Ada Derin ime :nazar::nazar::nazar::nazar:

çok güzel yaaa tam yemellik tam...canım kaç kg doğdu ada? şimdi kaç kg? ve ek mama veriyomusun?? Allah ıma emanet 41 kere MAŞALLAH....

cevaplarınız için bir kez daha sağolun arkadaşlar..ne kadar iyisiniz belli birkaç kişi yazışıyorsunuz kendinizden başkasını yok sayıyorsunuz..

herkese merhaba
benimde 30 aralıkta meleğim,bitanem,canım beyzam dünyaya geldi.sizlere sormak istediklerim var.
kızımın uyku problemi emvardı.dr muayene etti 200 gr düşmüş yavrumun kilosu mama verdi günde 3-4 defa 30 cc.mamayı verince kusuyor.vermekte istemiyorum bu defa memeyi almıyor bir türlü.sütümde iyi gibi geliyor bana.kızımın doyup doymadığını nasıl anlarım..ne kadar sıklıkla ne kadar süre emziriyorsunuz..çok kafama takılıyor..

krem kullandığım halda göğüs uçlarım hala düzelmedi sizin ne kadar sürede geçti çatlaklarınız..

birde bebeğim ağladığında çok strese giriyorum..sürekli düşünüyorum nasıl büyüteceğim ne yapacağım sürekli ağlarsa diye..

uzun oldu biraz.allah herkesin yardımcısı olsun..

cevaplarınız için bir kez daha sağolun arkadaşlar..ne kadar iyisiniz belli birkaç kişi yazışıyorsunuz kendinizden başkasını yok sayıyorsunuz..

canım ben yazını görünce fark ettim geçmiştki yazını bak canım sayfalar ilerliyor kaçrıyor olabilriz tatlım kusura bakma valla şimdi geriye ddöndüm baktım ne yazmışsın diye:)olumunekankayizsmile
netice de hepimiz su an 3 aşağı 5 yukarı aynı duyguları yaşıyoruz sadece yaşam alnlarımız farklı hepimiz bi bebek coşkusundayız olabilir böyle şeylere alınmamak lazıma.s.
bak bebeğin dr kontrolünde 200 gr zayıflamış tatlım demek k ikarnı açmış bence,oalbil,r sütün AZMI GELıYOR tatlım?biberon alan bebek için memeyi bırakır diyor deneyimli arkadaşlar ama bence sen dr unu arayıp kusmasını anlat mamadan olabilir ama yine de dr a danışmanda fayda var
ben kızımı 3 saat ara ile emziriyorum uyanık olursa uyuyarsa hiç dokunmuyorum acıkırsa alar diyerekden...yutkunup yutkunmadığını gözlemliyorum yutkunuyorsa doyuyordur diye düşünüyorum:)
ben doğumun hemen sonrası göğüslerimi her emzirme öncesi karbonatlı su ile sildim hiç çatlağım olmadı bu sorunu cevaplandıramayacağın cnm...

eminim her anne ağlayan bebeği için endişeleniyordur ben sağlıkçı olmama rağmen iki ayağım bi pabuca giriyor mesela...
ilk bebeklerimiz gayet normal,sakin olmayı öğreneceğiz nasıl öğreneceksek
sana bebeğinle mutlu bi hayat diliyorum güel kızını Rabbim size bağışlasın canım,yaşı uzun olsun....alınma lütfen

Son düzenleme:

canımm sen de üzülme bizi de üzme :kedi: ben de okudum yazdıklarını hatta bebeğinin kaç günlük olduğunu bile hesapladım, ilk 2 günde kg vermesi doğal die düşündüm...yazık daha çok küçük mama için bile dedim içimden..ama sonra buraya yazmaya bi fırsat bulamadım...

öncelikle güle güle büyüt yavrunu...kg vermesine üzüldüm...doğumdan sonraki 2 gün içinde kg sunun %10 unu vermesi normal...ama daha sonradan verdiyse beslenemediği içindir tabii...sarılık falanmı oldu sık emmedimi??

güzel güzel büyütücen annesi o da ağlamıcak merak etme...sana yardımcı olcak küçük meleğin...opuyorumnanaktan

canım ben yazını görünce fark ettim geçmiştki yazını bak canım sayfalar ilerliyor kaçrıyor olabilriz tatlım kusura bakma valla şimdi geriye ddöndüm baktım ne yazmışsın diye:)olumunekankayizsmile
netice de hepimiz su an 3 aşağı 5 yukarı aynı duyguları yaşıyoruz sadece yaşam alnlarımız farklı hepimiz bi bebek coşkusundayız olabilir böyle şeylere alınmamak lazıma.s.
bak bebeğin dr kontrolünde 200 gr zayıflamış tatlım demek k ikarnı açmış bence,oalbil,r sütün AZMI GELİYOR tatlım?biberon alan bebek için memeyi bırakır diyor deneyimli arkadaşlar ama bence sen dr unu arayıp kusmasını anlat mamadan olabilir ama yine de dr a danışmanda fayda var
ben kızımı 3 saat ara ile emziriyorum uyanık olursa uyuyarsa hiç dokunmuyorum acıkırsa alar diyerekden...yutkunup yutkunmadığını gözlemliyorum yutkunuyorsa doyuyordur diye düşünüyorum:)
ben doğumun hemen sonrası göğüslerimi her emzirme öncesi karbonatlı su ile sildim hiç çatlağım olmadı bu sorunu cevaplandıramayacağın cnm...

eminim her anne ağlayan bebeği için endişeleniyordur ben sağlıkçı olmama rağmen iki ayağım bi pabuca giriyor mesela...
ilk bebeklerimiz gayet normal,sakin olmayı öğreneceğiz nasıl öğreneceksek
sana bebeğinle mutlu bi hayat diliyorum güel kızını Rabbim size bağışlasın canım,yaşı uzun olsun....alınma lütfen

sütüm yeterli gibi geliyor bana ama bilmiyorum.ilk 1 haftada doğum kilosunun altına düşmesi normalmiş ama dr mama ver dedi.bende biberona alışır memeyi bırakır diye vermek istemiyorum..
teşekkür ederim güzel dileklerin için..Allah hepimizin yardımcısı olsun..herkesin evladını anne babasına bağışlasın..
alınmadım sadece her buraya yazdığımda cvp alamadığım için böyle yazdım...

canımm sen de üzülme bizi de üzme :kedi: ben de okudum yazdıklarını hatta bebeğinin kaç günlük olduğunu bile hesapladım, ilk 2 günde kg vermesi doğal die düşündüm...yazık daha çok küçük mama için bile dedim içimden..ama sonra buraya yazmaya bi fırsat bulamadım...

öncelikle güle güle büyüt yavrunu...kg vermesine üzüldüm...doğumdan sonraki 2 gün içinde kg sunun %10 unu vermesi normal...ama daha sonradan verdiyse beslenemediği içindir tabii...sarılık falanmı oldu sık emmedimi??

güzel güzel büyütücen annesi o da ağlamıcak merak etme...sana yardımcı olcak küçük meleğin...opuyorumnanaktan

sarılık oldu canım sık emzirdim ama kg düşük çıktı.teşekkür ederim sende güle güle büyüt bebişini..

ıkeser adını bilmiyorum cnm sen ona her ağladığında memeni ver bol su iç ve sıvı şşeyler tüket bol emzir eminim zamanl toprlıcaktır endişelenme:)

kız burcu kala kala bu gece ikimiz mi kaldık bea?,nerde berna pelin nazan arzu melike dilek öznur burcuk bhcg mamba peluse ve de adını şuan buraya yazıp sığdıramayacağım tüm aralık anneleri??

kız burcu kala kala bu gece ikimiz mi kaldık bea?,nerde berna pelin nazan arzu melike dilek öznur burcuk bhcg mamba peluse ve de adını şuan buraya yazıp sığdıramayacağım tüm aralık anneleri??

kimsecikler yok canımbugün cmt gecesi ya ...sanırım gecelere aktılarsositososito....biz tabii taşrada öle evimizde oturuyoruz :)))

kimsecikler yok canımbugün cmt gecesi ya ...sanırım gecelere aktılarsositososito....biz tabii taşrada öle evimizde oturuyoruz :)))

sorma cnm ya şimd bak kendimi köyde hissettim ayol:)))
berna olsaydı ona takılırdık o garibim napsın taaaa ağrılarda,şükür tatlım şükür:içelim:

canım bnede cıkıyorum kızım uyuyoken uyuyayım birazdan mesai başlar:)ömerimi kokla benim yerime öptüm bye

X