2009 Aralık Anneleri

selam herkese
bizde kızımla evimize geldik. normal doğumu beklerken sezeryan oldu bizimkide. çarşamba kontrole gittik kalp atışları yavaşlamıştı bebişin boynunada kordon dolanmıştı doktor bırkamadı ogün 4 te sezeryanla aldılar kızımı. 54 cm 3660 kilosuda. çook güzel bişey bu. bakmaya doyamıyor insan. inşallah bekleyenlerde en kısa zamanda alır kuzuları kucaklarına..ben kaçtım bi ara resimde eklicem

ben etegide bitirdim halen tik yok sapkasinida islerim bu gidisle ama ipimm bittiii bak ekleyim cok seker olduu

yaw bu ne hızdır dilek cok guzell olmuş ellerine saglık
bu arada bende bugun dr.a gıttım karnımdakı yaralar için ilaç vermedi az kaldı sık dişini dedı ve gonderdi beni :bbo:

dileeeekk
bugunde doguramadık :emir_bebek:
sen nerdesın yaw yıne ocak annelerıne mı gıttın :eek:klava:

yaw bu ne hızdır dilek cok guzell olmuş ellerine saglık
bu arada bende bugun dr.a gıttım karnımdakı yaralar için ilaç vermedi az kaldı sık dişini dedı ve gonderdi beni :bbo:

ya napim hizli hizli isliyomki aniden dogurursam yarim kalmasin diye ama yokk olmuyo doguramiyommm evet az kaldi napican kasinan yeri dusunmemeye calis bide lastik falan denk getirme yarali yerlere cok acirr

dileeeekk
bugunde doguramadık :emir_bebek:
sen nerdesın yaw yıne ocak annelerıne mı gıttın :eek:klava:

yok seker sayfa acik oluyoda ben pc basinda durmuyom 3 gundur ayaklarim cok sisiyo ondan hep uzatiyom gerci pc laptopta kucagima pek almak istemiyom ondan gorusemedikk

selam herkese
bizde kızımla evimize geldik. normal doğumu beklerken sezeryan oldu bizimkide. çarşamba kontrole gittik kalp atışları yavaşlamıştı bebişin boynunada kordon dolanmıştı doktor bırkamadı ogün 4 te sezeryanla aldılar kızımı. 54 cm 3660 kilosuda. çook güzel bişey bu. bakmaya doyamıyor insan. inşallah bekleyenlerde en kısa zamanda alır kuzuları kucaklarına..ben kaçtım bi ara resimde eklicem

hadi ya napican hayirlisi olsun yani kordon dolanmis napicaksinn masallah kilosuda boyuda guzel dogmus kizin darisi bizlerin basina bahti guzel olsunn ekle eklede bakalim kuzuya:ecrin_bebek:

ben etegide bitirdim halen tik yok sapkasinida islerim bu gidisle ama ipimm bittiii bak ekleyim cok seker olduu

sahane olmus. ne kadar marifetlisin yahu! ellerine saglik!

kaydirigubbakcemile2
inş yarar doğumu hem başlatır hemde kolaylaştırır

insallah canim bizede öyle seylere gerek kalmadan baslar dogumumuzz insallah

evet sanirim akupunktur ise yaradi, son 4-5 saattir duzensiz sancilarim ve kahverengi lekelenmelerim var. sancilandikca seviniyorum valla manyak miyim neyim. yarin sabah doktor kontrol edecek, o vakit anlariz bu hanimefendi ne zaman geliyor... ama bana kalirsa yarin aksama dogar.

sahane olmus. ne kadar marifetlisin yahu! ellerine saglik!

evet sanirim akupunktur ise yaradi, son 4-5 saattir duzensiz sancilarim ve kahverengi lekelenmelerim var. sancilandikca seviniyorum valla manyak miyim neyim. yarin sabah doktor kontrol edecek, o vakit anlariz bu hanimefendi ne zaman geliyor... ama bana kalirsa yarin aksama dogar.

saol canim daha guzelleri senin olsunn..hadi bakalim iyi haberlerini bekliyoz insallah kolay ve rahat bir dogumun olur saglikli sihhatlii darisida bizlere olurrr:Saruboceq:

Herkeslere selamlar
17 Aralikta 15:50 de kizimi kucagima aldim. Arayan herkese cok tesekkurler.O an acamadigim icin bugun herkesi tek tek aricam . Acikcasi super guzel bi dogum hikayem yok zaten sizlere o yuzden cevap veremedim telle. :) 17 Aralikta sabah 8 de gittim hastaneye. Epidural igne takildi . Sonra baslandi suni sanci verilmeye . 5-6 cm olunca igne yedim iste . Sonrada dogumhane yollarina gittik. Ama vakkumla alinmak zorunda kaldi Eylul . Gercekten kotuydu. Sezeryani normal olarak yasadim. 22 tane ic dis dikisim var dersem sanirim anlasilir. :) Dogum olduktan sonra hani derler ya isik gordum diye bazilari harbiden oyle oldu . Sonra da doktorun acil aneztezi uzmanini cagirin demesini duydum . Kanamam baslamis tansiyonum 4-3 civari olmus. Bi sure kendimden gectim . Sonra gozumu actim ama yukari alinmadim . Dogumhanede acil bisey olur diye 3 saat beklettiler. Tabi disarda olan herkes cildirdi. Ayagi kalmadim ayaga kalktigimde tasikardim basladi tansiyonum dengesizlesti. Sedye ile ciktik 2 gun yattim kalkamadim . En son kan verildi. Dunde eve geldik . Simdi biraz daha iyiyim sukur. Kisaca boyle dedigim gibi guzel bi hikaye olmadi ama :) Ama ne olursa olsun kizim saglikla kucagima geldi. Herseye degdi.

Herkeslere selamlar
17 Aralikta 15:50 de kizimi kucagima aldim. Arayan herkese cok tesekkurler.O an acamadigim icin bugun herkesi tek tek aricam . Acikcasi super guzel bi dogum hikayem yok zaten sizlere o yuzden cevap veremedim telle. :) 17 Aralikta sabah 8 de gittim hastaneye. Epidural igne takildi . Sonra baslandi suni sanci verilmeye . 5-6 cm olunca igne yedim iste . Sonrada dogumhane yollarina gittik. Ama vakkumla alinmak zorunda kaldi Eylul . Gercekten kotuydu. Sezeryani normal olarak yasadim. 22 tane ic dis dikisim var dersem sanirim anlasilir. :) Dogum olduktan sonra hani derler ya isik gordum diye bazilari harbiden oyle oldu . Sonra da doktorun acil aneztezi uzmanini cagirin demesini duydum . Kanamam baslamis tansiyonum 4-3 civari olmus. Bi sure kendimden gectim . Sonra gozumu actim ama yukari alinmadim . Dogumhanede acil bisey olur diye 3 saat beklettiler. Tabi disarda olan herkes cildirdi. Ayagi kalmadim ayaga kalktigimde tasikardim basladi tansiyonum dengesizlesti. Sedye ile ciktik 2 gun yattim kalkamadim . En son kan verildi. Dunde eve geldik . Simdi biraz daha iyiyim sukur. Kisaca boyle dedigim gibi guzel bi hikaye olmadi ama :) Ama ne olursa olsun kizim saglikla kucagima geldi. Herseye degdi.

cnmm benimm ne diyecegımı bilemedim
neyse rabbim eylül le en guzel gunlerı gecırmeyı kısmet etsin sana çok geçmiş olsun...

kizlar ben bugun yokum malumm tatil gunumuzz dogurduu sanmayinn haa burcuu buarada cok gecmis olsunn cok uzuldum vede korktum insallah rabbm herkese hayirli dogumlar nasip ederr

Herkeslere selamlar

hayırlı olsun canım bayağı zor olmuş ama dediğin gibi Eylül sağlıklı geldi ya önemli olan o

gunaydın kızzlarr

günaydııııııııııııııınnnnnnnnn

günaydın gez bakalım bende dün gezdim baktım kız gelmiyor eşime dedim biz evde oturup bunu mu bekliycez çıkalım

herkese gunaydııııııııııın . .

günaydınnnnnnn

Herkeslere selamlar

Burcucum çok geçmiş olsun, gerçekten çok zor bir doğum yaşamışsın :KK43: Allah ım bundan sonra sağlıklı huzurlu bir yaşam versin güzel EYLÜL E...ve annesine babasına da tabii....
fotoğraflarını gördüm çok güzel MAŞAALLAH...:nazar:

canım kaç kilo doğdu Eylül?? neden bu kadar zor oldu acaba doktorlar ne açıklama yaptı merak ettim??

Selam kızlar nasılsınız bakalım.bende oğluşumda çok iyiyiz.
bizimde tek sorunumuz göğüs ucu çatlakları.emzirirken resmen ağlıyorum.lansinoh krem sürüyorum geçirmiyor sadece hafif azaltıyor acıyı. bu ayva çekirdeğini denicem inş.işe yarar

Herkeslere selamlar
canım benım ya
işte annelıkte böyle birşey baksana sonunda herseye degdı denılebiliyor
çok merak edıyorum eylulu bıranönce foto yolla bana
Kızlar selam,

Göğüs ucu ile ilgili bişey yazdım, herkes okusun istedim.

Pelincim sende uygula mutlaka.

http://www.kadinlarkulubu.com/genel-gogus-sagligi-bakimi-hk/176742-gogus-ucu-sorunlari-15.html

tamam cnm çok sagol

sağol canım doğumdan sonra gerekirse aklımızda olsun önceden başlamak gerekir mi yoksa emzirdikten sonra mı sürmek gerekir
emzırdıkten sonra bnece çunku o acıyı geçirecek ferahlatıp tahmınımce

Selam kızlar nasılsınız bakalım.bende oğluşumda çok iyiyiz.
bizimde tek sorunumuz göğüs ucu çatlakları.emzirirken resmen ağlıyorum.lansinoh krem sürüyorum geçirmiyor sadece hafif azaltıyor acıyı. bu ayva çekirdeğini denicem inş.işe yarar

bende lansınoh kullanıyorum sanırım kullanmasaydım yara olurdu çok acıyordu çunku
bu arada meme ucunu degilde kahverengı kısmınıda bebegın agzına sokmak lazım sırf ucunu alınca sorun baslıyor ama malesef herseferındede tamamen alamıyor sırf ucunu emıyor elımızden geldıgınce ucundan fazlasını almasını saglayacagız artık
bu arada bebegın hayırlı olsun

X