2009 Aralık Anneleri

kızlar yaa bişey sorucam size.kızımın genzi 3 4 gündür felaket tıkalı burnuna bakıyorum bişey yok ama genzi sanki dolu.serumfizyolojik kullanıyorum ama bi değişiklik yok.sizlerdede bu durum varmı? horulduyo resmen ya cnm sıkılıyo.
serum fızyolojik tam anlamıyla dogru kullanılmıyormuş açılan serum bıtecekmış mesela o gun falan tamda akıtamam içine dıye bız tonımer baby denız suyu kullanıyoruz yan yatırıp sıkıyorsun herdelıge 1 kere acayip açıyor zaten hemen hapşutuyor butun pıslıkler çıkıyor
içinde kalan olursada spreyle yumuşadıgı için koly oluyor asprtörle çekıyorum muhakka rahatlat bebek rahat nefes alsın hem emerkende sıkıntı verırı agzı kapalı burnu tıkalı

oh ya sağol oldu teyzesi:)))
gule gule kullanın

kızlar kırkta ne yapılıyor
valla ben yıkandım abdest aldım mınayı yıkadım hava soguktu o gun bıryerede gıtmedık 1 gun önce gıtmiştik zaten :) zeynep nasıl birazda olsa duzene gırebildinzimi melike

Üç değil iki yerinden yapıldı aşı.CADIARZU
Kolundan verem yapıldı bacaktan da karma.

Sanırım pnömokoku bize sonraki ay yapacak o yüzden iki tane oldu.

umarım sorunsuz bır gece geçirmişsinizidr

merhaba. sezeryana almıyorlar ama epidural ya da spinal yapıyorlar. benim 35. haftada suyum geldi hastaneye gittiğimizde doğum başlamıştı ama oğlum ters olduğu için normal yapmadılar. bu olay öncesi birşeyler yediğim için genel anestezi yapmadılar ve spinalle doğum yaptım.

serum fızyolojik tam anlamıyla dogru kullanılmıyormuş açılan serum bıtecekmış mesela o gun falan tamda akıtamam içine dıye bız tonımer baby denız suyu kullanıyoruz yan yatırıp sıkıyorsun herdelıge 1 kere acayip açıyor zaten hemen hapşutuyor butun pıslıkler çıkıyor
içinde kalan olursada spreyle yumuşadıgı için koly oluyor asprtörle çekıyorum muhakka rahatlat bebek rahat nefes alsın hem emerkende sıkıntı verırı agzı kapalı burnu tıkalı
Pelin bu tonimer baby sprey şeklinde olduğu için çok küçük bebeklere önerilmiyor diye duymuştum ama siz kullanıyorsunuz sanırım. Ben de aldırsam mı acaba? Sper olduğu için tırsıyorum biraz.

Gece oğluşun ateşi bir derece kadar yükseldi. Sabah altı gibi fitil koydum ( başardım korktuğum gibi değilmiş) düşürdü neyse. Şimdi de mucize gibi bir saattir ana kucağında uyuyor ama fitilin saadeti bu tabii, geçici bir şey.

Bir de bu bebeklerin ne yapacağı hiç belli olmuyor gerçekten de. Tam bir şeyler düzeldi diyorsun bir bakıyorsun başa dönmüş yine.
Neyse canları sağolsun ne yapalım. :ecrin_bebek:

Pelin bu tonimer baby sprey şeklinde olduğu için çok küçük bebeklere önerilmiyor diye duymuştum ama siz kullanıyorsunuz sanırım. Ben de aldırsam mı acaba? Sper olduğu için tırsıyorum biraz.

Gece oğluşun ateşi bir derece kadar yükseldi. Sabah altı gibi fitil koydum ( başardım korktuğum gibi değilmiş) düşürdü neyse. Şimdi de mucize gibi bir saattir ana kucağında uyuyor ama fitilin saadeti bu tabii, geçici bir şey.

Bir de bu bebeklerin ne yapacağı hiç belli olmuyor gerçekten de. Tam bir şeyler düzeldi diyorsun bir bakıyorsun başa dönmüş yine.
Neyse canları sağolsun ne yapalım. :ecrin_bebek:

ben sıkamıyorm eşim sıkıyor ama çok etkı edıyor valla ebru

çok kıskandım şimdi sizi yarın arayıp bol bol rahatsız edeyim bari sizi:)))))))

kızlar selam,

bugün ömerim çok gazlı ağlıyo kuzu böceğim :KK43:( çünkü dün eşek annesi 2 tabak nohut yedi....:KK43:((

30cc rezene çayı verdim hiç sevmedi ama içti yinede :))

kızlar selam,

bugün ömerim çok gazlı ağlıyo kuzu böceğim :KK43:( çünkü dün eşek annesi 2 tabak nohut yedi....:KK43:((

30cc rezene çayı verdim hiç sevmedi ama içti yinede :))

ay dun mınada oyleydı o da sevmyo rezeneyı gece havlu ütüledık sardık mınayı rahatladı ömerede yap istersen burcu

melike istanbulun bir ucunda ben diger ucunda sen ama yınede teklıf edeyım yarın kızlar bize gelecek mumkunse senıde beklerız

ahhh kıyamam ben onaaaa :)) evde parol varsa 1 tane içiver canım...ona da uyku yapar :KK66:
Yoktu canım yine ağladığı için çıkmak zorunda kalmıştım yeni gördüm yazdığını.Ömere geçmiş olsun cnm zinco işe yaramıyormu benm oğluma fayda ediyor sanki kıyamam ona
rica ederim gule gule buyuyun :)

gececek inşallah nazancım bu zor gunlerde emın ol hepimiz aynıyız bugun olmasada dun oyleydık yarın tekrar uykusuz olmayacagımızında garantısı yok mınanın dun acayıp gazı vardı öncekı gunde öyle 2 gun kabus gıbıydı dun gece utude ısıtılmış havluya sardım mınayı komple ıyı geldi çok şukur uyudu

40ın çıktıktan sonra kanaman gelsede namaz kılanabilecegını bılıyorum ben

biz yaptıracagız kesın
bıraz pahallıya gelıyor dıye doktorlar siz bilirsiniz diyebılıyorlar bence

İnş. cnm geçer yine uyandı bugnde böyle geçecek sanırım:gitme:

Beni editörlükten çıkarmışlar yapmam gereken şeyleri yazmışlardı ben de yapmadım uyardılar vaktim olmuyor dedim ondan sanırımmafoldumben

gule gule kullanın

valla ben yıkandım abdest aldım mınayı yıkadım hava soguktu o gun bıryerede gıtmedık 1 gun önce gıtmiştik zaten :) zeynep nasıl birazda olsa duzene gırebildinzimi melike

ya bizim düzenimiz iyiydi çok zor bir bebek değil maşallah zeynep ama 2 gündür huysuzlaştı neden bilemiyorum heralde gazı var sallayınca susuyor dalar gibi oluyor 10 dak.sonra viyak hadi yine sallıyoruz sorun yok haşat etti bugün beni minacık nasıl

melike istanbulun bir ucunda ben diger ucunda sen ama yınede teklıf edeyım yarın kızlar bize gelecek mumkunse senıde beklerız

çok isterdim ama çok zor canım cesaret edemem eşimde çalışıyor inşallah havalar düzelsin baharda veya yazın birşeyler ayarlayalım

bir gunlerı dıgeıne benzemıyorkı melıke bu 2009 modellerın :)
minanın bugun çıkardıgı yenı huyunu yazıyorum umarım sadece bugunluktur
uyuyor besıge kondumu uyanıyor kucakta uyuyacakmış
sabahtan berı kucakta kolum agrıdı resmen
agırlaşıyorlarda gungeçtıkçe nasıl olck bu işler kafam basmıyor valla

X