2009 Aralık Anneleri

kızlar motherlove diye bir marka var doğal krem göğüs için olana iyi demişler Göğüs ucu çatlak ve yaraları için GÖĞÜS KREMİ | Anne Sağlığı | Dogalecza.com deneyen var mı almayı düşünüyorum tek göğüsüm çok acıyor resmen kırmızı kırmızı etim görünüyor sırf emsin süt yapımı durması diye veriyorum ama içim gidiyor emdikçe lansinoh pek işe yaramadı başka fikri olan var mı

mrb arkadaşım sana şunu diyebilirimki bebğim doğduğundan bu zamana kadar hiç acı hissetmedim göğsümde nedeni ise emzirmeden önce göğsümü karbonatlı su ile silmem.çatladıktan sonra fayda edermi bilmem ama bi dene istersen hem bebğinde pamucak olmaz...

bebedorun silikon uçları var. dogdugundan berı onları kullanıyorum, çok rahat ettım. krem falanda surmuyorum.

burcu bız gelsekde ereglıde senı bulamayacagız anlaşılan sen ilk fırsatta arkana bakmadan terk edıyorsun orayı :)

pelincim siz gelinde ben otururum oturduğum yerde :))) gelmeden bi 6 ay önce haber verin ama programyapmayım ohaoldumsmile :))

kızlar ben geldim herkes uyuyo galiba:))

bizde arkadaştan dondoline sallanır beşiğini aldık biraz işe yaradı gibi kendi kendine hiç uyumadığından yatırıom ona sallıyorum.

ya kızlar 2kere biberonla mama verince memeyi bırakır mı diyosunuz? aman allah korusun ya.

bide zinco ne için veriyosunuz doktor devit dışında bişi vermedi.?

sizin bebelerde emerken tıkanıyo mu bizimki nefes nefese kalıo sorada tıkanıo korkutuo beni.
bi soru daha sorcam kızlar ya geceleri uyanmasın diye alt değiştirmeye çekiniyorum zaten uyuduğu 1,5 saat en fazla siz napıosunuz?
Zincoyu gaz için kullanıyoruz. Sizin fazla probleminiz yoksa doktor gerek görmemiş olabilir vermeye bazı doktorlar olsa da vermiyor bir şey zaten.

Dondolinoyu ben geri vereceğim sanırım. Üç gün oldu uyumayı bırak yatmıyor bile içinde odanın ortasında koca kümbet sinir etti beni işe yarasa hadi neyse de.

Meme emerken özellikle ilk dakikalar süt fazla geldiği için herhalde bizimki de tıkanıyor. Biriki öksürüyor mutlaka. İlk zamanlar çok korkutuyordu beni de.

Benim sütüm ilk zamanlar fazla olmadığı için her emmenin ardından biberonla mama veriyordum. Ben de çok korkmuştum memeyi bırakır diye ama hiç böyle bir şey olmadı.

ebru ver bencede geri almak zorunda nasıl olsa 3 gun olmuş bendede var aynısı
mına sadece uyku arasında uyandıgında az sallıyorum elımle tekrar dalıyor baskada bırişe yaramıyor mama sandalyesi olacak dıye vermıyorum kımseye :)
burcu hava guzel olursa cumartesı gelecek yuzde 90 bıze gelirse sanada haber vereyımmı gelırmısın

Ben de içebiliirm ozman aradasositososito

40ından sonra kaç gün geçti canım?40 boyunca kanaman olmadı mı ara ara da olsa?Benm oldu hep tam bitti dedim geri başladı.Bugün yarın bitmesi lazım dr.42gün sürer demişti.

Canım sen zaten 40ını dolduruyorsun yeni kanaman olması normal gibi geliyor bana.

Ben de 16sında yaptım anneme göre dün çıktı doğduğu günü de saydı o öyle olur dedi.Bana bugün gibi geliyor ama.Annemin hesabına göre sizin de bugün çıkıyor kırkınızbilmiyorumkismile

79.gun geçti bugun dogumdan sonra nazancım bugun oldum regl
15-16 gunde bıtmıştı benım kanamam 40 ım çıkana kadar çok az bazen arada geldı sonra hıç gelmedı kanama bu kesın regl
arzu senınkı regl degildir daha

selam kızlar nasılsınız ben herzamanki gibi yine pek giremiyorum nete ben girdiğimdede siz olmuyırsunuz .size bir şey soracağım rota virüsü aşısı varmış 2 ayda yapılıyormuş devlet krşılamıyormuş ölümcül ısale karşı etkiliymiş.Bununla ilgili bilgisi olan varmı birde yaptıracakmısınız.özelden yazarsınız sevinirimmm

ben kesın yaptırıyorum

ebru ver bencede geri almak zorunda nasıl olsa 3 gun olmuş bendede var aynısı
mına sadece uyku arasında uyandıgında az sallıyorum elımle tekrar dalıyor baskada bırişe yaramıyor mama sandalyesi olacak dıye vermıyorum kımseye :)
burcu hava guzel olursa cumartesı gelecek yuzde 90 bıze gelirse sanada haber vereyımmı gelırmısın
Bugün defalarca uğraştım uyutup koyuyorum beş dakika sonra uyanıyor sallıyorum yok feryat figan e böyle oluncada ne yapayım eşim alışır diyor ama benim pek umudum yok.
Mama sandalyesi oluyordabira alçak kalıyor gibi benim chicco polly magicde gözüm var mama sandalyesi olarak.

Bana uyar farketmez kar buz olmadıktan sonra. ama sizin o tarafları pek bilmem. İkinci köprüden geliniyor herhalde. Çekindiğim tek şey trafik olursa Canberk huysuzluk yapar mı acaba?
Araba durunca uyanıyorda velet.

kaydirigubbakcemile3ay canım ya gaz çıkarıyordur belki.. arda da ıkınıp ıkın bi gaz çıkarıyor varya gülüyorum kendi kendime.. kutsal damacanayı izlediysen bilirin fikret koltukta uyanırken ıkınıp esneyip gaz çıkarıyor ya o sahne aklıma geliyor gülüyorum

bizde habire öküz mü bu diyoruz garibime ne diyosun papaz efendi ortalık mandıraya döndü:))

Var canım ondan başta denemiştim pek sevmemiştim şimdi kullanıyorum yine mecburen eğilemediğimden belime de korse taktım sıcak bastı iyi gelir inş.
nazancım ne kadar havalısın adın yeşil bi de adının yanında pembe bişi var :)))delikafadulden
Öylee ben pek bi havalıyamnaniknanik
79.gun geçti bugun dogumdan sonra nazancım bugun oldum regl
15-16 gunde bıtmıştı benım kanamam 40 ım çıkana kadar çok az bazen arada geldı sonra hıç gelmedı kanama bu kesın regl
arzu senınkı regl degildir daha
Benm valla 40güne yakın sürdü arada durdu arada hafifledi ,yoğunlaştı falan ama sürdü bakalım bir daha ki rregl ne zaman olacak aylarca olmayan varmış
Bugün defalarca uğraştım uyutup koyuyorum beş dakika sonra uyanıyor sallıyorum yok feryat figan e böyle oluncada ne yapayım eşim alışır diyor ama benim pek umudum yok.
Mama sandalyesi oluyordabira alçak kalıyor gibi benim chicco polly magicde gözüm var mama sandalyesi olarak.

Bana uyar farketmez kar buz olmadıktan sonra. ama sizin o tarafları pek bilmem. İkinci köprüden geliniyor herhalde. Çekindiğim tek şey trafik olursa Canberk huysuzluk yapar mı acaba?
O tilki uykusu bizde de var uyudu diye yatırıyoruz peşimizden bağıırıyor gece olunca kötü oluyor oeyvahedigeldismile

Forum editörü olmuşum ben ondan yeşermişimkaydirigubbakcemile3 ne oldu nasıl oldum onu da bi anlasam forum yöneticileri bölümünde çıkıyorumakannehir

dun aglaya aglaya emzırdım mınayı kasım annelerıne yazdım bakalım aynı sorunu yasayıp aşan varmı dun kafayı sıyırcam sandım acıdan bıraksam memede yasayacak mına ya ne zaman geçecek offfffffffff

gunaydın
ben aralık annesıyım ama 7 kasımda geldı kızım
lütfen aynı durumu yasayan varsa birşeyler söylesın çok zor durumdayım
bebegım hala sureklı memede kalmak istiyor memeden ayrılınca basıyor çıglıgı
doktorumuz 3 saatte bir enfazla yarım saat emzıreceksın dedı ama mumkun degıl anakucagı evde dolaşma ve dans etme konuşmayla anca 1 saat arasını açabildim daha fazlası şuan için mumkun olmuyor ama bu şekildede sureklı emdıgı için kusuyor :KK43: ve benım gögusler hasat meme uclarında sorun yok yarada yok sureklı lansınoh kullandım ama artık göguslerım bu kadar emmeye çok acıyor hele dun ben aglayarak emzırdım ilk defa regl oldum ve göguslerım çok hassaslaştı çok canım yandı emzırırken
yalancı emzıkte almıyor geçici diyenler var bu duruma önumuzdekı ay açar arasını emmenın dıyenler var ama ben umıdı kestım :KK43: 2,5 ayı geçtik degişiklik yok aynı durumda olan varmı yoksa bızde mı bu sorun sadece ve tavsıyenız varmı şimdiden teşekkur ederım

Forum editörü olmuşum ben ondan yeşermişimkaydirigubbakcemile3 ne oldu nasıl oldum onu da bi anlasam forum yöneticileri bölümünde çıkıyorumakannehir

hayırlı olsun nazan benım kızın emme problemıne çözum bulsana forumda
editorcugum :)

2 den daha basıt ebru ikeaya geldinmi buradakı bilmiyorum ama oraya yakın sayılırız
mınada araba durunca baslıyor aglamaya motor çalışırken sorun yok ama ben sahsen arabaya atıp avm ye bıle gitmeye cesaret edemem krızı gelirse yolda tek çözum memeye alıp arabayı kullanmak olur o da pek bir garip olur :)
garibi geçtimde dıreksıyona Allah korusun ani frende falan çarpma olmasa koy slınge istediği zaman emsın kucagında dursun sen arabayı sur ama dedıgım gıbı frende tehlıkelı olur
ben şahsen arabayla gelmeyı göze alamazdım ebru sende deneme bence trafık hadı gelirken olmadı dıyelım dönuşte kesın olacak bırakıp alacak kımse olamazmı senı

X