2009 Aralık Anneleri

Forum editörü olmuşum ben ondan yeşermişimkaydirigubbakcemile3 ne oldu nasıl oldum onu da bi anlasam forum yöneticileri bölümünde çıkıyorumakannehir

ooooo editörüm hayırlı olsun bilmeden bir hatamız olduysa affet haşmetlim

2 den daha basıt ebru ikeaya geldinmi buradakı bilmiyorum ama oraya yakın sayılırız
mınada araba durunca baslıyor aglamaya motor çalışırken sorun yok ama ben sahsen arabaya atıp avm ye bıle gitmeye cesaret edemem krızı gelirse yolda tek çözum memeye alıp arabayı kullanmak olur o da pek bir garip olur :)
garibi geçtimde dıreksıyona Allah korusun ani frende falan çarpma olmasa koy slınge istediği zaman emsın kucagında dursun sen arabayı sur ama dedıgım gıbı frende tehlıkelı olur
ben şahsen arabayla gelmeyı göze alamazdım ebru sende deneme bence trafık hadı gelirken olmadı dıyelım dönuşte kesın olacak bırakıp alacak kımse olamazmı senı
Pelinciğim inşallah Mina biraz daha büyüyüp çevreye ilgisi iyice artınca memeye olan bu düşkünlüğü de azalır.Hepimiz çeşitli sorunlarla uğraşıyoruz işte. Benimki de gece gündüz kucağımda uyuyacak sabahtan beri cebelleşiyoruz uyutup koyuyorum anında uyanıyor gözleri kıpkırmızı oldu artık. Sonunda yine o kazandı göğsümde mışıl mışıl uyuyor şimdi.

Ben Canberki arabaya atıp annemlere falan gittim sorun olmadı şimdiye kadar hep uyudu.ama orası biraz uzak diye tırsıyorum. Ah ah benim adam araba kullanmaz.. Hiç dediğin gibi bırakılıp alınamadım biryerlerden o yüzden. Olmazsa ikeaya kadar eşimde gelir onu orada bırakırım takılsın dönüştede alırım. Neyse netleşsinde konuşuruz detaylıca telefonda.

oo nazancım terfii etmişsin hayırlı olsun:)))

hayırlı olsun nazan benım kızın emme problemıne çözum bulsana forumda
editorcugum :)

ooooo sayın edidötürüm hayırlı olsun :))

ooooo editörüm hayırlı olsun bilmeden bir hatamız olduysa affet haşmetlim

Çok sağolun arkadaşlar dikkatli olun yakarımdelikafadulden:jeyyar:kaydirigubbakcemile3
Konuları kilitleme resimleri ve yazdıklarınızı silme hakkım varmış haberiniz olalülülülülülü
Pelincim ahh keşkebulsam canım ona çare kelin merhemi olsa önce kenddi başına sürermiş ben de aynı durumdayım:gitme:

kızlar selam
bugün kırkımızı uçurucaz inşallah.. ben banyomu yapıp abdestimi aldım kırk tas su dökündüm.. annem şimdi oğluşa dua okuyor, sonra da oğluşumu yıkıycaz.. ppaldiuma gidip azcık gezdiricez orda uçurucaz kırkımızı:))))))))
ordan da babannesine sürpriz yapıcaz akşama..

dun aglaya aglaya emzırdım mınayı kasım annelerıne yazdım bakalım aynı sorunu yasayıp aşan varmı dun kafayı sıyırcam sandım acıdan bıraksam memede yasayacak mına ya ne zaman geçecek offfffffffff

gunaydın
ben aralık annesıyım ama 7 kasımda geldı kızım
lütfen aynı durumu yasayan varsa birşeyler söylesın çok zor durumdayım
bebegım hala sureklı memede kalmak istiyor memeden ayrılınca basıyor çıglıgı
doktorumuz 3 saatte bir enfazla yarım saat emzıreceksın dedı ama mumkun degıl anakucagı evde dolaşma ve dans etme konuşmayla anca 1 saat arasını açabildim daha fazlası şuan için mumkun olmuyor ama bu şekildede sureklı emdıgı için kusuyor :KK43: ve benım gögusler hasat meme uclarında sorun yok yarada yok sureklı lansınoh kullandım ama artık göguslerım bu kadar emmeye çok acıyor hele dun ben aglayarak emzırdım ilk defa regl oldum ve göguslerım çok hassaslaştı çok canım yandı emzırırken
yalancı emzıkte almıyor geçici diyenler var bu duruma önumuzdekı ay açar arasını emmenın dıyenler var ama ben umıdı kestım :KK43: 2,5 ayı geçtik degişiklik yok aynı durumda olan varmı yoksa bızde mı bu sorun sadece ve tavsıyenız varmı şimdiden teşekkur ederım

Canım benm oğlumda bu şekilde belki biraz daha azdır emmesi en az yarım saat gaz çıkarmak falan bir saati buluyor nerdeyse bazen yarım saatte bazen bir saatte enfazla yeniden emmek istiyor.uyanır uyanmaz bezi alınınca banyodan önce sonra sürekli emecek.emerken de uyuyor yani öyle verimli emme de değil memeyi çekince uyanıor yeniden istiyor falan:KK43: çok iyi anlıyorum seni.ve oğlum da kusuyor sürekli de kaka yapıyor sürekli alt üst de değişiyor anlayacağın..emziği verince öğürmeye başladı.geçer ama canım bunlar inş.tv karşısında emzir en azından sıkıntın geçer ben gündüzleri öyle yapıyorum.inş.atlatırız canım bu günleri:teselli:

sürekli emzire emzire artık uçları resmen ciğer gibi açıldı göğüslerimin.. doysa bile nolursa olsun memeden başka bişeyde susmuyor.

kızlar selam
bugün kırkımızı uçurucaz inşallah.. ben banyomu yapıp abdestimi aldım kırk tas su dökündüm.. annem şimdi oğluşa dua okuyor, sonra da oğluşumu yıkıycaz.. ppaldiuma gidip azcık gezdiricez orda uçurucaz kırkımızı:))))))))
ordan da babannesine sürpriz yapıcaz akşama..

Selam canım
hayırlı olsun kırkınız gezdir bakalım oğlunu yükseklere çıkar hayatı boyunca yüksekte olsun inş.
Burası hep kar biz dün uçuramadık kırkımızı evde kaldı:kedi:

kızlar ya birde siz hesaplayın yanlış hesaplamadım inşallah 17 aralık 09 55 de doğum yaptım kırkımız bugün çıkıyor diye bugün yaptık valla hesaplayabilirmisiniz

Selam canım
hayırlı olsun kırkınız gezdir bakalım oğlunu yükseklere çıkar hayatı boyunca yüksekte olsun inş.
Burası hep kar biz dün uçuramadık kırkımızı evde kaldı:kedi:
teşekkür ederiz ellerinden öper nazan teyzesi... inşallah hepimizin yavruları yükseklerde olsun.. sağlıkla büyüyüp sağlıkla yaşlansınlar mutlu bir hayat sürsünler inşallah..

sürekli emzire emzire artık uçları resmen ciğer gibi açıldı göğüslerimin.. doysa bile nolursa olsun memeden başka bişeyde susmuyor.

Aynen benim de öyle.Mama da yese emecek illa emmeden uyuduğunu hiç görmedim zaten :umursamaz:

teşekkür ederiz ellerinden öper nazan teyzesi... inşallah hepimizin yavruları yükseklerde olsun.. sağlıkla büyüyüp sağlıkla yaşlansınlar mutlu bir hayat sürsünler inşallah..

Ben de onu öperiimmm.Aminn canım inşş

benimki 1,5 saat önce koltuğun üzerinde kendi kendine uyudu kaldı:) bende şaşırdım
mıkırdanıyordu baktım baş parmağını emiyor hemen emziği verdim tekrar dalışa geçti:)

benimki 1,5 saat önce koltuğun üzerinde kendi kendine uyudu kaldı:) bende şaşırdım
mıkırdanıyordu baktım baş parmağını emiyor hemen emziği verdim tekrar dalışa geçti:)
uyu desen uyumazlar valla.. bizde kırk banyosunu yaptırıcaz.. kucağıma ldım attım tuttum vıdı vıdı yaptım kokladım öptüm evirdim çevirdim uyanmadı.. vallahi inada yapıyor bunlar.. neyse neyse maşallah diyim de yavrum artık hep düzenli düzenli güzel güzel uyusun inşallah.. hepimizin yavruları inşşallah amiin

uyu desen uyumazlar valla.. bizde kırk banyosunu yaptırıcaz.. kucağıma ldım attım tuttum vıdı vıdı yaptım kokladım öptüm evirdim çevirdim uyanmadı.. vallahi inada yapıyor bunlar.. neyse neyse maşallah diyim de yavrum artık hep düzenli düzenli güzel güzel uyusun inşallah.. hepimizin yavruları inşşallah amiin

inş.canım 40 ından sonra huyu değişir derlerya inş. senin oğluşunun uykusuz düzene girer.bizimki uyandı emdi tekrar uyumaya çalışıyor bakalım

Benm oğlum akşam 10 gece 2.30 arası ne yaparsam yapayım uyumuyor kızlar ya her gece böyle bu, gece 2.30u bekliyor uyumak için.ondan sonrada en uzun 2saatte uyanıyor ama bu 2.30u erkene almak için ne yapmam lazım benm fikriniz varmı?eyvahedigeldismile

senin ki yine iyi canım bizimki 4 ten önce asla uyumaz
uyursada çok nadir bizimki hep sallanmak istiyor beşiği bıraktığın an başlıyor ağlamaya
gündüzleri uykusu çok düzenli ama geceleri bize uyku yok

Zincoyu gaz için kullanıyoruz. Sizin fazla probleminiz yoksa doktor gerek görmemiş olabilir vermeye bazı doktorlar olsa da vermiyor bir şey zaten.

Dondolinoyu ben geri vereceğim sanırım. Üç gün oldu uyumayı bırak yatmıyor bile içinde odanın ortasında koca kümbet sinir etti beni işe yarasa hadi neyse de.

Meme emerken özellikle ilk dakikalar süt fazla geldiği için herhalde bizimki de tıkanıyor. Biriki öksürüyor mutlaka. İlk zamanlar çok korkutuyordu beni de.

Benim sütüm ilk zamanlar fazla olmadığı için her emmenin ardından biberonla mama veriyordum. Ben de çok korkmuştum memeyi bırakır diye ama hiç böyle bir şey olmadı.

ay bizim doktora diyoruz gazı var napayım bitkisel çaylar dene dio çok rahat denemediğim bişi kalmadı ki şimdi arkadaştan duydum babuline şurup onu denicem doktor pek önemsemio gazı

eğer yatmıosa ver cnm cidden kocaman yer kaplıo biz geceleri onda yatırıoruz oturma odamız daha sıcak diye orda yatıyoruz o yüzden onun içinde rahat oldu.ama sallanma kısmı arada işe yarıo dün gece hiç susturamadım.

Bütün annelere kolay gelsin . .bebeklerimizede uykular gelsin . .sağlokla huzurla buyusunler annelerinin memislerini emsinler . .

kızlar ben geldim herkes uyuyo galiba:))

bizde arkadaştan dondoline sallanır beşiğini aldık biraz işe yaradı gibi kendi kendine hiç uyumadığından yatırıom ona sallıyorum.

ya kızlar 2kere biberonla mama verince memeyi bırakır mı diyosunuz? aman allah korusun ya.

bide zinco ne için veriyosunuz doktor devit dışında bişi vermedi.?

sizin bebelerde emerken tıkanıyo mu bizimki nefes nefese kalıo sorada tıkanıo korkutuo beni.
bi soru daha sorcam kızlar ya geceleri uyanmasın diye alt değiştirmeye çekiniyorum zaten uyuduğu 1,5 saat en fazla siz napıosunuz?

Canım ben yazana kadar herkes cevaplamış zaten ama biberon ben de kullanıyorum hem akan sütü vermek için hem de mama vermek için aventin tek delikli biberonunu meme de alıyo hala, yalnız ucu çok dar olduğundan iğneyle genişlettik biraz çenesini çok yoruyodu.

Bütün annelere kolay gelsin . .bebeklerimizede uykular gelsin . .sağlokla huzurla buyusunler annelerinin memislerini emsinler . .

Aminnnnn canım, şu an bana sanki bu günler hiç geçmeyecekmiş gibi geliyo..

3 saattir kolumda uyuyor ondan evvel yerine koymayı denedim 3 dk da bir uyanıyordu ay uyuştu heryerim ne yapıcam ben yaaaa

X